Зміст[Сховати]

Вітаю вас, шановні читачі онлайн-журналу "BiznesCat.com"! У цій статті я розповім, хто такий брокер і чим він займається, які види брокерських компаній існують і які їх основні функції.

Уважно вивчивши представлену в статті Інформацію, ви також дізнаєтеся:

 • плюси і мінуси роботи з брокерами;
 • як правильно вибирати брокера;
 • яку брокерську компанію краще вибрати.

В кінці статті ми відповідаємо на найпопулярніші питання по темі публікації.

брокер

Хто такий брокер (брокерська компанія) - огляд поняття простими словами

Отже, що таке або хто такий брокер і чим він займається?

Брокер (від англ. broker) - це посередник, який зводить воєдино продавця і покупця, допомагаючи здійснити угоду. В якості нього можуть виступати фізичні або юридичні особи.

Брокер здійснює свої дії згідно з дорученням клієнтів. У процесі здійснення угод він використовує гроші осіб, які уклали з ним договір. За подібні дії брокер отримує винагороду, яка може бути фіксованою або виражається у відсотках.

Діяльність брокерів в Україні підлягає обов'язковому ліцензуванню. Крім посередницьких послуг такі компанії мають право надавати також консультаційні.

Брокери (брокерські компанії) широко поширені в сучасному суспільстві. Вони надають посередницькі послуги в різних сферах, від інвестування до оформлення кредиту чи придбання нерухомості.

Читайте також: Робота в інтернеті на дому без вложений і обману.

Які види брокерів бувають - 5 основних видів

Ми вже говорили, що діяльність брокерів в обов'язковому порядку повинна бути ліцензована. 

Перш ніж укласти договір з брокерською компанією (брокером), клієнт повинен переконатися в наявності ліцензії. При цьому важливо, щоб цей документ підтверджував право займатися саме тим видом діяльності, послуги з якого будуть надаватися.

Слід пам'ятати: співпраця з брокерами, які не мають ліцензії, в більшості випадків загрожує порушенням чинного законодавства і втратою фінансових коштів.

Види брокерів можна виділяти в залежності від сфери їх діяльності. Нижче представлені найпопулярніші з них.

Вид 1. Біржовий брокер

Для проведення операцій з фінансовими інструментами на товарних і фондових біржах власники капіталу вдаються до допомоги посередників, якими є біржові брокери. Однією з кращих брокерських компаній є ця організація.

У законі дається визначення брокера, згідно з яким він виступає професійним учасником ринку цінних паперів. Такий посередник зобов'язаний, здійснюючи угоди, дотримуватися інтересів своїх клієнтів. При цьому брокери можуть виступати від власного або від імені клієнтів.

Сьогодні на ринку найбільшого поширення набули біржові брокери, які надають посередницькі послуги на ринку Форекс. Крім того, в їх завдання входить укладення договорів з іноземними валютами, дорогоцінними металами і цінними паперами. Про форекс брокерів ви можете почитати в нашій окремій статті.

Фізичним особам в будь-якому випадку доведеться співпрацювати з брокерами. Пов'язано це з тим, що згідно із законом їм заборонено самостійно укладати угоди на біржі. Абсолютно всі операції на фондовому і ринку цінних паперів доступні тільки офіційно зареєстрованим посередникам.

Вид 2. Страховий брокер

Страхові брокери надають послуги на ринку страхування. Вони виступають посередниками між страховиками та їх клієнтами. Діяльність такого брокера регламентується ліцензіями та договорами.

Основні цілі звернення до страховому брокеру наступні:

 • фінансова економія – найчастіше посередники оформляють поліси зі знижкою;
 • скорочення↓ часу укладення договору страхування;
 • пошук більш вигідних пропозицій страховиків;
 • допомога в укладенні договору.

Однак при зверненні до страховому брокеру слід розуміти: допомога в оформленні поліса не гарантує підтримки в майбутньому.

Не варто розраховувати на сприяння в процесі отримання відшкодування, а також підготовки документів при настанні страхового випадку. Тому перш ніж вдаватися до допомоги страхового брокера, слід проаналізувати всі плюси такої співпраці.

Вид 3. Митний брокер

Найчастіше до допомоги митного брокера вдаються в наступних випадках:

 • потрібно оформити документи на ввезення або вивезення з країни товару;
 • з'явилася необхідність врегулювати питання, що виникли в ході взаємодії з митними органами.

Зверніть увагу: всі юридичні особи, які ведуть діяльність у сфері митниці, в обов'язковому порядку включаються в реєстр осіб, пов'язаних з митною справою. Такий обов'язок зафіксований у Митному кодексі.

Для включення до реєстру брокер зобов'язаний подати відповідну заяву. За результатами його розгляду в разі позитивного рішення оформлюється свідоцтво, яке підтверджує включення до реєстру. Перш ніж почати співпрацю з митним брокером, важливо перевірити наявність такого документа.

Вид 4. Іпотечний (кредитний) брокер

В першу чергу слід розуміти, що у нашій країні діяльність кредитних або іпотечних брокерів знаходиться на початковій стадії свого розвитку. Цим учасникам ринку не потрібно оформляти ліцензію. Свою діяльність вони здійснюють виключно на підставі цивільного законодавства.

Іпотечний брокер виступає посередником між 3-ма сторонами: власниками нерухомості, покупцем і банківською організацією, що видає кредити під заставу нерухомого майна.

Такий учасник ринку допомагає скоротити↓ витрати часу на:

 • оформлення угод;
 • підготовку пакету документів;
 • напрямок документів у банк;
 • вибір компанії, яка оформить іпотеку на максимально вигідних умовах.

Нерідко люди, які не мають юридичної освіти, свідомо відмовляються від самостійного оформлення угод з нерухомістю. Вони розуміють: якщо неправильно оформити документи, угоду можуть визнати незаконним. Це призведе до серйозних фінансових втрат.

Ціни на ринку нерухомості знаходяться на достатньо високому рівні і постійно ростуть↑. Тому за послуги, що надаються іпотечним брокером, доведеться заплатити чималу суму. Однак такі витрати виправдані, адже щоб самостійно проаналізувати інформацію за всіма чинними програмами іпотеки і вибрати найбільш відповідну з них, доведеться витратити велику кількість часу.

Вид 5. Фрахтовий брокер

Фрахтові брокери допомагають при укладанні договорів, предметом яких виступає доставка вантажів. Такі фахівці є посередниками між власником вантажу, якого називають фрахтувальником і власником судна.

Сьогодні власники судів в більшості випадків займаються лише технічною стороною доставки. Пошук клієнтів вони довіряють фрахтовим брокерам. Саме вони стежать за ситуацією на ринку, співвідношенням попиту і пропозиції, поточним положенням фрахтових ставок, наявністю або відсутністю вантажу.

Іншими словами, саме фрахтові брокери завжди знають, яка картина складається на ринку.


Таким чином, брокери діють у всіх сферах життя сучасного суспільства. Вони можуть надати неоціненну допомогу при укладанні різних угод.

Які функції виконує брокерська компанія - 3 головні функції брокера ?

На початковому етапі розвитку брокерської діяльності посередники співпрацювали тільки з організаціями. Це допомагало бізнесу в пошуку контрагентів. Пізніше брокери знайшли способи отримувати дохід і від співпраці з фізичними особами.

У процесі своєї діяльності брокерські компанії надають своїм клієнтам посередницькі послуги. Всі вони пов'язані з виконанням ряду функцій. Основні з них представлені нижче.

Функція №1. Консультаційні послуги

Організації, у штаті яких немає професійного юриста, а також фізичні особи без відповідної освіти не мають достатньої кількості часу, щоб провести аналіз законодавства.

Брокерські компанії ж регулярно вивчають зміни державних актів. Це дозволяє їм отримувати дохід від консультаційних послуг. Клієнти можуть отримати від брокера відповіді на всі свої питання і пояснення щодо неясних моментів.

Функція №2. Аналіз ринку пропозицій

При зверненні клієнта до брокера посередник в першу чергу здійснює ретельний аналіз ринку. Компанії мають достатньо досвіду, щоб швидко зібрати інформацію. Вони допоможуть вибрати оптимальний для використання варіант.

Функція №3. Допомога в підготовці пакету документів

У деяких клієнтів немає часу на збір і підготовку пакету документів. У цьому випадку брокери роблять цю роботу за них.

Вони уточнюють, які документи потрібні для отримання послуги, консультують, як простіше і швидше підготувати усі необхідні папери. Виходить, що вони виконують половину технічної роботи з підготовки та оформлення угоди.


Таким чином, брокер надає своєму клієнту допомогу з підготовки угоди. Це дозволяє заощадити велику кількість часу.

Як знизити ризик при роботі з брокером?

Захистіть гроші

Як правило, брокер може використовувати ваші гроші в своїх інтересах. Якщо брокер-банк, то він має право це робити за законом. Якщо брокер - не банк, то він найчастіше включає в договір пункт, який дозволяє йому переводити ваші гроші на свій рахунок.

Поки справи у брокера йдуть добре, в цьому немає нічого небезпечного. Він на короткий час позичає ваші гроші іншим клієнтам, отримує за це відсотки — і завдяки цьому може знизити для вас плату за свої послуги.

Але якщо брокер збанкрутує, то ви можете втратити частину грошей — закон про ринок цінних паперів не поширюється на кошти, які виведені з клієнтського рахунку на рахунок брокера. А у випадку з банком-брокером взагалі не існує окремого клієнтського рахунку - ваші гроші відразу потрапляють на рахунок банку.

Тому головна рекомендація - не тримайте довго гроші на брокерському рахунку.

Вкладайте їх в цінні папери або виводите на свій банківський рахунок. По-перше, на банківському рахунку можуть нараховуватися відсотки. А по-друге, гроші на рахунках і вкладах фізичних осіб та індивідуальних підприємців застраховані державою. У разі проблем у банку Ви автоматично отримуєте право на виплату страхового відшкодування до 350 тис. грн.

Ще один надійний спосіб захистити гроші - відкрити окремий (його ще називають сегрегований) рахунок. І при цьому прописати в договорі, що ви забороняєте брокеру користуватися вашими грошима. Якщо у брокера відкличуть ліцензію, ви зможете забрати всі гроші зі свого особистого рахунку без найменшої затримки.

Але комісії за обслуговування окремого рахунку набагато вище, ніж за ведення загального. Вони можуть бути настільки великі, що ваш дохід від ризикованих операцій на фондовому ринку може виявитися нижче, ніж відсотки по практично безризикових банківських депозитах.

Захистіть цінні папери

Брокер може використовувати ваші цінні папери, якщо ви йому це дозволите. Такий пункт нерідко прописують в договорі брокерського обслуговування. При цьому брокер зобов'язаний повернути цінні папери на першу вашу вимогу. А якщо ви захочете їх продати, то він повинен негайно виконати це доручення і зарахувати виручені від продажу гроші на ваш рахунок.

Але навіть за таких умов ви ризикуєте. Якщо брокер запозичив ваші цінні папери і збанкрутував, висока ймовірність, що він не зможе їх повернути.

Також варто враховувати, що по акціях можуть виплачувати дивіденди, а по облігаціях — купонний дохід. І коли компанії-емітенти складають список одержувачів таких виплат, важливо, хто виявиться власником паперів в цей момент. Якщо в цей час папери виявляться у брокера, то в список потрапите не ви, а брокер. Як правило, за договором брокер зобов'язаний передати дивіденди або купонний дохід вам. Але є ризик, що він цього не зробить.

Якщо ви не готові до цих ризиків, можете не давати брокеру право користуватися вашими паперами. Але, швидше за все, це підвищить вартість брокерського обслуговування.

І навіть якщо ви не дасте брокеру дозвіл використовувати ваші цінні папери, у нього все одно буде доступ до паперів, які лежать на вашому торговому рахунку депо.

На торговий рахунок депо зараховують папери, коли ви їх купуєте, і списують з нього, коли продаєте. Ці угоди ви здійснюєте через брокера. Тому брокер завжди має право направляти в депозитарій доручення про зарахування та списання цінних паперів, які числяться на вашому торговому рахунку депо.

Цінні папери, які ви поки не плануєте продавати, ви можете зберігати на основному рахунку депо. При цьому ви маєте право не давати брокеру дозвіл розпоряджатися цінними паперами на цьому рахунку.

Якщо папери лежать на основному рахунку депо і ви хочете їх продати, потрібно дати відразу два доручення — перевести папери з основного рахунку депо на торговий і продати. А якщо хочете купити папери і тримати їх якийсь час, можна одночасно дати два доручення - на покупку і переклад цих паперів на основний рахунок депо.

Якщо ви не плануєте активно торгувати на фондовому ринку, а хочете вкластися в акції і тримати їх як мінімум пару-трійку років, то можна скористатися ще одним варіантом. Ви можете відкрити особовий рахунок в реєстрі акціонерів, який веде компанія-реєстратор. І перевести свої цінні папери на цей рахунок. Без вашого дозволу у брокера немає доступу до Вашого особового рахунку.

Але, швидше за все, вам доведеться додатково заплатити депозитарію за переказ паперів на особовий рахунок, а також реєстратору — за відкриття та обслуговування такого рахунку. Уточніть вартість цих послуг заздалегідь і вирішите, чи готові на ці витрати. Майте на увазі, що у реєстратора теж можуть відкликати ліцензію. І реєстратори також не беруть участь у системі державного страхування вкладів.

Слідкуйте за станом рахунків

Інвестиції не можна залишати без нагляду. Слідкуйте за фінансовими новинами, періодично запитуйте виписки про стан ваших брокерських рахунків і рахунків депо.

Переваги співпраці з брокером ➕

Брокери можуть надати своєму клієнту серйозну допомогу. Однак це за умови, що користувач послуг розуміє нюанси роботи посередника.

Важливо розуміти: будь-який брокер веде свою діяльність в першу чергу з вигодою для себе, а не для клієнта. Цілком природно, при відсутності користі для себе компанія ніяких послуг надавати не буде.

Грамотні клієнти, розуміючи суть роботи брокерів, завжди уважно вивчають їх пропозиції. При цьому вони користуються посередницькими послугами тільки тоді, коли недостатньо часу або знань, щоб самостійно розбиратися в нюансах процедури.

Брокери є професіоналами у своїй сфері. Тому вони допомагають звільнити велику кількість часу своїм клієнтам.

При відсутності певних навичок і знань проста людина, самостійно займаючись процедурою угоди, ризикує:

 • витратити величезну кількість часу;
 • допустити помилки при оформленні документів;
 • упустити найвигідніші пропозиції;
 • потерпіти збитки від угоди.

Сучасне суспільство вимагає від людини високої↑ швидкості реакції і швидкого прийняття рішень. У такій ситуації дуже часто людям не вистачає часу для вдумливого аналізу ситуації.

Відсутність досвіду і знань як для фізичних, так і юридичних осіб може стати причиною серйозних фінансових втрат. Найчастіше набагато простіше звернутися до брокерів, ніж намагатися розібратися в тонкощах і нюансах процедури самостійно.

Недоліки роботи з брокерською компанією ➖

Незважаючи на те, що існує ряд переваг від співпраці з брокерськими компаніями, є в посередницьких послугах і ряд підводних каменів. Перш ніж укласти договір з такою компанією, важливо уважно вивчити їх все. Основні недоліки представлені нижче.

Недолік 1. Висока вартість послуг

У більшості випадків вартість послуг брокерської компанії фіксується на високому рівні. Найчастіше прибуток може виявитися нижче↓, ніж витрати від співпраці з посередниками.

Недолік 2. Низький рівень професіоналізму брокерів

Брокери отримують досить велику комісію за свої послуги. Тому бажаючих працювати в цій сфері досить багато. Однак далеко не всі посередники мають у своєму штаті висококваліфікованих співробітників.

Жоден клієнт не застрахований від низького професіоналізму брокера. Тому, вибираючи компанію для співпраці, слід бути максимально пильним.

Недолік 3. Залежність від посередників

Брокерам необхідно отримувати гроші від своїх клієнтів максимально тривалий час. Тому вони докладають зусиль, щоб створити залежність від своїх послуг.

Подібні маніпуляції з клієнтами добре простежуються в рамках біржової торгівлі. Тут інвесторам часто пропонують реінвестувати отриманий прибуток.

При цьому для самого брокера ніяких ризиків не виникає. Клієнт може позбутися як отриманого раніше прибутку, так і вкладеного капіталу.


Ретельний аналіз наявних підводних каменів допомагає застрахуватися. Адже давно відомо: попереджений, значить озброєний.

FAQ - відповіді на часті питання ?

На початковому етапі співпраці з брокерами у їхніх клієнтів виникає величезна кількість питань. Щоб заощадити Ваш час, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Яка різниця між брокером, трейдером, дилером і маклером?

На фінансовому ринку діють різні учасники. Новачкам буває непросто зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного. При цьому важливо розбиратися в подібних питаннях. Тому далі ми розглянемо, в чому полягає різниця між трейдером, брокером, дилером, маклером.

1) Трейдер

Трейдер – це учасник фінансового ринку, який веде на ньому торгівлю з власної ініціативи. Метою такої діяльності є спекулятивний дохід. Він складається за рахунок коливань вартості фінансових інструментів. Трейдерами можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи.

Існує кілька класифікацій трейдерів. Якщо розглядати таких учасників ринку з точки зору того, чиї інтереси вони представляють, можна виділити приватних та професійних спекулянтів.

Приватні трейдери ведуть торгівлю на біржі власним капіталом або коштами, отриманими ними в управління. У більшості випадків діяльність таких учасників ринку не ліцензується. Більш того, приватні трейдери нерідко не мають фінансової освіти. Практично завжди вони виходять на ринок за допомогою підписання договору з брокерською компанією.

На відміну від приватних професійні трейдери представляють інтереси фінансової компанії. Вони торгують її коштами, намагаючись отримати прибуток.

При цьому до професійних трейдерам пред'являється цілий ряд вимог:

 • наявність фінансової освіти (особливо для торгівлі на біржі);
 • оформлення атестата трейдера;
 • великий досвід трейдингу (в більшості випадків потрібно не менше півроку успішної торгівлі).

Професійні трейдери не завжди ведуть торгівлю через інтернет. Вони можуть перебувати безпосередньо в будівлі біржі, здійснюючи діяльність"на підлозі" або "в ямі".

Керуючі трейдери приймають кошти від інвесторів для отримання з їх використанням прибутку. Вони можуть бути як приватними, так і професійними.

З точки зору стилю торгівлі виділяють наступні види трейдерів:

 1. Скальпери працюють за допомогою стратегії, званої скальпінг. Вона передбачає укладення величезної кількості угод на дуже маленький проміжок часу. У більшості випадків скальпери працюють з великим обсягом капіталу.
 2. Денні трейдери працюють в рамках торгової сесії (тобто робочого дня). Вони в обов'язковому порядку фіксують угоди, не переносячи їх на наступну добу. У процесі торгівлі денні трейдери користуються технічним аналізом, а також трейдингом на новинах.
 3. Середньострокові трейдери укладають угоди тривалістю від декількох тижнів до декількох місяців. У більшості випадків в процесі торгівлі такі учасники ринку використовують фундаментальний аналіз.
 4. Довгострокові трейдери можуть тримати позиції відкритими мінімум протягом кварталу. Нерідко вони не фіксують угоди по півроку і навіть по кілька років. У процесі торгівлі в більшості випадків вони користуються принципами фундаментального аналізу.

При класифікації трейдерів з поведінки відповідно до ринкової ситуації розрізняють 2 види:

 1. Бики ? названі так відповідно до удару тварини, яка б'є рогами вгору. Такі трейдери ставлять ордери в розрахунку на зростання вартості фінансового інструменту. Іншими словами, вони набувають актив і чекають, коли він стане дорожче↑.
 2. Ведмеді ? на противагу бикам торгують в розрахунку на зниження↓ вартості. Вони відкривають ордера на продаж і чекають, коли ціна фінансового інструменту знизиться. Ведмедями таких трейдерів називають за аналогією удару лапою цього звіра зверху вниз.

2) Біржовий брокер

Біржовий брокер – це компанія, яка виступає посередником між трейдером і біржею. Саме він забезпечує здійснення торгових операцій на фінансовому ринку.

Алгоритм роботи брокера наступний:

 1. прийняття заявки на здійснення торгової операції від клієнта;
 2. розміщення отриманих заявок на ринку.

За описані вище дії брокерська компанія отримує винагороду у вигляді комісії. Робота брокерів дозволяє його клієнтам отримати доступ до ринкової ліквідності.

Брокер на фінансовому ринку в обов'язковому порядку проходить реєстрацію та ліцензування. Більше того, діяльність таких компаній регулюється спеціалізованими органами, що діють на території багатьох країн:

 • у Великобританії - FCA;
 • у США - NFA;
 • в Австралії - ASIC;
 • у Німеччині - BAFIN;
 • на Кіпрі - CySEC.

Найнадійніші брокери Європи зобов'язані дотримуватися стандартів, а також норми директиви, що діє на території Євросоюзу – MiFID.

Підкреслимо ще раз: основна відмінність між брокером і трейдером полягає в тому, що перший є посередником, а другий – веде торгівлю на ринку.

3) Дилер

Дилер або дилінговий центр – це організація, яка надає послуги посередника, діючи при цьому від свого імені за рахунок своїх коштів. При цьому ціна фінансового інструменту формується безпосередньо компанією з урахуванням котирувань, що надаються постачальником ліквідності.

Алгоритм роботи дилера полягає в тому, що він отримує заявки від трейдерів і зобов'язується їх виконати. При цьому посереднику не обов'язково виводити їх на ринок, необхідні розрахунки він може провести безпосередньо всередині компанії. Такий принцип ведення діяльності носить назву Dealing Desk.

Для забезпечення стабільності діяльності Дилінговий центр зобов'язаний мати досить великі статутний, а також власний капітали. Це дозволяє компанії виконувати всі взяті на себе зобов'язання перед клієнтами. Регулювання діяльності дилерів здійснюється уповноваженими органами.

Нерідко посередники на валютному ринку Форекс в країнах СНД позиціонують себе як брокери. При цьому вони є дилінговими центрами. Основна відмінність між цими компаніями полягає в наступному:

 • брокери в обов'язковому порядку виводять заявки своїх клієнтів на ринок;
 • дилери самостійно відкривають угоди.

4) Біржовий маклер

Біржові маклери в більшості випадків працюють на фондовій біржі. Існують певні подібності між функціями, які виконують ці учасники ринку і брокери. Тим не менш, є і ряд відмінностей.

Біржові маклери – це фізичні та юридичні особи, які виступають посередниками на фінансових ринках. При цьому алгоритм їх діяльності наступний: трейдер передає маклеру заявку. Далі маклер здійснює операцію від свого імені. При цьому він має повний обсяг відомостей про чинну на ринку вартості фінансових інструментів.

Маклер діє в будівлі біржі. Він працює із заявками тих учасників торгів, які знаходяться безпосередньо "в ямі" біржі. У позабіржових торгах маклери майже ніколи не беруть участь.

Таким чином, основна відмінність маклера полягає в тому, що він проводить операції від свого імені. На противагу цьому брокер тільки виводить угоди на ринок. Більш того, брокерські компанії можуть працювати як на біржовому, так і на позабіржовому фінансових ринках. Маклери ж зустрічаються тільки на біржах.

Питання 2. Як вибрати брокера на фондовому ринку?

На ринку діє чимало недобросовісних компаній. Уважно вивчивши основні нюанси роботи брокерів, а також наявні при співпраці з ними підводні камені, можна уникнути шахраїв.

Однак вибрати найвигіднішого і надійного брокера можна, тільки враховуючи цілий ряд критеріїв. Найбільш важливі з них представлені в таблиці нижче:

Критерій вибору Опис
Історія діяльності Перевагу слід віддавати брокерам, які досить довго працюють на фінансовому ринку (не менше 3-х років). Тривалий термін діяльності підтверджує грамотна побудова компанії і законність її дій. Фінансові піраміди в більшості випадків безкарно працюють дуже недовго.
Звичайно, можна знайти надійних молодих брокерів. Але перевірити їх сумлінність досить складно. Тому співпраця з такими компаніями пов'язана з високим рівнем ризику.
Рекламна політика Віддавати перевагу слід тих брокерів, в рекламі яких немає явно заманливої і сумнівної інформації. Також не варто забувати, що гарантія будь-якого рівня прибутку – пряме порушення українських законів. Якщо брокер обіцяє певну прибутковість, це є абсурдом, адже трейдинг пов'язаний з ризиком.
Гарантії При виборі брокера важливо перевірити, чи є у нього ліцензія на здійснення діяльності. Крім того, слід переконатися, що компанія є в спеціальних реєстрах.
Важливо, щоб юридична база брокера не викликала у трейдера ніяких сумнівів. Необхідно до укладення договору провести аналіз всіх документів компанії: загальний регламент діяльності, клієнтська угода, повідомлення про ризики.
Умови торгівлі

При виборі брокера більшість трейдерів в першу чергу звертають увагу саме на цей критерій. Слід враховувати: найсучаснішими і вигідними для клієнтів є рахунки ECN. Тому наявність їх в спектрі послуг, що надаються є ознакою прогресивності брокера.

Аналізуючи умови торгівлі, слід звертати пильну увагу на наступні параметри:

 1. Перелік валютних пар Форекс та інших фінансових інструментів. Чим він ширший, тим гнучкішим може бути трейдинг з брокером. Новачкам цей параметр може здаватися неважливим. Однак після того, як буде придбаний певний досвід, багато трейдерів починають використовувати в торгівлі менш поширені інструменти.
 2. Розмір комісії. Трейдер повинен чітко уявляти, скільки і за що йому доведеться платити. Крім того, йому необхідно визначити, який тип спреду (плаваючий або фіксований) буде найбільш комфортним, принесе вигоду комісія з обороту.
 3. Техумови. Необхідно чітко уявляти, які умови і гарантії виконання торгових ордерів, як ставиться брокер до прослизання і реквотам, як здійснюється торгівля при їх появі.
 4. Операційні можливості - які способи можна використовувати для внесення коштів на рахунок і їх зняття. Не менше значення має швидкість проведення цих операцій, а також розмір комісії за них. 
Підтримка клієнтів Величезне значення в процесі ведення діяльності має підтримка з боку брокера. Надійні компанії надають можливість здійснювати угоди за допомогою телефонного ділінгу. Такий підхід дозволяє трейдеру застрахувати себе на випадок форс-мажору.
Величезне значення має якісна служба підтримки, яка допоможе вирішити проблеми цілодобово без вихідних. Щоб оцінити швидкість і якість відповіді, слід перед відкриттям рахунку зателефонувати або написати на підтримку.
Репутація Звертаючи увагу на цей критерій, трейдер повинен розуміти: навіть у надійної компанії можуть бути незадоволені клієнти. Важливо розуміти, наскільки обґрунтованими є їхні претензії.
Негативні відгуки можуть бути замовлені конкурентами. Щоб скласти об'єктивну думку про брокера, варто оцінити інформацію з декількох сайтів і форумів, які формують рейтинг на основі відгуків та коментарів користувачів.
Структура брокера Обережно слід ставитися до брокерів, у яких є лише один офіс, а реєстрація здійснена в офшорній зоні.
У надійних компаній досить багато відділень в різних державах, в ідеалі є офіс і в країні знаходження трейдера. Більш того, велика кількість клієнтів підтверджує високу ступінь довіри до компанії.

Вибір брокера - справа не дуже складна, хоча і відповідальна. Поставтеся серйозно до його вибору.

Питання 3. Якого брокера вибрати для торгівлі на біржі?

На сучасному фінансовому ринку діє величезна кількість брокерських компаній. Самостійно проаналізувати кожну і порівняти їх досить складно. Тому, щоб зробити правильний вибір брокера, варто скористатися рейтингами професіоналів. Один з них представлений нижче.

Брокер №1.AMarkets

Найчастіше фахівці рекомендують новачкам починати трейдинг через AMarkets.

Компанія була заснована в 2007 році. За час свого існування брокер завоював довіру трейдерів по всьому світу.

Переваг у цієї компанії кілька:

 • тривалий термін діяльності на фінансовому ринку;
 • високий рівень надійності;
 • величезна кількість позитивних відгуків;
 • відсутність проблем з виведенням прибутку.

Реєстрація у брокера AMarkets

Брокер №2. Фінам

Один з найбільших брокерів, а також інвестиційна компанія, яка спеціалізується на наданні трейдерських, інвестиційних, банківських послуг.

Деякі новачки впевнені, що Фінам – далеко не найкращий брокер для торгівлі. Справа в досить жорстких умовах.

Недоліками при роботі з цією компанією можна назвати:

 • максимальне кредитне плече встановлено на рівні 1:40;
 • мінімальний розмір депозиту зафіксований на рівні 12 тисяч грн.

Але у подібних умов є і незаперечний плюс (+): наявність ліцензії. Сьогодні далеко не всі брокери, що діють на українському ринку, можуть похвалитися наявністю такого документа.

Фінам надає додаткову можливість для отримання доходу, яка підійде навіть новачкам. Вона полягає у виплаті винагороди за залучення рефералів. При цьому надійність брокера дозволяє отримувати дохід від мережі зареєстрованих користувачів протягом тривалого часу.

Брокер №3. Альпарі

Альпарі є унікальною брокерською компанією. Тут трейдери можуть заробляти не тільки торгівлею, але і шляхом передачі власних знань початківцям. З початку історії компанії вона вкладає чималі гроші в розвиток навчальних програм. Для підвищення рівня знань новачків Альпарі наймає професіоналів трейдерів.

Досвідчені учасники ринку можуть заробляти за допомогою цього брокера декількома способами:

 • трейдинг, в тому числі бінарними опціонами;
 • викладання основ торгівлі на біржі новачкам;
 • ведення занять по всіляких способах аналізу ринку;
 • оформлення оглядів ринкової ситуації.

Багатьом професіоналам припаде до душі заробіток на викладанні основ торгівлі з використанням власної стратегії трейдингу.

Але не варто думати, що стати викладачем в Альпарі може будь-хто. В першу чергу співробітники брокера перевірять, що у трейдера є такі якості:

 • досвід успішного трейдингу;
 • якісне знання теорії;
 • вміння викладати;
 • бажання співпрацювати з компанією тривалий час.

Ще один варіант отримання доходу в Альпарі, який підійде навіть новачкам – ПАММ-рахунки. Вони дозволяють передати капітал в управління досвідченому трейдеру.


При відсутності достатніх знань для самостійного аналізу і порівняння брокерів є сенс вибрати одну з представлених вище компаній. Співпрацюючи з описаними брокерами, трейдер може бути впевнений в їх надійності.

Висновок + відео

Таким чином, брокер є посередником, який здатний принести певну користь як юридичним, так і фізичним особам. Вони дозволяють заощадити величезну кількість часу, уникнути цілого ряду помилок.

Однак вибору брокерської компанії слід приділити максимальну увагу. Важливо знайти надійного брокера, якому можна довіряти. Але процес вибору є непростим, доведеться вивчити цілий ряд нюансів, про які ми говорили вище.

Ми бажаємо читачам "BiznesCat.com" успіху в усіх сферах життя. Нехай будь-яка співпраця з брокерами приносить максимум користі!

Якщо вам сподобалася стаття - не забудьте поділитися нею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей! ?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити