Соціальна мережа Ton.Place запустилася у лютому 2022 року. Вона побудована на принципах децентралізації та винагороди авторів цікавого контенту. Відразу після запуску до неї залучилися користувачі, кількість яких за перші дні перевищила 20 тис. осіб. При цьому соцмережа Тон плейс запустилася тихо, без масштабної рекламної компанії. Тому багато користувачів сумніваються, наскільки вона чесна і чи не є скамом. 

Творці проекту не пояснили, як вони пов'язані з Telegram та Павлом Дуровим. Розберемося, як працює мережа, кому вона належить, як нею користуватися і наскільки це безпечно.

Зареєструватися на ТОН Плейс за посиланням.

У чому суть TON Place

У 2020 році Павло Дуров та його команда припинили роботу над проектом Telegram Open Network (TON). Він мав стати цілою екосистемою з месенджером, власною криптовалютою, соціальними функціями та іншими фішками. Через тиск влади США засновникам довелося залишити проект без подальшого розвитку. Але початковий код залишили відкритим для публіки та групи ентузіастів зайнялися самостійним розвитком проекту.

Ton Place

Вони продовжили будувати екосистему та черга дійшла до запуску власної децентралізованої соціальної мережі. Так виникла Ton.Place. Вона задумана як соціальна мережа із можливістю заробітку. Користувачі заохочуються за активність та інтерес до їх публікацій з боку інших користувачів.

TON є децентралізованою мережею алгоритму Proof-of-Stake (PoS). Його власна криптовалюта називається Toncoin. Це дрібна монета, яка знаходиться у третій сотні криптовалют із капіталізації.

Ton Place та Павло Дуров

Ton Place

Нова соціальна мережа однозначно пов'язана із проектом TON. На його сайті є посилання на цю мережу. Але Павло Дуров з 2020 року не має відношення до TON, а отже і до Ton.Place.

Існують конспірологічні версії, що Павло Дуров залишився таємно керувати TON, але маскує його під відкритий проект спільноти. Підтверджень цьому немає. Дуров лише висловлював словами підтримку ентузіастам, розвиваючим екосистему TON.

Справжні власники проекту невідомі. Їх імена і контакти не згадуються ні в угоді користувача, ні в правилах роботи.

Як відбувається реєстрація?

реєстрація

Зареєструватись у проекті можна через месенджер Телеграм або Google-аккаунт. Обліковий запис Telegram прив'язується до соцмережі через повідомлення з підтвердженням. Далі відбувається процес реєстрації.

На першому етапі потрібно вказати ім'я та прізвище, дату народження, стать. На цьому необхідний реєстрації набір даних закінчується. Ton place не запитує даних про місце проживання, освіту, роботу. Після цього можна повноцінно скористатися соцмережею. Ton Place відразу запропонує встановити зображення облікового запису.

Для реєстрації не потрібно вказувати телефон, адресу електронної пошти або підтверджувати їх. Немає також перевірки даних, ніхто не заважає вказувати несправжні. Після реєстрації можна перейти в налаштування профілю та забронювати для себе коротку адресу. Існує добровільна верифікація. Вона призначена лише для публічних особистостей, які хочуть захиститися від фейків та ботів.

Читайте також - Як заробляти на трафіку в Інтернеті.

Інтерфейс додатку та функціонал

Ton place соціальна мережа виконана в чорних тонах. Переключити тему на світлу поки що неможливо.

Зліва користувачам доступне меню з пунктами:

 • Моя сторінка
 • Новини
 • Повідомлення
 • Спільноти
 • Оновлення
 • Пошук

У пункті «Додатково» доступний перехід до балансу, платних підписок, реферальної програми та налаштувань.

У функціоналі TON Place немає революційних нововведень, у ньому представлено все те саме, що і в інших соціальних мережах. Користувачі можуть:

 • Публікувати пости з текстом до 1000 символів та фото/відео/аудіо контентом
 • Створювати спільноти
 • Публікувати матеріали на стіні або у своїх спільнотах
 • Вести анонімне листування один з одним
 • Формувати стрічки новин
 • Брати гроші за підписку на спільноти
 • Залучати рефералів та отримувати відсоток від їх оплати

Єдина оригінальна функція – можливість заробітку криптовалюти TON.

Підписка на Ton Place

Повний функціонал відкривається за плату. Без неї можна робити лише таке:

 • Переглядати, коментувати та лайкати безкоштовні пости (пости інших користувачів без підписки)
 • Публікувати пости без монетизації
 • Підписуватись на користувачів (за винятком моделей 18+)
 • Надсилати повідомлення іншим користувачам окрім моделей

Автори соцмережі організували окремий сегмент Ton Place для моделей 18+. Вони можуть викладати відео та надсилати фотографії через платні повідомлення. У цьому плані функціонал мережі схожий на Onlyfans.

Місячна підписка Ton place коштує 2 TON (за контент 18+ доведеться платити 5 TON), які доведеться купити через сервіси, що пропонуються біржею, з банківської картки або за іншу криптовалюту. Станом на початок 2024 року ціна однієї монети TON дорівнює $3.

Поки що мережа перебуває у стадії розвитку. Розробники обіцяють згодом представляти нові функції. Соціальна мережа не має свого мобільного додатка. Вона доступна лише у браузерній версії. Можливо, додаток з'явиться пізніше.

Поповнення рахунку

Для відкриття повного функціоналу доведеться сплатити підписку, а для цього потрібно поповнити баланс. Для цього з Google Play або App Store завантажується офіційний гаманець Tonkeeper. Після завантаження та встановлення потрібно виконати такі дії:

 1. Відкрити Tonkeeper та натиснути «підключити гаманець»
 2. Далі «Створити новий гаманець»
 3. Записати отриману кодову фразу з 24 слів
 4. Ввести кілька слів для перевірки правильності записаної фрази
 5. Створити пін-код для підтвердження платежів
 6. Натиснути на кнопку «Отримати», після чого гаманець видасть унікальну адресу

Після цього можна починати повноцінно користуватися гаманцем. Для роботи з Ton Place його доведеться поповнити. Для цього команда соцмережі рекомендує кілька способів:

 • Через телеграм-бота @CryptoBot без верифікації особистості
 • На біржах FTX, OKX, EXMO з верифікацією
 • Через послуги Mercuryo, Neocrypto з верифікацією
 • З використанням децентралізованих майданчиків PancakeSwap, Uniswap

Далі в особистому кабінеті Ton Place потрібно вибрати "Баланс"-"Поповнити" і соцмережа видасть адресу для відправки монет з гаманця. Заздалегідь згенерований коментар до платежу не потрібно видаляти, щоб транзакція не загубилася.

Офіційні боти та чати

Щоб не натрапити на шахраїв, краще скористатися тільки офіційними каналами зв'язку для Ton.Place. Вона має бот для входу @tonplace_bot і бот підтримки @tonplacehelpbot. 

Виведення коштів

Весь фінансовий функціонал зав'язаний на валюту Toncoin. Її можна вільно виводити на свій криптовалютний гаманець із підтримкою цих монет.

В особистому кабінеті для виведення вибирається «Баланс» та «Вивести». Далі прописується номер гаманця Tonkeeper, вказується кількість монет, що виводяться. На кнопці відобразиться напис "Вивести TON".

Там ще є кнопка «Продати TON». Вона відкриває обмінний бот @CryptoBot, у якому можна вибрати операцію за потрібним напрямом.

Як видалити акаунт

У Ton Place поки що відсутній функціонал видалення акаунта. В мережі є інструкція щодо видалення акаунта через видалення свого облікового запису в Telegram. Це дозволяє перереєструвати знайомого користувача своїм рефералом.

Реферальний заробіток та плата за активність

Користувачам Ton place соціальна мережа дозволяє заробити кількома способами. Вони створені для залучення аудиторії. В іншому випадку платна соціальна мережа була б приречена на провал через наявність безкоштовних альтернатив.

Нагорода за активність

Нараховується щодня за кількість поставлених лайків. До уваги йдуть пости на особистій сторінці та у створених спільнотах. Точно невідомо, за якою ставкою оплачуються лайки. У мережі є інформація про певний таємний рейтинг користувачів, на основі якого можуть розраховуватися виплати.

Нещодавно з'явилась  система рекомендацій. Тепер цікаві спільноти зможуть просуватись та набирати лайки без зусиль з боку власника.

Реферальна система

Користувач отримує 2,5% від оплати підписок тих, хто перейшов за його реферальними посиланнями. Виплати за залученого користувача надходитимуть до того моменту, поки він не відмовиться оплачувати підписку. Реферальне посилання можна отримати у своєму особистому кабінеті. Ще 2,5% отримує сама платформа. Інші 90% розподіляються між авторами контенту в залежності від кількості лайків.

Платні особисті повідомлення

Користувач може встановити плату за отримання повідомлень від себе. Так можна продавати різноманітний контент та цифрові товари. З кожного продажу соціальна мережа залишає собі 10% вартості.

Пасивний дохід від стейкінгу

На всі токени Ton, що лежать на акаунті Ton Place соціальна мережа нараховує відсоток. Такі монети вважаються доданими до стейків. Дохід нараховується кожні 2-4 дні. Ставка дорівнює приблизно 12% річних. Після нарахування гроші знову вирушають на стейкінг і так кожні кілька днів. Виводити гроші можна вільно, але під час виведення не прийде дохід за останні кілька днів.

Дохід від спонсорів

Автори цікавого контенту можуть отримувати донати від лояльних користувачів. Це називається спонсорством.

Наскільки реально заробити?

З моменту появи Ton.Place активно обговорюється, а заробляти на ньому намагається безліч людей. Від них немає скарг на нечесність Тон Плейс: мережа справно платить усі зароблені монети. Тому заробити реально, питання лише у розмірі заробітку. Щоб заробляти багато, доведеться викладати справді цікавий контент.

Для кого підійде соцмережа?

Поки соціальна мережа тільки формується, невідомо, які функції з'являться і як вона виглядатиме згодом. Спробувати працювати з нею можна всім, хто може викладати цікавий контент. Поки що аудиторія зібралася специфічна — це любителі блокчейну та криптовалют.

Незважаючи на таку специфіку, у Ton place спільноти навіть на криптовалютну тематику не дуже розвинені. Може спрацювати створення своєї спільноти з простим перенесенням постів із популярних спільнот у Twitter або Reddit.

Реферальна програма підійде тим, хто має певну аудиторію в інших соцмережах. Вони зможуть швидко залучити її до Ton.Place.

Цікавою буде мережа і тим, хто має авторський контент на продаж. Ton.Place можна перетворити на зручний майданчик для його платного розповсюдження.

Плюси та мінуси соціальної мережі Ton.Place

Творці Ton.Place не побудували нічого кардинально нового, тому плюсів у мережі небагато:

 • Можливість заробітку криптовалюти
 • Свобода від цензури, від якої страждають звичайні соцмережі

Є низка мінусів:

 • Робота з підгальмовуванням під навантаженням
 • Невідомі творці та компанія
 • Невисока активність користувачів
 • Незрозумілий ступінь децентралізації — чи справді Ton.Place децентралізовано та належить спільноті?
 • Багато можливостей для шахраїв

Публікації на початку листопада 2022 року набирають трохи лайків. Може спостерігатись падіння інтересу користувачів. Зрозуміти це заважає серйозний мінус: статистика відвідуваності на Ton Place недоступна.

Висновок: чи скам?

Модель роботи цієї соціальної мережі може нагадувати піраміду. Користувачі отримують дохід від надходження наступних користувачів. Коли приплив припиниться, сервіс може "затихнути". Але так зараз працює багато децентралізованих проектів. Особливо такий підхід проявляється у напрямках Play2Earn та GameFi. Від цього вони не стають скамом.

Принцип дії проекту не має на увазі великих покупок та вкладень. Максимум, що можна втратити в гіршому випадку — підписка, куплена за кілька доларів, і зароблені монети TON, які не вчасно виведені на гаманець.

Важко сказати, чи буде успішним Ton Place: скільки користувачів захоче постійно заходити до соцмережі та платити за її функції? Згодом з'явиться конкуренція: соціальна мережа Solcial готується до запуску в екосистемі Solana. Але поки що Тон Плейс можна використовувати як альтернативний майданчик для публікацій, не покладаючи на проект великі надії.

Матеріали, подані у цьому розділі, не є індивідуальною інвестиційною рекомендацією. 

Відео

Читайте також - 10 Телеграм-ботів для заробітку грошей [2022] – огляд, покроковий опис процесу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити