Зміст[Сховати]

Ми прекрасно розуміємо обставини і атмосферу студентства: тобі потрібні гроші на спортзал, брендовий одяг, новий iPhone, але при цьому поєднувати звичайну роботу і навчання не представляється можливим. Це класичний сценарій, за яким живе сучасний студент. Чи варто підставляти свою успішність у вузі під серйозний удар і йти працювати офіціантом або мийником автомобілів, або ж краще пошукати робочі методи заробітку в Інтернеті на дому? Раз вже ви тут, швидше за все, ви прийшли дізнатися про другий варіант. Що ж, ця стаття допоможе вам знайти хорошу альтернативу звичайній, некваліфікованій роботі.

Робота для студентів

Написання статей за гроші на біржах копірайтингу

Дана робота підійде більшості студентів. Швидше за все, ви здавали ЗНО з української мови, а раз вас прийняли до вузу, то ви можете створювати більш-менш грамотні тексти. Для лінгвістів і філологів це взагалі може стати основною професією. Отже, як студент може заробити на біржах копірайтингу? Суть заробітку досить проста:

 1. Ви реєструєтеся на біржі копірайтингу.
 2. Берете один з тисячі замовлень.
 3. Створюєте текст за всіма вимогами замовника.
 4. Отримуєте гроші.
 5. Збираєте мінімальну суму для виведення коштів (зазвичай це 40-120 грн, заробити які можна з одного замовлення).
 6. Отримуєте гроші на свій електронний гаманець або банківську карту.

Далі більше - ви знаходите постійного замовника, якому сподобалися ваші роботи, він працює з вами на постійній основі, і ви отримали можливість заробляти від 400 грн і вище в день, створюючи тексти з улюблених тем.

Переклади текстів

Такий варіант завдань також можна знайти на біржах копірайтингу. Як ви розумієте, в більшості випадків банальний CTRL+C – CTRL+V в програму для перекладу не підходить. Переклад потрібно робити самому; він може бути виконаний з іноземної на українську або з української на іноземну. Одні тексти носять художній характер, інші - публіцистичний, а інші і зовсім технічні (вам потрібно не тільки знати мову, а й розбиратися в певній темі).

Тут дійсно потрібно розбиратися в мові. Якщо ви вчитеся на лінгвіста або просто дуже добре знаєте англійську, німецьку або якусь іншу мову - обов'язково беріть такі замовлення, вони найдорожчі.

Заробіток на наборі тексту

Це досить суперечливий спосіб заробітку, тому що 90% пропозицій подібного роду є обманом. В Інтернеті просто немає такого обсягу роботи з оцифрування тексту, скільки існує вакансій і пропозицій. Але реальна можливість заробити на наборі тексту точно є, найчастіше це буде розпізнавання і набір РУКОПИСНОГО тексту з непростим почерком, рідше, — набір книг і друкованого тексту.

І ні в якому разі не відгукуйтеся на вакансії «Наборщик текста на дому» на сайтах з пошуку роботи. Якщо ви бачите, що вам пропонують 50-100 грн за передрук тексту з фотографії – це в більшості випадків обман, бо від вас вимагається внести якісь гроші ще до початку роботи.

Переклад аудіо в текст

Мабуть, найбільш проста форма роботи, пов'язана з текстом. Все, що від вас потрібно – це грамотно набрати матеріал. Вам дадуть аудіофайл або відеофайл, в якому вівся запис якогось семінару. Ваше завдання - розшифрувати цей файл, а точніше - перевести аудіозапис у формат тексту. Варто сказати, що робота досить монотонна, так що цей варіант швидше підійде посидючим і терплячим людям.

Такої роботи на біржах копірайтингу не зустрінеш, так що вам пряма дорога на біржі фрілансу (про них ми теж поговоримо трохи пізніше). Як варіант, зареєструйтеся на work-zilla.com і візьміть своє перше замовлення на переклад аудіо в текст.

Прості способи заробітку

Трохи відійдемо від теми текстів і розглянемо більш простий варіант заробітку без вкладень. Відразу відзначимо, що ці способи заробітку підходять тим, хто зовсім не розбирається в світі Інтернету. Якщо ви хочете легко розкривати лохотрони, якщо ви хочете отримати перші гроші вже в найближчі хвилини, якщо ви готові працювати і отримувати досвід, щоб створити в майбутньому свій проект, то обов'язково розгляньте наступні варіанти:

 • букси;
 • написання коментарів та відгуків;
 • робота в соцмережах;
 • проходження опитувань за гроші;
 • виконання простих доручень на фрілансі.

Біржі активної реклами (букси)

Букси - це самий початок почав в світі манімейкінга, кожен новачок проходить через них. Робота дуже проста, потрібно виконувати прості оплачувані завдання. Просто клікати по кнопках і проходити реєстрації на всіляких ресурсах, залишати коментарі на форумах і т.д. Так, такий заробіток не дозволить вам заробити сотні тисяч на місяць, але підняти 300-400 грн (при старанній роботі) цілком реально.

Для початку роботи пройдіть реєстрацію і беріть перші завдання. Сайти для роботи:

 • Seosprint.net
 • ProfitCentr.com

Написання коментарів і відгуків за гроші

Той же самий варіант роботи на біржах копірайтингу, але менш складний. Від вас також буде потрібно грамотний матеріал, просто його обсяг буде скорочений в кілька разів. По суті, робота проста: беремо завдання, пишемо невеликий коментар або відгук і отримуємо гроші за роботу. Єдина вимога - при реєстрації часто потрібно підтвердити свою кваліфікацію, пройшовши тест або іспит, так що потренуйтеся напередодні.

Конкретні біржі коментарів:

 • ForumOk.com
 • Qcomment.ru

Є ще й інший спосіб - повертаємося на вищезгадані біржі копірайтингу, там теж є подібні завдання + це стане вашою основою для поліпшення рейтингу. Альтернативні варіанти:

 • uatxt.com;
 • text.lviv.ua
 • 2polyglot.com/ua

Підробіток для студентів в соціальних мережах

Зверніть увагу на слово "підробіток", бо заробити тут великих грошей ви не зможете. Суть роботи досить проста:

 1. Реєструємося в сервісі.
 2. Підтверджуємо аккаунт в YouTube / VK / Однокласники та інше.
 3. Беремо завдання, наприклад, репост.
 4. Переходимо на сторінку і робимо репост запису.
 5. Миттєво отримуємо гроші.

Вартість такого завдання варіюється від 0,5 копійок до 2 грн і вище. Як ви розумієте, робота монотонна, але для підробітку цілком згодиться. Знайти такі завдання можна на:

 • socialtools.io
 • seosprint.net
 • www.clickworker.com
 • vprka.com

Проходження опитувань за гроші

Поспішаємо вас обнадіяти: даний метод заробітку також відноситься до категорії «підробіток». Суть заробітку цілком ясна: ми проходимо якийсь тест від маркетологів компанії, відповідаємо на питання і отримуємо гроші. Але проблема в тому, що: а) ми можемо не підійти в якості target-group (цільової аудиторії); б) тести надсилаються досить рідко – 3-5 штук на місяць. Вартість тесту, в середньому, 30-40 грн. Так що такий варіант залишаємо в якості резервного джерела доходу.

Для заробітку на опитуваннях реєструємося на:

 • vlasnadumka.ua
 • surveyharbor.com/uk
 • new.opinion.com.ua
 • survimo.com/ua/
 • www.metroopinion.com/ua

Краще зареєструйтеся в кожному з них-так ви збільшите свій дохід.

Сервіс пошуку підробітку Kabanchik.ua

Повільно, але вірно ми підбираємося до теми фрілансу. Для початку розглянемо Фріланс на побутовому рівні. Припустимо, у вас є вільний час, і ви вмієте клеїти шпалери/сидіти з дітьми/тягати меблі – потрібне підкреслити. По інший бік барикад є людина, якій потрібно зробити ремонт, залишити дітей на пару годин і т. п. так от, сервіс Kabanchik.ua - це місце, де зустрічаєтеся ви і людина, для якої потрібно виконати завдання. Завдання найрізноманітніші: від кур'єрських послуг до проведення весілля – вибирайте категорію і приступайте до роботи.

Викладач іноземних мов

Такий підробіток підійде для студентів старших курсів ін.яза, або якщо ви просто дуже добре знаєте якісь Іноземні мови. Цей варіант вже не можна віднести до інтернет-заробітку в чистому вигляді, проте працювати ми будемо, не виходячи з дому. Що означає в даному випадку викладач іноземних мов?

По-перше, ви можете організувати навчання за допомогою Skype або інших програм подібного штибу. Тут нічого складного: ви просто шукайте собі учнів, зв'язуєтеся з ними, після чого приступаєте до навчання. В якості найбільш зручного ресурсу з пошуку учнів можна розглянути OLX - опублікуйте там оголошення і чекайте дзвінків.

По-друге, ви можете реєструватися в спеціальних сервісах, щоб навчати людей новій мові. Цей варіант більш крутий, так як ви можете займатися з людьми з інших країн. Припустимо, якомусь німцеві з Гамбурга потрібно вивчити українську мову. Так як ви володієте ним досконало + непогано знаєте німецьку, ви зможете отримати непогані гроші за такий варіант навчання з носієм мови. Як джерело заробітку розгляньте сайт — https://2polyglot.com/ua/translation-services

Написання студентських робіт, курсових та рефератів

Найпопулярніший "Студентський" вид заробітку: написання контрольних, курсових, рефератів, дипломів та інших робіт. Вважаємо, що сенс вам зрозумілий: ви – студент 5-го курсу, до вас на перерві підходить 1-курсник і просить вирішити задачу по термеху; ви погоджуєтеся зробити це за 120 грн, вирішуєте завдання і отримуєте гроші.

В Інтернеті все те ж саме, тільки тут сотні різних студентів і сотні різних завдань. Алгоритм приблизно такий:

 1. Якийсь студент реєструється в системі і публікує оголошення;
 2. Ви відгукуєтеся на оголошення, встановлюючи свою ціну за роботу;
 3. Клієнт бачить ваші приклади робіт і стверджує вас в якості автора;
 4. Ви за покладений термін вирішуєте завдання і відправляєте замовнику;
 5. Студент приймає роботу - ви отримуєте гроші.

Як приклади подібних сервісів розгляньте:

 • vbaze.com.ua
 • studenthelp.com.ua
 • studlancer.net

До речі, для додаткового способу заробітку можете розміщувати готові роботи: вирішені завдання, готові курсові, реферати та інші матеріали.

Заробіток на віддаленій роботі

Фактично всі способи заробітку, представлені тут - це віддалена робота, але ми підемо від загального до приватного і розглянемо приклади реальної роботи в Інтернеті. Мінус тут один: потрібно дотримуватися певного графіка. Зате плюси цілком очевидні: не потрібно ходити на роботу, ви будете отримувати оклад, зможете додати пункт в резюме і т. п. Отже, що ви можете робити?

Контент-менеджер сайтів і адміністратор груп в соцмережах

Контент-менеджер сайтів - це наступний щабель після бірж копірайтингу, так як виконавець тут виступає не тільки в ролі автора тексту, але і в ролі редактора, а також менеджера з постингу. Як це працює:

 1. Ви знаходите посаду контент-менеджера (можна знайти в базі вакансій або на біржах фрілансу).
 2. Показуєте приклади робіт.
 3. Вам надають доступ до адмін-панелі в який-небудь CMS (WordPress, Joomla, Drupal, DLE і т.п.).
 4. Ви публікуєте свій (в окремих випадках чужий) матеріал за всіма правилами оформлення: теги, зображення, вирівнювання, підзаголовки, робота з плагінами – все це потрібно реалізувати.
 5. За кожен пост Ви отримуєте оплату (або сидите на окладі).

Якщо вас лякають технічні складності - не хвилюйтеся. Інтерфейс будь-якої CMS дуже схожий з яким-небудь Microsoft Word, просто трохи складніше. Витратьте кілька годин на відеоуроки і можете вже брати пробні замовлення.

Далі, адміністратор в соцмережах. Якщо ви Активний користувачів соціальних мереж-шукайте віддалену роботу SMM-фахівця. Повірте, таким способом ви дійсно зможете заробити нормальні гроші. Однак потрібно враховувати графік, тому знайдіть відповідну вакансію з адміністрування групи на сайтах компаній інтернет-рекрутменту (наприклад, Work.ua). 

Менеджер з обробки онлайн-заявок на дому

Онлайн-заявки різні за формою, але однакові за змістом. Ви можете потрапити на роботу і в мікрокредитну організацію, і в інтернет магазин техніки, і в компанію з оптового продажу м'яса - скрізь робота однакова:

 • надходить заявка на купівлю товару/придбання послуги;
 • ви зв'язуєтеся з покупцем по телефону;
 • відповідаєте на всі його питання;
 • уточнюєте і заповнюєте дані клієнта;
 • відправляєте заявку, наприклад, у відділ доставки.

В принципі, таку роботу ви могли бачити і на стовпах свого міста, оголошення з серії «4 години в день, зарплата від 400 грн – робота для студентів». Це дуже схоже на роботу в колл-центрах, тому Ви повинні бути товариські, врівноважені і комунікабельні. 

Створення сайтів / розробка дизайну / налаштування реклами

Самим ідеальним варіантом буде поєднання профілів вашої роботи і навчання. Так, навчаючись на програміста, ви зможете освоїти back-end програмування раніше одногрупників. При цьому ще студентом ви будете отримувати великі гроші за замовлення або по окладу. Також і в інших, суміжних спеціальностях:

 • реклама продукту для маркетологів;
 • розробка дизайну сайту для дизайнерів;
 • складання звітів в Excel для фінансистів і т. п.

Тобто ви зможете реалізувати себе за своєю спеціальністю ще на етапі навчання. Візьміть роботу з невеликим окладом і невеликим переліком обов'язків і поступово підвищуйте планку. Повірте, зараз дуже багато вакансій, де ви можете працювати віддалено. Багато студентів, наприклад, створюють повноцінне програмне забезпечення для компанії, після чого оформляють свою роботу як курсову або дипломну – спробуйте і ви.

Якщо ви далекі від програмування, але хочете заробляти на створенні сайтів, то можете стати верстальником, ця професія освоюється буквально за місяць по безкоштовних курсах в Інтернеті, теж саме стосується і налаштування рекламних компаній за гроші. Це професії з найменшим порогом входу у Фріланс, при цьому з великою кількістю замовлень на біржах фрілансу. Власне, про нього і поговоримо.

Робота на біржах фрілансу

Фріланс - це віддалена робота. Вона може бути періодичною або постійною – як вам подобається. Найкраще починати саме з цього способу, але лише в тому випадку, якщо ви дійсно вмієте щось робити. Швидше за все, ви вже для себе визначили, що не хочете ходити на звичайну роботу, і вам до душі працювати над якимось проектом, сидячи вдома і тримаючи в руці склянку чаю.

В цьому випадку вам потрібно зареєструватися на одній з бірж фрілансу і починати працювати по невеликих замовленнях і досягати нових вершин. Бажано вибрати одну платформу, щоб повністю прокачати свій аккаунт – набрати позитивних відгуків, збільшити рейтинг і т. п.

Самі ж завдання можуть бути різними:

 • за обсягом - є мікропозики, а є проекти, розраховані на місяць;
 • за тематикою - від програмування до анімації;
 • за вимогами – ви не зможете відразу взяти завдання на 60 тис. грн, потрібно мати приклади виконаних робіт.

Якщо вам дійсно до душі такий варіант роботи, якщо ви хочете стати самозайнятим, а не ходити на роботу кожен день, то реєструйтеся в одній з наступних бірж:

 • Weblancer.net
 • freelance.ua
 • freelancehunt.com
 • free-lance.ua
 • freelancer.com

Можете пошукати і інші сервіси. Серед перерахованих бірж є навіть англомовні варіанти; якщо з англійською все добре-вперед.

Підробіток на біржах fiverr, upwork і ysense

Якщо ви ще не готові занурюватися в світ повноцінної роботи, але ідея віддаленої роботи вам подобається, то ми можемо піти іншим шляхом-взяти невелике замовлення на наступних англомовних біржах:

 • www.fiverr.com
 • www.upwork.com
 • www.ysense.com

У чому особливість цих бірж? Справа в тому, що вони займають лідируюче місце в світі між біржами фрілансу. Тобто, як правило, роботи тут досить багато: вам потрібно швидко виконати одне завдання і швидко отримати гроші в доларах.

Безумовно, на таких біржах є і величезні проекти з оплатою в кілька десятків тисяч, але, як правило, там розміщуються такі прості завдання: поправити сайт, написати статтю, розмістити оголошення і т.п. Повірте, це принесе набагато більше грошей, ніж робота на буксах. Однак тут потрібно вміти щось робити. Втім, для студента це не є проблемою – на цих біржах часто публікуються оголошення, наприклад, про розробку анімації і т. п.

Плюси і мінуси роботи під час навчання

Глобально всі ці плюси і мінуси віддаленої роботи тотожні плюсів і мінусів роботі звичайної. Різниця лише в формі: що вам цікавіше - стояти на проспекті і роздавати листівки, отримуючи 60 грн на годину, або ж вирішити якусь задачу, написати цікаву статтю за ті ж гроші (або за набагато більші)?

Серйозний плюс в такій роботі - це отримання досвіду. Погодьтеся, що від роботи офіціантом або промоутером ти не отримуєш особливого досвіду, так як зміни в кафе і люди на проспектах одні і ті ж. Працюючи в Інтернеті, ви зможете:

 • краще розуміти сучасні технології;
 • поповнювати портфоліо готових робіт (стане в нагоді при працевлаштуванні);
 • отримати реальний шанс працювати за фахом (напевно, для вашої спеціальності можна знайти онлайн-аналог - навіть для лікарів є варіант здійснювати онлайн-консультації за гроші);
 • заробляти в рази більше, ніж на звичайних роботах.

Мінус тут рівно один - це втрата часу. По-перше, студентам завжди хочеться розважитися і відпочити. По-друге, час потрібно приділяти і на підготовку до завтрашніх занять. Так що враховуйте, що робота в Інтернеті - це така ж робота, просто більш цікава; в іншому вона займає левову частку вашого вільного часу.

Цінні рекомендації для студентів

 • на чолі завжди стоїть навчання: не варто втрачати місце у ВНЗі через цікавий або високооплачуваний проект (таких ще буде багато);
 • не намагайтеся відразу націлюватися на дорогі замовлення (спочатку попрацюйте на рейтинг, потім рейтинг попрацює на вас);
 • якщо ви нічого не вмієте робити - починайте з буксів і невеликих завдань;
 • якщо ви збираєтеся створити великий проект (блог, відеоблог, багатофункціональну програму), враховуйте, що гроші ви побачите лише через пару років, тому проект потрібно розглядати в якості хобі;
 • працюючи над завданнями, намагайтеся створювати щось корисне і для університету, що можна було б показати викладачам і отримати нагороду за працю;
 • якщо у вашому гуртожитку неробоча атмосфера - вирушайте в бібліотеку і запишіться в читальний зал (продуктивність підвищиться в рази).

Як НЕ варто пробувати заробити студенту, щоб не втратити час, гроші і свободу

Знаєте, є в мережі і дуже вигідні пропозиції. Наприклад, "робота кур'єром, оплата 1000 грн на годину". Заінтриговані? Так ось, ця робота пов'язана з криміналом, а точніше з поширенням наркотиків. Звичайно, ризикнути можна, але враховуйте, що Ви вже дієздатний громадянин – чи готові ви ризикнути 8 роками молодості за ці 1000 грн на годину?

Ні в якому разі не пробуйте підзаробити на перевстановлення Windows і іншого ПЗ з платною Ліцензією, навіть якщо ви знаєте де взяти «ліки», щоб все добре працювало. Випадків порушення кримінальних справ після такого підробітку безліч, з усіма витікаючими.

Що ж стосується інтернет-заробітку, то суть та ж: не шукайте легких грошей. Заробіток на переглядах відео, кейси, онлайн-казино, фінансові піраміди, інвестиції в бінарні опціони – все це не забезпечить вас заробітком, бо немає ніякої секретної стратегії. У кращому випадку ви втратите час, а в гіршому ще й гроші.

Азартні ігри. Просто вибрати чорне або червоне - це так заманливо. Карти, рулетка, однорукий бандит. Майже викорінений бізнес з підвалів перебрався на простори інтернету. Тепер тут він позбавляє людей всіх грошей, заганяє в петлю, руйнує сім'ї. Сьогодні, завтра ви зірвете куш, але післязавтра з палаючими очима позбудетеся всього, що виграли і більше. Намагаючись відігратися, обкладіться боргами. Зупинитися неможливо. Такий сценарій уготований кожному починаючому азартному гравцеві. Щоб його уникнути важливо пам'ятати: ніколи не грайте в азартні ігри!

Вкладення у фінансові піраміди. Фінансові піраміди заборонені законом, але вони продовжують існувати. Принцип таких пірамід простий: вам пропонується внести гроші і через деякий час отримати в рази більше. Чому таких відсотків за вкладами немає у банків? Тому що банк не буде легко віддавати свої гроші. А творці пірамід свої гроші не віддають, вони крутять гроші вкладників, віддаючи першим вкладникам гроші других, другим гроші третіх, а третім – нічого.

Піраміда перестає існувати, творці-відповідати на дзвінки, офіс знищується, агенти – зникають, разом з грошима. Клюнули на такі пропозиції маса, не повторюйте чужих помилок. Ніколи не реагуйте на обіцянки подвоїти, потроїти вклади!

Підіб'ємо підсумок + відео

Якщо ви прямо зараз проходите навчання у ВНЗ, це означає, що ви вже недурна людина і здатні на багато що. Повірте, в Інтернеті теж можна заробляти, і ми показали вам десятки різних способів. Ваше завдання - якомога більше прокачувати свій професійний "скілл" і поступово підвищувати вартість своїх послуг. Вибирайте вподобану область і працюйте в ній. Десь хороші гроші прийдуть через місяць наполегливої роботи, десь за день ви зможете заробляти на простих завданнях від 400 грн і вище, а десь ви зможете отримати професійний досвід і влаштуватися на роботу з високим окладом - вирішуйте, що вам найближче.

Напишіть в коментарях, яку роботу в Інтернеті ви вже пробували і який отримали результат. А так само обов'язково пишіть, які способи або сайти перестали працювати, щоб інші були попереджені!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

-2 # Аня 01.07.2021, 19:09
Хотіла б спробувати переклад текстів
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Надія 18.09.2022, 20:04
Доброго вечора. хотіла б займатись в таких міні-сферах : букси;
написання коментарів та відгуків;
робота в соцмережах;
проходження опитувань за гроші;
виконання простих доручень на фрілансі.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата