Веб-дизайнер - це фахівець, який займається оформленням зовнішнього вигляду сайтів або мобільних додатків. Основна мета-зробити інтерфейс будь-якої платформи зрозумілим, доступним і зручним для користувача.

Я детально вивчив всі перспективи цього напрямку і готовий поділитися з вами. А також я розповім, чим конкретно займаються веб-дизайнери, де і скільки заробляють і як стати хорошим фахівцем.Веб-дизайнер

Олена С., веб-дизайнер, 8 років у сфері

Ця спеціальність заснована не просто на знаннях, а скоріше на хорошому смаку. Всім азам і нюансам можна навчитися самостійно. Але цього мало. Веб-дизайнеру важливо розвивати надивленість і бути в тренді. Попит на Web-дизайнерів в 2024 році зростає і буде продовжувати, і я бачу дві причини, чому:

 1. З приходом карантину зросла популярність Інтернету в цілому, постійно зростає кількість продають сторінок, сайтів і т.д., маркетинг говорить, що потрібно відбудовуватися від конкурентів, виділятися – і веб-дизайн – це один з кроків на цьому шляху.
 2. Люди в цілому стали більш вимогливими, вже недостатньо зробити так, щоб заманити користувача на свою сторінку – потрібно його утримати, сучасним і зручним дизайном в тому числі.

Хто такий веб-дизайнер і що це за професія

Насправді Професія веб-дизайнер з року в рік стає все популярнішою. Професія практично не відрізняється від діяльності звичайного дизайнера, який також займається візуальним оформлення будь-яких речей. Основна відмінність - це приставка "веб", яка означає, що робота має на увазі оформлення мережевих ресурсів.

Читайте також. Хто такий SEO-фахівець - детально про діяльність і перспективи професії.

Особистісні якості

Мені, як людині логічному, структурованому і чіткому буває складно зрозуміти "творчих особистостей", так як у них часто все навпаки. Згоден, не у всіх! Так Які якості важливі для хорошого веб-дизайнера. Перші 3 можна віднести саме до цієї професії:

 • Креативність. Цим повинен володіти будь-який дизайнер, адже здатність нестандартно дивитися на речі-головна особливість хорошого дизайнера.
 • Уява. Веб-дизайнер повинен детально представляти кінцевий проект і розуміти, як він буде йти до подібного результату.
 • Хороший і гармонійний смак. Веб-дизайнер повинен розуміти, що його проект-це відображення його особистості. Відчувати "золоту середину" в оформленні проекту – це не вроджений талант, а досвід.

Наступні якості більш загальні, але дуже важливі, особливо для роботи в команді.

 • Комунікабельність. Найчастіше процес роботи має на увазі роботу в команді, а також спілкування з людьми. Якщо ви не здатні спілкуватися з людьми хоча б по робочих моментах, то варто задуматися про іншу професію.
 • Аналітичне мислення. Уміння аналізувати і грамотно розподіляти робочий час допоможе дизайнеру впоратися з необхідною роботою і здавати проекти в строк.
 • Концентрація уваги. Успішні фахівці здатні концентрувати на певному завданні довгий час. Вони не відволікаються на соціальні мережі і забавні історії друзів, адже це заважає робочому процесу.
 • Почуття відповідальності. У команді кожен відповідає за певний об'єкт і власна безвідповідальність може загальмувати роботу цілої команди.

Плюси і мінуси професії

Зрозуміло, у професії є власні переваги і недоліки – куди без них. Ось що виділяють практикуючі веб-дизайнери.

Переваги Недоліки
Поки низький рівень конкуренції серед професійних веб-дизайнерів Необхідно постійно освоювати нові технології і уважно стежити за трендами
Висока заробітна плата і можливість віддаленого заробітку Досить складно освоїти професію самостійно, необхідно проходити спеціальне навчання, якщо хочете працювати на рівні професіонала, а не любителя
Можливість працювати з іноземними клієнтами з мінімальним знанням мови Новачкам складно знайти клієнтів, оскільки клієнти хочуть бачити досвідчених працівників
Можливість кар'єрного росту до арт-дизайнера Потрібно вміти користуватися професійними інтерфейсами і розуміти, як створити доступний і привабливий інтерфейс для користувача.
Цікава, незвичайна і творча робота  

Скільки заробляє веб-дизайнер, відгуки

Ось кілька відгуків від практикуючих фахівців в сфері веб-дизайну.

Анна К, М, 25 років, спеціаліст-початківець «вирішила спробувати себе в сфері веб-дизайну. Прочитала всю інформацію про професію і пройшла спершу безкоштовні курси в Інтернеті. Перші дрібні замовлення робила на Кварк. Потім пішла на платне навчання, пройшли більш стабільно замовлення. Працюю виключно на фрілансі, поки виходить десь заробити 10-12 тис. грн».

Христина г., 30 років «у сфері дизайну давно, але вирішила освоїти для себе веб-дизайн. Купила курси на скілл бокс, успішно навчилася і вирішила перейти до пошуку роботи. Знайшла оголошення від фірми з зарплатою в 40 000 грн, вони шукали якраз віддаленого співробітника. Обидві сторони все влаштувало, працюємо вже 15 року».

Ось парочка свіжих оголошень з сайтів з пошуку роботи.

Звідси можна зробити висновки, що початківець веб-дизайнер без досвіду, що виконує одиничні замовлення, заробляє 10-12 тис. Середня зарплата в цій галузі, яку готові платити роботодавці, становить 12-20 тисяч грн. Професійні фахівці в web-дизайні, що створюють проекти «під ключ», можуть вийти на дохід 50-60 тисяч і більше.

А поки ви вирішуєте, чи дійсно вам потрібен веб-дизайн, можете подивитися інші варіанти заробітку в Інтернеті.

Що конкретно робить веб-дизайнер - обов'язки і завдання

Розібравшись з тим, хто такий веб-дизайнер, і якими якостями він повинен володіти, можна поговорити про обов'язки і завдання фахівця.

Що повинен знати і вміти

Почнемо зі знань і умінь фахівця в даній області. Для того, щоб вдало створити зручне і зрозуміле оформлення, фахівець повинен вміти:

 • застосовувати на практиці знання в області типографіки, поєднання кольорів та інших дизайнерських сферах;
 • розробляти концепцію сайту таким чином, щоб він був зрозумілий будь-якому відвідувачу сайту;
 • знати і вміти користуватися базовими програмами графічного дизайну;
 • розуміти принципи роботи CSS і HTML;
 • оформляти макети, адаптовані для верстки;
 • грамотно писати і викладати свої думки;
 • якісно працювати з графічними зображеннями.

Це обов'язкові знання для веб-дизайнера, але немає сенсу хвалитися проходженням дорогих курсів, якщо ви не вмієте застосовувати отримані знання на практиці. Професіонал повинен знати основи маркетингу і вміти залучати клієнта. Знати, як вигідно піднести інформацію, щоб користувач знайшов відповіді на всі свої питання.

Як відбувається співпраця web-дизайнера і замовника

Що стосується робочого процесу фахівця:

 • Крок 1. Дизайнер отримує всі необхідні дані від замовника. Тобто дізнається призначення сайту, за якою системою буде здійснюватися його робота, а також цільова аудиторія. Багато замовників відразу видають перелік вимог, але так відбувається не завжди і періодично дизайнеру потрібно самостійно задавати питання, щоб в подальшому не виникло непорозумінь і доопрацювань.
 • Крок 2. Спеціаліст створює начерки і шаблони майбутнього сайту: на аркуші паперу або в спеціальній програмі. Цей начерк більше схожий на схему, по якій буде проводитися подальше оформлення сайту. На цьому етапі відбувається узгодження, адже схематичний прототип легше виправити, ніж готовий макет.
 • Крок 3. На основі начерку дизайнер починає роботу над кольоровим макетом. На цьому етапі здійснюється підбір кольорів.
 • Крок 4. Готовий макет дизайнер передає замовнику і розробникам, які втілять це в життя.

Приблизно так виглядає робочий процес веб-дизайнера. На перший погляд нічого складного, але без спеціальних знань не варто починати роботу.

Напрямки, в яких може розвиватися веб-дизайнер

По ходу роботи дизайнер йде по одному з двох шляхів: працює в одній сфері і поглиблюється в неї, або вчитися роботі в різних сферах. Напрямки, в яких новачок може себе спробувати:

 • UX / UI-дизайн. Займається проектуванням сайтів і мобільних додатків з урахуванням зручності будь-яких користувачів.
 • UX. Тут ухил робиться на враження, які отримає користувач від роботи з інтерфейсом: зручність знаходження розділів, розташування інформації всередині сайту.
 • UI. Ухил робиться саме на зовнішній вигляд сайту. Тут збираються два попередніх напрямки, але увага приділяється не тільки зрозумілості інтерфейсу і його колірній гамі, але і його зручності.
 • Створення мікровзаємодій і моушн-дизайн. Під мікровзаімодіями прийнято розуміти короткі анімації на сайтах і в додатках, які є реакцією на певні дії користувачів.
 • Брендинг і створення логотипів. Часто компаніям не потрібно оформлення сайту, а тільки створення логотипу, фірмового стилю. Тут потрібні творчі здібності дизайнера.

Сучасний дизайн зобов'язаний постійно стежити за актуальними тенденціями в сфері дизайну. Той, хто володіє інформацією і вміє грамотно застосувати її на ділі, має багато замовників і постійно вдосконалюється.

У веб-дизайні дуже важливо мати портфоліо, особливо, якщо це стосується новачка. Ви поки не можете похвалитися багатим досвідом? Зате можете показати пару клієнтських кейсів і портфоліо, яке змусить замовника взяти вас на роботу. Або, навпаки, відмовитися від співпраці при відсутності прикладів робіт і рекомендацій.

Важливі для веб-дизайнера навички з інших професій

Людина, яка бажає спробувати себе в даній сфері, повинен володіти рядом навичок, які допоможуть йому в роботі:

 • Інтернет-маркетинг і аналітика. Це необхідно для того, щоб розуміти: які пропозиції на ринку актуальні і користуються великою популярністю.
 • Здатність до переговорів. Щоб вдало контактувати з замовниками та колегами.
 • Написання тексту. Професіонал зобов'язаний грамотно викладати свої думки, адже дизайн і текст нерозривно пов'язані.
 • Знання базової верстки. Потрібно для того, щоб працівник мав уявлення про те, як з макета робиться сайт.
 • Сфери, близькі до дизайну: ілюстрація, анімація, банери і так далі.

Навчання для веб-дизайнерів - як стати професійним фахівцем з нуля

Як вже говорилося вище – одна з найважливіших складових успіху в цій сфері – навчання. Досить складно стати затребуваним фахівцем без базових знань. Де їх можна отримати?

Вузи, коледжі

Для початку варто сказати про Вищі навчальні заклади:

 • Інститут мистецтв художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі
 • Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука (КГІ ДПІД)
 • Київський художньо-промисловий технікум
 • Кафедра технології та дизайну текстильних матеріалів в Київський національний університет технологій та дизайну
 • Київський національний університет будівництва та архітектури

Онлайн курси - платні і безкоштовні

Що стосується онлайн-освіти на цю спеціальність, то є багато дійсно вартих курсів з хорошими відгуками, які працюють не один рік і які пройшли вже сотні учнів. Ось деякі з них:

І безкоштовні курси з веб-дизайну, які на старті точно будуть корисними:

Рекомендації корисних ресурсів

Що стосується корисної інформації, які можуть стати в нагоді починаючому фахівцеві.

Книги:

 • "Веб-дизайн" Якоб Нільсен;
 • "Веб-дизайнер" Дмитро Кірсанов;
 • "Дизайн для реального світу" Віктор Папанек;
 • "Чуйний веб-дизайн" Ітан Маркотт.

YouTube-канали:

 • The Futur;
 • Howard Pinsky;
 • Laith Wallace;
 • Adobe Photoshop.

Як стати успішним веб-дизайнером – практичні поради

А тепер 4 важливих поради початківцям дизайнерам, які допоможуть вам швидко просуватися по кар'єрних сходах і рости професійно:

 1. Практикуйтеся саме в цій галузі. Серед новачків є помилкова думка, що графічний дизайнер і веб-дизайнер — це одне і теж. Хоча це окремі, самостійні галузі дизайну.
 2. Постійно Вдосконалюйте свої навички. Як я вже говорив: для успішної роботи потрібно постійно стежити за тим, що зараз в тренді.
 3. Вчіться продавати себе і свої послуги. Будь-який час має оплачуватися, і професіонал повинен грамотно переконувати замовника, що його час дорого коштує, і вкладені гроші окупляться.
 4. Редагуйте портфоліо. Постійно поповнюйте його більш актуальними даними.

Це основні правила, завдяки яким новачок швидко освоїться в професії.

Де шукати роботу веб-дизайнером новачкові без досвіду

Сервіси, в яких новачок може пошукати роботу.

Телеграм-канали:

 • t.me/design_guild;
 • t.me/product_management_guild;
 • t.me/lobbyx.

Сайти:

 • Toptal.com;
 • djinni.co;
 • Вакансії на Work.ua;
 • recruitika.com.

Біржі:

 • freelancehunt.com;
 • fiverr.com;
 • upwork.com;
 • Weblancer.net.

Дана професія підійде творчим особистостям, які готові завжди вдосконалювати свої професійні дані. Якщо вам близька сфера інтернет-діяльності і ви вмієте там щось створювати прекрасне, зручне і сучасне, то спробуйте діяльність веб-дизайнера.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити