Будь ви художником, криптоінвестором чи просто нещодавно переглядали інтернет-контент, ви напевно чули про NFT. Усі говорять про НФТ: майбутнє цифрового мистецтва, цифрових грошей, інвестицій та багато іншого... Але що таке НФТ? Як із їхньою допомогою можна заробити гроші? Давайте дізнаємося все, що вам потрібно знати про світ NFT.

Що таке NFT?

Щоб зрозуміти, що таке NFT (Non-Fungible Tokens), потрібно спочатку зрозуміти, що таке Fungible Tokens, тобто, що таке традиційні криптомонети. Криптовалюти засновані на технології блокчейн, яка є ланцюжком даних, що працює як публічний реєстр для кожної транзакції, виконаної в мережі. Найвідомішим прикладом криптовалюти та взаємозамінного токена є біткоїн. Що означає, що біткоїн є взаємозамінним токеном?

Заробіток на НФТ

Біткоїн - це цифрова валюта. Він не існує у фізичній формі; ви не можете тримати биткоїн у руці, як ви це робите з одним доларом. Однак так само, як це відбувається з доларами, ви можете обміняти один біткоїн на один біткоїн, що абсолютно одне й те саме. Вони мають однакову вартість. НФТ, навпаки, є унікальним. Токен, що не сгоряє, існує в єдиному екземплярі. NFT можуть бути підключені до одного і того ж блокчейну, але кожен із них унікальний. Саме тому NFT використовуються для таких товарів, як витвори мистецтва (цифрове мистецтво, музика, відео...).

Як торгуються NFT?

NFT можна продавати та купувати на спеціальних торгових майданчиках. Подібно до електронних комерційних підприємств, будь-який інвестор може переглянути торговий майданчик, знайти цифровий контент, що його цікавить (наприклад, цифровий витвір мистецтва) і купити його. Однак, на відміну від звичайних торгових майданчиків, покупка оплачується не доларами чи євро, а криптомонетами. Однак, як ви, можливо, знаєте, у світі існує не одна криптомонета, то яку використовувати для оплати NFT?

Це залежить від використовуваного вами маркетплейсу. Наприклад, якщо торговий майданчик заснований на блокчейні Ethereum, ви платитимете монетою Ether. Якщо торговий майданчик працює на блокчейні Crypto.org, ви платитимете монетами CRO.

Як я можу продати свій NFT?

Ринки NFT є точкою відліку як покупців, так продавців. На цих ринках ви продаєте свої НФТ (НФТ, створені вами, наприклад, якщо ви художник) та НФТ, які ви купили в інших інвесторів. Процес зазвичай дуже простий. Вам потрібно підключитися до торгового майданчика, перейти на його сторінку продажу та виставити свій НФТ на продаж.

Однак слід пам'ятати про один важливий момент: на блокчейні кожна операція має бути підписана. Що це означає? Те, що кожна операція вимагає невеликої транзакції: навіть коли ви виставляєте НФТ на продаж, вам потрібно заплатити комісію. Який розмір цієї плати? Це залежить від торгового майданчика. Якщо торговий майданчик працює на Ethereum, плата буде дуже високою (бо плата на цьому ланцюжку завжди висока!). Якщо ви оберете інші блокчейни, ви, звичайно, зможете витратити менше на комісію.

Як створити NFT?

Створення NFT відповідає процесу виставлення ваших NFT на продаж уперше. Ось як це робиться крок за кроком:

  • Виберіть свій улюблений торговий майданчик та створіть свій обліковий запис. Оскільки торгівля цифровим мистецтвом NFT здійснюється на блокчейні, вам знадобиться криптогаманець.
  • Всередині цифрового торгового майданчика знайдіть панель продажу.
  • Натисніть на "Продати новий NFT" та завантажте своє цифрове мистецтво.
  • Тут вам буде запропоновано сплатити комісію цифровими монетами.
  • Коли ви завершили цей процес, ви створили свій NFT.

Як заробити на NFT?

NFT цікавий не лише художникам чи колекціонерам мистецтва, а й інвесторам. Багато людей запитують, як вони можуть заробляти гроші з NFT, якщо вони не художники. У цьому розділі ми дізнаємося, як це зробити. Принцип заробітку на NFT полягає у торгівлі товарами: ви купуєте товар за певною ціною, а потім продаєте його за вищою ціною. Заробіток на NFT ще вигідніший, тому що, якщо ви одного разу стали власником NFT, ви продовжуватимете заробляти на цьому NFT при кожній відповідній транзакції. Криптоінвестор може купити NFT (замість звичних криптоденег), почекати, поки ціна NFT зросте, і потім, нарешті, продати його. Ось як ви заробляєте гроші за допомогою NFT.

Найвідоміші майданчики для продажу NFT

Як ви могли дізнатися з цього матеріалу, вибір майданчика важливий для художників, продавців та покупців. Які найвідоміші майданчики для криптовалюту NFT?

  • OpenSea: це перший майданчик для криптовалют NFT, і на ньому найбільше покупців та продавців. Вона ґрунтується на блокчейні Ethereum, тому комісії тут дуже високі.
  • Gleam.io: досить новий майданчик, який стає дуже популярним.
  • Magic Eden: заснована на блокчейні Solana, найбільше підходить для новачків, оскільки комісії тут нижчі.
  • Binance NFT: Binance – одна з найвідоміших у світі криптовалютних платформ. Вона дозволяє купувати, продавати та заробляти відсотки на криптомонетах. Нещодавно Binance вийшла у світ НФТ із торговим майданчиком Binance NFT.
  • CNFT: торговий майданчик для цифрових НФТ на основі блокчейну Cardano.

Читайте також - NFT ігри для заробітку: ТОП 12.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити