Пандемія коронавірусу, а тепер і війна в Україні зробила всіх нас трохи фрілансерами – на тлі поширення бойових дій багато компаній змушені були перевести своїх працівників на віддалену роботу. Деякі скоротили робочі місця, змусивши частину штату шукати в мережі відповіді на питання про те, як заробити гроші не виходячи з дому.

Поглянувши на зачинені двері офісів, багато хто пішов шукати роботу в інтернеті. На жаль, ринок онлайн-зайнятості не такий простий, як може здатися. На тлі потоку охочих отримати віддалену роботу, у мережі активізувалися шахраї. В результаті непідготовленій людині виявилося не так просто знайти гідний заробіток в інтернеті.

Як заробити гроші

Щоб вирішити цю проблему, ми проаналізували доступні на ринку пропозиції. В результаті до фінішу дійшло 5 варіантів, як заробити гроші, не виходячи з дому.

Трейдинг

Один із популярних способів заробити гроші не виходячи з дому – робота на біржі. Важливо розуміти, що він пов'язаний із певними ризиками, і потребує початкових інвестицій.

Найперспективнішим напрямком протягом тривалого періоду часу залишається криптотрейдинг. Цифрові активи відрізняються від класичних високим рівнем волатильності – їхній курс за невеликий проміжок часу може подолати велику дистанцію. Багато трейдерів використовують цю особливість для заробітку.

Для успішної торгівлі біржі потрібні знання. Отримати їх можна безкоштовно на популярних інтернет-ресурсах про криптовалюту.

Також на ринку можна торгувати класичними активами, включаючи традиційні валюти. Робота з такими фінансовими інструментами може виявитися не такою прибутковою, але менш ризикованою.

Де заробити на трейдингу

Багато торгових майданчиків під тиском регуляторів почали збирати дані про своїх клієнтів. Робота в такому форматі наражає користувачів на ряд ризиків, серед яких можна виділити наступні:

 • розкриття за запитом регуляторів даних про стан їх рахунку та проведені операції;
 • передача персональної інформації третім особам;
 • витік даних.

Трейдерам, яких турбує проблема анонімності, варто звернути увагу на платформи, які не збирають персональних даних клієнтів. До них належить, наприклад, StormGain.

Крім відсутності KYC платформа пропонує

 • Простий, але функціональний інтерфейс. З функціоналом біржі зможе впоратися навіть новачок із мінімальною підготовкою. Досвідчені трейдери, у свою чергу, знайдуть на StormGain усі необхідні для професійної роботи інструменти.
 • Високий рівень безпеки. За весь час роботи платформи хакерам жодного разу не вдалося отримати доступ до активів користувачів.
 • Висока швидкість роботи та швидке виведення активів.

Існують інші популярні біржі цифрових активів. Наприклад, до топ-5 найбільш затребуваних торгових платформ для цифрових активів входять Binance, Coinbase, Huobi, Kraken та Upbit.

Альтернатива самостійній роботі з активами – передача керування ними професіоналам. Для цього потрібно знайти інвестиційного менеджера та укласти з ним договір.

Скільки можна заробити на трейдингу

Ліміту немає. Все залежить від апетитів трейдера та ефективності роботи з первісним капіталом. У випадку з цифровими активами, можна відмовитися від проведення торгових операцій та обмежитися стратегією HODL (утримання криптовалюти на рахунку з метою заробітку на тлі зростання її курсу у довгостроковій перспективі).

Наприклад, при покупці 0,09 біткоїну (BTC) місяць тому, інвестор міг би заробити навіть без трейдингу - виключно утримуючи активи - близько 5 тис. грн.

На біржі також можлива робота, не виходячи з дому без вкладень. Отримати перші монети можна на біткоін-кранах, а також за допомогою реферальних програм бірж.

У випадку з трейдингом традиційними активами також важко передбачити, скільки може заробити конкретна людина. Все залежить від його підходу до роботи та інших нюансів.

Робота на фріланс-біржі

Робота вдома, як і в класичному варіанті, може бути реалізована у форматі замовник – виконавець. Щоб об'єднати обидві сторони, на просторах мережі працюють спеціальні платформи – біржі. На них можна знайти завдання від замовників та запропонувати свою кандидатуру для їх виконання. Як плата за посередництво платформи стягують невелику комісію.

На біржах можна зустріти як пропозиції про постійну роботу, і завдання, які мають на увазі разову зайнятість. Приклади найпопулярніших платформ, на яких можна знайти додатковий заробіток в інтернеті:

fiverr.com. На біржі встановлено мінімальну оплату за одну задачу в розмірі 5 доларів. На платформі можна знайти найрізноманітніші завдання – від написання статей до створення відео та розробки додатків. Мінус fiverr.com – великі комісії.

2captcha.com/uk. Біржа орієнтована працювати з текстом. Серед замовлень можна знайти завдання написання продаючих, інформаційних статей, а також коментарів. Трапляються й інші завдання. Наприклад – застигнути посилання на позначеному клієнтом форумі, або записати відео.

На платформі діє система рейтингу. Чим він нижчий – тим менше завдань доступно користувачеві. Незважаючи на це, навіть у форматі підробітку, на 2captcha.com можна отримувати понад 10 тис. грн на місяць.

Біржа freelancehunt.com. Платформа відрізняється з інших наявністю широкого спектра завдань. На ній можна знайти безліч незвичайних пропозицій для бажаючих отримувати заробіток вдома.

Платні опитування, коментарі та інші завдання

У мережі можна знайти безліч простих варіантів для заробітку. Приклад – проходження опитувань за гроші та написання коментарів. Така робота часто не потребує спеціальної освіти. Тому опитування та коментарі стали одним із найпопулярніших варіантів для тих, хто шукає, як заробити гроші підлітку не виходячи з дому.

Найчастіше опитування проводять маркетологи. Їхнє завдання – дізнатися думку аудиторії про проект, продукт чи послугу. Багато хто не виставляє вікові рамки. Тому спосіб став відповіддю на питання про те, як заробити гроші, не виходячи з дому школяру.

Знайти платне інтернет опитування можна на спеціалізованих сайтах. Наприклад, на vlasnadumka.ua. Альтернатива – пошук за соціальними мережами та месенджерами. Наприклад, у Telegram можна зустріти канали, що спеціалізуються на пошуку платних опитувань в Інтернеті.

У більшості випадків, інформацію про те, як правильно проходити платні опитування в конкретному випадку, замовник надає в короткому брифі – інструкції, яка супроводжує анкету учасника.

Ще одне популярне питання, яке часто спливає, коли люди обговорюють платні опитування – скільки можна заробити. Дати на нього точну відповідь непросто. Вартість варіюється в залежності від складності, трудовитрат та інших факторів. У середньому одне завдання оцінюють від 100 грн до 300 грн.

Якщо платні опитування в інтернеті – неприйнятний варіант, можна звернути увагу на невеликі завдання, на кшталт написання коментарів. Знайти їх можна на перерахованих раніше фріланс-біржах, а також спеціалізованих платформах. Наприклад, seosprint.net.

На платформі багато завдань, пов'язаних із написанням платних коментарів. Також можна зустріти картки замовлень, у яких клієнти просять:

 • проявити активність на форумі (просто поспілкуватися із місцевими);
 • підписатися на YouTube-канал певного автора або його соціальні мережі;
 • взяти участь у голосуванні;
 • створити відеовідгук;
 • надати фотографії певної речі (наприклад, смартфон).

Якщо за передплату в соціальних мережах замовники готові платити близько 3 грн, то за відгук можна отримати вже близько 100 грн.

Така робота, не виходячи з дому без вкладень, не вимагає навіть наявності ноутбука. Більшість завдань можна виконувати із мобільного телефону.

Бізнес без інвестицій

Ще одна відповідь на питання про те, як можна заробити гроші, не виходячи з дому – організувати бізнес без інвестицій, або з мінімальними вкладеннями. При цьому важливо уточнити, що в деяких випадках робота все ж таки може вимагати ненадовго залишити будинок.

Якщо раніше людям доводилося самостійно забирати деякі товари, то сьогодні практично все можна замовити додому. Багато хто не втратив можливості заробити на зміні ролі доставки в житті людей. Наприклад, можна за гроші привозити додому людям товари, які досі не встигли потрапити до каталогів кур'єрських контор.

Існують інші варіанти запустити бізнес. В якому напрямку рухатися – залежить від інтересів та можливостей людини. Пара прикладів бізнесу без вкладень, або з мінімальними витратами:

 • Складання подарункових кошиків до Нового Року та їх доставка додому. В умовах пандемії мало хто наважиться організувати офлайн-шопінг.
 • Організація домашнього дитячого садка. Закриття дитячих садків, шкіл та інших навчальних закладів змусило багато сімей залишатися під одним дахом протягом тривалого періоду часу. Не кожен з батьків може спокійно працювати на віддаленні, коли поруч грає дитина.
 • Перепродаж товарів та речей. Для цього можна використовувати найпопулярніші дошки оголошень. Наприклад, OLX. Суть полягає у пошуку та придбанні товару за мінімальну вартість, з його наступним перепродажем за трохи вищим цінником.

Особливо заповзятливі можуть розглянути бізнес з франшизи без початкових інвестицій. На жаль, таких пропозицій на ринку дуже мало.

Альтернативні види віддаленої роботи

Переходимо до інших варіантів, які можуть стати відповіддю на питання про те, як заробити гроші не виходячи з дому без вкладень.

Ведення блогу

Робота в Інтернеті може відображати інтереси людини. Для тих, хто хотів би ділитися своїми емоціями, переживаннями, або просто розкривати своє бачення тих чи інших питань, хорошим варіантом для заробітку в мережі може стати власний блог.

Створити його можна на будь-якій платформі – від Telegram до Instagram. При цьому важливо приділити увагу питанню монетизації. Справа в тому, що на особистому блогу можна заробляти через продаж реклами. При цьому є платформи, що беруть питання пошуку рекламодавців на себе. 

Адміністрація спільнот

За запитом «робота з дому вакансії під час війни» можна знайти багато оголошень, пов'язаних з адмініструванням різних інтернет-ресурсів. У більшості випадків, якщо йдеться не про вузькопрофільні платформи, від кандидата на посаду не вимагають жодних спеціальних знань. Наприклад, для управління групою в популярній соціальній мережі достатньо бути її активним користувачем.

Наповнення груп контентом

Ще одна популярна віддалена робота – створення контенту та ведення груп. Варіант підійде тим, хто бажає монетизувати хобі.

Онлайн-продажі

Коли люди обговорюють додатковий заробіток, ідеї часто виходять за межі створення контенту та ведення спільнот. Альтернативою може стати повноцінна робота продавцем.

Робота догсітером

Тим, хто цікавиться відповідями на питання про те, як знайти додатковий заробіток із позитивними емоціями, можна порадити догсіттерство. Говорячи просто, процес передбачає контроль над чотирилапим другом інших людей у період їх відсутності.

Висновок + відео

У реаліях цього року на ринку існує багато різних варіантів для заробітку з дому. Для пошуку відповідного необхідно визначитися з передбачуваною сферою діяльності та обсягом завдань, на які є час. До інших висновків:

 • Перехід багатьох співробітників на віддалення і хвиля звільнень на тлі пандемії коронавірусу викликали інтерес до роботи з дому.
 • Кожен може знайти собі варіант для віддаленого заробітку на смак.
 • Під час роботи з дому можна поєднувати різноманітні варіанти зайнятості. Наприклад, ніхто не зможе заборонити людині вести блог, паралельно писати статті та стежити за чужим собакою.

📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити