У міру того як зростає популярність і легітимність криптовалют, все більше людей починають сприймати її як спосіб заробітку. Іноді для того щоб отримати дохід, потрібні деякі вкладення, іноді – тільки час і зусилля. Ця стаття присвячена розгляду всіх способів, якими можна заробити криптовалюту в 2024 році, від повномасштабних проектів до найпростіших схем.

Як заробити криптовалюту

Способи заробітку без вкладень:

 1. крани (faucets);
 2. ігри;
 3. фріланс за криптовалюту;
 4. партнерські та реферальні програми;
 5. еірдроп/локдроп / баунті-кампанії.

Способи заробітку криптовалюта з вкладеннями:

 1. криптовалютний майнінг;
 2. трейдинг на біржах;
 3. інвестування;
 4. криптовалютне кредитування;
 5. майстер ноди;
 6. стекінг;
 7. лендінг криптовалют;
 8. заробіток на різниці курсів при обміні;
 9. створення власного бізнесу: крана, обмінника, біржі, міксера і т. д.

Редакція BiznesCat.com розповість докладніше про найпопулярніші варіанти отримання кріптовалютного доходу.

Способи криптовалютного заробітку

Нижче представлений максимально повний огляд можливих способів отримати криптовалюту, як з вкладенням, так і без грошових вливань. Принципово не розглядаються хайп-проекти та інші сумнівні схеми заробітку.

Крани

Отримання криптовалюти за допомогою кріптовалютних кранів - легкий процес. Досить почекати всього хвилину або зробити просту дію, щоб рахунок був поповнений. Криптокрани роздають безкоштовні монети всім відвідувачам, для цього гість повинен ввести адресу свого гаманця, вирішити капчу і натиснути кнопку підтвердження. Видавані суми і проміжки часу між їх видачею залежать від конкретного крана. Об'єднує їх те, що суми дуже маленькі і потрібно активно користуватися одночасно декількома кранами, щоб щось заробити.

Приклади популярних біткоін-кранів:

 • FreeBitcoin. Безкоштовні біткоіни щогодини, ігри, щотижнева лотерея. Також можна заробити криптовалюту на щедрій реферальной програмі – 50% від усіх виграшів запрошених друзів в лотереях.
 • Satoshi Hero.
 • AdBTC
 • Moon Bitcoin. Видає криптовалюту кожні 5 хвилин, але можна збільшити це значення, щоб пізніше забрати відразу більш серйозну суму – наприклад, заходити раз в день і забирати все накопичене.
 • Bonus Bitcoin. Криптовалюта через кожні 15 хвилин, а також автоматичне нарахування бонусу 5% щодня. Виведення коштів-без комісії.

Заробіток на Майнінгу криптовалют

У той час як традиційні гроші випускаються центральними банками різних країн, криптовалюта «видобувається» майнерами – людьми, що надають обчислювальну потужність свого обладнання для підтримки мережі і отримують за це нагороду у вигляді цифрових монет.

Теоретично майнити можна на чому завгодно, навіть на мобільному телефоні. Однак далеко не завжди це буде ефективно і економічно вигідно. Тому виділяють такі основні види Майнінгу:

 • На CPU (процесорі). Перевага в тому, що не потрібно купувати окреме обладнання, а можна заробляти на звичайному комп'ютері. Мінус - в невеликій потужності. Заробіток буде несуттєвим, оскільки дорогі монети (такі як біткоіни) вже мають занадто високу складність, щоб можна було отримати їх таким способом. Але є можливість майнити нові перспективні альткоіни, щоб потім пустити їх в оборот.
 • На GPU (відеокарті). Береться одна, а частіше кілька потужних відеокарт. Карти об'єднуються в єдину систему («ферму»). Сумарна потужність такої системи дуже висока, тому таким методом можна добувати багато популярних криптовалют, наприклад Ethereum, хоча для біткоіну і цього вже мало.
 • На ASIC (спеціалізованих чіпах). Основна відмінність асіков від відеокарт – в тому, що вони спрямовані лише на роботу з певним алгоритмом хешування, а відеокарта може працювати з будь-яким і дозволяє при необхідності перемикатися з одного на інший, починати майнити іншу криптовалюту. Зате Асік має найвищу потужність. На сьогоднішній день тільки з його допомогою можна добувати біткоіни.

Актуальність Майнінг цілком залежить від поточного положення ринку. Коли він в занепаді, багато хто йде з бізнесу, а коли повертається до життя – знову з'являється сенс Майнити. На поточний момент багато хто бачить перспективи в Майнінгу біткоіна. Біткоін поступово стає прерогативою великих компаній, що мають можливість створювати цілі ферми з дорогих ASIC.

Існує також хмарний Майнінг, коли обладнання знаходиться у компанії, що здає його в оренду користувачам за певний відсоток. Такий варіант вибирають ті, хто хоче спробувати заробляти на криптовалюті, але не готовий вкладатися в обладнання, доглядати за ним і своєчасно оновлювати.

Торгівля криптовалютою

Торгівля на кріптобіржі з метою отримання прибутку вимагає знань і умінь, які приходять за багато місяців практики. Потрібно вміти читати графіки, аналізувати їх, відключати емоції при торгівлі.

Багато бірж надають деморахунки - аккаунт з віртуальними грошима на ньому, де можна потренуватися, випробувати нові стратегії. Принцип роботи аналогічний реальному трейдингу, тому настійно рекомендується кожному новачкові спочатку випробувати свої сили таким способом. Це дозволить розібратися з термінологією і основними інструментами, після чого можна переходити до торгівлі невеликими реальними сумами.

Приклади популярних криптобірж:

 • BingX. Спеціалізується на торгівлі криптовалютами деривативами (похідними інструментами). Доступні ф'ючерсні контракти на біткоіни і популярні альткоіни - Bitcoin Cash, EOS, Ripple, Ethereum, Litecoin, Cardano, Tron.
 • Binance. Найбільший за щодобовим обсягом торгів майданчик на 2024 рік. Завдяки вигідним умовам і зручному інтерфейсу, вона стрімко розвивалася з моменту створення і вийшла в топ-3 Всього за 3 місяці. Пропонує великий вибір криптовалют для торгів.
 • OKX. Біржа з підтримкою як криптовалют, так і Фіата. Популярна в країнах СНД. У 2017 і 2018 році отримала престижну премію «Краща кріптобіржа».
 • Uniswap. Майданчик, що працює за принципом р2р, коли живі люди розміщують оголошення про купівлю/продаж валют і відгукуються на них. Біржа DEX виступає тільки посередником і гарантом угоди.
 • Gate. Платформа здійснює роботу як з цифровими валютами, так і з будь-якими токенізованими активами і служить своєрідним мостом між світом традиційних фінансових інструментів і крипти.
 • Crex24. Одночасно кріптобіржа і кран. Є підтримка Фіата. В арсеналі в тому числі маловідомі токени і екзотичні валюти, а не тільки найпопулярніші.
 • Bybit. Біржа пропонує торгівлю безстроковими ф'ючерсними контрактами на біткоіни і деякі альткоіни. Маржинальне плече - до 100x. Можна отримати кріптовалютний бонус за реєстрацію (10 $) і поповнення депозиту.

Крім звичайного трейдингу, суть якого зводиться до принципу «купити дешевше – продати дорожче», є й інші різновиди. Наприклад, ф'ючерсна торгівля - це свого роду ставки на те, вгору або вниз піде курс через певний час. При цьому можна заробити навіть на падінні ціни.

Або маржинальна торгівля - таку можливість зараз надають майже всі відомі кріптобіржі. Це означає, що майданчик надає користувачам кредитне «плече» в розмірі, яка в кілька разів перевищує суму вкладу. Таким чином можна істотно збільшити прибуток (але і ризики теж ростуть).

Інвестування в криптовалюту

HODL - технічно найпростіша схема заробітку, проте вона містить певні ризики.

Коротко це працює так: потрібно купити за реальні гроші ту криптовалюту, довгострокові перспективи якої здаються найбільш «твердими», і зберігати її в надійному місці тривалий час, іноді навіть кілька років. Потім, коли курс криптомонети, на думку інвестора, досить виріс, можна продати її з прибутком.

Основна складність полягає в волатильності криптовалют. Коли курс починає падати, дуже важливо визначити, чи потрібно кидатися продавати заощадження, поки вони зовсім не знецінилися, або це лише тимчасова криза, тому панікувати немає сенсу. Використовуючи свої знання та інтуїцію, можна домогтися того, що терпіння багаторазово окупиться.

Щоб збільшити свої шанси, потрібно придбати якомога більше знань і досвіду – ринок в значній мірі управляється емоціями, жоден експерт на 100% не може передбачити його зліт або падіння.

Інвестори зараз діляться на два основних типи – одні свято вірять в успіх популярних криптовалют, особливо Bitcoin, і тримають в них свої заощадження. Інші шукають альтернативні варіанти - наприклад, набирають популярність інвестиції в біржові токени (HT, BNB, EXMO Coin і т.д.). Вони дійсно показують непоганий потенціал зростання, а крім того, активно працюють і розвиваються. 

Слід пам'ятати одне важливе правило інвестування - ніколи не тримати всі яйця в одному кошику. Іншими словами, необхідно диверсифікувати вкладення, купувати відразу кілька криптовалют різних типів. Тоді, навіть якщо одна обвалиться, інвестор не втратить всі гроші.

IDO

IDO стрімко витісняє ICO як спосіб збору коштів на нові криптопроекти. Суть практично однакова, але IDO проводиться на будь-якому крипто майданчику. Від цього виграють всі сторони:

 • біржа отримує додаткову рекламу (наприклад, Finance отримала масу нових користувачів за рахунок IDO BitTorrent);
 • розробники проекту теж отримують рекламу, а також миттєвий лістинг після завершення торгів і вже готову аудиторію;
 • користувачі отримують можливість торгувати токеном і уникають ризиків - популярна біржа ніколи не буде ризикувати своєю репутацією, запускаючи у себе неперевірений токен.

У чому ж полягає заробіток? Це різновид криптовалютного інвестування. Практика показує, що токени, які поширювалися таким чином, після лістингу ростуть в ціні на 100-1000%, що дозволяє згодом вигідно продати їх. Але потрібно приділити багато уваги вибору дійсно перспективних проектів, оскільки сама по собі участь в IDO ще не дає гарантії того, що курс вистрілить.

Заробіток на партнерських і реферальних програмах

Реферальні або партнерські програми сьогодні надають практично всі крипто майданчики. Заробляти на них особливо зручно тим, у кого є популярні сайти, блоги, канали, тобто велика і зацікавлена аудиторія.

За кожну запрошену людину, яка починає користуватися платформою, нараховується або бонус, або знижка, або відсоток з дій реферала.

Блогінг

Є платформи, призначені спеціально для ведення блогів. Статті там публікуються безкоштовно, і якщо стаття набирає 50+ голосів, то автору виплачується винагорода у формі криптовалют.

Найпопулярніший приклад таких платформ - Steemit. Чим більше голосів отримує пост в блозі, тим більшу автор отримує нагороду. Зароблена сума публічно відображається і доступна для перегляду будь-кому, як і сума в гаманці автора на сайті. Оплата відбувається в токенах STEAM.

Схема кріптовалютного кредитування

На деяких біржах можна дати кошти в борг іншим користувачам під відсотки – ці гроші використовуються для забезпечення згаданої вище маржинальної торгівлі.

Приклади таких майданчиків:

 • Poloniex.
 • Bitfinex.

Дати в борг під відсоток набагато вигідніше і цікавіше, ніж просто тримати крипту на своєму рахунку. Як правило, кредити видаються на невеликий термін (наприклад, дві доби).

Також є майданчик Biterest, призначена строго для видачі та взяття кредитів. Працює дуже швидко, безпечно і дозволяє користуватися в процесі багатьма популярними платіжними системами. Ставку, під яку видається кредит, встановлює сам кредитор.

Криптовалютний депозит під % або лендінг

Інший різновид пасивного заробітку криптовалют в Інтернеті - скористатися аналогом банківського вкладу, щоб отримувати річні відсотки.

Приклад - сервіс Nexo, що дозволяє миттєво брати мікропозики в декількох криптовалютах і більш ніж 45 фіатних валютах. Будь-який бажаючий може, навпаки, віддати гроші під відсоток. Пропонуються умови 8% річних на депозит в доларах, євро, фунтах стерлінгів, стейбкоінах (USD, USD, USD, PAX, DEI) і т. д.

Ще приклад - Blockfi. Отримувати дохід можна, розмістивши кріптовалютний депозит під %. Сервіс працює з Bitcoin, Ethereum і стейблкоіном GUSD. По кожній монеті свої умови.

13 вересня 2019 року Blockfi прибрав обмеження на мінімальний депозит — розміщувати можна будь-яку суму в криптовалюті, але потрібно враховувати ліміт на вивід.

Заслуговує на увагу і можливість реального заробітку на лендінгу криптовалют. На біржі Binance відкрилася лендінгова програма. Суть в тому, що потрібно просто зберігати на своєму рахунку одну з доступних цифрових валют – BTC, USDT, ETH та ін. В кінці терміну можна забрати вкладену суму плюс відсотки. Ставка - від 3 до 15% річних, терміни – 14-28 днів.

Ще приклади лендингових майданчиків:

 • Coincheck.
 • ETHLend.

Майстерноди

Майстернода - це основний вузол в децентралізованої мережі. Він виконує дії, які простим вузлам недоступні-наприклад, прямі або приватні транзакції. Запуск майстерноди доступний не кожному, оскільки це дорого і технічно складно. Однак натомість власники майстер нод отримують відсотки від винагород за знайдені при Майнінг блоки.

Існує ряд факторів, від яких залежить заробіток на майстернодах. Це особливості конкретної монети, зміни її курсу, протокол Майнінгу. Вибираючи, в яку майстерноду вкластися, необхідно проаналізувати, яка монета дасть найшвидшу окупність.

Приклади криптовалют, що дають можливість покупки майстерноди:

 • Dash.
 • ImageCoin.
 • Blocknet.
 • Stakenet.

Повний список є на сайті masternodes.pro.

Стекінг криптовалют

Монети, що працюють за принципом Proof-of-Stake, дозволяють користувачам мережі зберігати свої монети в обмін на винагороду. З точки зору заробітку принцип схожий на майстерноди, але вимагає трохи менше зусиль. Досить просто зберігати кошти в гаманці. Чим більше монет - тим більше і нагорода.

Деякі проекти підходять до цього з фантазією. Наприклад, в EOS можна отримувати прибуток в токенах або замість цього орендувати мережеві ресурси, необхідні розробникам децентралізованих додатків.

Біржа Бінанс регулярно розподіляє стекінг-нагороди, зокрема такі як GAS, ONE, XL, KMD, QTUM, VTHO, ALGO і STRAT.

Запуск криптовалютного торгового бота

Існує безліч причин, за якими компанії та приватні трейдери можуть звернутися до допомоги торгового бота. Одна з них – отримання можливості торгувати криптовалютами без необхідності фізично постійно перебувати біля комп'ютера і створювати ордери. Інший варіант - розробка власного бота, щоб надавати його іншим на комерційній основі. Ця область може бути дуже прибутковою, якщо все правильно зробити.

Співзасновник Apple Стів Возняк зізнавався, що продав всі свої запаси Bitcoin, тому що йому набридло постійно моніторити графіки курсу. Навіть найвідданіший фанат крипти не захоче витрачати все своє життя, будучи прикутим до екрану. Крім того, ринок дуже волатильний. Були випадки, коли ціна валюти падала або збільшувалася на 25% за день. Трейдери, які користуються правильно налаштованим ботом, можуть добре заробляти на таких перепадах.

Приклади торгових ботів:

 • BTCRobot.
 • Gekko.
 • Zenbot.
 • CryptoTrader.
 • Haasbot.

Користується популярністю також RevenueBot. А кілька днів тому його розробники опублікували кейс з найкращими настройками, які гарантують прибутковість. За результатами тесту прибутковість роботи з такими налаштуваннями склала + 10,54%.

Заробіток на обміні криптовалют (арбітраж)

На біржах і обмінниках часто зустрічаються так звані вилки курсу, це коли на одному ресурсі курс трохи вище, ніж на іншому. Провівши нехитрі торгові операції, можна заробити на цій різниці. Наприклад, поміняти Ківі на BTC в одному біткоін-обміннику, а потім в іншому обміняти BTC на Ківі вже з прибутком. Така схема називається також арбітражем курсів.

Є програми, що полегшують завдання, які автоматично моніторять всі закладені в базу сервіси і вибирають найвигідніші ланцюжки. Як приклад, Kurs Expert арбітраж.

Ресурс становить ланцюжка, що включають до 5 обмінників, щоб результат заробітку на обміні криптовалюта був максимально вигідним. Додатково він оцінює також надійність сайтів, враховує комісії платіжних систем і самих криптовалютних обмінників, пропонує великий вибір індивідуальних налаштувань.

Криптовалютні ігри

Це один з методів заробітку на криптовалюті без вкладень (хоча є можливість їх робити). Деякі ігри нагадують за своїм принципом роботу криптокранів, де потрібно раз в певний період часу отримувати криптовалюта, тільки зроблено все це в ігровій формі.

Інші більше схожі на онлайн-казино, де результат залежить від виграшу або програшу. Це вибір людей з міцними нервами і схильністю до ризику. Як правило, крипто казино зручніше, ніж традиційні проекти, тому що не вимагають від користувача ніякої особистої інформації і не проводять ніяких перевірок.

Слід пам'ятати, що ця галузь абсолютно нерегульована. Які б втрати не були в процесі, правоохоронні органи нічим не зможуть допомогти.

Є досить великий вибір криптовалютних ігор на Андроїд. Заробіток з них невеликий, але і зусилля мінімальні.

Аірдроп, локдроп

Це безкоштовна роздача користувачам токенів різних криптовалют з метою реклами або підвищення лояльності. Біржі активно підтримують такий спосіб криптовалютного заробітку. Так, на Фінанс днями був запущений аірдроп токенів JAX для всіх власників BNB, а трохи раніше завершено аирдроп Win (WIN) для власників TRON (TRX). В рамках локдропа Edgeware 1 вересня 2019 року були роздані токени EDG всім власникам ETH.

А Bitforex близько місяця тому в рандомному порядку провела Airdrop біткоіни на 100 тисяч доларів серед тих користувачів майданчика, які коли-небудь торгували безстроковими контрактами.

Фріланс за криптовалюту

Є можливість заробляти криптовалюту, використовуючи свої знання і вміння – писати тексти, створювати дизайн, монтувати відео, редагувати фото і т.д. Зазвичай Фріланс – найочевидніша відповідь на питання про те, який бізнес почати в Інтернеті. Багато компаній, які шукають фрілансерів, сьогодні готові платити в крипті. Приклади майданчиків, де можна знайти роботодавців:

 • Bitgigs.com.
 • CryptocurrencyJobs.co.
 • Cryptogrind.com.
 • Ethlance.com.

Висновок + відео

Ми розглянули дуже багато способів заробітку криптовалют, і кожен з них має свої плюси і мінуси – потрібно вибирати той, який підходить найкраще. Деякі більш ризиковані, одні вимагають чималої кількості знань, інші - праці.

Приклавши трохи зусиль, можна знайти той варіант, який забезпечить стабільний потік доходу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити