Телеграм невпинно зростає - ще в серпні месенджер обігнав Фейсбук за кількістю середньодобової аудиторії, поступово наближаючись за частиною місячної. Зростання триває другий рік і зупинятися не планує. Ринок приваблює нових авторів, рекламодавців, а слідом і арбітражників, що робить заробіток на Телеграм-каналі, як і раніше, перспективною справою. Як робити гроші, редакція сайту BiznesСat.com розповість докладно.

Вебмайстри-початківці заробляють за допомогою партнерських майданчиків. Для участі потрібно зареєструватися в партнерській мережі та вибрати найбільш підходящий оффер під цільову аудиторію.

Чи реально заробити в Telegram

Скільки можна заробити на Телеграм каналі показує статистика. Дохід приносять навіть маленькі канали, з аудиторією від 2-5 тисяч осіб. Швидкий старт трафіку, автоматизація і безліч тематичних каналів під рекламу і оффери, роблять телегу зручним майданчиком для роботи. Головне про особливості заробітку в Телеграмі:

 • Немає прихованих алгоритмів - у месенджері немає стрічки, нативна реклама не губиться серед інших постів, отримуючи належне охоплення і відгук. Кожен пост переглядає не менше половини підписників.
 • Легкий старт - деякі ніші, наприклад, спортивні, залучать рекламодавців ще до першої тисячі підписників. Витрати на розкрутку таких каналів окупаються протягом 1-3 місяців.
 • Лайфстал не працює - досвід Інстаграма не підкаже, як заробити на каналі в Телеграмі, сторіси поки що недоступні для деяких каналів, а десятки кружків на добу уріжуть охоплення. Круглі відео доцільно використовувати для анонсів і спілкування з аудиторією.

Також Телеграм зручний в управлінні: боти допоможуть у виробництві контенту й автоматизації процесів. Одні залучать нових підписників, інші допоможуть лити трафік, а треті самі по собі здатні приносити дохід.

Який прибуток можна отримувати в Telegram

Точних цифр немає - заробити в Телеграм каналі можна як 500 гривень на тиждень, так і мільйон за місяць. Усе залежить від обраного напрямку, інвестицій і грамотного підходу. Наприклад, медіанний заробіток у Телеграмі становить від 3 000 до 8 000 гривень, а кожен п'ятий канал заробляє від 8 000 до 25 000 гривень.

Читайте - 10 Телеграм-ботів для заробітку грошей: огляд, покроковий опис процесу.

12 дієвих способів заробітку в Телеграмі

Рекламні пости

Продаж реклами - перший етап монетизації телеграм-каналу. Продавати можна двома способами: окремі пости за фіксований прайс, за договором з іншим каналом або рекламодавцем, або ж контрактом з партнерською мережею. Незважаючи на торішній запуск Telegram Ads, основний дохід, як і раніше, приносить реклама всередині каналів.

Пости не повинні порушувати внутрішню політику сервісу, особливо щодо якості контенту. Наприклад, реклама сумнівних капперів у кращому разі призведе до появи мітки "scam", а в гіршому - до перманентного бану.

Рекламні добірки

На початку становлення месенджера більша частина реклами була бартерна - адміни створювали пости з добірками по 5-30 каналів, де кожен учасник зобов'язувався репостнути пост у себе. Таким чином обмінювалися аудиторією. Зараз на цьому можна заробити. Працює це так:

 1. Автор добірки зв'язується з адмінами, пропонуючи їм рекламне місце в добірці.
 2. Після збору 5-10 адрес автор публікує пост на своєму майданчику.
 3. Кожен учасник робить репост.

Місце коштує недорого, не більше 250 гривень, але за рахунок кількох покупців збирається чимала сума. Спосіб складний, оскільки вимагає самостійного виходу на адміністраторів.

Так само канали рекламуються за допомогою тематичних папок, але це поки що не монетизується.

Партнерські програми

Якщо робота з партнерками передбачається від самого початку, то канал варто створювати з акцентом на конкретну профільну нішу: здоров'я, краса, промокоди, дейтинг. Головна перевага - для відпрацювання оффера не потрібно закуповувати рекламу, трафік створює власний канал. Партнерські програми платять за наступні дії:

 • Відсоток з продажу - за кожну покупку, зроблену за реферальним посиланням, партнер отримує свій відсоток. У середньому це 5%-15%, залежно від умови договору і товару.
 • Плата за мотивований трафік - фіксована ціна за кожну вчинену користувачем дію. Це може бути реєстрація на сайті, підписка на послуги, оформлення карток.
 • Плата за кліки - за кожне натискання за посиланнями та банерами. Ділиться на конкурентний (Bid-Based PPC) і фіксований (Flat-Rate PPC) прайс.

Партнерська угода може бути регулярною або разовою. Регулярна дасть пасивний дохід на дистанції, разова укладається для здійснення конкретних дій, або ж на певний термін.

Продаж товарів, послуг, інфопродуктів

Канал використовується безпосередньо для продажів: як власних, так і сторонніх. На конверсію впливає тематика і рівень довіри аудиторії - ресурси з акцентом на кіно привернуть рекламодавців зі стримінгів, а фанатам холодної зброї зайдуть пропозиції купити авторські ножі.

Важливо не перестаратися, і не продавати на день більше одного поста. Агресивна реклама до добра не доведе.

Додавання відео

Сервіси з посіву відео платять за наповнення трафіку. Для роботи потрібен канал від 1000 підписників. Після реєстрації, підбирається відео для публікації, майданчик платить за кожен унікальний перегляд не більше 0,2 гривень. Помітний дохід приносять канали від 10к підписників, з тематикою кіно, музика, інший аудіовізуальний контент.

Донати

Рішення для авторських проєктів із лояльною аудиторією. Вигідно, якщо раніше взагалі не було реклами, що стимулює підписника здійснювати переказ на знак підтримки. Контент має бути корисним, другосортний, ледачий продукт не підійде.

Створення ТГ-блогу "під ключ"

Якщо немає бажання розвивати свій канал - можна розвинути чужий. Створення каналів під ключ - це готовий бізнес з усталеним ринком, на ринку десятки аналогічних пропозицій. Конкурувати з агентствами можна банальним демпінгом. Стандартний набір послуг включає:

 • Створення унікального логотипу - якщо немає навичок, можна використовувати нейромережу, а результат доопрацювати самостійно.
 • Створення tone of voice - стилю спілкування з аудиторією, голосу бренду, що впливає на залученість і лояльність.
 • Налаштування ботів - для автоматизації публікацій, прив'язки зображень, відкладених записів тощо.
 • Опрацювання назви та опису - відповідно до обраної замовником тематики.
 • Створення контент-плану.

Робота вважається виконаною після першої тисячі підписників. Бізнес схожий з арбітражем, оскільки доведеться вкладати власні гроші в просування.

Адміністрування

Робота за фіксовану ставку, здебільшого ведення кількох проєктів паралельно, або одного каналу, але відразу на кілька соцмереж. Вимагає навичок людини-оркестра: повне розуміння роботи Телеграма, написання постів, роботу з фотошопом, спілкування з рекламодавцями, модерація коментарів.

Зарплати перебувають у діапазоні 5 000-25 000 гривень, для більшого заробітку потрібен досвід роботи з воронками продажів, посівом, аналітикою, веденням звітності.

Написання дописів

Також робота за наймом, але з вузьким колом обов'язків. Телеграм акцентований на роботу з текстом, а на гарний текст попит знайдеться завжди. Писати можна безпосередньо для окремих каналів, або через посередника в особі підрядника, знайденого на біржах, сайтах рекрутингу або в тематичних Телеграм каналах.

Створення унікальних стікерів

Ще два способи, як заробляють на Телеграм каналі. Перший підійде для ілюстраторів-фрілансерів, а другий для залучення підписників на власний канал.

У першому випадку розміщується вакансія на сайтах для ілюстраторів і художників. Один стікер коштуватиме від 150 гривень, кожне замовлення зустрічає десятки відгуків, тож ще потрібно виграти конкуренцію.

Другий спосіб складніший. Потрібно намалювати пак якісних стікерів і вбудувати їх на свій канал. Поширювати за такою стратегією - за підписку дають один стікер, другий можна отримати, провівши на каналі щонайменше 6 місяців, кожен наступний стікер відкривається раз на два місяці. За виконанням умов і роздачею слідкує бот. У підсумку для отримання набору підписник має провести на каналі щонайменше рік. Таким чином можна отримати білий, якісний трафік.

Завдання від ботів

Тут також два способи, як заробити на своєму Телеграм каналі. По-перше, створити бота для лиття трафіку. Це може бути бот, що публікує промокоди, або дейтинг-сервіс. Далі стандартний арбітраж - угода з партнерською програмою і закупівля для бота реклами.

Другий варіант, це розв'язання задач через бота. Оплата відбувається за кожен перегляд, залишення коментаря, підписку. Грошей приносить не так багато, як можна заробляти в Телеграм на каналі.

Розробка ТГ-ботів

Ринок створення ботів перенасичений пропозиціями - скільки заробляють Телеграм канали, стільки тут не підняти. Ціни починаються всього від 500 гривень. Прості боти пишуться не довше кількох днів, а ціна підвищується пропорційно збільшенню складності бота. Для себе бота завжди можна створити в конструкторі, але в безкоштовних версіях обмежений функціонал.

Як самому створити бота в Telegram

Тут знадобиться вміння програмувати на базовому рівні. Простий бот пишеться вже за кілька днів навчання на Python. В інших випадках є конструктори, але продати такого бота не вийде. Покрокова інструкція:

 • Відкрити BotFather і натиснути "Start".
 • Натиснути на /newbot і дати боту унікальне ім'я.
 • Скопіювати і зберегти токен - унікальний ідентифікатор, що підтверджує володіння ботом.
 • Повернутися на початок і натиснути /edit bot - тут змінюється назва, опис, інформація та аватарка.
 • Для налаштування команд перейти в розділ /Edit Commands.

Як запустити канал у Telegram: керівництво

Розкрутити канал і змусити його приносити гроші, справа довга і нелегка. Але спочатку канал потрібно створити:

 1. Відкрити меню - три смужки в лівому верхньому кутку месенджера.
 2. Натиснути "Створити канал" - дати назву, опис і аватарку.
 3. Вибрати тип каналу - публічний або приватний, задати адресу посилання.

Після цього можна приступати до налаштування коментарів, реакцій, підключення необхідних ботів.

Відео

Читайте також - Чим зайнятися, щоб заробити грошей.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити