Що зробити, щоб побороти лінощі і почати працювати, коли немає сил чи бажання, особливо після свят та вихідних. Готові способи змусити себе працювати.

Напевно, ця сумна пісня вам добре знайома: приходите вранці на роботу з наміром почати працювати щосили. А потім ваш мозок каже: «Ну чого ти, ну не горить, а якщо горить, то тим більше підготуватися треба. Давай кави вип'ємо, давай з колегами побалакаємо ... » І прокрастинація, що підкралася, укладає вас у свої липкі обійми.

Це найпоширеніша історія. Тому сьогодні поговоримо про те, як змусити себе працювати навіть якщо немає бажання.

Як змусити себе працювати

Як змусити себе працювати - Ефективні способи

Якщо ви читаєте цю статтю, то, цілком імовірно, ви зараз «лінуєтеся» (у лапках, тому що ліньки — це не риса характеру, її без причини не існує). Тому поговоримо про способи, як змусити себе працювати (дистанційно, на звичайній роботі) прямо зараз, коли ви перебуваєте в стані, коли нічого не хочеться.

Спосіб 1: Прибирання

Чисте робоче місце дозволяє сконцентрувати увагу. Коли порядок, ніщо не відволікає, мозку нема за що зачепитися, крім матеріалів, пов'язаних з роботою. Плюс прибирання допомагає зосередитись на самому процесі, адже ви виринете з прокрастинації та почнете щось робити. Це дасть дофамін завдяки задоволенню завершення маленького, але виконаного справи. Тому розпочати виконувати робочі завдання буде простіше.

Спосіб 2: Перекус

Налийте чаю, перехопіть трохи їжі. Саме небагато, не влаштовуйте повноцінний обід. Підійдуть фрукти, горіхи чи солодощі. Завдяки корисному перекусу мозок отримає глюкозу, вуглеводи, необхідні, щоб залишатися активним та енергійним.

Спосіб 3: Вивантажте зайве з оперативної пам'яті

Це означає – візьміть аркуш паперу, ручку та запишіть усі справи, які необхідно зробити. Ви не усвідомлюєте, наскільки стомливо пам'ятати тисячу завдань, які потрібно виконати, включаючи похід до стоматолога через два тижні та день народження матері через три місяці. Запишіть все, що потрібно зробити у найближчому майбутньому, систематизуйте плани. Рій думок у голові вщухне, вам буде легше зосередитись.

Спосіб 4: Розблокуйте завданняРозблокуйте завдання

Наприклад, завдання купити подарунок матері на день народження. Мама хоче річ, яку ви нещодавно побачили у знайомого. Тому, щоб купити подарунок, спочатку потрібно зателефонувати до знайомого і запитати, де він придбав таку річ. Щоб зателефонувати, потрібно дізнатись його номер у іншого приятеля, який вас познайомив.

Виходить, що завдання «купити подарунок матері» переформатується на «запитати у Кості телефон Діми». У такому вигляді заносите її в щоденник/to-do-list. Це спростить вирішення питання, тому що ваш мозок витрачає велику кількість ресурсів, коли робить довгий ланцюжок справ у думках.

Спосіб 5: Складіть план

Якщо потрібно зробити щось глобальне (скласти презентацію, написати доповідь), напишіть план роботи. Так ви проясните мозку алгоритм розв'язання задачі. Плюс, складаючи план, ви почнете працювати над питанням. Тож потім продовжити буде легше.

Спосіб 6: Заберіть все, що відволікає

Буквально фізично позбавтеся дратівливих предметів, що заважають. Телефон віднесіть до іншої кімнати або поставте на беззвучний режим. Закрийте вкладки браузера, програми, які не належать до справи.

Позбавте ваш мозок самої можливості відволікатися.

Особливо це стосується тих, хто ставить питання, як змусити себе працювати вдома.

Спосіб 7: Таймер

Якщо з увагою дуже погано, складно зосередитися на задачі, то поставте таймер хоча б на 5-10 хвилин. Постарайтеся протягом цього часу сконцентруватися на справі, що виконується. Потім влаштуйте невелику перерву, потім поставте таймер на більший часовий відрізок.

Це були експрес-способи, як зібратися з думками та почати працювати прямо зараз.

Як ніколи не лінуватися — дієві методи

Нижче запропоновані способи, як позбутися лінощів загалом у довгостроковій перспективі. Дано поради, як не лінуватися ні після свят, ні перед святами, ні в понеділок, ні в суботу ніколи.

Спосіб 1: Не переривайте ланцюжок

Дізнаємось, як відомі люди змушували себе працювати. Джеррі Сайнфелд (Jerry Seinfeld), відомий актор, комік і стендапер, пропонує виробити звичку: щодня відзначати на календарі, чи ви зробили справу, яку необхідно робити щодня, чи ні. Скоро з'явиться ланцюжок, який не захочеться переривати, і ви продовжуватимете працювати за інерцією.

Спосіб 2: Використовуйте метод п'яти хвилин

Домовтеся з собою, що приділіть роботі лише п'ять хвилин. Це дуже мало для якісної роботи. Але так ви зловите мозок у пастку: попрацювавши п'ять хвилин, вам не захочеться зупинятися.

Спосіб 3: Створіть ритуал, щоб розпочати роботу

Наприклад, візьміть у звичку перед роботою заварювати чай і прибирати на столі.

Так ви дасте мозку зрозуміти, що настав час перемикатися в робочий режим. Особливо підходить фрілансерам.

З цієї ж причини працює метод «сідати за роботу в один і той же час».

Спосіб 4: Прислухайтеся до біологічних ритмів

Розподіляйте завдання так, щоб найскладніші справи припадали на час, коли ви найбільш продуктивні. Зазвичай висока працездатність спостерігається вранці, коли ви прокинулися, ще не встигли розтратити енергію. Однак це питання індивідуальне. Наприклад, «сови» продуктивніші у другій половині дня.

Спосіб 5: Підтримуйте себе у формі

Здоровий нормальний сон, повноцінне харчування (регулярно та корисними продуктами), помірні фізичні навантаження - це база, відсутність якої швидко б'є по організму. Нездоровий спосіб життя не дасть можливості людині працювати швидше та продуктивніше.

Спосіб 6: Структуруйте завдання по блокам

У блоки поєднуються схожі завдання, щоб їх простіше було виконувати одне за одним. Наприклад, блок «відповісти на листи до Ганни, Світлани, Павла…».

Спосіб 7: Допускайте мінімально прийнятний результат

Скажіть собі: «Не повинен робити все ідеально з першого разу. Я просто зроблю чернетку, малюнок, як це має виглядати, цього буде цілком достатньо для початку». Часто чернетку не доводиться навіть доопрацьовувати, бо проблема була в тому, щоб сісти за роботу, а не у відсутності здібностей. Якщо й доведеться - принаймні буде інформація, з чим працювати.

Спосіб 8: Покладіться на соціальний сором

Пообіцяйте комусь, що зробите роботу і зробите звіт за результат. Тоді вас стимулюватиме до праці страх, що постанете перед людиною непродуктивним, безвідповідальним неробою.

Це цікаво - Як примножити гроші — 12 популярних способів

Спосіб 9: Організуйте собі капсулу

Знайдіть місце, де:

 • вас ніщо не відволікає;
 • час обмежений (є дедлайн, що допомагає працювати більш зосереджено);
 • всі навколо працюють, тому вам буде соромно відволікатися і ледарювати.

Це ідеальні зовнішні умови, за яких важче не працювати, ніж працювати.

Спосіб 10: Фіксуйте прогрес

Наприклад, в обідню перерву запишіть, скільки встигли зробити за першу частину дня. Це приємно і мотивуватиме працювати більше, щоб знову гордитися собою. А усвідомлення, що потрібно скласти «звіт» в обід, змусить продуктивніше працювати вранці. Важливо не просто записати «зробив щось», а похвалити себе за виконану працю. Похвала це приємно, а винагорода мотивує більше.

Спосіб 11: Складіть розклад по годинам

Необхідно приділити час тайм-менеджменту. Наприклад, 8:00 – 9:00 – перевірка пошти, 9:00 – 10:00 – робота над презентацією, і так далі.

Часто розклад дисциплінує краще, ніж простий список завдань, тому що з'являються дедлайни, часові рамки, з яких не хочеться вибиватися.

Спосіб 12: Аналізуйте помилки

Щодня після роботи записуйте, що ви зробили добре та правильно, що в цьому допомогло. Наприклад, ви відмовилися йти на обід із колегами, а відпочили наодинці, тому повернулися до роботи свіжішим. Зафіксуйте, що зробили неправильно і як цього можна уникнути надалі. Це допоможе виробити індивідуальну систему боротьби з лінощами.

Спосіб 13: Чергуйте діяльність та обстановку під час перерв

Зміна роду діяльності допоможе довше зберігати зосередженість та енергійність. Наприклад, якщо ви працюєте за комп'ютером, під час перерви зробіть кілька вправ, вийдіть на вулицю або хоча б відкрийте вікно.

Спосіб 14: Не змішуйте роботу та дозвілля

Якщо у вихідні ви тілом вдома, а мозком доробляєте проект, ви не відпочиваєте повноцінно. Відповідно, на роботу ви прийдете завтра у стані ще більшої втоми. Пам'ятайте, що прокручувати в голові, що потрібно зробити, без можливості це виконати зараз, сильно вимотує. Це позначиться і самопочутті, і продуктивності.

Спосіб 15: Знайдіть джерело натхнення

Якщо нічого не допомагає, то послухайте мотивуючу, енергійну музику, перегляньте надихаючий TED-talk або блог про продуктивну роботу, щоб надихнутися візуальним контентом.

Спосіб 16: Делегуйте

Якщо робота не дається, то обміркуйте можливість делегувати деякі функції. Можливо, сфокусувавшись на іншій частині роботи, ви будете продуктивнішими.

Спосіб 17: Вирішуйте проблеми масштабно

Якщо лінь, прокрастинація і небажання щось робити переслідують тривалий час, то є сенс розглянути варіант як мінімум відпустки. Можливо, ви вигоріли чи на межі нервового зриву. Якщо після відпустки не стало краще, то подумайте про те, щоб змінити, якщо не роботу, то хоча б сферу обов'язків.

Чому ви не бажаєте працювати?

Часто люди запитують: «Як перемогти ліньки і змусити себе працювати?». Це питання, насправді, не зовсім коректне. Тому що лінощів, як риси характеру, не існує.

Існує небажання працювати. Однак «не хочу працювати» завжди чимось продиктовано, чи це депресія, чи необхідність займатися зненавидженою справою чи інші причини. В основі прокрастинації і так званої лінощі завжди є об'єктивні причини.

Типові фактори:

 • Процес не приносить задоволення. Ви творча людина, а змушені робити щось нудне та монотонне. Ви екстраверт, а потрібно сидіти у чотирьох стінах наодинці з ноутбуком.
 • Не має позитивного підкріплення результату. У світі дорослих людей не дуже прийнято хвалити. Існує думка «я тобі плачу — чого ще тобі треба». Але мозок не приймає таких умов, він любить соціальне схвалення, визнання заслуг. Коли цього немає, почати працювати набагато складніше.
 • Фізіологічні фактори. Ви втомилися, не виспалися, тривалий час себе перевантажували і потребуєте банального відпочинку.
 • Вигоряння виникає, коли людина надмірно старанно працюватиме тривалий час, що виснажила всі ресурси. Дуже часто ліньки - насправді вигоряння, особливо якщо робота нервова.
 • Ви відчуваєте підсвідомий страх, невпевненість у собі. Підсвідомість нашіптує, що хорошого результату не вийде.
 • Синдром відкладеного життя. Дивно, але це теж буває причиною лінощів. Ланцюжок такий: коли я попрацюю, то зможу відпочити, купити собі шоколадку, прогулятися, отримати насолоду від життя. Але підсвідомо ви вважаєте, що не заслуговуєте нагород. Винагорода має бути лише «з приводу». Тому ви відкладаєте заслужений відпочинок, через що страждає робота.
 • Недоліки планування. Ви ставите занадто глобальні завдання, не розбиваєте їх на систему підзадач, ставите нереалістичні терміни їх виконання.
 • Якщо вам властива підвищена тривожність з тих чи інших причин (характеристика характеру, через нещодавно перенесеного стресу, через особливості вашої біографії), вона часто буває причиною прокрастинації. Мозок витрачає всі ресурси на боротьбу із тривожністю, тому сил на роботу у нього не залишається.
 • Перфекціонізм. Ви підсвідомо думаєте, що ви повинні зробити все ідеально, у вас немає права на помилку.

Коли в голові є тільки два варіанти: або ідеал (що давить складністю і недосяжністю), або провал (якого ви боїтеся через страх соціального несхвалення або з інших причин), це паралізує. Ви збігаєте у світ соціальних мереж та розважальних відео, щоб не відчувати стрес.

При цьому ви знаєте, що потрібно працювати (чому ви і гуглите «як змусити себе працювати на роботі, коли не хочеться»), через що закономірно відчуваєте тривогу. Щоб не хвилюватися більше, ви ще глибше йдете у прокрастинацію.

Інші причини небажання працювати:

 • Страх негативної оцінки.
 • Завдання неприємне, суперечить принципам, переконанням, характеру. Наприклад, ви за вдачею м'яка людина, а потрібно написати листа з жорсткою критикою.
 • Ви відволікаєтесь на зовнішні подразники.
 • Результат роботи, яку потрібно виконати зараз, десь у далекому майбутньому. Наприклад, ви хочете схуднути, але цієї мети не буде досягнуто після одного тренування. У результаті ви витратите ресурси, а натомість нічого не отримаєте - звідси і ліньки. Саме тому часто буває важко змусити себе працювати над собою.
 • Ви важко переносите будь-який дискомфорт і підсвідомо вважаєте, що всі завдання мають бути виключно приємними. Якщо ні, то ви з ними не впораєтеся або це буде настільки важко, що краще взагалі не братися до роботи.
 • Потреба у свободі. Все має бути так, як ви хочете. В рамках роботи, яку ви прокрастинуєте, нав'язали інші умови, небажані для вас. Ви не можете привнести до неї нічого творчого.
 • Переконання «У мене не вдасться виконати роботу, якщо немає сил та настрою, які ідеально для цієї роботи підходять». Через це людина думає: спочатку відпочину, послухаю мотивуючу музику, налаштуюсь і почну. У результаті це затягується, оскільки мозок – дофаміновий наркоман. Він зовсім не поспішає йти працювати, адже його тут непогано «годують» (розважальним контентом або нескладними, швидкоздійснюваними завданнями).
 • Невпевненість у собі: не зможу, у мене не вийде, не знаю, не вмію. Часто це причина так званої лінощів, коли вам потрібно зробити щось нове, чого раніше не робили.
 • Потреба бути абсолютно впевненим у результаті. Людей такого типу паралізують завдання, результат яких непередбачуваний: незрозуміло, що вийде, чи взагалі вийде.

Можливо, щось із цих причин для вас близько. Якщо так, подумайте, звідки це взялося, як можна з цим впоратися. Щоб відчути натхнення, нижче список способів, як змусити себе піти працювати.

Мотивація для роботи

Мотивація у кожного своя. У питанні боротьби з лінощами і прокрастинацією дуже важливо зрозуміти, що мотивує особисто вас, і запропонувати собі вірний стимул. Основні різновиди мотивації:

 1. Бажання отримати соціальне схвалення. У цьому випадку ви можете домовитися з кимось із близьких, щоб вони хвалили за зроблену роботу, або попросити зворотний зв'язок у начальства та записати похвалу.
 2. Матеріальна винагорода (безпосередньо гроші, усвідомлення факту заробітку грошей). У такому разі ви можете записувати, скільки грошей заробили за години, які витратили на це завдання, і що зможете на них купити.
 3. Матеріальні блага (покупки, будь то щось глобальне або просто смачний тортик). Можна зробити список бажань, що ви собі купите, щоб мотивувати себе.
 4. Насолода від самого процесу. Тоді є сенс зробити його максимально комфортним. Якщо робота вселяє відверту огиду, то написати аспекти, що в ній є хороше.
 5. Негативна мотивація, страх, що буде, якщо ви не впораєтеся. У такому випадку можна уявити найжахливіший розклад подій, і адреналін змусить вас діяти.

Суть у тому, щоб зрозуміти, заради чого ви працюєте, і це зафіксувати. Потрібно записати, сфотографувати, просто довше побути в моменті, коли відчуваєте те почуття (задоволення, задоволення від роботи, фінансового добробуту, покупки, похвали), заради якого працюєте. Це потрібно, щоб потім повернутися до цих моментів, згадувати про них, коли відчуваєте демотивацію.

Як побороти лінощі і почати працювати після свят та вихіднихЛінощі

Після відпустки чи тривалих вихідних включитися у роботу складно. Ви банально відвикли від неї, доводиться знову занурюватися в робочий процес, згадувати, як це робиться. Це здається великим стресом. Плюс з'являється страх підвести колег, адже якщо ви схибите, то отримаєте негативний зворотний зв'язок. Є прикрість, що відпустка закінчилася, та інші сумні емоції. Але з ними можна впоратися.

Всі вищезазначені способи також працюють у випадку з недавньою тривалою відпусткою. Є низка методів, які особливо актуальні саме в такій ситуації:

 • Запишіть що-небудь, що мотивує на листочку і покладіть поруч на стіл, щоб бачити його під час роботи. Наприклад, скільки грошей ви заробите за виконання цього завдання, який від нього буде позитивний результат, як ви почуватиметеся при цьому. Або просто «Я молодець!» та смайлик. Потрібно щось, що мотивуватиме і підніматиме настрій.
 • Призначте кожній задачі, яку потрібно виконати, відсоткове значення. Наприклад, перевірити пошту – 5%, з'їздити на зустріч із клієнтом – 25% тощо. Це мотивує, тому що з'являється відчуття вимірності вашого вкладу та азарт дістатися до 100%, немає відчуття безглуздої рутини.
 • Інший варіант, як реалізувати плюси від попереднього способу: вирахуйте, виходячи зі своєї зарплати, скільки коштує година вашої роботи. Це мотивуватиме, зробивши процес роботи більш матеріальним: ви попрацювали годину і вже заробили стільки-то.
 • Пограйте із термінами. Якщо нудно від слів "треба працювати", то спробуйте "я маю можливість зробити це". Слова мають не тільки прямі значення, а й асоціації, емоційну частину, яка теж на нас впливає. Замінивши слова, ви замінюєте емоції.
 • Плануйте відпочинок, закладайте його у свій день, щоб не лякати мозок необхідністю різко пірнати з повної розслабленості у повну зосередженість без найменших проблисків приємних емоцій. Наприклад, можна запланувати в обідню перерву пройтися гарним місцем і купити щось смачне, щоб порадувати себе.
 • Складіть список бажань. Запишіть, що могли б купити, куди піти на гроші, які заробите, якщо таки переможете лінощі. Нагадати собі про матеріальну вигоду від роботи дуже мотивує: ви буквально згадуєте, навіщо ви тут.
 • Додайте ігровий елемент. Уявіть, що робочі завдання – це квести у комп'ютерній грі. За кожне ви отримуєте якусь кількість мани та статів (наприклад, "спритність", "хитрість", "дипломатія", "сила волі").

Можна використовувати програму «Do It Now: RPG список справ, щоденник, планувальник». Це принесе в роботу трохи новизни, азарту та несерйозного, більш розслабленого ставлення, якого ви, можливо, потребуєте після відпустки.

 • Порахуйте скільки залишилося грошей після відпустки. Швидше за все, сума неприємно вразила, тому з'явиться мотивація заробити якомога більше, щоб почуватися впевненіше.
 • Згадайте, що ви робили перед роботою до відпустки і повторіть ці дії. Одягніть той самий одяг, встаньте в той же час, підіть на роботу тим же маршрутом. Так ви дасте мозку зрозуміти, що настав час перейти у робочий режим.
 • Ймовірно, ви відчуваєте деякий стрес від того, що довелося перейти від життя, де не було ніяких особливих обов'язків до устрою, де вони знову є. Вам здається, що все навколо безрадісно, особливо якщо ви відпустку ви провели десь на морі, на курорті, де лежали на узбережжі або ходили по музеях.

У такій ситуації доречно нагадати собі, що у робочому житті теж є радості. Спробуйте записати моменти, які радують: ароматна кава в офісі, спілкування з колегами, смачна їжа в обідню перерву, гарний вид дорогою на роботу, приємне відчуття завершених справ та своєї організованості, похвала від начальства. Запишіть все, що тішить у робочому процесі, щоб побачити, що це не так погано, як здається.

 • Те саме стосується завдань, які не хочеться робити. Спробуйте переконати себе, що в цьому є позитивні моменти. Наприклад: це нудно, але якщо я зроблю це відразу, то потім буде набагато легше працювати, адже все буде організовано по порядку.
 • З ранку чи з вечора попереднього дня складіть план дій, щоб не розгубитися, коли прийдете на роботу, а одразу включитись у процес.
 • Якщо ви почуваєтеся погано і не справляєтеся з робочим навантаженням, дайте собі перерву. Влаштуйте двадцятихвилинну медитацію, прогулянку, просто посидіть у тиші та самоті. Зазнавати стресу від повернення до роботи після відпустки — це природно, і нормально давати собі менше навантаження, щоб швидше адаптуватися.
 • Трохи дивний метод, але дієвий: пограйте в роботу. Скажіть собі, що ви не працюєте, а просто вдаєте, що трошки працюєте, щоб спробувати, як це. Це полегшить завдання «взятися за роботу» за рахунок ігрового елемента та веселішого, розслабленого ставлення. Схема тут та сама, що й з відомим методом скоріше заснути: гарненько вдаватися сплячим.

Поради

Порада #1: Докопайтеся до причини

Як написано вище, не буває лінощів без причини. Так, ви можете не хотіти виконувати якесь завдання чи не могти цього зробити. Але небажання чи відсутність можливості завжди є причиною. Тому спробуйте виписати на папір завдання, які ви лінуєтеся виконувати, і продовжіть: «Я не хочу (або не можу) зробити це, тому що…». З'ясувавши причину, набагато простіше працювати із проблемою.

Порада #2: Не звинувачуйте себе

Прокрастинація та лінощі, по суті своїй, це нормальні явища. З погляду фізіології, це захисний механізм: виконувати роботу — нудно, нецікаво, напружено, виснажливо, а споживати розважальний контент чи відволікатися на дрібні завдання — весело, легко, не напружує, одразу дає дофамін.

З точкик зору мозку (якщо точніше, його лімбічної системи, яка відповідає за сприйняття цього моменту і не вміє сприймати майбутнє) така поведінка є логічною.

Тому фактично, лінуючись, ви дотримуєтеся еволюційних механізмів. Так звана лінь не робить вас поганою людиною, не дає вам негативної характеристики. Мозок просто не може чинити по-іншому.

І ще: якщо мозок хоче вас від чогось захистити, то подумайте від чого саме. Поміркуйте, як пояснити йому, що у робочому процесі немає страшних моментів.

Порада #3: Деконструюйте негативні установки

Визначте шаблонні думки щодо роботи. Наприклад, ви думаєте "це дуже нудно" або "це дуже складно, я боюся не впоратися". Запишіть цю установку і спробуйте навести зворотні аргументи: Звідки я знаю, що це складно, і я не впораюся? Хто мені таке сказав і чому я маю цьому вірити? Що я можу зробити, щоб таки впоратися, як підготуватися до роботи, щоб відчути себе впевненіше? Як я можу оскаржити відчуття «я не впораюся»? Тут можна, наприклад, згадати професійні успіхи, щоб відчути себе впевненим, компетентним фахівцем.

Порада #4: Визначте, а чи точно ви лінуєтеся

Намагайтеся об'єктивно проаналізувати свою активність. Скільки ви працюєте, скільки відпочиваєте, як на вас впливають зовнішні чинники (погода, ваш фізичний стан, атмосфера в колективі) і як ви з ними справляєтесь.

У людей, які схильні звинувачувати себе за лінощі, є особливість: зайва суворість до себе. Цілком ймовірно, ви не лінуєтеся, а просто завищуєте вимоги до себе, намагаючись втиснути у свій день більше справ, ніж здатне поміститися, і витратити більше сил, ніж є.

Порада #5: Не порівнюйте себе з іншими

Якщо колега здається вам професійним, завжди сконцентрованим, ніколи не прокристуючим, ви не знаєте напевно, якою працею йому це дається, не бачите його слабкостей. Наприклад, можливо, він приділяє весь свій час роботі, не дбаючи про стосунки в сім'ї, і його шлюб тріщить по швах.

Тому безглуздо порівнювати себе з іншими. Чужим ми завжди показуємо лише лицьову картинку, а в собі вважаємо за краще помічати лише слабкості. Тому й вважаємо, що інші завжди кращі за нас. Але це не так. Цілком ймовірно, що хтось інший із заздрістю та захопленням дивиться на вас.

Порада #6: Відокремлюйте лінощі від решти

Причин, чому ми не працюємо, може бути безліч: нас щось відволікло, впало нове, більш термінове завдання, розболілася голова, дізналися шокуючу та сумну новину.

Не завжди, коли у вас не вийшло щось зробити, винні лінощі. Перш ніж звинувачувати себе, постарайтеся проаналізувати, а чи точно лінощі винні. Цілком ймовірно, що в умовах, що створилися, той мінімум завдань, який ви все-таки виконали, був максимально можливим.

Порада #7: Не перевантажуйте оперативну пам'ять

Вище була порада вивантажити турбуючі думки та майбутні справи на папір. Це варто робити регулярно, оскільки тримати поточні завдання в пам'яті, не переносячи їх на зовнішній носій, забирає багато ресурсів. Це як тримати відразу багато вікон браузера відчиненими.

Порада #8: Використовуйте додатки проти лінощів

Доступні варіанти:

 • Freedom – обмежує доступ до списку сайтів та програм на комп'ютері.
 • Forest - помодоро-таймер, але якщо ви вийдете з програми, поки таймер працює, то вб'єте безневинне беззахисне деревце. Плюс додаток використовує ігровий елемент: якщо ви успішно виконуєте справи, вирощуєте власний ліс.
 • ShutApp - додаток для організації соціального тиску. З його допомогою ви повідомляєте друзів та знайомих, що поставили таймер. Програма надсилає їм повідомлення, якщо ви з нього вийшли та порушили таймер.
 • Moment – трекер для відстеження активності у гаджеті.

Часті запитання (FAQ)

Як змусити себе не відволікатися?

Максимально позбутися факторів, на які ви відволікаєтесь. Вимкніть оповіщення на телефоні, вийдіть із усіх програм, які не пов'язані з роботою, закрийте непотрібні вкладки. Приберіть зі столу все, що заважає та відволікає, попросіть колег та родичів вас не турбувати. Поставте таймер по техніці Помодоро.

Що робити, якщо ліньки йти на роботу?

Швидкий спосіб мотивувати себе – зробити шлях до роботи приємнішим. Трохи погуляти вранці, йти на роботу гарними місцями, купувати дорогою каву, слухати улюблену музику. Ще допомагає висипатись, добре снідати, обіцяти собі нагороду за успішно проведений робочий день. Спробуйте планувати день з вечора, щоб розуміти, чим ви займатиметеся на роботі, і йти вже «націленим» на успіх.

Як правильно мотивувати себе працювати?

 • Плануйте конкретні завдання. Коли є чіткий план, мозку легко взятися за його реалізацію;
 • Дайте відповідь собі на запитання «Навіщо я виконую це завдання?». Навіть безглузді завдання можна наділити змістом. Наприклад, «роблю робочий простір більш упорядкованим, мені комфортніше працюватиме».
 • Підвищіть рівень комфорту довкола. Чисте, світле робоче місце, де приємно бути, музика для створення робочої атмосфери, комфортний одяг.
 • Придумайте мету, заради якої ви працюєте. Наприклад, щось купити чи досягти успіху у своїй галузі. Повертайтеся думками до цієї мети, уявляйте її у всіх фарбах, коли відчуватимете демотивацію.

Як змусити себе робити те, що не подобається?

Найпростіший і найшвидший спосіб – знизити очікування. Сказати собі: «Я присвячую цій неприємній справі п'ять хвилин і зроблю її як змогу, навіть якщо не ідеально». Так умовити себе буде простіше. А потім спрацює ефект Зейгарник, і вам не захочеться кидати розпочату справу. Як правило, складно лише розпочати.

Як працювати з дому та не відволікатися?

 • Поговорити з домочадцями, роз'яснити, що ви працюєте, а не просто сидите за комп'ютером, тому вас не можна відволікати.
 • Чітко розділяти домашній та робочий простір, виділити окреме місце для роботи, де ваш мозок думатиме тільки про неї, а не про домашні обов'язки.
 • Заблокувати сайти не пов'язані з роботою на час роботи або не заходити туди свідомо.
 • Не відволікатися на домашні обов'язки у перервах, а давати собі відпочити («працювати і в перервах варити борщ» – погана ідея, «працювати і в перервах робити гімнастику або просто дивитися у вікно і дихати свіжим повітрям» – хороша).

Чому виникає відчуття лінощів?

По суті, лінощі – це демотивація. Причини: поганий сон, фізична втома, незрозуміло, як робити роботу, робота здається безглуздою, надто складною, завдання розходиться з вашими моральними принципами чи просто не подобається. Ще за ліньки можна прийняти занепад моральних сил і депресію.

Як позбутися апатії та лінощів?

Швидкий спосіб: струснути фізично. Порухатися, зробити енергійну зарядку, потанцювати, з'їсти щось ситне, подихати свіжим повітрям, подивитися на сонце. Це підбадьорить, а в бадьорому стані ви почуватиметеся набагато краще. Спосіб позбутися лінощів надовго - розкопати її причину, що конкретно її викликає, і постаратися усунути.

Як навчитися робити все швидко?

Навчитися входити у стан потоку. Це просто стан глибокої зосередженості діяльності. Спробуйте організувати простір, де ніщо не відволікає, працювати за технікою Помодоро, бажано у години, коли ви найбільш енергійні та поставивши собі чітке, конкретне завдання.

Висновок + відео

Тепер закривайте браузер та йдіть працювати. Давайте-давайте, робота сама себе не попрацює. Успіхів!

Читайте також - Як створити свій сайт самостійно і безкоштовно.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити