Ви теж любите фотографувати і вдалі знімки викладати в соцмережах? А знаєте, що фото можна зробити надійним джерелом доходу? Я розповім про те, як заробити на фотографіях, маючи під рукою фотоапарат, відбивач, спалах і штатив, а іноді можна і без них обійтися.

Заробіток на фотографіях

Як і скільки можна заробити фотографу в Інтернеті і офлайн

Сучасні фотографи заробляють не тільки на весіллях. Якщо у вас є камера, спалах і освітлювач, то ви можете перетворити улюблене хобі в джерело доходу. Ось 6 джерел діяльності, які вважаються найбільш затребуваними.

 1. Весілля. Новачки в цій сфері заробляють в середньому від 4000 грн. в день, затребувані професіонали - близько 120 000 грн;
 2. Фотокниги, шкільні фотосесії, альбоми. Це сезонний заробіток, на якому фахівці отримують від 80 грн за розворот. У вартість входить макет фотокниги, кількість сторінок, число осіб, зображуваних на фотографії;
 3. Фотосесії. Вартість роботи включає в себе транспортні витрати, оренду приміщення, реквізит і багато іншого. Професійна фотосесія коштує від 2000 до 20 000 грн;
 4. Бізнес-зйомка. Робота над створенням каталогів, буклетів, візиток, плакатів, банерів. Вартість залежить від складності роботи і становить від 600 до 4 000 грн;
 5. Фотостоки і фотобанки. Середня вартість від 24 центів до 50 доларів за роботу;
 6. Знімки для Інстаграма, предметна зйомка для магазинів. Вартість розраховується індивідуально.

Сучасному фотографу необхідний професійний фотоапарат, редактори для обробки фото, ноутбук, якісна відеокарта. Все інше (штативи, спалахи, фони) підбираються в залежності від спеціалізації фотографа.

Важливо. Фотографія вимагає терпіння, так як цей заробіток непостійний. Дуже багато фотографів працює перший час безкоштовно, щоб заповнити портфоліо і створити собі клієнтуру. У цій сфері дуже висока конкуренція.

Фотостоки і фотобанки для заробітку - важливі нюанси

В інтернеті існує кілька платформ, на яких ви завантажите платні фотографії і розміщувати на своїх сайтах, в інтернет-ресурсах. Розкручені автори фото отримують в середньому від 500 до 1000 доларів на місяць, перетворюючи фотографію в джерело пасивного доходу. Про те, як заробити на фотобанках, дізнайтеся прямо зараз.

Щоб заробити на стоках, потрібно:

 • цифровий фотоапарат;
 • штатив;
 • освітлювач;
 • лайтбокс для предметної зйомки;
 • реєстрація в фотобанках;
 • рахунок PayPal;
 • програми Photoshop і lightroom;
 • дозвіл від моделі, якщо використовуються фото людей (Model Release);
 • документи на зйомку нерухомості (Property Release).

У фотобанках заборонено виставляти порнографічні матеріали, чужі знімки, неякісні роботи. Відсоток доходу від кожного скачаного знімка залежить від типу ліцензії, використовуваної на сайті і від розміру, формату зображення – чим воно більше і вище дозвіл, тим дорожче робота.

Фотобанки оцінюють фото за такими параметрами:

 • відповідність формату, вказаному на сайті;
 • якість знімка не повинна змінюватися при збільшенні зображення;
 • відсутність відблиску, розмиття (блюр допускається рідко);
 • якість освітлення (без Пересвіту, глибоких тіней);
 • відсутність написів, логотипів;
 • унікальність знімка.

При оформленні роботи потрібно вказати Description (опис знімка, назва) і Keywords (ключові слова) 3-5 штук.

Приклад. На фотографії зображено кошеня і бузок.кошеня і бузок

Для заробітку на цьому фото підійдуть такі ключові слова: весна, кошеня, Тварини, Квіти, Бузок, бузковий, ліловий, ваза.

Назви даються англійською мовою. Keywords допомагають користувачам сайту по мітках знайти зображення на задану тематику.

Щоб зареєструватися на сайтах, надаються документи, необхідні фотобанком, виставляється 5-10 робіт на пробу. Якщо їх схвалить адміністрація, реєстрація пройде успішно. Гроші за куплені фото будуть нараховуватися на рахунок, підтримуваний системою.

Таблиця 1. «Переваги та недоліки заробітку на фотостоках»

Переваги Недоліки
Мінімальні вкладення; Труднощі в здачі іспиту, отримання реєстрації та ліцензії;
Пасивний дохід; Невеликий заробіток на початку розміщення відбиває мотивацію;
Заробіток в доларах по всьому світу; Необхідність постійно викладати фото, проявляти фантазію, шукати оригінальні рішення;
Зручний графік без прив'язки до основного місця діяльності; Висока конкуренція, особливо з безкоштовними фотостоками;
Немає необхідності шукати замовників; Важко швидко знайти замовників, особливо новачкам;
Необмежений дохід. Відсутність великого заробітку, особливо на початку діяльності.

Увага! Щоб отримувати регулярний пасивний дохід на фотостоках, в портфоліо автора повинно бути не менше 100 – 200 робіт.

Огляд кращих сервісів, де можна заробити на продажу фотографій

Список популярних фотобанків постійно оновлюється, проте в ньому є лідери. Ось 6 ресурсів, де можна заробити на продажу фотографій.

 1. Shutterstock. Тут розміщується відео, музика, фото. Для реєстрації потрібне схвалення адміністрацією 10 знімків, скан закордонного паспорта та адреса. Якщо 7 з 10 зображень будуть схвалені, автор приступає до роботи. Вітаються посилання на розміщення робіт в інших фотобанках. Тут дохід залежить від типу ліцензії (Monthly Subscriber Image – $0,25 до $0,38 за скачування, On Demand — від $0,81 до $2,85), кількості завантажень, розміру проданого зображення.
 2. Getty Images. Має схожі вимоги з Shutterstock, реєстрація займає близько 30 днів. Плата за продаж зображення - 15% від вартості роботи. Ця платформа користується попитом у ЗМІ, але нею незручно користуватися новачкам.
 3. Adobe Stock. Тут процедура реєстрації простіше, ніж на інших сайтах, але вивести кошти на рахунок PayPal або на аккаунт Skrill можна, якщо баланс досягає близько $50. Цінується за зручність інтерфейсу.
 4. Dreamstime. Вдалий сайт для фотографів, в якому розміщуються знімки під власним авторством. На звичайних умовах ви заробите від $ 0,68 до $3, але якщо зарекомендуєте себе як унікального автора, продажі зростають. Вартість знімка досягає близько $40 за фото. У разі відмови Ви отримаєте повідомлення з рекомендаціями, як поліпшити якість знімка. За даними американських фотожурналів, це один з кращих фотостоків сьогодні. На цьому фотостоці можна заробляти від 50 доларів на місяць.
 5. Depositphotos. Тут потрібна реєстрація, іспит. Фото приймаються у форматі JPEG / JPG, а їх формат становить 2400 x 1600 пікселів і більше. У цьому фотобанку дохід залежить від кількості завантажень і формату ліцензії (стандартна, розширена). Кошти переводяться на рахунок PayPal або доларовий гаманець Web Money.
 6. Creativemarket .Сайт, на якому відрахування йдуть в місцевій валюті. Гроші переводяться на банківські картки. Система реєстрації така ж, як і на інших сайтах. Тут же представлені найбільш популярні теми.

Знімки розміщуються в декількох фотобанках, проте деякі компанії нараховують бонуси, якщо продажі відбуваються тільки у них. Продати фотографії краще на актуальну тематику, перевіривши відгуки та рейтинг найбільш затребуваних користувачів.

Важливо. Вибираючи фотобанк для роботи, орієнтуючись на Відгуки користувачів. Найбільш затребувані перевірені, тривало існуючі сайти такі як Shutterstock, Depositphotos.

На замітку. Більше сайтів, де можна заробити гроші в Інтернеті, дивіться за посиланням, там більше 130 ресурсів на різні тематики.

Затребувані тематики для знімків

Заробити в Інтернеті на фотостоках можна, вибираючи правильну тематику. Найбільш затребувані наступні теми:

 • предметна фотосесія: оргтехніка та смартфони без логотипів;
 • фрукти, овочі, напої, Їжа;
 • домашні тварини в красивих ракурсах і на природі;
 • фони та візерунки для фотомонтажу, заставок для ноутбуків, килимків для мишок;
 • медична тематика;
 • пейзаж;
 • квіти, дерева;
 • бізнес;
 • сімейні фото;
 • постановочні знімки (потрібна згода моделей);
 • рідкісні тварини в природному середовищі існування.

Кожен фотобанк спеціалізується у власному напрямку, надаючи можливість клієнтам завантажувати будь-які знімки. На деяких сайтах в допомогу починаючому фотографу надаються теми, що користуються найбільшою популярністю. Тут можна розміщувати онлайн будь-які дозволені фото, головне, щоб вони були якісними.

Крім фотобанків, можна заробити на мікростоках. Існують сайти, які практикують заробіток на перегляді фотографій. До них відносяться сайти знайомств, інші ресурси.

Порада. Почніть з простої предметної фотозйомки. Сфотографуйте кухоль чаю, поекспериментуйте з ракурсами, освітленням. Якщо робота буде схвалена, кілька схожих знімків принесуть перші гроші, але великі надії на фотостоки покладати не варто.

Як підвищувати свій дохід на стоках - 7 порад

Заробіток в Інтернеті на фотостоках залежить не тільки від якості знімків, але і від їх неординарності, ракурсів, актуальної тематики. Щоб заробити на своїх фотографіях, просунуті користувачі радять користуватися наступними порадами:

 1. Переглянути у фотобанку прогнози майбутніх трендів, актуальні тенденції, рекомендовані тематики. Фото, розміщене в цих категоріях, напевно виявиться затребуваним.
 2. Продавати варто тільки якісні, відретушовані, різкі, чіткі знімки. Якщо є сумніви, краще не викладати роботу.
 3. Новачкові слід ознайомитися з продаваної тематикою на сайті, але додати в кожен знімок щось своє, щоб він вийшов оригінальним і цікавим.
 4. Переглядаючи фотографії, зверніть увагу на самі запам'ятовуються кадри. Приблизно такими повинні бути ВАШІ роботи, щоб їх купили.
 5. Ключові слова повинні перераховувати все, що є на зображенні. Так потенційному покупцеві його простіше буде знайти серед аналогів.
 6. Нові знімки бажано викладати кожен день, а не раз на місяць або тиждень.
 7. Вибирайте красиві, незвичайні ракурси. Тоді навіть знімки звичайних предметів вийдуть ефектними і затребуваними.

Фотостоки підходять тим, хто хоче заробити на предметних, модельних та інших фотографіях, продаючи авторське право на них. Цей вид діяльності не підходить для фотографа, який мріє про славу, виставки, можливості просувати власні роботи як автор.

Instagram - одна з кращих майданчиків для заробітку на фото

Соціальні мережі можуть стати стартовими майданчиками для багатьох фотографів. Для тих, хто не знає, як заробити на фотографіях, найкраще використовувати Instagram. Тут особливо затребувані:

 • фотосесії для блогерів;
 • ретуш;
 • предметні фотосесії для магазинів.

Щоб почати роботу без вкладень, досить мати якісний дзеркальний фотоапарат і програму для редагування фото. За допомогою фотошопа можна виправити будь-які дефекти на знімку, скорегувати баланс білого, освітлення.

Починати предметну фотозйомку можна вдома, використовуючи звичайні предмети. Будь-які предмети привернуть увагу до знімка і його автору, якщо знімок якісний.

По темі. Щоб дізнатися більше варіантів, як заробити в Інстаграмі гроші, читайте окрему статтю за посиланням вище.

Щоб заробити на своєму фото за допомогою соціальних мереж, потрібно:

 1. Зареєструватися в Інстаграме.
 2. Вести і розвивати сторінку з прикладами своїх робіт.
 3. Додаватися в передплатники до популярних інтернет-магазинів, косметологів, продавців в Інтернеті і пропонувати співпрацю.
 4. Розсилати потенційним клієнтам пробні знімки, додаючи до них коментарі та водяні знаки. Якщо роботи сподобаються, вам запропонують співпрацю.
 5. Регулярно поповнювати колекцію своїх робіт і просувати сторінку.

Важливо, щоб розміщені на сторінці знімки красиво "продавали вас", як фотографа, навіть якщо це Макаруни або круасани з кавою.

Увага! Багато магазинів готові співпрацювати з тими, хто якісно фотографує їх продукцію і ставить хештеги в соціальних мережах.

Фотосесії для блогерів

В Інтернеті є чимало людей, які заробляють на блогерстві. Їм регулярно потрібні фотосесії, які допоможуть розрекламувати себе. І якщо початківці блогери обходяться знімками, зробленими за допомогою смартфонів, то більші завжди вже роблять професійні фотосесії і фотографи знають, що це крутий варіант заробити гроші, причому не один раз, а стабільно. Розрахунок вартості зйомки робиться, як і в звичайній фотосесії. З клієнтами заздалегідь обговорюється тематика.

Можна піти і іншим шляхом-заробітку на Фотошопі, який може починатися не з фотографії, а з ретуші готових знімків. Як приклад для початківців фотографів можна вибрати сестру, подругу, потім викласти фото з прикладами, в тому числі і обробки «до» і «після».

Цей спосіб заробітку розраховується за розцінками звичайної фотосесії. У співпраці можуть бути зацікавлені:

 • початківці блогери;
 • юні моделі;
 • візажисти, татуювальники і стилісти, що рекламують себе як фахівців;
 • магазини і бренди косметики, парфумерії.

Важливо, щоб приклади робіт були яскравими, оригінальними. Для роботи може знадобитися:

 • кільцева лампа;
 • відбивач;
 • додаткові освітлювачі;
 • якісний спалах, якщо зйомка відбувається у вечірньому освітленні.

Для створення деяких робіт знадобиться програма, що накладає знімки на ролик з музикою.

Увага. Безкоштовна пробна фотосесія не включає у вартість послуги візажиста, оренду приміщення, транспортні витрати. Вона робиться на нейтральній території, з використанням косметики, одягу моделі.

Предметні фотосесії для магазинів

Це один з вдалих способів, як легко заробити на фотографіях в Інтернеті. Предметні знімки затребувані при складанні меню ресторанів, рекламних акцій в магазинах, каталогів, портфоліо. На них можна почати заробляти навіть підліткам, які мають фотоапарат. Для предметних знімків потрібно:

 • кільцева лампа;
 • лайтбокс;
 • фони.

Заробіток на предметних фото вважається одним з найбільш затребуваних в Інтернеті. Знімками можна торгувати, підвищуючи продажі на фотостоках, використовувати для портфоліо. Головне, щоб роботи були яскравими, цікавими і подобалися клієнтам.

До речі, зараз є настільки кльові камери в телефонах, що багато примудряються знімати на телефони, навіть не купуючи дорогу камеру. Смартфони тобто у всіх, можна купити більш дорогий і користуватися ним для фото. А паралельно можете спробувати заробляти на телефоні, там прості програми і нескладні завдання, які додатково будуть приносити по пару грн.

Як заробити на обробці фотографій в Інтернеті

Отримувати гроші можна не тільки фотографуючи, а й обробляючи готові знімки в Фотошопі. Це вимагає хорошого знання редакційних програм, вміння працювати швидко і чітко. Навіть працюючи на звичайній роботі, не пов'язаної з фотографіями, можна отримувати гроші за ретуш, особливо якщо у клієнта немає часу на коригування недоліків.

Багато професійні фотостудії платять зарплату працюючим ретушерам, але можна і самостійно отримувати гроші за оброблені зображення. Ось як заробити на фотошопі з вкладеннями і без них.

Таблиця 2. «Список безкоштовних редакторів для обробки фото»

Adobe Photoshop Fix Програма для ретуші телефонних знімків, що підвищує їх якість. Для професійної обробки фото використовується вкрай рідко.
Snapseed Змішує шари, дозволяє вибілювати предмети і видаляти зі знімка непотрібні деталі.
Adobe Photoshop Lightroom CC Програма, що дозволяє коригувати занадто темні і світлі кадри.
Рicsart Додає відблиски, ефекти, ліхтарики на знімок, роблячи його більш художнім і яскравим.
Youcam Perfect Програма, яка використовується для корекції б'юті-знімків. З її допомогою можна зробити обличчя людини більш привабливим, відбілити зуби, прибрати зайву вагу, наблизивши портрет до модельних параметрів.
YouCam Makeup Змінює макіяж і зачіску на фото.
Додаток VSCO Дозволяє підвищити якість фотографій, якщо у фотографа недостатньо обладнання або професійних навичок.
Lens Distortions Зручна для створення ефектів таких як вітер, розводи на склі, грозові хмари і багато іншого. Підходить для якісної ретуші фото.

Заробіток на Фотошопі вважається одним з найпопулярніших. Безкоштовними редакторами і додатками тут не обійтися. Такі програми як lightroom і Photoshop можуть зажадати вкладень (вартість ліцензійної версії становить 15 000 грн без знижок), але в інтернеті можна знайти безкоштовні і пробні варіанти. Заробіток на обробці фотографій в Інтернеті вимагає:

 • регулярних прикладів (колаж з 2 роботами "до" і "після");
 • контактів з візажистами, блогерами, що рекламують косметичні засоби і свої роботи через Інтернет.

Заробіток на Фотошопі залежить від кількості витраченого часу, моніторингу аналогічних послуг і складності роботи. Краще заздалегідь виставити прайс лист, щоб розрахувати ціну кожної роботи.

В середньому, на Фотошопі в Інтернеті заробити можна близько 50 грн на годину. Точна вартість залежить від середньої вартості послуги в регіоні.

Важливо. Чи потрібен фотографу ретушер? Це залежить від рівня майстерності і доходів фахівця. У багатьох студіях вони працюють окремо, але якщо немає можливості найняти людину, яка обробляє фото, то вартість ретуші включається в роботу із замовленням.

Рекомендації фотографам-новачкам: як зробити своє хобі прибутковим + відео

Фотографувати люблять всі, але як заробити починаючому фотографу, де взяти клієнтів і як почати свою справу? Ось які поради дають досвідчені майстри новачкам.

 1. Визначте напрямок. Зйомка портретів і предметів можуть зажадати різного обладнання, об'єктивів, фільтрів, фонів. Вибираючи те, що ближче, знайдіть власний напрямок і проявити себе.
 2. Підпишіться на популярних фотографів, що спеціалізуються у вашому напрямку, стежте за їх роботами. Регулярні перегляди допоможуть зробити знімки унікальними.
 3. Не нехтуйте консультаціями майстрів фотографії. Вони підкажуть, як можна скорегувати помилки, особливо тим, хто розміщує фото на стоках.
 4. Виберіть затребуваний напрямок у Вашому місті і регулярно розміщуйте знімки на тему. Це може залучити клієнтів.
 5. Виберіть необхідне обладнання.
 6. Пройдіть навчання - це допоможе уникнути помилок під час роботи.
 7. Створіть портфоліо в соціальних мережах і регулярно його поповнюйте новими знімками.
 8. Домовляйтеся з інтернет-магазинами, візажистами, косметологами, що рекламують продукцію через соціальні мережі. Кілька робіт доведеться зробити безкоштовно для портфоліо, потім, переконавшись в професіоналізмі, укладіть договір на фотосесію. Цим Ви зумієте захистити себе від шахраїв і гарантовано отримаєте гроші за роботу.

Щодо соцмереж, то можете пробувати паралельно розвиватися з декількох. Звичайно, в кожній є свої специфіки і особливості. Якісні фотографії особливо важливі в Instagram, але монтувати цікаві ролики теж нескладно, а з ними вже можна думати, як заробити в Тік Тоці.

Вибираючи напрямок, варто практикуватися, постійно виставляти фото в портфоліо або на платформах в Інтернеті. Це дозволить залучити клієнтів і створити власну базу для заробітку. Чим більше знімків буде в портфоліо, тим вище шанси отримувати гроші завдяки улюбленому хобі.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити