Інтернет-маркетолог - це фахівець, що займається просуванням бізнесу в Інтернеті. На перший погляд, все зрозуміло, але почавши вникати в суть, з'являється багато питань – що саме входить в обов'язки, які навички і знання потрібні, де вчитися і де шукати роботу... Детальні відповіді на всі питання ви знайдете в цій статті.

Інтернет-маркетолог - хто це (огляд професії на прикладі)

Розглянемо конкретний приклад. Припустимо, ви вирішили відкрити магазин, скажімо, кави і чаю. Взяли в оренду приміщення (не в центрі міста, бо дорого). Закупили товар, і чекаєте покупців. Вони, звичайно, є, але до ваших очікувань не дотягують. В основному це знайомі, друзі і повз проходять люди, постійних клієнтів ще немає.інтернет-Маркетолог

Виникає питання - як підвищити продажі? Ви чули, що багато продається в Інтернеті, але самому часу і знань, щоб цим зайнятися немає. Ви вирішуєте найняти віддалено інтернет-маркетолога для того, щоб продавати не тільки оффлайн, але і в Інтернеті.

Підводячи підсумки. Інтернет-маркетолог - це фахівець, який за допомогою різних рекламних каналів просуває бізнес замовника в мережі. Його мета - привести якомога більше лідів (клієнтів). Прямими продажами він не займається. Його завдання - продумати план просування, отримати відповідний бюджет і самостійно або за допомогою інших фахівців (копірайтерів, таргетологів, сммщиків і т.д.) впроваджувати його в життя.

Особистісні якості, необхідні кожному інтернет-маркетологу

 • Здатність аналітично мислити.
 • Точність і пунктуальність.
 • Креативність і нестандартне мислення.
 • Гнучкість в діях і рішеннях.
 • Легкість в спілкуванні.
 • Уміння швидко знаходити компромісні рішення.
 • Бажання навчатися і розвиватися.
 • Грамотна мова.

Плюси і мінуси професії

Перевага Недостатки
Висока затребуваність, причому як офлайн, так і віддалено. Багато рутинної роботи, аналізу, порівнянь і т. д.*
Висока зарплата в професійних фахівців. Необхідність постійно навчати, так як сфера швидко змінюється.*
Не обов'язково вчитися у вузі 5 років, щоб знайти гідну роботу. Велика відповідальність. Висока ціна помилки.
Великі перспективи для зростання і розвитку. Часто доводиться бути "універсальним солдатом".

Уточнення*. Я вважаю деякі мінуси тут непрямими, так як є люди, які люблять аналізувати і впорядковувати все, а також люблять вчитися. Для них ця професія підійде ідеально.

Що робить інтернет-маркетолог-обов'язки, завдання та основні напрямки в роботі

Продовжимо приклад з нашим магазином. Інтернет-маркетолог, проаналізувавши ваш товар, визначив ца (цільову аудиторію). Наприклад, товар може бути середньої цінової категорії, орієнтований на середньостатистичного користувача. Або дорогий кави і чай елітних сортів, відповідно – для грошової ца.

Потім він аналізує ваших основних конкурентів-як вони просуваються, де, як позиціонують себе. Думає, як представити ваш бізнес, щоб відокремитися від конкурентів.

Наступний крок - розробка рекламних кампаній і системи просування. Ви можете робити інтернет-магазин, сторінки в соцмережах, виставляти товари на маркетплейсах. Запускати рекламу в пошуку, таргетовану в соцмережах, замовляти у блогерів і т. д.

Виходячи з цього, виділимо наступні аспекти роботи маркетолога.

Що повинен знати і вміти

 • Аналізувати ЦА бізнесу свого замовника, складати її чіткий портрет, розуміти її інтереси, бажання, потреби, повинен вміти сегментувати ЦА за різними потребами. Як не дивно, але тут безумовно потрібні навички психолога.
 • Складати покрокову стратегію просування бізнесу.
 • Вміти працювати з усіма можливими джерелами залучення трафіку - пошуковий трафік, з соціальних мереж, з реклами — таргетованої, контекстної, від блогерів і т. д.
 • Створювати продають рекламні креативи-банери і відеоролики.
 • Вміти якісно аналізувати конкурентів.
 • Аналізувати результати виконаної роботи. Ефективного маркетингу без аналізу бути не може. Google Analytics і їм подібні інтернет маркетолог повинен освоїти в першу чергу.
 • Розуміти принципи роботи копірайтера, веб-дизайнера, ЅММщика, ЅЕОшника, таргетолога, веб-аналітика та ін.звичайно, кожен повинен виконувати свою роботу, але буває, особливо в маленьких компаніях з невеликим бюджетом, що частина цих робіт лягають на плечі маркетолога. Принаймні, він повинен контролювати цих фахівців.
 • Знати на практиці, що таке воронки продажів.

Які завдання вирішує

Залежно від специфіки компанії, завдання кожного співробітника відділу маркетингу можуть відрізнятися. Але основний набір завдань класичного інтернет-маркетолога визначити неважко.

Завдання інтернет-маркетолога:

 • Вивчати ринок компанії.
 • Виводити товар на ринок.
 • Займатися просуванням бренду.
 • Визначати ЦА і складати портрет клієнта.
 • Аналізувати конкурентів.
 • Розробляти і коригувати стратегії просування в Інтернеті.
 • Запускати, аналізувати і коригувати рекламні кампанії.
 • Ставити завдання і контролювати виконання завдань штатними і віддаленими фахівцями, фрілансерами, підрядниками.
 • Тестувати нові інструменти просування.

Саме вона визначає, чим буде займатися фахівець в цій конкретній компанії. Ідеальний варіант - щоб кожен інтернет-маркетолог підписував такий документ при працевлаштуванні.

Читайте також: Веб-дизайнер – що це за професія.

Напрямки, з якими працює

У великих компаніях інтернет-маркетологів може бути кілька, і кожен може відповідати за окремі напрямки по просуванню продукту в Інтернеті, і всі вони підзвітні керівник відділу маркетингу.

У більш дрібних компаніях один інтернет-маркетолог може відповідати за всі види рекламного просування.

Основні напрямки в роботі інтернет маркетолога:

 • Просування через контекстну рекламу.
 • SEO або Пошуковий маркетинг (просування в пошукових системах).
 • SMM (просування продукту в соціальних мережах).
 • E-mail маркетинг (просування через e-mail-розсилки і RSS-стрічку).
 • Формування воронок продажів.
 • Визначення акційних пропозицій.
 • Створення бренду продукту і підвищення його впізнаваності.
 • Аналіз конкурентів.

Як стати інтернет-маркетологом з нуля - рекомендації курсів для навчання і не тільки

Професія інтернет-маркетолога, це якраз той випадок, де університетів закінчувати не потрібно. Поясню чому.

Професія "молода" – і сучасні компанії вже відходять від стереотипів, що головний фактор при прийомі на роботу - це вища освіта. Їм важливий результат, тому потрудіться, щоб представити вагоме портфоліо, кейси, а вже потім свою освіту.

Хочу виділити 4 напрямки, як ви можете отримувати і поглиблювати свої знання, як теоретичні, так і практичні. Причому рухатися потрібно одночасно в усіх напрямках.

 1. Платні та безкоштовні онлайн-курси. Це швидко, недорого і ефективно. Ви отримаєте ази професії - а довше заглиблюватися вже можна нескінченно, було б бажання.
 2. Практика! Найважливіший і незамінний спосіб. Ніякі знання вам не допоможуть, якщо ви не будете їх застосовувати практично. Тому завжди, навчаючись, застосовуйте знання на практиці – на своїх проектах, на клієнтських, можна зовсім дешево або навіть безкоштовно.
 3. Спілкування з колегами. Шукайте спеціалізовані форуми, Телеграм-чати, активні спільноти в соцмережах, закриті клуби, в загальному, вибирайте кращі тусовки в своїй сфері і мешкайте там.
 4. Книги, блоги, подкасти провідних експертів.

Курси: платні та безкоштовні

Оскільки інтернет-маркетолог одна з найбільш затребуваних професій в сфері digital, то навчання по ній теж предостатньо. Також цілком успішно можна студіювати цю сферу самостійно, але я радив би все-таки пройти курси. Там все чітко, структуровано і без води (це ми говоримо, звичайно, про якісні курси).

Ось кілька курсів, які я рекомендую:

 • Безкоштовний курс Професія: інтернет-маркетолог >>>
 • Професія інтернет-маркетолог від Нетології >>>
 • Професія інтернет-маркетолог від SkillBox >>>

Рекомендації корисних ресурсів

Для інтернет-маркетологів є безліч корисних ресурсів. Був би час їх все вивчити. Але пам'ятайте, краще вивчити менше, але застосувати отримані знання на практиці.

Книги

 1. Євгенія Крюкова «100 хаків для інтернет маркетингу».
 2. Антон Воронюк «Актуальний Інтернет маркетинг».
 3. Максим Ільяхов «Пиши, скорочуй».
 4. Денис Каплунов «Контент, маркетинг і рок-н-рол».
 5. Філіп Котлер «Основи маркетингу».
 6. Енді Серновіц «Сарафанний маркетинг. Як розумні компанії змушують про себе говорити».
 7. Даніель Канеман «Думай повільно ... вирішуй швидко».

Подкасти

 1. DeepSeo.
 2. 200-grammov-kreativa.podster.fm
 3. contentmarketinginstitute.com/cmi-directory/stackadapt/

Інтернет-видання

 1. SEOnews.
 2. CMSmagazine.

Телеграм-канали

 1. https://t.me/smmrus
 2. https://t.me/marketklad

Спільноти в Фейсбук

 1. https://www.facebook.com/YaMarketB2B
 2. https://www.facebook.com/groups/targetrussia

Як знайти роботу новачкові без досвіду - можливі варіанти + ресурси з вакансіями

Для початку визначтеся, як ви хочете працювати – онлайн або оффлайн. Відмінно, якщо не принципово - буде більше варіантів для вибору.

Звернути увагу. Інтернет маркетолог не шукає замовлення на 1-2 дні (як наприклад копірайтер, дизайнер). Тут робота розрахована на тривалий термін. Можливо, Шукати доведеться довше, але 2-3 замовлення – і ви будете завантажені роботою на довгий час.

Отже, де шукати роботу інтернет-маркетологу.

 1. Сарафанне радіо. Активно спілкуйтеся з людьми, цікавтеся чим вони займаються, розповідайте про себе, при можливості пропонуйте свої послуги. Просіть друзів рекомендувати вас своїм знайомим.
 2. Шукайте відповідні вакансії на спеціалізованих сайтах і групах в соцмережах.
 3. Подайте резюме в агентство інтернет-маркетингу. Не в одне-два, а в 5-10. Імовірність працевлаштування висока, в крайньому випадку помічником маркетолога. Можливо, знайдуться навіть такі, що і без досвіду візьмуть, і погодяться паралельно вас навчати – буде вам 2 в 1: практика і навчання.
 4. Розвивайте свої сторінки в соціальних мережах. Розповідайте про свою роботу, діліться кейсами, успіхами, провалами, т.д. Люди побачать в вас фахівця, і самі будуть звертатися.

Скільки заробляє інтернет-маркетолог, відгуки

На величину зарплати інтернет-маркетолога впливають такі фактори:

 1. Обсяг знань і досвід фахівця. Чим з великою кількістю інструментів для просування Ви знайомі, тим більш цінним співробітником можете стати.
 2. Ефективність роботи. При працевлаштуванні зіграють важливу роль ваші кейси і портфоліо, а потім вже те, як ви себе покажете. Чим ефективніше буде робота. тим швидше можна очікувати підвищення.
 3. Бюджет самого замовника. Експерт високого рівня ніколи не піде в дрібну непоказну компанію, тому що при всьому своєму бажанні йому там не зможуть запропонувати високу З/П.
 4. Рівень конкуренції. Чим більше відгуків отримає замовник, тим більше у нього вибір. І при бажанні він може знайти недорогого і хорошого фахівця.

Якщо аналізувати сайти з вакансіями, то ви побачите пропозиції від 6 до 100 тисяч грн на місяць. Саме в цій професії дуже багато факторів впливають на те, скільки в підсумку буде заробляти інтернет-маркетолог.

Інтернет-маркетолог, фрілансер Галина Осипова.

«Мій заробіток поки 4 000 грн в місяць, але це додаткова робота, яку я зараз поєдную з найманою! Планую в майбутньому зробити основний. Стартом в професії інтернет-маркетолога було онлайн навчання тривалістю 2 місяці за 11 тисяч грн. На сьогодні вже маю 5 сертифікатів. Всі мої клієнти рекомендують мене іншим, так і просуваюся. Ще пробувала на біржах фрілансу працювати, але не сподобалося.»

Висновок + відео

Підводячи підсумки, скажу, що професія інтернет-маркетолога складна, але цікава і затребувана. Але без бажання постійно навчатися ви не станете висококласним експертом, так як тут дуже швидко все змінюється.

Зарплата, звичайно, гідна. Але на неї безпосередньо впливає ваша експертність і ефективність. Я вважаю напрямок інтернет-маркетингу дуже перспективним. Вибравши його, точно не прогадаєте!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити