Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті поговоримо про пасивний дохід: що це таке, як можна створити пасивний дохід в інтернеті (онлайн) або оффлайн, які варіанти та ідеї пасивного заробітку на наш погляд, є кращими.

Прочитавши статтю від початку і до кінця, ви також дізнаєтеся:

 • чим відрізняється пасивний дохід від активного;
 • які існують джерела і види пасивного доходу;
 • які переваги та недоліки пасивного доходу в Інтернеті.

Також в статті ви знайдете: корисні поради і правила створення пасивного заробітку + відповіді на часті питання.

Отже, поїхали!

Пасивний дохід

Що таке пасивний дохід (заробіток) - огляд поняття ?

В першу чергу необхідно розібратися з самим поняттям пасивного (резидуального) доходу, для цього дамо йому визначення.

Пасивний дохід – це такий заробіток, який не визначається кількістю витраченої праці, але при цьому забезпечує надходження стабільного фінансового потоку.

Іншими словами, такий спосіб заробітку демонструє принципи: роби один раз, отримуй – сто. Саме такий дохід отримують ті, хто заробляє шляхом продажу наявних знань. Вони всього один раз створюють навчальний курс, після чого неодноразово отримують дохід, продаючи його.

Крім того, існує окрема категорія людей, які відмовилися від традиційного працевлаштування і живуть виключно на пасивний прибуток, наприклад, від інвестування капіталу. Таких людей називають рантьє.

Рантьє – це категорія громадян, які живуть на відсотки або дивіденди, найчастіше від здачі майна або продуктів власного інтелекту в оренду, а також від придбаних фінансових активів.

Пасивний дохід - ідеальний варіант, який допомагає домогтися фінансової свободи. Він дозволяє жити так, як мріють багато, розпоряджатися своїм часом так, як хочеться, не витрачаючи його на роботу.

Чим відрізняється пасивний заробіток від активного - 5 головних відмінностей ⚖

Більшість сучасних людей звикли жити за рахунок активного доходу. Однак найчастіше це пов'язано не з відсутністю бажання, а з тим, що вони просто не знають, в чому полягає різниця між традиційними способами заробітку і пасивним доходом. Щоб зрозуміти, чи варто поміняти щось у своєму житті, важливо вивчити основні їх відмінності.

Різниця між активним і пасивним доходами полягає в тому, що:

 1. Активний дохід вимагає вкладень праці. Такий тип доходу отримують працівники, фахівці, а також службовці за виконану ними роботу. Існує кілька форм такого доходу-зарплата, премія, інші види винагороди. Якщо працівник припинить трудову діяльність, він перестане отримувати гроші. На відміну від цього пасивний дохід не визначається тим, що трудилася людина в певний період часу. Надходження йдуть в будь-якому випадку.
 2. Щоб отримувати активний дохід, не потрібна наявність капіталу. На противагу цьому для вилучення пасивного доходу доведеться вкласти первісний капітал, будь-які активи.
 3. Отримання активного доходу передбачає обмеження дій. Щоб заробляти таким чином, зазвичай люди трудяться на одній (рідше – на двох) роботах. Водночас пасивний дохід не накладає абсолютно ніяких обмежень. Наявний капітал можна розділити на велику кількість частин, які інвестуються в різні проекти.
 4. У разі використання активного способу заробляти досить великий ризик залишитися без джерела доходу. У разі втрати роботи припиняються абсолютно всі надходження. При виборі пасивного доходу і грамотної диверсифікації ризиків практично неможливо повністю залишитися без надходжень. Якщо вкладати кошти в кілька проектів, при провалі одного з них, дохід від інших покриє збитки.
 5. Активний дохід зазвичай вважають за краще ті, у кого низький рівень знань у сфері фінансів. Вони рідко можуть досягти фінансового благополуччя і стабільності. У той же час ті, хто отримує пасивний дохід, відрізняються високим рівнем фінансової незалежності.

Уважно вивчивши всі представлені вище відмінності між двома типами доходу, можна зробити для себе остаточний висновок щодо того, який саме варіант підходить саме вам.


Щоб порівняння було більш наочним, основні його пункти представлені в таблиці нижче.

Таблиця: "Особливості відмінності активного і пасивного способів заробітку"

Параметр порівняння Опис для активного доходу Опис для пасивного доходу
Вкладення праці Потрібні постійно. Якщо припинити вкладати працю, фінансові надходження припиняться Потрібно тільки на початковому етапі, в майбутньому дохід буде йти за умови відсутності роботи
Вкладення капіталу Не потрібні Необхідні в більшості випадків
Кількість джерел доходу Зазвичай обмежується однією-двома роботами Не обмежена
Ризик При втраті роботи можна залишитися без доходу При грамотному розподілі коштів і диверсифікації ризиків мінімальний

Які причини створення пасивного доходу - 6 популярних причин ?

У кожного свої причини, які спонукають шукати джерела пасивного доходу. Проте можна виявити основні обставини, які характерні для більшості людей.

Причина №1. Бажання свободи та фінансової незалежності

Без грошей вижити в сучасному суспільстві навряд чи вдасться. Саме тому дорослі люди працюють.

Традиційне працевлаштування передбачає щоденну працю протягом місяця за невелику заробітну плату.

Більше того, в такій ситуації людина сильно залежить від роботодавця, а рівень свободи мінімальний↓. У більшості випадків рядовий працівник не має права на власну думку і діє виключно в рамках інструкцій.

Водночас за наявності пасивного доходу, який перевищує середній рівень заробітних плат, з'являється можливість самостійно обирати подальші дії. Інвестори самі приймають рішення про те, коли і чим вони будуть займатися. У підсумку використання пасивного доходу дозволяє домогтися фінансової незалежності.

За наявності пасивного доходу можна не переживати через затримки заробітної плати, невиплачені премії та бонуси. Прибуток такого типу дозволяє людині відчути, що він незалежний. В результаті пропадає страх залишитися без засобів до існування, з'являється розкутість дій.

Причина №2. Впевненість у майбутньому

Кожна нормальна людина періодично замислюється про майбутнє. Його цікавить, що буде з ним, коли він вже не зможе працювати. Більшість розраховують тільки на пенсію. Однак такі виплати не здатні забезпечити гідне існування в старості. Пасивний дохід допомагає набути впевненості в майбутньому дні.

Причина №3. Стабільність доходу

Якщо грамотно створити джерела пасивного прибутку, можна забезпечити стабільність надходження коштів. У цьому випадку дохід регулярно надходить в один і той же час.

Причина №4. Звільнення часу

Якщо вдасться отримувати прибуток від декількох пасивних джерел, можна звільнити велику кількість часу.

Звільнився часом можна розпоряджатися за власним бажанням:

 • займатися дітьми;
 • самовдосконалюватися;
 • шукати нові джерела доходу.

Причина №5. Створення подушки безпеки

Якщо основним джерелом доходу людини є активна робота, в разі хвороби або звільнення він буде змушений шукати способи сплачувати обов'язкові витрати.

Якщо ж отримувати кошти від пасивних джерел, можна не хвилюватися з приводу непередбачених ситуацій. Убезпечити себе допоможе грошовий потік, що йде від різних джерел доходу.

Причина №6. Високий рівень мобільності

При традиційному працевлаштуванні людина прикута до робочого місця. Вона змушена цілий день нікуди не відлучатися, не може вирішувати виниклі труднощі, присвячувати час сім'ї в достатній кількості. Якщо ж відлучитися з офісу за власною потребою, можна позбутися частини заробітної плати або зовсім втратити робоче місце.

Пасивний дохід не примушує людину змінювати час на гроші. Поки грошовий потік створюється самостійно, можна займатися всім, чим хочеться або що необхідно.


Список представлених причин далеко не вичерпний. Ще одна важлива перевага пасивного доходу полягає у відсутності максимальної планки. Розмір надходжень обмежений тільки здібностями інвестора, а також розміром вкладеного капіталу.

Основні види і джерела пасивного доходу ?

Багато хто хоче дізнатися, які види пасивного прибутку існують. Однак далеко не всі готові чекати кілька місяців або навіть років до фінансового благополуччя. Це основна психологічна пастка, яка не дозволяє відмовитися від активного отримання доходу.

Виходить, що щодня ходити на роботу, яка далеко не завжди є улюбленою, терпіння вистачає. При цьому витратити кілька років на те, щоб домогтися успіху і звільнитися від пут роботодавця, сил немає. Тим часом, при традиційному працевлаштуванні стати фінансово незалежним практично нереально.

Не варто тягнути час – якщо є чітке бажання і прагнення домогтися благополуччя, слід прийняти рішення і почати діяти.

Нижче представлені основні види пасивного доходу. Крім того, описані джерела, які дозволяють отримати прибуток. Вивчивши представлені варіанти, залишиться тільки підібрати найбільш підходящий і приступити до реалізації проекту.

[Вид 1] Інвестиційний (або фінансовий)

Цей вид пасивного доходу виникає, коли капітал інвестується в різноманітні інструменти фінансового ринку. Вони приносять дохід у формі дивідендів, відсотків або прибутку.

В якості основних джерел для цього виду можна виділити:

 • інвестиції в нерухомість;
 • відкриття депозиту в банку;
 • придбання цінних паперів;
 • покупка готового бізнесу;
 • придбання різного устаткування з метою здачі в оренду.

[Вид 2] Маркетинговий

Маркетинговий вид створюється шляхом організації різних маркетингових систем. До них можна віднести комерційний інтернет-ресурс, власну структуру в мережевому маркетингу, прокат власного бренду та інші ідеї.

Власним брендом називають єдність соціальних досягнень особистості, що асоціюються з нею. Вони можуть виступати причиною, яка дозволяє використовувати ім'я або репутацію особистості з метою отримання доходу.

Саме таким чином заробляють знаменитості – актори, співаки та інші відомі люди. Вони дають право використовувати власне ім'я в якості особи будь-яких компаній або продукції. За це вони отримують серйозний дохід в якості гонорару.

Джерела маркетингового пасивного доходу:

 • власний сайт;
 • своя структура в рамках організації мережевого маркетингу;
 • персональний бренд;
 • бізнес, що приносить прибуток за рахунок дії маркетингової системи – в більшості випадків інформаційний.

[Вид 3] Інтелектуальний

Такий пасивний дохід утворюється при створенні різних інтелектуальних продуктів і запуску їх в тираж. Саме так заробляють ті, хто організовує інфобізнес. Вони записують один навчальний матеріал і багаторазово продають його.

Джерелами інтелектуального доходу можуть бути:

 • гонорар автора за інтелектуальні твори, ролі у фільмах та інше;
 • патенти на технології та винаходи.

[Вид 4] Правовий

Про три представлені вище види пасивного доходу говорять багато. Однак про правове, тобто належному за законом, доході багато хто забуває.

Такий дохід утворюється у тих, чия життєва ситуація дає право за законом отримувати різні виплати від держави.

Джерелами доходу, при цьому є:

 • пенсія по досягненню віку, за вислугою років, по інвалідності та інші;
 • стипендія учня;
 • компенсації оплати послуг ЖКГ;
 • субсидії на створення та розвиток власного бізнесу;
 • материнський капітал;
 • пільгова житлоплоща.

Важливо уважно вивчити всі види і джерела пасивного доходу. Це допоможе визначити, чи є можливість створити подібні надходження грошових коштів у вашу кишеню.

15 кращих ідей, як створити пасивний дохід

Приносити пасивний дохід можуть різні активи, які люди створюють або купують. Більшість з них вимагають вкладення капіталу.

Важливо розуміти: абсолютно всі джерела пасивного доходу мають на увазі додаток активних зусиль на початковому етапі.

Нижче представлені перевірені способи та ідеї, які допоможуть отримувати пасивний дохід, об'єднані в 4 групи.

1) Пасивний дохід без вкладень

В першу чергу розглянемо варіанти, які дозволяють створити пасивний дохід з нуля без будь-яких вкладень (або з мінімальними фінансовими витратами). Тут є велика кількість ідей, серед яких кожен знайде варіант собі по душі.

Ідея №1. Навчання інших користувачів

При наявності знань, які можуть стати в нагоді іншим, можна заробляти на створенні навчальних курсів і проведенні майстер-класів. Формат програм для навчання може бути різним: оффлайн курси, інструкції, відеоролики, онлайн-навчання. При цьому величезне значення має те, наскільки задоволені будуть навчаючіся.

Такий варіант доходу дозволяє заробляти від 20 доларів в день. Навчальні матеріали, які містять знання вузької спеціалізації, дозволяють заробляти сотні і навіть тисячі доларів від одного продажу.

Ідея №2. Написання книг

Достатньо написати хорошу книгу один раз, щоб вона приносила дохід протягом тривалого часу. При цьому не обов'язково ставати автором популярної художньої літератури. Великим попитом також користуються навчальні матеріали.

В інтернеті діє величезна кількість сервісів, які допомагають початківцям письменникам створити власний твір. При написанні книги в режимі онлайн вдасться відразу отримувати моментальні відгуки. Якщо ідея виявиться успішною, буде укладено договір з видавництвом.

В середньому розмір прибутку при такому способі отримання пасивного доходу становить 100-200 доларів щомісяця. Але прибуток може бути і більше. Все залежить від інтересу з боку читачів.

Ідея №3. Музика

Музичні файли користуються величезною популярністю серед покупців. Однак такий напрямок отримання пасивного доходу підходить не всім. Щоб отримувати прибуток таким способом, доведеться освоїти роботу в спеціалізованих програмах

Для продажу музики використовують спеціалізовані ресурси – аудиостоки. Основними клієнтами тут є творці різних роликів, презентацій і демонстрацій, які супроводжуються фоновими аудіозаписами.

Ідея №4. Авторські фотографії, зображення та відеоролики

В інтернеті діють спеціальні сервіси – мікростоки для продажу унікальних фотографій і різного роду зображень. Такий варіант отримання доходу підходить любителям фотографувати, редагувати різні зображення і самостійно створювати картинки з використанням фотошопа.

Суть такого заробітку полягає в тому, що власник зображення виставляє їх на продаж. При цьому клієнти викуповують не право на зображення, а можливість скачати його в максимальній якості. У підсумку продаж може бути здійснена неодноразова кількість разів.

Відомі випадки, коли дизайнери протягом декількох місяців створюють зображення і викладають їх на продаж. Після цього протягом декількох років вони отримують стабільно високий дохід.

Серед мікростоків найбільш популярними і прибутковими в світі є:

 • Shutterstock – світовий лідер;
 • Fotolia, що належить Adobe і використовується в країнах СНД;
 • DepositPhotos – один з найбільших сервісів з великим обсягом продажів.

Великий пасивний дохід можуть приносити також відеоролики. Щоб заробляти таким способом, необхідно створити кілька корисних відеороликів, які не втратять свою актуальність. У підсумку канал на YouTube буде приносити прибуток від кількості переглядів, а також при підключенні контекстної реклами.

2) Пасивний (резидуальний дохід) з вкладенням грошей

Найчастіше з метою отримання пасивного доходу люди здійснюють інвестиції. Нижче представлені найпопулярніші і прибуткові ідеї.

Ідея №5. Здача об'єктів нерухомості в оренду

Така ідея отримання пасивного доходу здається елементарною. Досить придбати об'єкт нерухомості і знайти орендарів. Однак не все так просто.

Отримувати в результаті вдасться в середньому 2 000-12 000 грн щомісяця. Така сума покриє витрати на оплату житлово-комунальних послуг і забезпечить невеликий прибуток. Окупатися вкладення будуть занадто довго.

Збільшити дохід можна наступним чином:

 • Здавати в оренду Гаражі і об'єкти комерційної нерухомості. Справа в тому, що вартість гаража менше↓ ціни квартири приблизно в 5 разів, а вартість його оренди всього вполовину менше, ніж оренда квартири. Іншими словами, за умови такої ж суми інвестицій можна одночасно здавати в оренду до 5 гаражів.
 • Здавати в оренду квартиру подобово. Якщо при цьому додатково забезпечити постільна білизна, інтернет, супутникове телебачення, гарний вигляд та інші послуги, що підвищують комфорт проживання, можна істотно збільшити↑ дохід. Але доведеться найняти кількох людей, які будуть здійснювати обслуговування.

Ідея №6. Здача в оренду обладнання, авто та інших активів

Також як при здачі в оренду нерухомості, ця ідея передбачає велику кількість варіантів отримання доходу.

Власники обладнання, автомобілів та інших активів, які не використовуються, можуть здавати їх в оренду або прокат. У підсумку річ, яка є пасивом (тобто лежить мертвим вантажем), стає активом, приносячи дохід своєму власнику.

Найчастіше крім автомобілів в оренду здають ігрові приставки, водні мотоцикли, фото та відеообладнання, професійні будівельні інструменти та інше майно. Виходить, що вклавши кошти в подібні речі, можна не тільки окупити їх, але і домогтися отримання пасивного доходу.

Ідея №7. Організація бізнесу, який приносить пасивний дохід

Такий варіант є досить перспективним, так як надає можливість інвестору повністю контролювати вкладений капітал. При цьому важливо розуміти: мова не йде про організацію активної власної справи, яка передбачає безперервну участь в ньому.

Найпростішим варіантом створення такого типу пасивного доходу є придбання готового бізнесу з персоналом, керуючими і всім необхідним для функціонування. Читайте окрему статтю з цієї теми «Інвестиції в бізнес».

Також хорошим варіантом є самостійне створення справи з автоматичного надання послуг. У цьому випадку відсутня необхідність наймати і контролювати персонал.

Прикладами такого виду пасивного доходу можуть бути Вендингові автомати, Автоматичні автомийки і багато іншого. В Інтернеті прибуток приносять сервіси зі створення різних проектів, перевірки унікальності, аналізу ресурсів. Для створення таких сайтів буде потрібно досвід в програмуванні або оплата послуг відповідних фахівців.

Ідея №8. Довірче управління

Передача капіталу у довірче управління є одним з найпопулярніших і вигідних способів отримувати пасивний дохід на фінансових біржах.

Найчастіше брокери пропонують довірче управління у форматах ПАММ-рахунків, автоматичного копіювання угод досвідчених трейдерів. В середньому такі варіанти приносять близько 100% на рік.

Ідея №9. ETF-фонди

Якщо розглядати прибутковість різних фінансових інструментів окремо, можна побачити, що вона сильно відрізняється і в більшості випадків відносно невелика. Однак існують спеціалізовані ETF-фонди, які формують інвестиційний портфель відповідно до фондових індексів.

Купуючи акцію ETF-фонду, інвестори набуває частку у всій кошику конкретного індексу. Прибутковість такого цінного паперу повністю відповідає прибутковості конкретного індексу. Також існують галузеві ETF-фонди, збалансовані та інші.

Сьогодні такий спосіб інвестування дуже популярний в Америці і європейських країнах. Основна його перевага полягає в максимальній захищеності від будь-яких ризиків.

3) Пасивний дохід в інтернеті

З розвитком Інтернету з'явилася можливість отримувати пасивний дохід в мережі. Нижче представлені найбільш популярні варіанти такого заробітку.

Ідея №10. Створення сайту

Сьогодні створити власний сайт під силу кожному. При цьому будуть потрібні вкладення на покупку:

 • доменного імені – якщо купувати його в зоні .ua, мінімум 150 грн щороку;
 • хостингу, за допомогою якого буде відображатися сайт – мінімум 900 грн щорічно.

Основною складністю є наповнення сайту контентом, який здатний залучити максимальну кількість користувачів.

Однак не тільки активні блоги та живі журнали стають популярними. Досягти успіху можна, в тому числі пропонуючи різні інструменти: калькулятори кредитів і внесків, онлайн-перекладачі, сервіси безкоштовних СМС та інші.

Дохід від власного сайту визначається в першу чергу рівнем його популярності. Він може змінюватися в широкому діапазоні - від 100 до 1 000 доларів на місяць. Щоб домогтися популярності ресурсу, доведеться витратити час – в середньому від півроку до 3-х років.

Ідея №11. Вічні посилання

Найчастіше організації та інтернет-ресурси набувають розміщення посилань на інших сайтах. Це дозволяє їм продемонструвати, що про них досить багато говорять. У підсумку рейтинг в пошуковій видачі зростає з нами.

Власникам сайтів платять за розміщення:

 • оглядів;
 • статей, які вихваляють сайт або продукт;
 • просто за розміщення посилання на ресурсі.

Якщо сайт може похвалитися великою кількістю відвідувачів і високим місцем в пошукових видачах, така ідея може приносити його власнику в середньому 200 доларів в місяць.

Цей варіант підходить для власників сайтів, які успішно існують не менше 1-2 років. При цьому дохід буде надходити абсолютно без зусиль з боку власника.

Ідея №12. Контекстна реклама та банери

Контекстна реклама і банери дозволяють отримувати пасивний дохід власникам інтернет-сайтів. Перехід по них приносить від 0,2 до декількох доларів за 1 клік. Відповідно, чим більше↑ людей відвідує сайт, тим більше↑ буде переходів по рекламних посиланнях і банерах.

Якщо ресурс буде містити величезну кількість корисної інформації, він буде приносити прибуток протягом довгих років. При цьому власнику зовсім не обов'язково регулярно відвідувати Сайт. Більше того, він працює цілодобово.

Ідея №13. SMM і соціальні мережі

Заробляти за допомогою ведення спільноти в соціальній мережі під силу багатьом. Щоб приступити до реалізації ідеї, досить пройти процедуру реєстрації в обраній соцмережі і створити групу.

При цьому першорядне значення має зміст спільноти. Однак самостійно створювати цікавий контент непросто. Тому, швидше за все, його будуть красти.

Варто враховувати! Якщо вдасться залучити в групу не менше 100 000 користувачів, дохід досягне декількох тисяч доларів в місяць.

За умови величезної кількості підписників рекламодавці почнуть самостійно зв'язуватися з власником спільноти. В найпопулярніших спільнотах буквально за 1 рекламну публікацію можна отримувати до 10 000 доларів.

Проте навіть у тому випадку, якщо кількість підписників становить не більше 20 тисяч, можна здійснювати продаж реклами за допомогою спеціальних сервісів.

4) Інші ідеї пасивного доходу

Представлений перелік ідей для пасивного доходу не є вичерпним. Нижче представлені ще 2 варіанти, доступних багатьом. Однак більшість про них просто не замислюється.

Ідея №14. Пасивний дохід на основній роботі

Багатьом доступно створення пасивного доходу на основній роботі, але вони про це просто не замислюються. Цілком можливо, ваша основна спеціалізація здатна приносити іншим бонуси. Отримуючи плату за них, можна забезпечити собі непоганий додатковий дохід, який буде пасивним.

Одним з варіантів є продаж своїх знань шляхом написання книги або ведення колонки на сайті, власного блогу. Більшість не усвідомлюють, що їм доступний такий вид доходу. Тим часом заробляти так можуть практично всі-від кухаря або механіка до бухгалтера або податківця.

Ще один варіант – заробляти на тому, що ви в будь-якому випадку не перестанете робити. Наприклад, граючи в різні ігри, беручи участь в турнірах, продаючи прокачані акаунти.

Ідея №15. Пільги та держпрограми

Як не дивно, але різні пільги і державні програми теж є одним з видів пасивного доходу. Вони дуже різноманітні: пенсії та стипендії, пільги молодим сім'ям на купівлю квартир, материнський капітал, субсидування малого бізнесу та багато іншого.

При відсутності необхідних знань варто проконсультуватися з юристами. Цілком можливо, вам доступний який-небудь варіант державної допомоги.


Таким чином, ідеї для отримання пасивного доходу дуже різноманітні. Від вас будуть потрібні тільки бажання і прагнення, а також певні зусилля на самому початку.

Пасивний дохід в Інтернеті-плюси (+) і мінуси (-) пасивного заробітку в мережі

Про те, що пасивний заробіток в Інтернеті (онлайн), так і в реальному житті (оффлайн) передбачає активну участь його одержувача на самому початку, ми вже говорили. При цьому саме цей варіант більшість експертів називають єдиним способом досягти фінансової стабільності.

Однак перш ніж зрозуміти, наскільки пасивний дохід підходить саме вам, в першу чергу слід вивчити його переваги і недоліки.

Серед плюсів (+) пасивного заробітку в інтернеті можна виділити:

 • відсутність прив'язки до робочого місця;
 • звільнення від контролю керівників усіх рівнів;
 • немає необхідності отримувати спеціальну освіту;
 • почати заробляти можна в будь-якому віці;
 • збільшення кількості вільного часу;
 • фінансові надходження тривалий час не вимагають втручання людини;
 • можна знайти способи створити пасивний дохід без вкладення капіталу.

Мінусами (−) пасивного доходу в інтернеті є:

 • висока↑ ймовірність того, що вкладені сили і кошти не принесуть результату;
 • великий ризик постраждати від шахрайських дій;
 • потрібні високий рівень стійкості до стресу і психологічну рівновагу;
 • перш ніж будуть забезпечені стабільні фінансові надходження, має пройти від декількох місяців до декількох років.

Саме у зв'язку з наявністю названих ризиків багато хто вважає активну роботу більш стабільною. Однак, якщо вас вони не лякають, варто докласти зусиль і спробувати досягти фінансової незалежності.

Корисні поради щодо створення та отримання резидуального доходу ?

Існує чимало варіантів створення пасивного або резидуального доходу. Однак в більшості випадків вони вимагають вкладень у вигляді праці і капіталу.

Перш ніж приступити до створення пасивного доходу, варто задати собі 2 питання:

 1. Що ви любите робити? Виявлення інтересів допомагає визначитися з тим, в якій сфері потрібно шукати джерела пасивного доходу.
 2. Чи є можливість вкласти в створення справи капітал? При наявності вільних грошових коштів кількість доступних варіантів для організації пасивного доходу зростає.

Важливо розуміти: ніхто не зможе вибрати спосіб отримання доходу, який підходить саме вам, краще вас. Не варто перекладати відповідальність за цей процес на інших.

Крім того, якщо ви відчуваєте, що жоден з вже описаних варіантів вам не підходить, можна придумати що-небудь своє.

Експерти дають поради тим, хто хоче отримувати дохід, не докладаючи зусиль:

 1. Шукайте найбільш підходящі способи отримання пасивного доходу, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Додайте частину коштів в банківський депозит. Згодом, якщо знайдете більш високоприбутковий варіант, переведіть частину коштів в нього.
 2. Не розпорошуйтеся на велику кількість способів заробітку. Набагато краще приділяти максимум уваги одному варіанту. Звичайно, можна і навіть потрібно використовувати кілька джерел доходу. Однак приступати до вивчення наступного варто тільки після того, як попередній стане повністю зрозумілий.
 3. Захищайтеся від негативного впливу ризиків шляхом диверсифікації. Слід розподілити капітал між максимальною кількістю джерел доходу. Це допоможе убезпечити себе від негативного впливу кризи, форс-мажорних ситуацій і помилок в одному виді інвестування.
 4. Постійно вчіться. Величезне значення для успіху в інвестуванні має рівень фінансової грамотності. Тому слід постійно вивчати інформацію про різні способи отримання пасивного доходу.

Наостанок наведемо ще одну пораду, яка допоможе досягти успіху: не варто боятися експериментів. Якщо ви впевнені, що знайшли новий спосіб отримання доходу, вкладіть в нього невелику суму. Якщо ідея виявиться вдалою, можна буде збільшити вкладений в неї капітал.

? Читайте також нашу статтю про те, що таке віддалена робота на дому в інтернеті без вкладень і обману.

7 простих правил, що ведуть до пасивного заробітку і фінансового благополуччя

Почати отримувати пасивний дохід для багатьох дуже важко. Тим не менш, є ряд правил, які допомагають наблизитися до своєї мети.

Правило 1. Навчіться збирати

Фахівці рекомендують 10% доходів відкладати на майбутнє. Важливо робити це постійно і відразу після надходження коштів.

Для дотримання цього правила необхідні сила волі і певний рівень дисципліни. Без цих якостей навряд чи вдасться досягти поставлених цілей, в тому числі в сфері фінансів.

Однак багатьом людям важко збирати. Вони стверджують, що ледь зводять кінці з кінцями, так що коштів на накопичення у них точно немає. Насправді, навряд чи десята частина доходів допоможе вирішити глобальні питання.

Правило 2. Контролюйте витрати

Багатьом складно знайти баланс між обов'язковими, емоційними витратами і звичайними примхами. Всім відома приказка: грошей багато не буває. Проте вона актуальна тільки для тих, хто не замислюється про те, що все відносно.

Насправді брак коштів у кожного свій: кому-то складно купити хороші чоботи, а хтось переживає, тому що йому не вистачає коштів на особисту яхту.

Слід завжди дотримуватися правила: за будь-яку витрачену суму ви повинні отримувати реальну цінність. При цьому величезне значення має те, що всі витрати повинні відповідати одержуваному доходу.

Важливо точно планувати всі витрати, і ні в якому разі не залазити в накопичення, створені відповідно до першого правила. Це має стати звичкою.

Правило 3. Гроші повинні робити гроші

Фахівці рекомендують змушувати заощадження працювати. Немає ніякого сенсу тримати накопичення під матрацом. Так вони осідають мертвим вантажем і не приносять додаткового прибутку.

Найважливіше завдання кожного – навчитися правильно інвестувати. Це допоможе створити стабільний фінансовий потік. Нехай на початковому етапі він буде невеликим, але поступово він буде рости і забезпечить додатковий дохід.

Правило 4. Створюйте капітал на майбутнє

Важливо постійно думати про майбутнє. Рано чи пізно настане день, коли працювати вам стане вкрай важко. Важливо забезпечити створення хоча б невеликого капіталу, який допоможе існувати в цей період часу.

? Фінансова подушка безпеки стане в нагоді на випадок хвороби або звільнення, інших непередбачених ситуацій.

Крім того, мало кому вдається безбідно жити на одну пенсію. Тому до моменту досягнення похилого віку непогано б було мати хоча б невеликий капітал.

Правило 5. Дотримуйтесь принципів захисту від ризиків

Важливо максимально убезпечити власний капітал від різного роду ризиків і несподіваних втрат. Грамотне інвестування завжди передбачає створення умов, в яких вкладення будуть під захистом.

Саме тому не варто вірити привабливим обіцянкам. У гонитві за швидким прибутком не можна вкладати капітал в сумнівні підприємства.

В обов'язковому порядку важливо попередньо проаналізувати наявність гарантій повернення коштів, інакше можна постраждати від дій шахраїв.

Правило 6. Пам'ятайте про стабільність нерухомості

Фахівці рекомендують вкладати кошти в нерухомість. Кожен повинен прагнути до придбання власного житла. Це дозволяє не тільки забезпечити максимальний комфорт життя, але і вигідно вкласти кошти.

Нерухомість являє собою найважливіший запас грошових коштів. У разі крайньої необхідності її завжди можна продати або здати в оренду. При цьому такий капітал не знецінюється під впливом інфляції.

Правило 7. Не забувайте про саморозвиток

Чим більшими↑ знаннями в сфері фінансів та інвестування володіє людина, тим більшого↑ рівня доходу він може досягти.

Тому так важливо займатися саморозвитком, безперервно навчатися – вивчати різну літературу, використовувати навчальні курси та програми. Можливо, буде потрібно витрачати власні кошти.

Не варто забувати і про те, що життя знаходиться в безперервному русі. Важливо навчитися добре орієнтуватися в ринку та інших змін. Тільки той, хто йде в ногу з мінливим світом, може досягти реального успіху.


Дотримання наведених вище правил допоможе розвинути звички, без яких неможливо домогтися фінансового благополуччя. Розумне їх використання обов'язково наблизить вас до наміченої мети.

Відмінності між багатими і бідними

Багаті і бідні відрізняються не тільки рівнем достатку, а й мисленням. Саме воно визначає поведінку людини і робить його життя таким, яке воно є. Але також люди різного доходу розрізняються установками і принципами.

Бідні роблять ставку на активний дохід, а багаті — на пасивний. Перші майже весь свій вільний час проводять на роботі, щоб заробити кошти для проживання. А другі вважають за краще жити в своє задоволення на ті гроші, які приходять з джерел пасивного доходу.

Безумовно, для забезпечення себе в майбутньому таким "легким" прибутком необхідно продуктивно попрацювати. Однак, багаті заздалегідь продумують способи переведення активного доходу в пасивний, а бідні цього не роблять.

Люди з низьким достатком задовольняються тими засобами, які дозволяють їм більш-менш комфортно існувати. А для багатих важливо постійно збільшувати рівень свого доходу.

Очевидно, що між людьми різного заробітку є істотні відмінності. І якщо змінити своє мислення і життєві установки, то поступово можна перетворитися з бідної людини в багатого.

FAQ - відповіді на часті питання ?

Вивчаючи інформацію, що стосується непростої теми "пасивний дохід", багато хто неминуче стикаються з питаннями, що вимагають негайного роз'яснення. Щоб заощадити Ваш час, ми наводимо відповіді на найпопулярніші з них.

Питання 1. Чи можна створити пасивний заробіток в інтернеті без вкладень з виведенням грошей?

Сьогодні існує певна категорія людей, яким вже вдалося добитися фінансового благополуччя шляхом використання пасивного доходу. Однак при погляді на них багато хто бачить тільки безбідне існування, постійні подорожі та розваги. При цьому вони випускають з уваги, якою ціною все це дісталося таким людям.

Тим, хто досі вірить, що існують надійні варіанти, які дозволяють швидко створити і отримувати пасивний заробіток в інтернеті без вкладень з виведенням грошей, при цьому не маючи досвіду і знань, доведеться розчаруватися. Насправді таких варіантів немає ніде.

В Інтернеті, так само як у звичайному житті халяви не існує. Щоб заробляти в мережі, потрібно:

 • вкладати кошти;
 • витрачати чимало часу;
 • докладати зусиль для отримання нових знань.

Досягти пасивного доходу максимально швидко можна лише в тому випадку, якщо активно поєднувати всі 3 пункти. Якщо ж хоча б один з них відсутній, ймовірність успіху істотно знижується↓.

Можна, звичайно, знайти варіанти, які дозволяють отримувати пасивний дохід, не вкладаючи коштів. Однак вони зажадають величезної кількості знань. Більш того, доведеться витратити чимало часу, щоб отримувати стабільний прибуток.

Питання 2. Як створити пасивний дохід з нуля, з чого почати?

Багато хто мріє, але далеко не всі знають, як забезпечити собі пасивний прибуток, приклавши мінімум зусиль.

Можна виділити 5 загальних етапів на шляху до отримання пасивного доходу:

 1. Створення початкового капіталу. При цьому фахівці не втомлюються нагадувати: не можна вкладати в досягнення пасивного доходу останні гроші. Вони рекомендують використовувати в якості інвестицій лише той капітал, який був створений саме для цих цілей. Пояснюється це просто: завжди є ризик втратити всі вкладені кошти. У цьому випадку важливо не завдати жалюгідної шкоди сімейному бюджету;
 2. Аналіз можливих варіантів вкладення коштів і вибір найбільш оптимального для вас. Паралельно з накопиченням суми, достатньої для інвестування, важливо вивчати корисну інформацію. Слід проаналізувати максимальну кількість способів створення пасивного доходу. З них слід вибрати ті, які виявилися найцікавішими і прийнятними саме для вас. Їх вивченню слід приділити максимальну кількість часу;
 3. Інвестування. Тільки після того, як будуть отримані необхідні знання, можна приступати до практичної реалізації проектів. Їх обов'язково має бути кілька, так як вкладення всього капіталу в одну ідею схоже на гру в казино – або все втратиш, або виграєш. Саме тому більш розумним є розділити капітал між декількома варіантами;
 4. Вихід на стабільний прибуток.

Варіанти інвестування можуть бути наступними:

 1. Консерваторам, які вирішили використовувати в якості джерела пасивного доходу банківські депозити, досить дотримуватися наступного алгоритму:
 • вибір банку для відкриття рахунку;
 • внесення грошових коштів на депозит;
 • отримання відсотків.
 1. Якщо ж в якості ідеї для отримання пасивного прибутку прийнято рішення використовувати відрахування за запатентований продукт, доведеться провести підготовчі роботи. Іншими словами, буде потрібно створити товар або послугу, за користування якими люди будуть готові платити гроші. Після цього залишиться запатентувати їх і отримувати дохід. Для отримання авторської винагороди можна написати книгу або інший корисний матеріал. Після цього залишиться знайти видавництво, яке буде готове надрукувати його, виплативши гроші автору. Основна складність при цьому полягає в тому, що написання якісного продукту вимагає чималих затрат. Крім того, будуть потрібні особливі знання.
 2. Якщо отримувати пасивний дохід планується від власного сайту, почати доведеться з його створення і наповнення. Існує величезна кількість способів отримувати дохід від власного інтернет-ресурсу. Однак всі вони вимагають, щоб сайт був популярним, його відвідувало велика кількість людей щодня. Для багатьох захоплення у вигляді розвитку власного блогу чи сайту в мережі переросло в прекрасний спосіб отримувати пасивний дохід. Однак їм довелося витратити чимало часу і коштів на створення і наповнення якісним контентом інтернет-ресурсу. Особливо успішним вдалося таким способом сколотити багатомільйонний стан.
 3. Якщо в якості джерела пасивного доходу вирішено використовувати здачу в оренду нерухомості, доведеться в першу чергу забезпечити її наявність. Якщо немає у власності квартири, гаража або комерційних площ, слід спочатку зібрати суму, достатню для їх купівлі або вибрати варіант для суборенди. Якщо отримувати дохід хочеться навіть на шкоду власній зручності, можна на час переїхати до родичів, а свою квартиру здати в оренду. Власники великої житлоплощі, можуть продати її і придбати 2 квартири поменше. В одній з них можна жити, а іншу – здавати. Крім того, знайти орендарів на меншу житлоплощу завжди легше.
 4. Якщо є бажання отримувати пасивний дохід від інвестицій в бізнес-проекти або фондовий ринок, потрібно в першу чергу провести ретельний аналіз можливих варіантів. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим в максимальній ефективності обраного варіанту. До речі, більшість фахівців впевнені, що саме вкладення в бізнес сьогодні є найвигіднішим способом отримувати стабільний пасивний прибуток.

Важливо пам'ятати: тільки при наявності серйозної підготовки і безперервному саморозвитку можна домогтися максимального прибутку від вкладених коштів. Ігнорування цих вимог може призвести до серйозних збитків. При цьому більшість експертів у сфері фінансів впевнені: лише пасивний дохід здатний забезпечити фінансову стабільність і безбідне існування.

Читайте також нашу статтю "Куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід".

Питання 3. Як отримувати пасивний дохід в Україні?

Багато хто мріє отримувати дохід, нічого не роблячи. При цьому виникає питання: наскільки реально прийти до цього в Україні?

Далеко не всі знають, але насправді домогтися стабільного пасивного доходу в нашій країні не складніше, ніж в будь-якій іншій точці земної кулі. Однак слід враховувати певні нюанси української економіки.

Важливо враховувати: наша країна відрізняється високим рівнем фінансової нестабільності і схильна до великої кількості потрясінь. Тому вкладенню коштів в цінні папери українських компаній повинен передувати ретельний аналіз.

Однак не варто забувати і про те, що ніхто не забороняє здійснювати інвестиції в економіку більш стабільних країн допомогою інтернет-технологій.

Якщо прийнято рішення інвестувати капітал в українську нерухомість, важливо врахувати крайню неоднорідність цього ринку. Незважаючи на те, що у більшості регіонів нашої країни вартість нерухомості цілком передбачувана і відповідає загальносвітовим тенденціям, в столичному регіоні і Харкові передбачити рух цін буває непросто. Тенденції тут можуть істотно відрізняти від тих, які спостерігаються в інших регіонах.

Висновок + відео

Пасивний дохід є одним з найбільш реальних способів досягти фінансової стабільності і незалежності. В представленій публікації ми навели перелік найпопулярніших видів такого заробітку. Однак цей список не є вичерпним.

Важливо ретельно аналізувати можливі варіанти і шукати той, який найкраще підійде саме вам. Більше того, саме вам вдасться створити свій неповторний і унікальний варіант для отримання пасивного прибутку.

У будь-якому випадку, те, що у вас з'явилося бажання створити власне джерело пасивного доходу, вже є важливим кроком до успіху. Важливо пам'ятати: домогтися цього можна, тільки доклавши зусиль і витративши певну кількість часу. Однак у разі успіху всі ваші зусилля окупляться з лишком.

Ми бажаємо всім читачам "BiznesCat.com" фінансового благополуччя. Нехай вам вдасться домогтися незалежності, і створити стабільне джерело пасивного доходу!

P. S. Діліться статтею в соціальних мережах, а також своїми думками або зауваженнями по темі публікації в коментарях нижче. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити