Студенти часто замислюються про власне джерело доходу, оскільки це розв'язало б проблему нестачі грошей на розваги, харчування, проживання та навчання. Є перевірені способи заробітку, багато з яких надалі можуть перерости в прибутковий бізнес.

Що заважає заробити студенту?

Багатьом студентам складно знайти високооплачуваний підробіток. Об'єктивний фактор - висока завантаженість у навчанні, складні лекції, семінари та сесії, практика, курсові та дипломні. Дехто намагається нехтувати освітою, але в цьому разі він ризикує не тільки втратити стипендію, а й зіткнутися з відрахуванням. Єдиний варіант - знайти фріланс-підробіток із гнучким графіком і нетерміновими завданнями.

Водночас є й неправильні суб'єктивні установки, що перешкоджають заробітку:

 • Страх. Далеко не всі студенти готові відкрити в такому віці бізнес. Для багатьох більш безпечні вакансії в громадському харчуванні здаються привабливим варіантом. Однак можливість заробити через інтернет відкриває нові кордони: можна забезпечити себе пасивним джерелом доходу, і тоді студент буде отримувати гроші, перебуваючи в цей час на заняттях або вдома.
 • Лінь. Багатьом студентам хочеться витрачати свій вільний час на розваги, знайомства та подорожі. Вони планують почати заробляти тільки після отримання диплома. Але в цьому випадку їхні фінансові можливості досить незначні.
 • Батьківська опіка. Якщо студент живе не в гуртожитку, а з батьками, та ще й отримує від них енну суму на щомісячні витрати, то мотивація стати фінансово самостійним може в нього й не сформуватися. Також багато родичів дотримуються застарілих установок, будучи впевненими в тому, що головне в студентські роки - це навчання, а робота може почекати.
 • Відсутність навичок. Рідко хто з вчорашніх школярів може запропонувати роботодавцю якісь цінні знання, вміння та навички. Однак в інтернеті є способи заробітку, які не потребують високої кваліфікації.

Свій заробіток - можливість для студента отримати цінний досвід і стати фінансово незалежним. Адже багато успішних бізнесменів роками вибудовували свою справу, перш ніж отримати перші стабільні результати. Якщо постійно відкладати свої мрії на потім, це може стати звичкою, і тоді шанси на забезпечене життя стануть мізерними.

Це цікаво - Робота в інтернеті на дому без вкладень і обману.

Внутрішні перешкоди на шляху до заробітку

Студент, який вирішив приділити вільний час пошуку нових джерел доходу, повинен підготуватися до можливих труднощів:

 • Брак вільного часу. Поєднання навчання і роботи вимагає вміння грамотно розставляти пріоритети, відокремлювати важливе від незначного і концентруватися на справді необхідних речах.
 • Необхідність доводити справу до кінця. Якщо в деяких університетах допускається час від часу пропускати лекції, звертаючись по допомогу до одногрупників, то на роботі виконувати завдання абияк не вийде.
 • Необхідність жертвувати розвагами, походами в кафе і кінотеатри, спілкуванням і зустрічами з друзями. Весь вільний час доведеться приділяти роботі.Внутрішні перешкоди на шляху до заробітку

Проте з часом моральна стійкість, витримка та досвід сформуються самі собою. Головне - слідувати своїй меті, і тоді ви не тільки отримаєте гідний дохід, а й заробите повагу з боку батьків, друзів і викладачів.

Чому студент має прагнути фінансової незалежності?

Повноліття необов'язково свідчить про психологічне дорослішання. Деякі люди і в 30-40 років перебувають на утриманні своїх літніх батьків. Для того щоб позбутися опіки і почати забезпечувати себе самостійно, необхідно вже в студентські роки подбати про власне джерело доходів. Це дасть змогу самотужки покривати великі витрати на кшталт лікування або освіти, що призведе до якісного особистісного зростання.

Переваги заробітку в студентському віці такі:

 • Можливість позбутися почуття провини і боргу перед батьками. Якщо родичі дають гроші, то в такий спосіб вони відчувають себе вправі брати участь у житті своєї дитини, ухвалювати за неї важливі рішення, впливати на її думку і вчинки. Завдяки власному заробітку самооцінка студента стає здоровішою і вищою, зникає почуття провини.
 • Можливість купити те, про що ви давно мріяли. Покупки можуть бути будь-якими - оплата подорожі на закордонному курорті, придбання iPhone останньої моделі або модного одягу.
 • Заведення корисних знайомств. Робота і офлайн, і в інтернеті завжди надає доступ до корисних контактів. Спілкування з однодумцями, їхня допомога та нові ідеї - ще один спосіб досягти фінансової незалежності.
 • Набуття цінного досвіду. Роботодавці цінують співробітників, які, незважаючи на молодий вік, вміють знаходити спільну мову з колегами та керівниками, а також успішно працювати в команді. Разом із професійними навичками цей набір якостей забезпечить швидкий зліт кар'єрними сходами після отримання диплома.
 • Розвиток фінансової грамотності. І дорослі люди не завжди вміють збирати, вкладати та інвестувати. Такі навички цінуються завжди, тому розвивати їх варто ще в студентські роки.

Якщо ви після навчання підробляєте продавцем-консультантом у стандартному магазині побутової техніки, то, навчившись легко вмовляти людей на ті чи інші покупки, незабаром ви зможете претендувати на більш престижну посаду і, відповідно, заробітну плату. А вашим колишнім одногрупникам доведеться починати з нуля.

12 варіантів для онлайн-заробітку без вкладень

Щоб завжди мати при собі достатню суму коштів на оплату будь-яких планових і непередбачених витрат, придивіться до добірки, яку підготувала для вас редакція сайту BiznesCat.com, що складається з 12 перевірених варіантів заробітку онлайн.

1. Написання статей

В інтернеті є багато текстових бірж, які об'єднують замовників, що потребують постійного надходження якісного контенту, і виконавців. Останні займаються копірайтингом або рерайтингом - ці види діяльності можна порівняти зі шкільними творами та переказами.

Спочатку заробіток буде невеликий, але в міру накопичення цінних знань, навичок і вмінь ставка за текст або за 1000 знаків почне швидко підвищуватися. Також на заробіток впливають обсяги виконаних робіт і їхня складність. До найпростіших належать завдання на рерайтинг - переписування текстів з метою досягнення їхньої унікальності. Якщо брати подібні завдання у великих кількостях, то можна непогано заробити, особливо якщо ви берете прості й цікаві вам теми.Написання статей

Копірайтинг вимагає більшої експертності. Є два види копірайтингу - комерційний (статті, що продають, офери, слогани) та інформаційний (інструкції, майстер-класи, огляди). Оплата - за текст або за кількість продажів.

У середньому ставка за рерайтинг становить 10-40 гривень за 1000 знаків без пробілів, за копірайтинг - 500-1000 гривень за текст залежно від обсягу та експертності.

Якщо ви маєте достатню грамотність, то можете перепродавати дешеві статті, попередньо проводячи коректорську правку. Статтю вартістю 15 гривень за текст після відповідної коректури можна продати за 50-100 гривень. Перепродажем можна займатися на одній і тій самій біржі або на різних.

Можна публікуватися в журналах, присвячених соціологічним дослідженням, науці. Вартість однієї статті - до 2 тисяч гривень. Для цього необхідно отримати позитивну рекомендацію від свого наукового керівника. Далі залишається грамотно оформити роботу, після чого з високим ступенем імовірності вашу статтю опублікують в обраному журналі.

2. Виконання простих завдань

До таких завдань належать проходження опитувань, написання відгуків і коментарів, набір капчі, заробіток на кліках. Це "копійчані" замовлення, які підійдуть вам у тому випадку, якщо у вас зовсім немає часу на сторонні заняття, крім навчання. На місяць ви зможете отримувати до 1-1,5 тисячі гривень.

3. Продаж фотографій

Для фотографів-початківців і досвідчених фотографів одним із способів забезпечити себе пасивним доходом є продаж зображень на фотостоках. До найпопулярніших сервісів належать Depositphotos і Shutterstock. Досить розмістити 100-200 фотографій, після чого спокійно отримувати пасивний дохід, адже залежно від ліцензії одне й те саме фото можна продавати необмежену кількість разів.

4. Участь у партнерських програмах

У будь-якого великого інтернет-магазину або компанії є партнерська програма. Її учасники отримують прибуток за залучення нових клієнтів і покупців. Будь-який студент може заробляти на партнерці до 1-2 тисяч гривень щодня.

Для цього необхідно:

 1. Створити спільноту в соцмережі або власний блог.
 2. Заповнити свій ресурс статтями і досягти щоденної відвідуваності до 1000 осіб (або кількості підписників - до 15 тисяч).
 3. Зареєструватися в будь-якій CPA-мережі та визначитися з тематикою (брендовий одяг, побутова техніка, туристичні подорожі та інше).
 4. Отримати промо-матеріали (рекламні банери, посилання) і опублікувати їх у своєму блозі/спільноті.

Після цього залишається тільки отримувати на рахунок в особистому кабінеті CPA-мережі грошові кошти і вчасно їх виводити.

5. Реклама в соціальних мережах

За статистикою, щодня рекламу в соцмережах замовляють не менше 5 тисяч користувачів.

Ось лише приблизні розцінки для соціальної мережі:

 • за 100-500 підписників можна отримати 10-25 гривень;
 • для 500-1000 - 5-75 гривень;
 • за 1000-3000 - 100-150 гривень;
 • для 3000-5000 - 260-325 гривень;
 • за 5000-7000 - до 400 гривень;
 • на 7000-10 000 - до 500 гривень;
 • понад 10 тисяч підписників принесуть від 500 гривень.

Складнішим виступає заробіток в Instagram. Сума доходів залежить від багатьох чинників - висвітлювана в блозі тематика, кількість фоловерів і їхня активність (лайки, коментарі). За один рекламний пост можна отримати до 6 тисяч гривень, якщо кількість підписників становить 200-300 тисяч осіб.

Важливо! Надалі в міру необхідності ви зможете продавати свої спільноти, також отримуючи за це непогану суму коштів. Вартість розкрученої групи у Фейсбуці становить до 3 тисяч гривень.

Однак для заробітку в соцмережах необов'язково витрачати час на розвиток власних проєктів. Можна стати SMM-менеджером і розвивати чужі проєкти, що включає в себе такі завдання:

 • складання контент-плану;
 • вибір відповідних візуальних і відеоматеріалів;
 • написання і публікація постів (або їх замовлення);
 • аналіз ЦА;
 • розробка стратегії щодо подальшого просування.

Середня вартість одного проєкту - 4-5 тисяч гривень.

6. Оператор call-центру

Одна з найпопулярніших посад - віддалені оператори та онлайн-консультанти. Щоб почати працювати в інтернет-магазині, банку або в службі таксі, перебуваючи при цьому вдома, достатньо пройти онлайн-співбесіду, ознайомитися зі специфікою роботи, отримати шаблони діалогів для дзвінків - і можна починати заробляти.

У середньому за годину роботи віддалений співробітник отримує близько 100 гривень, за один 21-годинний тиждень - приблизно 1,5 тисячі гривень.

У такої роботи є й недоліки. Зокрема, вона дуже стресова: доведеться контактувати з багатьма різкими, неприємними та грубими особистостями, особливо якщо ваші обов'язки передбачатимуть рекламу банківських та інших продуктів.

7. Репетиторство

Для студентів це один із найкращих підробітків: ви не тільки отримаєте гідний заробіток, а й зможете знайти корисне застосування своїм знанням і навичкам. У середньому година репетиторства коштує до 400-500 гривень.

Для того щоб прорекламувати свої послуги, опублікуйте оголошення на OLX або Kabanchik, зареєструйтеся на порталах, призначених спеціально для репетиторів. Можна звернутися безпосередньо до своїх шкільних учителів, одногрупників, знайомих або навіть родичів. Шукати школярів можна у відповідних спільнотах у соцмережах, присвячених домашнім завданням, певним предметам або підготовці до ЗНО.

Інший спосіб заробітку - написання курсових і дипломних робіт, які відповідають досліджуваній студентом спеціалізації. У цьому разі ви отримаєте досвід, який знадобиться під час написання вже вашої власної випускної роботи, а також непогано заробите.

8. Інфобізнес

Порівняно з репетиторством, інфобізнес - більше про пасивний дохід. Достатньо написати навчальну книгу, розробити онлайн-курс або зробити інструкцію, як можна продавати свої матеріали необмежену кількість разів. До найпопулярніших тем належать планування, продуктивність, саморозвиток, бізнес. Також можна створити навчальний курс за своєю тематикою - наприклад, вивчення іноземних мов, програмування, створення digital-ілюстрацій.

9. Розвиток YouTube-каналів

Заробіток на YouTube вирізняється трудомісткістю і водночас вкрай захопливий. До найпопулярніших тематик належать челенджі та пранки. Для цього необхідно володіти навичками відеозйомки та монтажу, а також мати команду однодумців.

Важливо! Щоб підключитися до партнерської програми YouTube, необхідно набрати щонайменше 4 тисячі годин сукупного перегляду і від однієї тисячі підписників. За тисячу переглядів можна отримувати до $1.

Інший спосіб заробітку - рекламувати товари вищезазначених CPA-мереж або вставляти у відеоролику замовну рекламу. За одну таку рекламну вставку можна отримати 7-10 тисяч гривень.

Заробіток на YouTube потребує великих початкових витрат часу і зусиль. Якщо вам необхідний терміновий дохід, то цей спосіб вам не підійде.

10. Розробка сайтів

Якщо ви вмієте розробляти сайти і працювати з різними CMS, то на фріланс-біржах ви легко знайдете відповідні замовлення. За лендінг можна отримати до 2 тисяч гривень, а вартість багатосторінкового сайту залежно від складності його структури складе 15-30 тисяч гривень.

11. Продаж футболок із принтами

Можна запропонувати послуги з продажу футболок з уже надрукованим оригінальним малюнком магазину одягу або відкрити власний інтернет-магазин. Це досить простий спосіб заробітку, який не потребує суттєвих вкладень, тому в цій сфері є багато конкурентів. Потрібно запропонувати ринку дійсно унікальну пропозицію, щоб виділитися на тлі інших.

12. Продаж handmade-товарів

Можливо, ви малюєте красиві картини, створюєте м'які іграшки або унікальні вироби з епоксидної смоли. За продаж власних виробів ви зможете отримувати до 7-10 тисяч гривень щомісяця. Опублікувати оголошення про свої товари можна на OLX або Crafta. Інший варіант - створити тематичну спільноту в соцмережах.Продаж handmade-товарів

Як навчитися накопичувати гроші?

Якщо всі ваші заощадження миттю йдуть на розваги та інші непотрібні речі, то ви не зможете просунутися у своїй справі. Кожному студенту необхідно розвинути навички фінансової грамотності. Для цього дотримуйтеся таких порад:

 1. Відкладайте зароблене таким чином: 50% - на обов'язкові витрати на кшталт оплати комунальних послуг або їжі, 30% - на накопичення на великі придбання в майбутньому, решту - на розваги.
 2. Відкрийте банківський вклад. Важливо, щоб за умовами договору ви не могли знімати гроші достроково. Це захистить вас від непродуманих витрат.
 3. Регулярно підвищуйте свою кваліфікацію, проходьте нові навчальні курси та тренінги, навіть якщо це вимагатиме витрат.

Найголовніше - не переставайте вірити в себе і в свій успіх. Не дозволяйте власним негативним думкам і скептично налаштованим оточуючим псувати собі настрій. Кожна людина зможе забезпечити себе постійним джерелом доходу або побудувати прибутковий бізнес. Однак замислюватися про це необхідно якомога раніше, і студентство - найкращий час для накопичення цінного досвіду, розвитку вмінь і навичок.

Відео

Читайте також - Як заробити гроші студенту в Інтернеті.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

-1 # Аня 01.07.2021, 19:09
Хотіла б спробувати переклад текстів
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Надія 18.09.2022, 20:04
Доброго вечора. хотіла б займатись в таких міні-сферах : букси;
написання коментарів та відгуків;
робота в соцмережах;
проходження опитувань за гроші;
виконання простих доручень на фрілансі.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата