Через зростання популярності криптовалюти заробляти на майнінг стало в рази складніше, тому багато користувачів звертають увагу на інші способи заробітку за допомогою крипти.

Один із таких популярних способів – заробіток на майстернодах (MN). Його ключова відмінність від майнінгу – немає необхідності купувати дороге обладнання та процес заробітку на майстернодах майже не потребує витрат електроенергії.

Як заробляти на майстернодах

Що таке майстернода

Майстернода – це своєрідний вузол у криптовалютній мережі зі своїми функціями та повноваженнями, який відповідає за перевірку та схвалення транзакцій. Майстерноди також стежать за тим, щоб швидкість роботи була гранично високою, а користувачі були у безпеці та всі транзакції були конфіденційними. Ці вузли можна порівняти зі звичайними комп'ютерами або серверами зі статичною IP-адресою.

Створення майстернод по суті є альтернативою звичному майнінгу. Власники майстерноди отримують нагороди від блоку, і на суми винагород безпосередньо впливає кількість учасників мережі.

Як це працює? Ви блокуєте на гаманці певну кількість монет, необхідну для створення майстерноди у вибраній вами мережі блокчейну, а на заблокований об'єм нараховуються відсотки. Крім того, ви зберігаєте на гаманці й записи транзакцій усередині обраного блокчейну.

Для підтвердження транзакцій майстернода використовує алгоритм роботи Proof-of-Stake (PoS), який поступово витісняє алгоритм Proof-of-Work і його все частіше використовують нові проекти для підтвердження транзакцій. Кількість монет, які ви блокуєте на криптовалютному гаманці є вашим стеком, звідси і назва PoS.

На відміну від банківського вкладу, дохідність таких інвестицій у рази вища, втім, як і ризики з цим пов'язані. Наприклад, якщо якась криптовалюта пропонує дохідність від володіння майстернодою в її мережі на рівні від 1 000%, швидше за все інвестори побачать у такому підході принцип піраміди та проекти незабаром знеціняться. Таку високу прибутковість дуже складно збалансувати звичайними ринковими методами та забезпечити проектам довгостроковість інвестицій.

Як у майнінгу шанси отримання блоку залежить від потужностей ферми, так під час роботи з майстернодой ці шанси залежить від розміру стека. Тобто, чим більше вклав, тим більше отримав на виході.

 Для розрахунку поточної прибутковості майстерноди можна скористатися спеціальними онлайн-калькуляторами, які знають про актуальні курси криптовалют, складність мережі, і навіть тарифи електроживлення, щоб точніше розраховувати окупність інвестицій.

Принцип роботи майстерноди полягає у додаванні нових блоків у блокчейн з подальшим отриманням за це фіксованої винагороди. Весь процес чимось нагадує майнінг із деякими важливими відмінностями:

 • Немає потреби купувати дороге обладнання та потужні відеокарти для майнінг-ферм. З цим впорається звичайний комп'ютер із середніми характеристиками.
 • Заробіток на майстернодах не залежить від успіху, оскільки мережа виплачує винагороди саме тим вузлам, які довше інших не отримували виплат.

Майстерноди не працюють незалежно, проте вони взаємодіють з великою кількістю інших вузлів, а ті у свою чергу утворюють децентралізовану мережу. Ціна стабілізується за рахунок наступних функцій: покращення безпеки транзакцій, участь у голосуванні та управлінні, проведення миттєвих транзакцій.

Читайте також - Заробіток на НФТ.

Як заробляти на майстернодах

Для того щоб почати заробляти на майстернодах, будьте готові виконувати такі умови:

 • Ваші вузли мають працювати цілодобово.
 • Криптовалютний гаманець має бути весь час запущений.
 • Потрібно обов'язково налаштувати синхронізацію із блокчейном.

Заробіток користувача, який створив майстерноду, залежить від суми його застави. Саме на цю заставу нараховуються відсотки. У різних мережах суми застави різняться.

Наприклад, до найпопулярнішої мережі, що використовує MN, Dash необхідно внести 1 000 монет, щоб створити майстерноду. Винагороди розподіляються між усіма майстернодами в мережі, які були знайдені та підтверджені (Dash виплати становлять 45%). Через високий поріг входження заробляти на майстернодах зможуть не всі інвестори. Перед інвестуванням у майстерноди обов'язково зверніть увагу на наступні моменти:

 • Корисність. Наскільки корисною є валюта, в яку ви плануєте інвестувати.
 • Попит. Чи буде ця валюта популярною серед власників криптовалют.
 • Об `єм. Скільки монет буде випущено.
 • Мережа. До якої мережі належить криптовалюта – до централізованої чи децентралізованої.
 • Прибутковість. Які у валюти реальні доходи.
 • Функціональність. Чи вистачає монет для того, щоб забезпечити роботу майстерноди.
 • Перспективність. Чи зміниться сума винагород за створені блоки у майбутньому.
 • Популярність. Чи можна за отримані токени купувати якісь товари.

Нерідко майстерноди використовують для створення штучного попиту на деякі криптовалюти, але загалом вони дуже корисні та надають важливі послуги у мережі.

Покрокова інструкція із заробітку на майстернодах

Що таке майстерноди і як вони працюють, ми з вами визначилися, а тепер перейдемо безпосередньо до покрокового мануалу, який допоможе вам заробляти на майстернодах.

1. Для початку виберіть проект, який використовує майстерноди, в який ви хочете вкластися. Інформацію про поточну доходність різних майстернод ви можете дізнатися на сайті masternodes.online.masternodesonline

Початковий етап найрутинніший. Вам не просто потрібно знайти майстерноду з гарною рентабельністю в плані інвестицій та комфортною для вас вартістю, ви повинні вивчити дорожню карту обраного проекту, особливості мережі, прошерстити відгуки криптовалютників на форумах (наприклад, https://bitcointalk.org), зайти на Github та перевірити, наскільки активними є розробники проекту вивчити активність спільноти в соцмережах.

Після детального дослідження перейдіть на криптовалютну біржу, наприклад, Binance або Coinbase, і купіть стільки монет, скільки вам знадобиться для запуску майстерноди.

Рекомендуємо виставляти ордери на покупку нижче за ринкову ціну і чекати, поки відповять власники таких монет або майнери. Намагайтеся заощадити вже на цьому етапі, тому не поспішайте з покупкою.

2. Якщо ви новачок у світі майстернод, спробуйте спочатку попрацювати з дешевими криптовалютами, навіть якщо у них низький потенціал прибутковості.

Розглянемо створення власного вузла з прикладу Chaincoin (CHC). Перейдіть на офіційний сайт Chaincoin.org та скачайте свіжу версію їхнього локального криптовалютного гаманця.Chaincoin

3. Після завантаження встановіть гаманець у потрібну папку на жорсткому диску ПК і запустіть додаток після завершення інсталяції. Для його коректної роботи потрібно щонайменше 12 Гб вільного дискового простору.Chaincoin

4. Синхронізуйте ваш локальний гаманець із блокчейн, після чого переведіть потрібну для створення майстерноди кількість монет з біржового гаманця на локальний (у різних мережах ця кількість може сильно відрізнятися – для однієї достатньо 100 токенів, для іншої – 10 000 монет).

Найдорожчою криптовалютою в плані створення майстерень є DASH, тут для збору ноди потрібно приблизно 40 тисяч доларів. Після підтвердження транзакції необхідну кількість разів зашифруйте гаманець за допомогою безпечного пароля та створіть резервну копію файлу гаманця wallet.dat.Chaincoin

5. Створіть адресу для кожної майстерноди, яку ви хочете створити. Для цього перейдіть до Файл → Адреси отримання → Новий. Для ідентифікації ваших майстерень використовуйте унікальні імена, наприклад MN01, MN02, MN03 і т.д.Адреса отримання

6. Для вашої майстерноди створіть ключ у консолі гаманця. Перейдіть до Налаштування → Консоль налагодження та введіть masternode genkey. Майстернод може бути кілька, тому враховуйте, що для кожної з них потрібно створювати окремий ключ.masternode genkey

7. Тепер у вас, крім адреси для прийому, є унікальний ключ. Ці дані потрібні для налаштування конфігураційного файлу masternode.conf.masternode.conf

8. Перейдіть до папки на вашому ПК, куди ви встановили гаманець Chaincoin. Створіть порожній файл у блокноті та збережіть у каталозі під ім'ям masternode.conf, якщо у вас його ще немає.masternode.conf

9. У цьому файлі необхідно розмістити інформацію про кожну майстерноду у форматі, який вказаний на скріншоті нижче. В аліасі вкажіть кодову назву майстерноди для зручності використання (наприклад, MN01). Ключ на кроці №7 ви вже отримали після введення команди консолі локального гаманця. У рядку IP-адреса сервера вкажіть IP-адресу вашого VPS, який потрібно налаштувати окремо.

Для цього попросіть знайомого адміністратора, який вміє працювати з Linux. Якщо у вас немає такого знайомого, замовте послугу на сайті сервісу з оренди VPS-серверів. Або ж налаштуйте самі за гайдом, який знайдете в мережі, цей процес не дуже складний. Єдине – в процесі налаштування кількох майстернод зробіть моментальний знімок сервера VPS для того, щоб налаштувати наступні майстерноди за готовим шаблоном.

Одна з найважливіших причин, чому для створення майстеренод необхідно використовувати окремий виділений сервер (VPS) полягає в тому, що майстерноди, на відміну від стандартних вузлів зв'язку, вимагають постійної роботи і відповідальності.

До того ж, для створення та розміщення MN потрібно багато часу та ресурсів, а з цими завданнями справиться не кожен локальний сервер. Чим ширше мережа майстернод, тим краще працює блокчейн, що використовує MN.MN

10. Індекси TX Output та TXID ви знайдете у блокчейн-експлорері блоків на сайті Openchains. TXID Collateral - це ідентифікатор транзакції для однієї тисячі токенів Chaincoin, відправлених на адресу гаманця, TX Output Index - ідентифікатор, що підтверджує транзакцію (або 0, якщо майстернода в списку транзакцій знаходиться вище, або 1, якщо 1 000 CНС йдуть другими у списку).Chaincoin

11. Після налаштування сервера та синхронізації (для цього на сервері потрібно запустити файл chaincoind, процес завантаження займе деякий час, оскільки файл досить великого розміру) залишиться лише запустити нову майстерноду. Відкрийте гаманець на вашому ПК і в консолі налагодження пропишіть команду masternode start-all, яка запустить усі доступні майстерноди.masternode start-all

Щоб перевірити, чи працюють ваші майстерноди, там же в консолі пропишіть команду masternode list. Ви побачите список майстернод, які створені та запущені. Для зупинки всіх майстернод потрібно використовувати команду masternode stop-all. А якщо необхідно відключити або включити якусь конкретну майстерноду, зробіть це через команду masternode start-alias та вкажіть ім'я MN.

До відчутних мінусів такого виду заробітку можна віднести:

 • надто велику суму застави (для пересічного користувача);
 • неможливість прогнозування обсягу прибутку.

Проте заробіток на майстернодах стає все популярнішим, і навіть розробники Ethereum планують збільшувати пропускну здатність за допомогою шардингу та механізму Proof-of-stake і переходити від транзакцій, підтверджених майнерами криптовалют, до повноцінної підтримки роботи з майстернодами.

Це цікаво - Як заробляти Біткоіни на телефоні

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити