Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті ми розповімо, що таке фрілансер - хто це такий і чим він займається, які плюси і мінуси роботи фрілансером.

Якщо ви хотіли б заробляти з дому, не витрачаючи час і гроші на дорогу, але не знаєте з чого почати, вам допоможе ця стаття.

У ній ми зібрали найпопулярніші і затребувані вакансії роботи фрілансером на дому. Всі ці способи і вакансії для новачків не вимагають вкладень, а ймовірність обману мінімальна. Також ми поговоримо про те, скільки заробляють різні інтернет-фахівці і, як знайти таку роботу.

Фрілансер

Фрілансер: це хто і чим займається - повний огляд поняття простими словами

Фріланс і віддалена робота на дому дуже схожі поняття. Тому розберемо більш докладно, хто такі фрілансери і що роблять.

Фрілансер (по-англійськи "free lancer" – «вільний спис») – це співробітник, який працює віддалено без фіксованого графіка.

Фріланс може стати стартовим майданчиком для вашої справи. Однак на цьому терені вам доведеться самому знаходити собі клієнтів.

Чим займається фрілансер і що він робить в Інтернеті

Отже, що роблять фрілансери, щоб почати працювати віддалено.

Схема дій фрілансера така:

 1. ви знаходите замовника;
 2. виконуєте завдання;
 3. отримуєте гроші.

Дистанційна робота відрізняється від звичної лише тим, що вам не потрібно їхати в офіс і перебувати в одному приміщенні з роботодавцем. Наприклад, якщо ви бухгалтер, то цілком можете працювати вдома і звідти вести облік фінансів і документообіг компанії.

Будь-яку діяльність, яка не вимагає безпосередньої присутності на робочому місці, можна перевести в формат віддаленої роботи.

Наприклад, можна займатися:

 • написанням різних текстів;
 • викладання;
 • дизайн;
 • консультування;
 • програмування.

Таким чином, фрілансерами можуть бути як «технарі», так і представники творчих професій.

За деякими оцінками, працюють віддалено отримують в 1,5-2 рази більше↑ своїх офісних колег, а часу на роботу при цьому витрачають менше↓. Крім того, варто врахувати ще час, який витрачається на те, щоб дістатися на роботу і з роботи додому.

Середній дохід людини, що працює віддалено, складає приблизно від 10 000 до 40 000 грн на місяць.

Звичайно, такий варіант підходить не всім, але в разі, якщо у вас вийде його освоїти, ви навряд чи коли-небудь повернетеся до роботи офлайн.

При дистанційній роботі у замовника і виконавця немає необхідності зустрічатися один з одним особисто, досить спілкування через Інтернет, телефон, Skype або по електронній пошті.

Для такої діяльності зовсім неважливо ваше місце проживання. Ви можете шукати роботодавців де завгодно (в Україні або будь-якій іншій країні). Головне, щоб ви з замовником добре розуміли один одного, і ваша робота чесно оплачувалася.

Читайте також статтю - "Чим зайнятися, щоб заробити грошей", де ми розповідає про більш ніж 30 ідей, на чому можна заробити гроші.

Для того, щоб отримати найбільш повне уявлення про вакансії фріланса для початківців, варто поспілкуватися з тими, хто вже давно працює в подібному режимі. Для цього можна знайти відповідні сайти фрілансерів або форуми з відгуками.

Робота фрілансером в Інтернеті - переваги та недоліки фрілансу ??

В першу чергу, це відсутність нав'язаного графіка, що стоїть над душею начальника, необхідності добиратися до офісу. Для багатьох це мрія, але насправді досягти її може кожен.

За статистикою, щорічно вакансії віддаленої роботи на дому через інтернет збільшуються на 30%. За даними вітчизняних аналітиків у 2022 році фрілансери заробили понад 1 мільярд доларів. Ви можете почати з малого, але ваші навички будуть поступово рости, а з ними і ваші доходи.

Багато з настороженістю сприймають ідею працювати в мережі. Вони відчувають невпевненість і бояться постраждати від шахраїв. Однак їх страхи марні, існують реальні вакансії віддаленої роботи через інтернет, а ризик нарватися на шахраїв не більше, ніж в офлайн роботі.

Щоб почати заробляти в інтернеті не потрібні спеціальні знання, достатньо володіти комп'ютером на рівні користувача і вміти користуватися електронними гаманцями.

Переваги роботи фрілансером:

 1. Необмежений розмір доходу. Немає окладу, тільки ви визначаєте скільки можете заробити. Багато що залежить від ваших здібностей і швидкості навчання;
 2. Час. Ви визначаєте свій графік: коли зробити перерву або взяти відгул, скільки годин працювати в день. Тільки ви вирішуєте, коли буде починатися і закінчуватися ваш робочий день, скільки днів працювати в тиждень;
 3. Економія часу і грошей. Вам не треба витрачатися на транспорт, офісний одяг за дрес кодом. Ви економите купу часу, який йде на дорогу до місця роботи;
 4. Стабільність і перспективи. Зазвичай при офлайн-роботі у вас тільки один роботодавець, втрата якого може стати катастрофою. При віддаленій роботі у вас може бути скільки завгодно роботодавців. Якщо з кимось із них ви не зійшлися, це зовсім не трагедія. Більш того, у вас є можливість вибирати людей, на яких ви хотіли б працювати;
 5. Свобода. Ваш роботодавець не стоїть у вас над душею. Ви не прив'язані до офісу. Можете подорожувати, не чекаючи відпустки, перебувати де завгодно. Адже зовсім не важливо, де ви виконуєте свою роботу. Головне, укладатися в терміни і робити її якісно. Можна навіть домовитися про щоденну оплату вашої праці, а не щомісячної.

Але важливо розуміти, що неможливо відразу почати заробляти великі гроші. Новачків спочатку очікує досить одноманітна діяльність, виконання самих різних недорогих завдань.

Такий варіант буде ідеальним для студентів і школярів, які завжди не проти заробити на кишенькові витрати.

До варіантів віддаленої роботи можна віднести:

 • заробіток на іграх;
 • платні опитування в мережі;
 • транскрибатор (людина яка переводить звукову доріжку з аудіо / відеозаписів в текст).

Хоч така робота і низько оплачується. Зате її може виконати абсолютно будь-хто. Важливо тільки не зупинятися на цьому рівні. Це ніяк не збагатить вас ні фінансово, ні духовно.

Необхідно думати про перспективи, дотримуючись такої стратегії: ваші доходи повинні постійно збільшуватися↑, а час, витрачений на роботу, скорочуватися↓.

Тепер про недоліки заробітку фрілансером:

 • відсутність соцпакета – основний з них;
 • у вас не буде оплачуваної відпустки і лікарняного;
 • про відрахування на майбутню пенсію теж треба подбати самому.

Перш ніж прийняти рішення стати фрілансером, важливо вивчити всі переваги і недоліки такої діяльності. Щоб проаналізувати їх було легше, всі плюси і мінуси ми представили в таблиці.

Переваги та недоліки фрілансу

 

Переваги (+) Недоліки (-)
 ✔ Немає необхідності витрачати час і гроші на проїзд до місця роботи ➖ Доведеться самостійно організовувати своє робоче місце
✔ Вартість своєї роботи фрілансер встановлює на свій розсуд  ➖ Не проводяться корпоративи, відсутні Соціальне забезпечення, пільгове кредитування
 ✔ Фрілансер вибирає роботу, яка йому по-справжньому подобається  ➖ Доведеться самостійно шукати замовників, рекламувати власні товари та послуги
 ✔ Працювати можна в будь-якому місці – вдома, в кафе, на природі або використовувати коворкінг  ➖ Рівень доходу нестабільний
 ✔ Графік роботи формується фрілансером самостійно  ➖ Можуть виникнути труднощі з мотивацією
 ✔ Начальник відсутній  ➖ Можуть виникнути труднощі при спілкуванні з близькими, так як більшість не сприймають фрілансерів як працевлаштованих

Уважно вивчивши переваги і недоліки фріланса, кожен може для себе вирішити, наскільки для нього прийнятний такий варіант працевлаштування.

Рекомендуємо також прочитати нашу детальну оглядову статтю - "Як заробити гроші", де описується більше 46 способів заробітку грошей не тільки в мережі, але і в реальному житті без Інтернету.

Працевлаштування фрілансерів - 3 основних варіанти

Найчастіше робота для фрілансера на дому для новачків здійснюється віддалено з використанням Інтернету. При цьому можна виділити кілька способів працевлаштування. Основні з них представлені нижче.

[Варіант 1]. Працевлаштування в якості фрілансера

При цьому фізична особа запрошується для здійснення разових робіт. У деяких випадках пропоновані проекти припускають досить великий обсяг робіт. При цьому фрілансер виявляється працевлаштованим на досить тривалий термін.

У такій ситуації фахівці рекомендують фрілансеру і замовнику підписати договір, згідно з яким здійснюється оплатне надання послуг. Проте часто для спрощення взаємодії контрагенти обходяться і без нього.

[Варіант 2]. Робота в якості віддаленого співробітника.

Віддаленим співробітником називають працівника, який офіційно працевлаштований в компанії, але працює віддалено. При цьому йому гарантовано отримання всіх благ офіційного працевлаштування. Вони передбачені законодавством України і описані в Трудовому кодексі.

Серед одержуваних благ можна виділити: стаж, відрахування до Пенсійного фонду, відпустку та інші. При цьому на відміну від традиційного працевлаштування робота здійснюється не в офісі, а вдома.

Але режим роботи розробляється не співробітником, а керівником. Більш того, доведеться впритул співпрацювати з керівництвом.

[Варіант 3]. Індивідуальний підприємець

Багато замовників (особливо великі) вважають за краще співпрацювати з фрілансерами, які є індивідуальними підприємцями. У цьому випадку оплата здійснюється безготівковими переказами через розрахунковий рахунок, складається договір. Такого фрілансеру робота приносить непоганий дохід, йому доводиться регулярно перераховувати податкові платежі в бюджет.


Кожен тип працевлаштування має свої особливості. Важливо проаналізувати свої потреби, щоб вибрати найкращий варіант.

Де шукати роботу фрілансерам ? - ТОП-4 популярних способи

Якщо вибір все-таки зроблений на користь фрілансу, важливо знайти замовників. Щоб зробити це, в першу чергу необхідно знати, де шукати роботу. Нижче представлені чотири найбільш популярних способів знайти замовника.

Спосіб 1. Спеціалізовані форуми

Спеціалізовані форуми виступають місцем, де спілкуються фрілансери. Більш того, такі ресурси нерідко відвідують замовники. Найчастіше саме тут вони вибирають собі виконавців. (Searchengines.ru, Weblancer.net, Mastertalk.ru та інші)

Спосіб 2. Біржа для фрілансерів

Інтернет біржі для фрілансерів виступають основним місцем, де зустрічаються виконавці і замовники.

Щоб почати роботу, фрілансери проходять кілька етапів:

 • реєстрація на обраному майданчику;
 • заповнення анкети або розміщення портфоліо;
 • вибір відповідного замовлення;
 • відгук на вибране завдання.

При цьому замовники теж проходять реєстрацію на біржі фрілансу і розміщують там свої замовлення.

У цьому варіанті біржа фрілансерів є посередником між учасниками угоди і регулює їх взаємовідносини. Традиційно користувачі послуг оплачують комісію за кожен проект. При цьому розмір винагороди визначається самою біржею.

Спосіб 3. Взаємодія з адміністраторами інтернет-сайтів

Деяким категоріям фрілансерів (дизайнерам і адміністраторів) фахівці рекомендують шукати роботу безпосередньо через інтернет-сайти. Для цього необхідно вибрати профільний ресурс, провести його аналіз, виявляючи основні проблеми.

Після цього фрілансер складає план дій, який допоможе вирішити проблеми проекту. Залишається лише звернутися до адміністратора ресурсу з пропозицією.

Спосіб 4. Веб-студія

Веб-студія також являє собою хороший варіант для пошуку роботи фрілансерів. Тут практично завжди є потреби в будь-яких фахівцях. Веб-студії часто вважають за краще передавати частину робочих функцій віддаленим співробітникам. Тому не варто соромитися, важливо активно пропонувати їм свої послуги. Для підтвердження своєї компетентності можна направити портфоліо.

Важливо! Незалежно від того, який спосіб пошуку роботи буде обраний фрілансером, слід розробити портфоліо. Воно допоможе продемонструвати замовникам зразки роботи, щоб прорекламувати свої вміння.

Найпопулярніші і затребувані професії фрілансерів в Інтернеті ⭐️

Робота фрілансером, як і будь-яка інша, вимагає часу, самодисципліни, відповідального ставлення. Якщо ви любите лінуватися і звикли робити все абияк, то не сподівайтеся на велику кількість замовників. Однак працьовитим і цілеспрямованим людям віддалена робота відкриває масу можливостей.

А тепер докладніше поговоримо про існуючі вакансії роботи фрілансером.

Вакансія №1. Дизайнер

Популярний вид діяльності фрілансерів - дизайнер. Відповідно, і конкуренція серед дизайнерів висока⇑. Тому дуже важливо створити своє портфоліо з найбільш вдалими роботами. Так, ви з більшою ймовірністю знайдете клієнтів.

Дизайн в інтернеті підрозділяється на безліч категорій. Найбільш затребувана – це веб-дизайн, тобто дизайн сайтів.

Творцеві дизайну для інтернет-ресурсу доводиться бути професіоналом відразу в декількох областях, зате оплата буває вельми гідною. Вартість одного проекту може досягати 100 - 3 000 доларів і вище.

Напрямки дизайну:

 • поліграфія (створення макета, журналів, листівок);
 • 3D-дизайн;
 • дизайн відеоігор;
 • створення флеш-графіки;
 • створення ілюстрацій;
 • технічний дизайн;
 • графічний дизайн (створення логотипів, фірмового стилю та інше).

Вакансія №2. Копірайтер

Отже, для початку розберемося, що ж являє собою ця професія.

Копірайтер (SEO-копирайтер, рерайтер) – людина, діяльність якого полягає в написанні унікальних текстів для сайтів.

Необхідні вимоги для копірайтера:

 • грамотність;
 • відмінне володіння мовою;
 • великий словниковий запас;
 • уміння писати на найрізноманітніші теми.

Не кожен може стати хорошим копірайтером. Якщо ви опануєте вміння писати соковиті продаючі тексти, створювати унікальний і цікавий текстовий контент, то будете успішні. Дохід такого копірайтера може досягати 20 000 - 40 000 грн в місяць. Але і це не межа.

В основному копірайтери заробляють, створюючи рекламні та продаючі тексти, цим навиком просто необхідно опанувати, якщо ви хочете заробляти.

Вакансія №3. Менеджер онлайн-проекту

В обов'язки фрілансера з реклами та просування сайтів входять:

 • розробка технічних завдань виконавцям;
 • проведення маркетингових досліджень;
 • оптимізація сайту;
 • розкрутка і просування в соцмережах;
 • створення концепції та структури сайту.

Як правило, за таку роботу можна отримувати від 10 000 грн на місяць і вище↑.

Вакансія №4. Особистий помічник підприємця

Бізнесмени цінують свій час і часом їм потрібна допомога в його організації. Помічник може складати особистий графік, організовувати зустрічі, працювати з документами.

Це схоже на діяльність секретаря, тільки вся взаємодія відбувається через Інтернет. Необхідно вміння спілкуватися з людьми, так як це одна з основних функцій помічника.

Необхідні навички:

 • володіння IT-технологіями, комп'ютером;
 • вміння вести звітність;
 • складання ділових планів;
 • вміння взаємодіяти з фрілансерами і ставити перед ними технічні завдання;
 • гнучке мислення і високий рівень ділового спілкування.

Розмір заробітку індивідуальний і залежить від того, як ви вибудуєте відносини зі своїм роботодавцем.

Вакансія №5. Співробітник колл-центру

Це людина, яка консультує і надає інформацію через Інтернет.

Існують 2 основних напрямки цієї діяльності:

 1. Обробка вхідних звернень;
 2. Продажі або інформування клієнтів (вихідні повідомлення).

Одна з різновидів цієї діяльності – онлайн-консультант на сайтах. Він відповідає на питання в чаті і дзвінки. Необхідно бути фахівцем в певній сфері і вміти добре спілкуватися.

Вакансія №6. Програміст

З такою спеціальністю завжди можна знайти роботу в мережі. Якщо ви добре знаєте мову і можете працювати з роботодавцями з-за кордону, оплата, відповідно, буде вище↑.

Одне з затребуваних напрямків у цій сфері-створення додатків. На цьому можна заробляти до 10 000 доларів.

Вакансія №7. Приватний консультант

Якщо ви професіонал в якійсь області, то можете консультувати інших через Інтернет. Для цього можна використовувати електронну пошту, Skype, соціальні мережі і т. д.

Не потрібно мати для цього приміщення і чіткий графік, ви можете ділитися своїми знаннями так, як вам зручно.

Вакансія №8. Репетитор іноземних мов

Мови зараз дуже затребувані. Якщо ви хороший викладач, то можете займатися з учнями, наприклад, через Skype.

При цьому не важливо, як далеко ви знаходитесь від учня. Важливі тільки ваші знання.

Вакансія №9. Інтернет-маркетолог

В умовах підвищеної конкуренції компанії зацікавлені в фахівцях, які вміють просувати товари. Від правильно вибудуваного маркетингу залежить успіх фірми.

Маркетолог – це фахівець, який займається збільшенням обсягу продажів.

Ця професія має на увазі під собою:

 • аналіз ринків, попиту, переваг покупців;
 • знання різних інструментів реклами;
 • вміння оцінювати ефективність реклами в Інтернеті;
 • роботу з такими параметрами, як конверсія, CTR, CPM.

Для того, щоб бути хорошим маркетологом, треба бути трохи психологом, знати основи дизайну і мати досвід продажів. Непогано вміти робити презентації та організовувати рекламні компанії.

Вакансія №10. Адміністратор сайтів і груп в соцмережах

Просування в соціальних мережах стрімко набирає обертів. Кількість сайтів і різних груп зростає з кожним днем, саме тому дана професія користується зараз величезним попитом.

В обов'язки адміністратора входять:

 • написання рекламних постів;
 • проведення конкурсів;
 • модерація коментарів;
 • здійснення діяльності з підтримки проекту на хорошому рівні.

Як стати фрілансером з нуля і з чого почати - покрокова інструкція ?‍?

Багато хто бажає почати працювати віддалено. При цьому далеко не всі розуміють, з чого почати. Допомогти розібратися з процесом може представлена нижче покрокова інструкція.

Крок 1. Реєстрація електронного гаманця

В більшості випадків при роботі фрілансери отримують винагороду на електронні гаманці. Найпопулярнішими серед них є PAYEER і Payoneer. Тому важливо зареєструвати такі гаманці.

Для цього необхідно дотримуватися наступної послідовності дій:

 1. перейти на сайт платіжної системи;
 2. увійти в розділ «Реєстрація»;
 3. вказати номер мобільного телефону;
 4. ввести запитувані персональні дані;
 5. перевірити телефон за допомогою введення коду, отриманого в смс;
 6. встановити пароль.

Крок 2. Вибір напрямку діяльності

Одним з найважливіших моментів при вирішенні стати фрілансером є вибір роду занять. Фахівці рекомендують не розпорошуватися відразу на кілька занять. Набагато краще – вибрати те, в чому є певний досвід і зосередитися на ньому.

Якщо віддати перевагу заняття, в якому є досвід і вміння, можна відразу приступити до впевненого залучення замовників.

При цьому можна бути впевненим, що робота буде високої якості і виконана в строк. Це дозволить отримувати позитивні відгуки від замовників, а також нарощувати свій рейтинг на спеціалізованих сайтах.

При роботі фрілансером головне дотримуватися принципів поступовості. Це допоможе швидше звикнути до нового типу працевлаштування. Коли один вид діяльності буде повністю освоєний, можна приступити до освоєння інших.

Крок 3. Вибір біржі для фрілансу

В інтернеті діє величезна кількість бірж для фрілансерів. У такій ситуації вибрати найбільш підходящу буває непросто. В першу чергу слід орієнтуватися на спеціалізацію проекту.

Бувають універсальні біржі, на яких пропонується робота для різних напрямків. Також діють спеціалізовані біржі для фахівців конкретних областей: копірайтинг, програмування, юриспруденція, дизайн, фотографія.

Щоб з усього розмаїття вибрати підходящий варіант, варто в першу чергу вивчити відгуки користувачів, які вже працюють на конкретних біржах. Це допоможе з'ясувати певні особливості проекту. Після цього залишиться уважно вивчити умови роботи на обраній біржі і приступити до реєстрації.

Крок 4. Реєстрація та заповнення анкети

Коли біржа обрана, можна переходити до етапу реєстрації.

Для цього можна скористатися представленою нижче інструкцією:

 1. перейти на ресурс біржі;
 2. відкрити розділ реєстрації;
 3. вказати свій статус – фрілансер (виконавець);
 4. ввести необхідні дані;
 5. придумати пароль;
 6. підтвердити намір зареєструватися шляхом натискання відповідної кнопки.

При вказівці адреси електронної пошти важливо, щоб він був актуальним. Через нього необхідно буде підтвердити реєстрацію.

Багато сучасних бірж дозволяють пройти спрощену реєстрацію. Зробити це можна, використовуючи соціальні мережі.

Крок 5. Оформлення портфоліо

Новачки в сфері фрілансу повинні пам'ятати: якісне портфоліо може стати одним з факторів, який допоможе досягти успіху. Справа в тому, що саме його в першу чергу вивчають потенційні замовники.

Будь-який фрілансер може вказати в анкеті величезну кількість різної інформації про себе. Однак тільки приклади вже виконаних робіт здатні продемонструвати його реальні вміння. Найбільший рівень компетенції підтверджують раніше опубліковані де-небудь роботи.

Портфоліо - це добірка робіт фрілансера, що демонструє його досвід у певній сфері. Воно дозволяє оцінити вміння працівника.

З точки зору фрілансера портфоліо має на меті привернути увагу потенційних клієнтів, а також переконання їх у рівні професіоналізму.

Можна виділити ряд вимог до портфоліо:

 • акуратне і естетичне оформлення;
 • якісна структура - приклади робіт розподілені за напрямками;
 • портфоліо необхідно регулярно поповнювати;
 • важливо розміщувати тільки авторські повністю закінчені роботи.

Крок 6. Пошук і виконання замовлень

Коли вся попередня підготовка буде пройдена, можна приступити до пошуку, а згодом і виконання замовлень. На будь-якому ресурсі для фрілансерів є спеціальний розділ, де можна переглядати доступні роботи.

Як тільки відповідне замовлення буде знайдене, необхідно залишити на нього відгук або заявку. Після цього залишається тільки чекати рішення замовника.

Якщо в якості виконавця будете обрані саме ви, необхідно в першу чергу ще раз уважно вивчити умови замовлення. При цьому слід звертати увагу на всі вимоги роботодавця, а також терміни виконання.

Якщо фрілансер хоче, щоб співпраця з замовником була тривалою і продуктивною, важливо дотримуватися кількох нескладних правил:

 • не можна порушувати терміни, надані замовником на виконання завдання;
 • важливо точно дотримуватися технічного завдання (скорочено його називають ТЗ);
 • якщо при виконанні роботи виникли будь-які проблеми, важливо відразу повідомити про них роботодавця.

Однією з найважливіших рекомендацій для новачків від фахівців є рада не брати відразу велика кількість замовлень в роботу. При нестачі досвіду нерідко відбувається переоцінка власних можливостей.

У підсумку впоратися з обсягом робіт в задані терміни не вдається. Це призводить до негативних відгуків ↓ і зниження рейтингу, який і без того не дуже високий на початковому етапі.

Крок 7. Реєстрація підприємництва

Багато фрілансерів стверджують, що при нерегулярному виконанні замовлень немає ніякої необхідності реєструватися в якості індивідуального підприємця. Вони рекомендують у такій ситуації декларувати отримані доходи в якості фізичної особи. Більш того, вони вважають, що відстежити їх діяльність неможливо. Значить, легалізувати свою роботу і оплачувати податки немає необхідності.

Однак така думка на практиці виявляється помилковим. Справа в тому, що в разі необхідності цілком реально відстежити наявність доходів і незаконної підприємницької діяльності. Звісно, якщо їх виявлять, будуть нараховані штрафи.

Важливо також враховувати, що фізичні особи з одержуваних доходів сплачують податок у розмірі 13%, у той час як ФОП на найпоширенішій формі оподаткування - 6%. З цього видно, що підприємництво виявляється більш вигідним варіантом роботи.

Стати ФОП неважко – досить пройти кілька етапів:

 1. обрати систему оподаткування;
 2. підготувати необхідні документи – заява, паспорт, квитанцію про оплату державного мита;
 3. подати до податкової інспекції документи.

Якщо в процесі перевірки документів не виникне будь-яких проблем, підприємництво зареєструють протягом трьох днів. По закінченні процедури ФОП видадуть виписку з Єдиного Державного Реєстру Індивідуальних Підприємців.


Таким чином почати працювати в якості фрілансера неважко. Досить дотримуватися вище описаної процедури.

Де можна працювати в якості фрілансера - ТОП-3 сайту (біржі) фрілансерів ⭐️

В інтернеті діє чимало бірж для фрілансерів. Порівнювати їх самостійно, щоб вибрати найбільш підходящий варіант, непросто. Набагато краще скористатися рейтингом, складеним фахівцем. Один з них представлений нижче.

1. fiverr

fiverr.com – унікальний англомовний проект, який влаштований на принципах інтернет-магазину. Тут пропонуються послуги фрілансерів по дев'яти великих напрямках. Відмінною особливістю сайту є те, що на всі завдання і пропозиції послуг встановлена фіксована вартість.

При цьому пропоновані послуги називаються ГІГом. Для початку роботи досить пройти нескладну реєстрацію і пройти модерацію. Після цього можна абсолютно безкоштовно розміщувати на вітрині свої пропозиції. Комісію проект стягує тільки після того, як угода буде завершена.

Оплата кворков здійснюється на умовах повної передоплати. Але гроші виконавець отримує не відразу: вони блокуються проектом і переводяться працівникові лише тоді, коли замовлення буде виконано.

2. Freelance.ua

Freelance.ua - одна з найперших бірж фрілансу. Вона діє з середини травня 2005 року. Через десять років на проекті вже було зареєстровано більше двох мільйонів учасників.

На відміну від більшості подібних ресурсів біржа дозволяє зареєстрованим тут замовникам і виконавцям спілкуватися поза біржею, а також укладати угоди безпосередньо.

Однак для комфортного співробітництва фахівці рекомендують користуватися наступними послугами:

 1. Pro аккаунт потрібно для максимально ефективної роботи. Він дозволяє отримати доступ до більшості розміщених на біржі замовлень. Їх дуже багато, тому будь-який бажаючий знайде собі роботу з майже п'ятдесяти напрямків.
 2. Угода без ризику. Ця послуга призначена для тих, хто бажає підвищити рівень безпеки. За безпечну угоду замовнику доведеться заплатити біржі приблизно 12-14% від суми угоди.

На Freelance.ua рівень конкуренції серед виконавців вище, ніж на багатьох інших біржах. Новачкам в такій ситуації отримати гідне замовлення буває непросто. Однак для досвідчених і відповідальних працівників цей проект цілком підійде.

3. Weblancer

Weblancer діє вже сімнадцять років (з 2003 року).

Тут пропонується велика кількість замовлень по тринадцяти різним спеціалізаціям.

Серед переваг проекту можна виділити:

 • високий рівень безпеки, для забезпечення якого аккаунт прив'язується до конкретного IP адресу;
 • простий доступ до послуг проекту;
 • фрілансери можуть розміщувати відгуки роботодавців;
 • для вирішення розбіжностей між замовником і виконавцем можна залучити арбітраж проекту;
 • на сайті є досить активний форум.

Якщо при пошуку фріланс проекту, почати роботу з описаних вище сайтів, можна бути впевненим, що затримок з оплатою не виникне. Не варто витрачати час на сумнівні проекти.

Скільки заробляють фрілансери в Інтернеті?

Першим ділом, приймаючи рішення відмовитися від традиційного працевлаштування, людина задається питанням: скільки я зможу заробляти. При цьому багато новачків допускають поширену помилку, довіряючи красивій рекламі. Їх переконують, що в інтернеті можна заробити величезні гроші, абсолютно нічого не роблячи. Хочемо відразу сказати, що такі обіцянки не відповідають дійсності. Щоб багато отримати, доведеться багато попрацювати.

Не варто забувати, що для кожного виду діяльності встановлюється певний діапазон можливого доходу. Чим більше у фрілансера знань і досвіду, тим вище буде його оплата.

При цьому необхідно враховувати, що в одних видах діяльності розмір доходу визначається тим, яка кількість завдань буде зроблено, в інших – наскільки якісно вони будуть виконані.

Статистика підтверджує, що фрілансери, які підходять до роботи з максимальною відповідальністю і приділяють їй не менше восьми годин щодня, заробляють не менше 12 тисяч грн в місяць.

Однак хочемо відразу попередити: новачкам навряд чи вдасться відразу досягти такого доходу. Але не варто опускати руки. Важливо прагнути до більшого, розвиватися і рухатися вперед. В кінцевому підсумку дохід обов'язково зросте.

Досвідчені фрілансери попереджають: новачки відразу повинні визначити для себе, яку суму вони хочуть отримувати. Цю суму необхідно розділити на кількість передбачуваних робочих днів.

Якщо в підсумку виходить цілком реальний розмір середньоденного доходу, то все в руках фрілансера. Важливо точно дотримуватися поставленого завдання. Крім того, має величезне значення якісне виконання поставлених завдань.

Але навіть коли вдасться досягти запланованого доходу, не варто зупинятися на досягнутому. Сьогодні щомісячний заробіток фрілансером може досягати кілька сотень тисяч.

Найбільш успішні з них нерідко діляться своїм досвідом на просторах інтернету. Радимо також прочитати нашу стати - "Як в інтернеті заробити гроші", де описується понад 50 способів заробітку в мережі.

Різниця між фрілансерами та віддаленими співробітниками

 • Оформлення по ТК. Основна відмінність в тому, що фрілансер працює не по трудовій книжці, а в якості індивідуального підприємця (ФОП). Або на час певного проекту, без офіційного оформлення в штат. Тобто, він не боїться звільнень, скорочень та інших неприємних моментів, пов'язаних з трудовою книжкою.
 • Виконання плану. Він сам вирішує як підвищувати свої показники і для чого це потрібно. Ефективність залежить тільки від працездатності фахівця з віддаленої роботи.
 • Відповідність корпоративним нормам. Сюди відноситься відсутність дрес-коду, необхідність спілкуватися з колегами і начальством тільки в діловому стилі і участь в різних корпоративних тренінгах. Фрілансер сам вирішує, як він виглядає, вибирає стиль спілкування з колегами і замовником.
 • Свобода вибору завдань. В офісі у співробітників є певний набір посадових інструкцій, яким вони слідують. Найчастіше, особисті цікаві ідеї не вітаються, і навіть розглядаються як «інакомислення». Фрілансер сам вибирає, які завдання йому виконувати, і які ідеї підлягають обговоренню. У деяких Фріланс-професіях "ініціативність" і "креативність" — це головні професійні вимоги для фахівця.
 • Портфоліо. В офісній роботі далеко не завжди досвід і навички можуть грати на користь здобувача. Під час співбесіди фахівці відділу кадрів дивляться на людину в цілому — як каже, одяг, манера. Вирішальним (негативним) фактором може стати наявність дитини, яку тільки віддали в дитсадок або факт далекого проживання кандидата від майбутнього місця роботи. Портфоліо фрілансера - це його обличчя. Замовник бачить попередні роботи і відразу розуміє, як працював співробітник, без відволікаючих факторів. Місце проживання, Сімейний стан, Кількість дітей і зовнішній вигляд для Фріланс-фахівця не важливі.
 • Графік. У компаніях існує певний графік роботи і співробітникам не можна від нього відхилятися. У разі різних життєвих ситуацій це не завжди буває зручно (погане самопочуття, зустріти в аеропорту приїхав одного, різні проблеми з ремонтом будинку, втома від постійної дороги з/на роботу і т.д.). В ідеалі потрібно заздалегідь підходити до начальства і відпрошуватися — скласти необхідний документ, чекати його розгляду і підписання. Якщо щось сталося раптово і співробітник не прийшов, його можуть оштрафувати або звільнити. Фрілансер сам формує свій графік і у нього немає необхідності звітувати перед начальством, де він був, коли і з ким. Клієнт дивиться тільки на те, що фахівець може виконувати завдання в строк.

Як стати успішним фрілансером - корисні рекомендації початківцям віддаленим працівникам

Коли працівник приймає рішення працювати самостійно, він дуже сподівається на те, що йому вдасться стати успішним фрілансером. Щоб згодом не розчаруватися, ми рекомендуємо уважно вивчити поради фахівців, представлені нижче.

Порада 1. Складіть грамотне портфоліо

Фахівці попереджають новачків: коли ще немає робіт, якими можна заповнити своє портфоліо, знайти замовлення буває непросто. У такій ситуації на початковому етапі доведеться виконувати роботи за мінімальну плату.

Однак як тільки вдасться виконати кілька завдань, можна приступити до наповнення портфоліо.

Важливо стежити, щоб в нього потрапляли тільки роботи найвищої якості. Якщо не дотримуватися цього правила, приклади завдань можуть надати протилежний очікуваному ефект.

Порада 2. Постійно вдосконалюйте свої навички

Коли спеціалізація для фрілансу буде обрана, важливо не припиняти постійно вдосконалюватися. Для цього можна читати книги за обраним напрямом, спілкуватися з професіоналами.

Пам'ятайте: тільки безперервне підвищення навичок дозволяє стати максимально конкурентоспроможним у сфері фрілансу. В кінцевому підсумку це обов'язково допоможе досягти успіху.

Порада 3. Проходьте навчальні програми

Розвиток в будь-якій сфері не можливий без безперервного навчання. Це стосується і роботи через інтернет. Важливо по можливості відвідувати максимальну кількість навчальних програм. Це допоможе підвищувати рівень професіоналізму.

Сьогодні в інтернеті пропонується чимала кількість навчальних курсів за різними напрямками. Є як платні, так і безкоштовні програми.

Важливо вибирати ті з них, які здатні принести практичну користь. Не варто вчитися для галочки або отримання сертифіката. Для замовників вирішальним є саме знання та вміння виконавця.

Порада 4. Не розраховуйте відразу на роботу з максимальною оплатою

Початківцям фрілансерам фахівці радять приступити до роботи з виконання нескладних завдань з невисоким рівнем оплати. Це допоможе отримати деякий досвід, вивчити основні особливості обраного напрямку.

Не варто забувати, що високу оплату пропонують тільки тим, хто є справжнім фахівцем в обраній сфері. Тому щоб її отримати, будуть потрібні певні навички.

Уважне вивчення представлених вище порад, а також точне дотримання їм допомагає підвищити рівень професіоналізму. В кінцевому підсумку це дозволяє істотно збільшити рівень одержуваного доходу.

Висновок + відео

Отже, робота в мережі цілком реальна. Вона дозволяє фрілансерам насолоджуватися небувалим рівнем особистої свободи і реалізовувати свої здібності і таланти.

Тепер ви майже все знаєте про фрілансерів - хто це і що роблять, де і як шукати роботу фрілансером.

Бажаємо читачам журналу "BiznesCat.com" всіляких успіхів на шляху освоєння можливостей, які Інтернет відкриває в цій сфері!

Якщо залишилися питання, зауваження або доповнення по цій темі, то пишіть їх в коментарях нижче. Будемо раді, якщо ви поділитеся статтею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити