Заробити в інтернеті може кожен. У цій статті редакція BiznesCat.com розповідає, що для цього потрібно початківцю. Куди вкласти час, щоб регулярно отримувати дохід. Де, за що і скільки платять у Мережі.

Найкоротша і найчесніша відповідь на запитання, чи можна заробити гроші в інтернеті, - звісно, так. Мільйони людей сьогодні так і роблять. І тисячі починають щодня. Зможете і ви. Розповімо, як.

Скільки можна заробити, сидячи вдома

Населення Землі днями офіційно сягнуло восьми мільярдів людей. Всесвітня мережа об'єднує вже більше половини з них.

Сам інтернет по суті - це тексти, відео, музика та інший контент, який хтось робить. Люди працюють над створенням статей, карток товарів, сценаріїв, блогів. Як і у світі за межами моніторів - це оплачувана праця.

Мрія багатьох - знайти тут чарівну можливість і вже завтра почати заробляти сто тисяч на день, лежачи на океанському пляжі. Вона досяжна, за винятком однієї умови. На справі йти до мети доведеться місяцями, а то й роками.

Читайте також - Як заробити в інтернеті гроші - 50 способів.

Добре оплачується робота фахівців. Лайкнути пост або виконати просте завдання може навіть школяр. Тому платять за таку дію близько п'яти копійок.

Натомість за успішно проведену рекламну кампанію онлайн-школи або написання коду для сайту інтернет-магазину гонорари обчислюються сотнями тисяч.

В обох випадках гроші отримає людина, яка одного разу вперше вийшла в онлайн у пошуках заробітку. Результат залежить від вибору шляху, готовності працювати і вкладати якщо не гроші, то час.

Вирішіть для початку, чи підійде віддалена робота саме вам.

Плюси:

 • працювати можна з дому;
 • економія часу на збори та дорогу до офісу;
 • розмір доходу практично не обмежений;
 • можна спробувати себе в декількох напрямках;
 • кількість роботи залежить від бажання;
 • мінімум контактів з іншими людьми (для когось це мінус).

Мінуси:

 • потрібне вміння чітко планувати;
 • на гарний дохід вийде вийти не відразу;
 • складно розділити робочий і неробочий час;
 • доведеться багато вчитися (для когось це плюс).

Хто може заробляти вдома

Якщо плюси і мінуси вище не відштовхнули, дійте, ви зможете. В інтернеті мільйони успішних прикладів студентів, домогосподарок, пенсіонерів, айтішників, копірайтерів, фрілансерів, підприємців. Далеко не всі з них вигадані.

Ми говоримо не про історії про Балі і пляжі, а скоріше про щоденну рутинну працю. Але з хорошою оплатою, можливостями для зростання і досягненням реальних цілей.

Написання текстів - один з основних видів віддаленого заробітку. Але й крім копірайтингу, сфер для якого дуже багато, залишається ще цілий список професій.

Регулярно потрібні:

 • Маркетологи (фахівці зі створення реклами та просування товарів).
 • Дизайнери (умовно сюди можна віднести майже всіх, хто створює візуальний контент).
 • Вчителі та репетитори.
 • Контент-менеджери, адміністратори (від фахівців, які ведуть сторінки в соцмережах, до тих, хто заповнює картки товарів).
 • Менеджери з продажу (шукають і ведуть клієнтів для бізнесу).
 • Програмісти.
 • Менеджери маркетплейсів.
 • Творці та верстальники сайтів.
 • Перекладачі.
 • Журналісти.

Гроші в інтернеті також щодня заробляють блогери, експерти в найрізноманітніших галузях і навіть люди зовсім без жодної кваліфікації. Про них далі.

Способи заробити без вкладень та досвіду

Способи заробити без вкладень та досвіду

Найбільше такими способами цікавляться люди без затребуваної спеціальності. Відповідно, оплата за одне завдання починається з кількох копійок. Швидко заробити гроші в інтернеті таким шляхом не вийде. Але як додатковий дохід - цілком реальний варіант.

Виконуйте завдання

Зараз у Мережі легко можна знайти сайти, які платять за виконання простих завдань. Це можуть бути розгадування капчі, оцінка зображень, кліки по рекламі. За одне завдання платять від 3 копійок.

Сюди ж можна додати сайти, де гроші на рахунок приходять за реєстрацію, лайки, коментарі, активність на чужих сторінках у соціальних мережах, встановлення на свій телефон нових додатків, заповнення анкет.

Пишіть відгуки

Для початку потрібно буде зареєструватися на сайті відгуків. Умови на них схожі. Платять за розміщення правдивих унікальних відгуків, а також їх перегляди. Цей спосіб заробітку може стати початком кар'єри копірайтера.

На таких платформах цінується унікальний контент, корисний читачам. Якщо будете намагатися писати краще, доведеться шукати нові знання та покращувати письменницькі навички. Вони також високо цінуються в копірайтингу та адмініструванні соцмереж.

Платять ті самі гроші. Від 3 до 5 копійок у середньому за один перегляд вашого відгуку. Але зате це стабільний пасивний дохід. Оплату здійснюють щомісяця, є бонуси за рейтинг, популярні теми.

Напишете від кількох десятків до кількох сотень, і потім на рахунок регулярно будуть зараховуватися невеликі суми - від 50 гривень і більше.

Діліться реферальними посиланнями

Не потребує навичок і заробіток на партнерських програмах. Суть у тому, щоб шукати компанії, готові платити за приведених клієнтів. Розібратися можна вже після кількох відео-уроків на Ютубі.

Далі дійте за алгоритмом:

 1. Знайдіть сайти, що працюють із партнерами.
 2. Отримайте реферальні посилання.
 3. Діліться посиланнями зі знайомими, на особистих сторінках, у коментарях на різних ресурсах.
 4. Отримуйте пасивний дохід з кожного клієнта фірми-партнера.

Оплата залежить від цін на товари та послуги, які ви рекламуєте. А також від того, скільки їх придбав клієнт.

Шукайте роботу на біржах фрілансу

Якщо бажання працювати віддалено є, але до самостійного пошуку замовників ви поки що не готові, спробуйте сили на біржах фрілансу. Це сайти, що об'єднують тисячі вакансій для фрилансерів із досвідом і новачків.

Дають гарантії оплати, можливість напрацювати досвід, розібратися в різних професіях. Тут не складно зібрати замовлення для особистого портфоліо і кейси для резюме.

У такому форматі на фрілансі можна підробляти, а паралельно - покращувати навички, купувати курси. Альтернатива - безкоштовні матеріали: навчальні відео, книжки за авторством успішних колег, вебінари.

Дешевше, але потрібно більше часу і є ризик припуститися помилки, на яку потрапляють новачки. На профільних курсах про такі попереджають.

Вибирайте платформи вдумливо. Коли вперше заробите в інтернеті без вкладень, навряд чи захочеться віддавати половину гонорару за виведення грошей. Або позбутися акаунта, накопичивши на ньому кілька тисяч.

Приблизний чек-лист для оцінювання:

 • Прочитайте хоча б кілька відгуків про кожен сайт.
 • Познайомтеся з умовами використання ресурсу (безкоштовний чи ні, які дає гарантії, що вимагає від користувачів).
 • Дізнайтеся мінімальний поріг для виведення коштів з рахунку та розмір комісії.
 • Пошукайте інформацію про службу підтримки та захист від недобросовісних замовників.

Топ сайтів, де можна заробити гроші

В українському сегменті Всесвітньої павутини давно визначилися провідні сайти з вакансіями для шукачів віддаленої роботи. Найчастіше ці ресурси стабільно працюють роками, добре себе зарекомендували у користувачів і регулярно отримують позитивні відгуки.

Частина з них розміщує пропозиції тільки для копірайтерів або айтішників, інші пропонують набагато більший вибір.

Ось деякі з найбільш популярних:

 • Freelancehunt.com
 • Freelance.ua
 • 2polyglot.com
 • lingohaus.com
 • Fiverr

Це приблизний список. Точний залежатиме від ваших потреб.

Заробіток в інтернеті з вкладеннями

Шанси знайти стабільну високооплачувану роботу або високий пасивний дохід у всесвітній павутині набагато вищі, якщо ви готові в них інвестувати. Вкладати час і гроші можна по-різному.

Інвестиції онлайн

Цей шлях передбачає наявність стартового капіталу і готовність до ризиків. Якщо досвіду у сфері у вас немає, краще для початку вивчити інструменти інвестування, знайти брокера.

Вивчати і моніторити фондовий ринок доведеться постійно. Краще заздалегідь пройти безкоштовне навчання на сайті, якому ви довіряєте.

Дропшипінг

Іноземне слово "дропшипінг" означає бізнес на посередництві. По суті це продаж товарів, які ви не виробляєте, а тільки показуєте. Коли клієнти здійснюють покупку на вашому сайті, замовлення надсилається виробнику разом з оплатою. Заробіток - комісія з кожного продажу.

План дій виглядає наступним чином:

 1. Вивчіть ринок, знайдіть популярні галузі та товари.
 2. Зареєструйтеся як юридична особа.
 3. Вибрали нішу - можна створювати сайт і залучати клієнтів.
 4. Отримали замовлення - перенаправляйте постачальнику.
 5. Отримуйте прибуток.

Навіть невеликий, але зручний для відвідувачів робочий сайт у будь-якому разі вимагатиме витрат як на створення, так і на просування. Із плюсів - уся логістика лягає на виробника товару. Ви працюєте повністю віддалено, тільки передаєте замовлення зі свого сайту продавцям.Дропшипінг

Блогінг

Про цей спосіб заробітку мріють діти і деякі дорослі. Інші ж щодня працюють над своїм іміджем, унікальним контентом, купують техніку для його створення, вкладають у рекламу.

Навіть експертам потрібен стартовий капітал, щоб стати впізнаваними й отримувати дохід від особистого бренду або блогу.

Готові до витрат? Інвестувати в себе доведеться залежно від ніші. Для блогерів важливі зовнішність, уміння з максимальною вигодою використовувати свої природні якості, продумана стратегія розвитку, хороша реклама. Без цього заробляти, лежачи на пляжі, не вийде.

Як зробити дохід в інтернеті стабільним

Можна багато розповідати про те, як заробити онлайн. Важливо зрозуміти, що це не чарівна кнопка, а звичайна робота, для якої завжди потрібні навички. Звучить лякаюче? Але ж насправді це означає, що доведеться вчитися.

Почати можна з невеликих кроків. Обрати напрямок, шукати інформацію, здобувати знання. Найкраще вкладення - у себе. Вивчаючи нове, ви стаєте ціннішим співробітником, затребуваним фахівцем.

Онлайн-роботу фахівець, навіть початківець, може шукати на великих сайтах вакансій. Їх розміщують найрізноманітніші компанії, від індивідуальних підприємців до гігантів ринку.

З чого б ви не почали, з односторінкових сайтів, зроблених за шаблоном, або із заповнення карток на маркетплейсі, зробіть це роботою. Вчіться і підвищуйте дохід, створюйте гарантії зайнятості в майбутньому.

Досвід залишиться з вами в будь-якій життєвій ситуації.

Інтернет дає всі умови для роботи: інформацію, курси та навчальні програми за різними напрямами, вакансії. Тож якоюсь мірою для того, щоб заробляти онлайн, справді потрібні тільки гаджет і час. Але результату не варто чекати завтра і навіть післязавтра. Зате завзятість у досягненні гарантовано принесе свої плоди.

Поради початківцю

Три копійки за лайк і 40 гривень за 1000 знаків тексту - це мало схоже на справжню історію успіху. Ті, хто хоче всього й одразу, при цьому просто лежачи з ноутбуком на дивані, схильні легко пускатися в різні авантюри. Тим паче що можливостей в інтернеті з цієї частини хоч греблю гати.

Наведемо лише кілька прикладів того, чого не треба робити в пошуках онлайн-заробітку.

Вступати у фінансові піраміди

Пошуки "халявного" заробітку довели до суми мільйони довірливих громадян. Яскравий приклад - піраміда "B2B Jewelry", яка розвалилася у 2020 році. Люди, які вклали свої гроші, втратили мільярди. Найбільш "везучі" на хвилі першого успіху набрали в кредит квартири й автомобілі, думаючи, що погасять їх із доходу.

Вкладатися в IT-стартапи

Вкладення в мобільні додатки та різні цифрові сервіси здаються дуже перспективними. Але насправді навіть за часів стабільності 80% стартапів прогорає. Що говорити про кризу? Тим паче, що інвестування в діджитал-проекти вимагає глибоких знань у цій галузі. Навіть ті, хто займається подібним усе життя, періодично зазнають збитків. Новачкам точно не варто за це братися.

Спроба побудувати інфобізнес

Соціальні мережі буквально рясніють історіями успіху, про які віщають білозубі тридцятирічні люди на тлі тропічних пейзажів. Повірити в бажане так просто!

Може здатися, що, опанувавши якісь секретні інструменти, ви почнете гребти гроші лопатою, лише продаючи навчальні курси, які вчать "мисленню мільйонера". Але за фактом вам швидше доведеться вивалити кругленьку суму за цінний досвід, щоб більше ніколи не вірити в казки про легкий заробіток.

Займатися мережевим онлайн-маркетингом

Це все та ж фінансова піраміда, але в овечій шкурі. Ідеться про продаж чого завгодно - від круїзів середземним морем до БАДів і чарівних засобів, якими одночасно можна чистити зуби і чайник. Новачків переконують, що продукція бренду - найкраще, що є на всьому білому світі, а оточуючі просто ще не осягнули цієї великої істини.

У "новонаверненого" дистриб'ютора загоряються очі, він починає буквально переслідувати оточуючих, закидаючи їх посиланнями на "суперкорисну" інформацію. Далі все залежить від того, як багато навколо нього навіюваних людей. Але результат завжди один - розчарування, втома і купа непотрібних, куплених власним коштом товарів сумнівної властивості. 

Використовувати куплені лайки, репости та відгуки

Припустимо, ви навчилися якоїсь онлайн-професії і тепер вам потрібні клієнти. Для цього свої послуги вам треба просувати.

Може здатися, що закупити промислові партії лайків і відгуків на фріланс-біржах - чудовий старт, щоб розкрутитися. Але вони скоріше покажуть потенційним клієнтам, що ви використовуєте недобросовісні методи просування. І хто тоді захоче з вами співпрацювати?

Відразу кидати основну роботу

Усе життя пропрацювали на хлібозаводі і раптом відчули в собі талант веб-дизайнера? Не варто класти на вівтар мрії роботу, яка годувала вас увесь цей час.

На щастя, навчання віддалених професій відбувається теж віддалено, через інтернет. Ви можете вчитися у вихідні та вечорами. І потім у неробочий час робити свої перші банери та візуали сайтів і акаунтів у соцмережах. І лише коли почнете стабільно заробляти на дизайні (на освоєння може піти до 3 років), зробити його основною роботою.

Відео

Це цікаво - Як заробити гроші - де можна швидко і багато заробити грошей.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити