Як заробити гроші студенту - нерідко питання життєвої важливості. Без грошей не купиш бажаний гаджет, не посидиш з друзями в клубі, не поїдеш в подорож і так далі. Фінансування від батьків на всі бажання молодої людини зазвичай просто не вистачає.

Однак гроші - не єдина причина, по якій багато студентів прагнуть працювати під час навчання. Це дає можливість:

 • отримати новий досвід і напрацювати трудовий стаж, поки вчишся;
 • перевірити, чи дійсно підходить той напрямок, який вибрав для навчання;
 • навчитися поводитися з грошима і планувати власний бюджет;
 • самостійно оплачувати навчання, якщо батьки не можуть в цьому допомогти.

Способи, як заробити студенту під час навчання, давно придумані і добре відомі. Пропонуємо кілька рішень, який дозволяє поєднати роботу і навчання.

Продажі

Саме просте - влаштуватися на роботу в магазин.

 • Касир в супермаркеті. Останнім часом на касах у багатьох магазинах самообслуговування все частіше можна зустріти студентів. Така робота не вимагає довгої спеціальної підготовки, а ковзний графік дозволяє поєднати її з заняттями у вузі або коледжі. Можливість вибрати зручні для себе робочі години, наприклад, тільки у вихідні або вечорами, навіть вночі-додаткова перевага. На Каси в супермаркетах зазвичай охоче беруть співробітників на неповний робочий день, що також вигідно для учнів.
 • Продавець-консультант в магазині. Влаштуватися на таку роботу в дорогий магазин з гідною оплатою непросто. Але, якщо пощастить, можна заробляти цілком добре. Нерідко студенти працюють продавцями в салонах стільникових телефонів: часто вони краще, ніж люди більш старшого віку, розбираються в гаджетах і вільніше спілкуються з покупцями таких пристроїв.

Заробіток для студентів - Сфера послуг

У сфері обслуговування населення працює багато студентів.

 • Оператор в Call-центрі. Графік-ковзний. Обов'язки досить прості-відповідати на дзвінки клієнтів, наприклад, мобільного оператора, мережі гіпермаркетів, компанії з доставки суші і так далі. Важливо бути товариським і вміти добре володіти своїми емоціями, оскільки люди не завжди дзвонять в хорошому настрої. Розмір зарплати визначається числом відпрацьованих годин, вартістю одного дзвінка і якістю самої роботи оператора: за хорошу роботу деякі роботодавці дають премії.
 • Кур'єр - затребувана професія. Бурхливий розвиток інтернет-торгівлі вимагає все більшого числа людей, які можуть оперативно доставляти замовлення клієнтам. Ніякої спеціальної освіти не потрібно, графік-гнучкий. Однак доведеться точно дотримуватися правил гри: вчасно приходити на зміну, швидко доставляти товари, ввічливо спілкуватися з замовниками. До того ж не завадить особисте авто: це підвищує швидкість роботи.
 • Майстер манікюру - затребувана професія. Таких фахівців на ринку досить багато, проте новачки цілком можуть зайняти свою нішу, адже жінкам властиво шукати щось нове. Курси майстрів манікюру коштують порівняно недорого. Якщо ви зможете навчитися і влаштуватися в розкручений салон краси на півставки, стабільний заробіток буде забезпечений.

Реклама та маркетинг

У студентів є можливість працювати в рекламній сфері, брати участь у проведенні маркетингових досліджень.

 • Таємний покупець - робота для терплячих, яка передбачає, що ви під виглядом звичайного покупця перевіряєте, як функціонує магазин, кафе, салон краси, інша компанія. Задаєте певні питання, складаєте звіт. На підставі цих даних керівництво замовника оцінює, як працюють його співробітники, на що звернути увагу, кого заохотити або покарати. Маркетологи використовують механізм Таємних Покупців для розробки маркетингових стратегій. Оплачується робота відрядно: за кожну анкету. Робити її можна у свій вільний час.
 • Промоутер - популярне рішення серед молодих людей. В обов'язки входить роздача рекламних листівок або робота ростовими фігурами. Заняття, на перший погляд, нескладне, проте вимагає великих фізичних витрат, адже промоутерам рідко вдається посидіти – зазвичай потрібно стояти або ходити годинами, іноді – на вулиці в мороз, дощ або спеку. Та й по оплаті праці цей варіант складно назвати найкращим, як заробити студенту очнику. Але при відсутності інших альтернатив можна почати і з цього. Головне - вибрати надійного роботодавця, який буде вчасно платити за послуги.

Заробіток для студентів - інші варіанти

Список можна продовжувати ще довго. Назвемо деякі популярні рішення.

 • Робота в закладах фаст-фуду. Кафе швидкого харчування пропонують непоганий заробіток для студентів. Зростання числа таких закладів у містах розширює можливості влаштуватися на цікаву роботу. Можна стати касиром, співробітником кухні, мийником посуду, прибиральником. До плюсів відносяться можливість узгоджувати робочий графік з навчанням, динамічна обстановка, спілкування з однолітками, оскільки саме молодь складає більшу частину відвідувачів таких кафе і барів. Однак така робота вимагає хорошої фізичної витривалості, вміння ладити з людьми і ефективно справлятися зі стресами.
 • Репетитор. За кордоном студенти нерідко підробляють тим, що допомагають учням шкіл або коледжів освоювати премудрості того чи іншого навчального предмета. В Україні цей варіант теж зустрічається, але не так часто. Позначається досить висока конкуренція на ринку: репетиторські послуги пропонують багато професійних викладачів. Можна звернутися в компанії, які працюють в цій сфері. Можливо, у них знайдеться місце для вас, якщо ви відмінно розбираєтеся в чомусь і володієте педагогічними здібностями. Можна стати репетитором не тільки за програмами шкільної освіти, але також вести уроки з української мови для іноземців. При цьому, звичайно, знадобиться добре знати англійську або іншу мову.
 • Прибирати квартири або офіси студент теж може. Кваліфікація тут не потрібна, графік роботи, знову ж таки, гнучкий. Можна найнятися в клінінгову компанію або організувати невелику бригаду разом з однокурсниками. Другий варіант зажадає вкладень в спеціальне обладнання та миючі засоби. Ну і, звичайно, доведеться подбати про рекламу послуг, зате в майбутньому у вас буде власний бізнес. Хоча, поки ви вчитеся, зручніше все-таки попрацювати в клінінговій компанії.

Ручна робота

Ще один спосіб, як заробити студенту під час навчання, – робити своїми руками щось унікальне. Хенд-мейд в останні роки користується популярністю. Людям порядком набридли товари масового виробництва. Хочеться носити шапочки, сумочки, купувати сувеніри та інші речі, зроблені в однині, та ще й вручну.

Такий заробіток доступний людям різного віку, з різними фізичними можливостями. А розвиток Інтернету полегшує продаж творів своїх рук. Правда, доведеться додатково освоїти науку просування в соцмережах і через сайти. Можна робити це самостійно або звернутися до знаючих людей – таким же студентам.

Що саме робити? Можна шити, в'язати, створювати прикраси – з дерева, текстилю, фетру, вовни, пластику та інших матеріалів. Буде потрібно спочатку придбати матеріали, так що без вкладень обійтися не вийде.

Зате, якщо ваші вироби будуть унікальні, ви зможете отримувати за свою працю хороші гроші.

Просунуті рішення

Інтернет - простір, де можливості заробітку для студентів досить великі. Головна перевага такого способу-працювати можна, не виходячи з дому або гуртожитку. Все, що потрібно, – комп'ютер або ноутбук, в деяких випадках досить навіть смартфона. Ну і, звичайно, доступ у всесвітню мережу.

Робота в Інтернеті для студентів

Робота в Інтернеті для студентів може бути різною. Назвемо кілька найпопулярніших рішень.

 • Робити сайти. Найпростіші інтернет-ресурси можна створювати, освоївши нескладні навички. У мережі є досить готових платформ або конструкторів, за допомогою яких Звичайний користувач ПК зможе зробити сайт-одностранічнік. Але в той же час далеко не всі, кому такий сайт потрібен, готові витрачати час, щоб розбиратися в деталях: простіше заплатити комусь іншому. У такій роботі головне-уважність, акуратність, пунктуальність і творчий підхід. Якщо взявся за замовлення-виконуй в обумовлені терміни і враховуй всі побажання клієнта.
 • Свій блог - ще один модний напрямок, який може приносити досить непоганий дохід. Щоб це сталося, знадобиться спочатку визначитися з тематикою, зрозуміти, для якої цільової аудиторії ви збираєтеся творити; навчитися писати цікаво і в різних форматах, розміщувати відеоролики. Крім того, варто присвятити деякий час вивченню тонкощів SEO-просування. Це підвищить впізнаваність вашого блогу в пошукових системах: читачів буде більше, відвідуваність зросте, а, значить, потенційні рекламодавці будуть охочіше розміщувати рекламу у вашому блозі. Заробляти в цьому випадку можна на рекламних банерах, контекстній рекламі, публікації статей інших авторів, продажу партнерських посилань, а також іншими способами.
 • SMM-просування, тобто розкрутка товарів або послуг в соціальних мережах. Цей напрямок сьогодні особливо затребуваний, адже багато покупців шукають те, що їм потрібно, через соцмережі. Перевага даного варіанту-навчитися можна як на платних курсах, так і безкоштовно, якщо уважно вивчити наявну у вільному доступі інформацію. Головна умова успіху в сфері SMM-вірно знайти нішу, навчитися писати продають пости. Звичайно, доведеться витратити деякий час на те, щоб освоїти премудрості, і гроші з'являться не відразу. Однак, як кажуть досвідчені затребувані смм-щики, воно того варте.

Заробіток для студентів

 • Продаж партнерської реклами. Для цього буде потрібно створити свій сайт, блог, сторінку в соцмережі. І зайнятися розкруткою. Коли число відвідувачів на вашому ресурсі стане солідним, а пошуковики почнуть виводити його на першу сторінку пошуку, пропозиції від продавців різних товарів і послуг будуть надходити до вас самі. Досить буде розміщувати посилання, за якими відвідувачі вашого ресурсу зможуть переходити на сайти рекламодавців і робити покупку. З кожної покупки Ви будете отримувати свій відсоток.
 • Копірайтинг. Цей вид діяльності сьогодні дуже популярний, що пояснюється просто. Без просування через всесвітню мережу своїх товарів і послуг не обходиться, мабуть, жоден продавець або виробник. Для цього потрібні якісні тексти, що продають. І з кожним днем потреба тільки зростає. Так що вчитися створювати хороший контент-перспективний напрямок, принаймні на найближчі кілька років. Спочатку доведеться писати за невеликі гонорари. Однак, якщо ви зможете запропонувати замовникам оригінальні тексти, написані легко, жваво, професійно, з урахуванням вимог пошукових систем, Ваші заробітки зростуть. Цілком можна заробити на проживання, розваги і навіть подорожі.

Інші рішення

 • Обробка цифрових фото, створення графічних зображень – теж затребуваний напрямок інтернет-заробітку. Правда, таке заняття зажадає наявності певних навичок і художнього смаку. Потрібно вміти малювати, а також працювати в спеціальних графічних редакторах – Adobe Illustrator, Adobe Photoshop та інших. Хороший варіант-напроситися в помічники до досвідченого фотографа. У розкручених професіоналів багато замовлень, часу самостійно обробляти фото мало, і вони з радістю користуються послугами студентів.
 • Гра на фінансових біржах – теж заробіток через Інтернет. Досвідчені люди заробляють стабільно. Цей спосіб може принести хороші суми, проте можна і втратити свої вкладення. Щоб виграти, потрібно багато чого знати. Пройти спеціальні курси, розвивати аналітичне мислення, постійно стежити за новинами в світі фінансів, бути в курсі подій світової економіки. Крім того, знадобляться вкладення, щоб купувати акції на електронних торгах. Істотні відсотки, відповідно, приносять тільки значні інвестиції. Спосіб заробітку-один з найскладніших, однак, якщо ви зможете його освоїти, вкладаючи на початкових етапах невеликі гроші, набиваючи шишки і програючи, в майбутньому це може стати хорошим додатковим доходом. Крім того, фахівці в цій галузі затребувані.

Заробіток для студентів - ТОП-5 варіантів

А тепер звернемося до думки самих студентів, щоб з'ясувати, які варіанти заробітку вони вважають найбільш привабливими для себе. Якщо резюмувати, можна виділити кілька найцікавіших і вигідних способів, як студенту заробити хороших грошей.

 • Розробка сайтів.
 • Копірайтинг і рерайтинг – написання статей.
 • Робота в кафе і ресторанах швидкого харчування.
 • Хенд-мейд.
 • Кур'єр.

Свій бізнес?

І ще трохи про те, як заробити студенту у власному бізнесі.

Створення своєї справи, можливість працювати на себе, не залежати від роботодавця, будувати зручний графік, безсумнівно, варто того, щоб витратити на це час і сили. При сприятливому розвитку подій – в тому числі - відповідних зовнішніх обставин вдасться не тільки отримати задоволення, але і добре заробити.

У числі плюсів організації студентами свого бізнесу називають

 • свіжість сприйняття: чим молодша людина, тим зазвичай менше він схильний до впливу стереотипів, тим менший вплив надає на нього попередній досвід - досвід-то ще невеликий; це допомагає по-новому, нестандартно, поглянути на речі, запропонувати незвичайне рішення; відомо, що саме студенти нерідко стають ініціаторами оригінальних ідей;
 • енергія, властива молодості, якщо людина здорова;
 • бажання дізнаватися і робити щось нове;
 • гнучкість мислення.

Заробіток для студентів - свій бізнес

Все це, безсумнівно, сприяє успіху в бізнесі. Однак брак життєвого і професійного досвіду нерідко обертаються проти початківця бізнесмена. І це варто враховувати, вибираючи сферу докладання своїх підприємницьких зусиль. У числі варіантів, де можна обійтися мінімальними знаннями, називають клінінг, дрібну роздрібну торгівлю, вигул собак, кур'єрські послуги.

Важливо також не забувати і про зворотний бік студентського бізнесу. Головний мінус полягає у високому ризику невірно розподілити свої сили і час. Будь-який бізнес на початку не приносить або майже не дає прибутку, а ось часу, щоб почати заробляти, доводиться витрачати чимало.

Якщо ж справи підуть успішно, висока ймовірність надто захопитися - і забути про навчання. Так, гроші у вас будуть, але чи не пошкодуєте ви про те, що упустили можливість отримати гарну освіту?

Може бути, варто відкласти плани по створенню власного бізнесу ненадовго, щоб потім, отримавши диплом, присвятити цьому весь свій час?

До речі, вміння розставляти пріоритети, вибираючи, що і як робити, а що – ні, психологи включають в число чотирьох базових компетенцій, без яких стати успішним в соціальному плані сьогодні вже не вийде.

Відео

Читайте також: Бізнес для студентів: ТОП-12 відмінних ідей для заробітку, поради.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити