Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів фінансового журналу «BiznesCat.com»! Сьогодні мова піде про інвестиції в криптовалюту: як почати інвестувати і в яку криптовалюту краще вкласти гроші.

Вивчивши представлену статтю, ви також дізнаєтеся:

 • які способи інвестування в криптовалюту бувають;
 • як вибрати перспективні криптовалюти для інвестицій;
 • через яку біржу варто інвестувати.

В кінці статті представлені корисні поради, а також золоті правила для початківця інвестора.

Отже, поїхали!

Інвестиції в криптовалюти як перспективні капіталовкладення ?

Буквально кілька років тому інтернет простір було підірвано унікальною подією, яка справила істотний вплив на фінансову сферу людського життя. Однак багато пересічних громадян його просто не помітили. Переворот стався дуже тихо.

Деяка людина, яка назвалася Сатоши Накамото (можливо, це було кілька людей), створив унікальну систему для проведення розрахунків в електронному вигляді. Вона повністю децентралізована і працює на принципах блокчейна.

За своєю суттю блокчейн є ланцюжком блоків, що зберігають дані. При цьому вся інформація надійно захищена за допомогою криптографічного шифру.

Єдиного центру для зберігання відомостей не існує. Копія блокчейна розміщується відразу на всіх комп'ютерах, які об'єднані в мережу. Саме це дозволяє убезпечити кошти, а також захистити їх від сторонніх втручань.

Перша грошова одиниця, створена на принципах блокчейн, отримала назву біткоін. Саме ця криптовалюта вперше виявилася вільною від будь-яких платіжних систем, держав і фінансових організацій.

У підсумку буквально за кілька років курс біткоіну збільшився⇑ в кілька тисяч разів. Це дозволило тим, хто в 2009 році купив кілька сотень грошових одиниць всього за кілька доларів в результаті стати мільйонерами.

До цього дня саме біткоін залишився криптовалютою, яка користується найбільшою популярністю і має максимальний курс. Однак вже досить давно це не єдині електронні гроші. В останні кілька років було розроблено кілька десятків криптовалют.

? Теоретично за умови наявності певних знань розробити власні електронні гроші може кожен. При цьому слід розуміти, що для цього будуть потрібні чималі капіталовкладення, так як криптографічне шифрування і розкрутка коштують недешево.

Однак не варто думати, що для заробітку на криптовалютах обов'язково створювати власну валюту. Кожен може отримувати непоганий дохід від інвестування в електронні гроші, просто чекаючи зростання їх вартості.

При цьому особливістю криптовалют є те, що у найбільш популярних з них курс досить стабільно збільшується↑. Тому інвестору залишається купувати валюту і чекати, коли вона виросте в ціні.

Можна виділити цілий ряд переваг інвестування в криптовалюту:

 1. криптовалюти передаються між контрагентами на принципах Peer2Peer, тобто без використання посередників, якими у випадку з традиційними грошима є фінансові організації та платіжні системи;
 2. при переводі криптовалют комісії встановлюються на дуже низькому↓ рівні - ця перевага випливає з першого;
 3. електронні гроші виступають міжнародним засобом розрахунків, тобто можуть бути використані в будь-якій державі за умови наявності Інтернету;
 4. кріптовалютние гаманці неможливо контролювати ззовні, тому ніхто не має права заморозити його, а також ввести обмеження на суму перерахування;
 5. курс електронних грошей стабільно зростає. За попередній рік вартість біткоіну збільшилася ⇑ більш ніж в 4 рази, ефіріум ж всього за чотири місяці подорожчав майже на 300%.

Існує кілька способів вкласти гроші в криптовалюту:

 • Майнінг криптовалют - видобуток електронних грошей;
 • Торгівля криптовалютою на біржі;
 • Прямі придбання.

Кожен з названих варіантів має свої особливості. Деякі способи вимагають досить серйозних вкладень капіталу, інші підходять навіть новачкам з мінімальною сумою для інвестування.

Незважаючи на серйозні переваги криптовалют, вони мають і ряд недоліків.

До недоліків електронних грошей можна віднести наступне:

 1. Багато держав не визнають криптовалюти. Так, в Україні досі немає законодавства, яке регулює їх використання.
 2. Децентралізація і відсутність контролю є як перевагою, так і недоліком. Саме ці фактори істотно підвищують ризикованість транзакцій з електронними грошима.
 3. Висока волатильність. З одного боку, вона служить на руку досвідченим трейдерам. У той же час для новачків можливість регулярної різкої зміни курсу може стати недоліком. Початківці трейдери в такій ситуації нерідко піддаються паніці і швидко зливають вкладені кошти.

⚠ Фахівці попереджають, що при проведенні угод з криптовалютами важливо бути максимально обережними.

Широко поширена думка про те, що криптовалюта являють собою певний міхур. Зараз він сильно роздутий. Однак неможливо передбачити, коли він лопне.

Але незважаючи ні на що, курси криптовалют ростуть⇑, краху не відбувається. Багатьом інвесторам вдається заробити на цьому. А раз це комусь вдається, значить майже напевно вийде і у вас. 

ТОП-5 способів інвестування в криптовалюту

Існує кілька способів інвестування в електронні гроші. Найпростіший - придбати криптовалюту і зберігати протягом певного проміжку часу.

Такий варіант передбачає серйозні тимчасові витрати. Більш того, він підходить тільки тим, у кого є істотний капітал. Якщо вкласти занадто маленьку суму, прибуток буде несуттєвим.

Нижче представлені найбільш прибуткові способи вкладення грошей в криптовалюту. Звичайно, вони можуть зажадати чималих трудовитрат. Зате і результат від них більш серйозний.

Спосіб 1. Купівля, обмін криптовалюти через обмінники

Сьогодні в Інтернеті діє величезна кількість обмінників. За своєю суттю вони схожі на традиційні обмінні пункти. Відрізняє їх розширений функціонал, а також набагато більшу кількість валют і напрямків для обміну.

Протягом багатьох років такі сервіси пропонують користувачам зробити обмін не тільки традиційних валют, але і грошових коштів різних платіжних систем.

В останні роки обмінники стали пропонувати також придбати або обміняти криптовалюту. Правда, не всі види, а тільки найпопулярніші.

Щоб заробити за допомогою обмінників, доведеться уточнювати і порівнювати курс, пропонований різними сервісами. При вдалому збігу обставин можна купити криптовалюту дешевше, а потім продати дорожче.

Самостійне порівняння курсів різних обмінників - процес тривалий і трудовитратний. Знайти вигідну пропозицію таким способом досить складно.

Для спрощення процесу фахівці рекомендують використовувати спеціальні сервіси, які проводять моніторинг інтернет-обмінників. Досить вказати, яку криптовалюту необхідно придбати, а також якою грошовою одиницею буде проводитися розрахунок.

Після цього ресурс сам зробить пошук оптимального курсу. Користувачеві залишиться перейти на сайт обраного обмінника і провести операцію.

Важливо пам'ятати: обмінники отримують прибуток за посередницькі послуги. Тому необхідно порівнювати не тільки курс криптовалюти на різних сервісах, але і розмір комісії який стягується ними. Деякі сервіси вимагають за свої послуги до 5% від суми операції.

Спосіб 2. Обмін криптовалюти безпосередньо

В інтернеті існують сервіси, які пропонують користувачам зробити обмін криптовалюти безпосередньо.

Перевагою цього варіанту є те, що операції проводяться без справляння комісій. Пов'язано це з відсутністю необхідності користуватися послугами посередників.

Однак у прямого обміну є і недолік - далеко не завжди вдається швидко знайти контрагентів, згодних зробити необхідний обмін. У деяких випадках вдається знайти бажаючого, але у нього не виявляється необхідної для обміну суми.

Спосіб 3. Трейдинг на кріптовалютній біржі

Біржі дозволяють не тільки купувати і обмінювати криптовалюти, але і заробляти на курсовій різниці. Інвестування за допомогою біржі за допомогою трейдингу фахівці рекомендують тільки тим, хто знає хоча б мінімальні основи дії бірж.

Однією з найбільших у світі бірж криптовалют є "Binance", чий оборот становить кілька мільярдів доларів на добу.

‼ Важливо розуміти: інвестиції на біржі не є пасивним доходом. Щоб заробляти таким способом, доведеться наполегливо працювати.

Професіонали примудряються практично цілодобово стежити за змінами курсу криптовалюти. Більш того, вони користуються спеціалізованими програмами, вивчають відповідну літературу.

Нерідко трейдери в процесі роботи взаємодіють з брокерами і один з одним. Для спілкування вони зазвичай використовують внутрішні ресурси біржі, а також різні сторонні форуми.

? Фахівці не рекомендують відразу після реєстрації приступати до активної торгівлі на біржі. Новачкам слід в першу чергу вивчити умови торгів. Тільки коли все стане зрозуміло, можна купити невеликий обсяг криптовалюти. Однак не варто продавати її, як тільки ціна трохи рушить вгору⇑. Краще перечекати кілька днів, поки не стане зрозуміла ринкова ситуація.

Перш ніж почати активно торгувати криптовалютою, слід запам'ятати ряд правил:

 1. У процесі торгівлі важливо враховувати розмір комісійних, що стягуються біржею за торгові операції, а також за введення і виведення грошових коштів. Нерідко новачки фіксують навіть мінімальний прибуток. В результаті весь дохід йде на виплату комісії.
 2. Новачкам варто починати з невеликої суми, втрата якої не завдасть серйозної шкоди фінансовому стану. Не варто ризикувати істотною частиною сімейного бюджету або позиковими коштами.
 3. Не варто панікувати, якщо курс криптовалюта різко зміниться в сторону, протилежну очікуванням трейдера. Краще з'ясувати, які причини такої ситуації. Слід провести ретельний аналіз, щоб зрозуміти, коли вартість криптовалюта повернеться до колишніх значень.
 4. Пароль від кріптовалютного гаманця важливо зберігати в надійному місці. Якщо він буде втрачений, відновити його не вдасться.

При вивченні умов торгівлі на біржі важливо звернути увагу, що деякі майданчики вводять обмеження на виведення коштів протягом декількох діб з моменту поповнення. Детальніше про біткоін-біржі і торгівлі біткоіном читайте в окремій статті.

Спосіб 4. Майнінг криптовалюти

Багато хто чув про такий спосіб отримання доходу, як Майнінг. Існують 2 варіанти видобутку криптовалюти: класичний і хмарний.

 • Традиційний варіант видобутку криптовалюти вимагає колосальних вкладень. Справа в тому, що обладнання для нього коштує досить дорого. Більш того, недостатньо придбати відеокарти, блоки живлення та інші пристрої. Доведеться також підключити обладнання і налаштувати його. Прибутку доведеться чекати досить довго, адже окупиться ферма не менше ніж через 12 місяців.
 • Хмарний Майнінг являє собою спільне вкладення коштів в видобувні потужності. Іншими словами, майнер інвестує кошти у велике підприємство, у якого є досить велика кількість професійних ферм. Рентабельність у подібних вкладень набагато вище↑ (нерідко в сотні і навіть тисячі разів), ніж при індивідуальному майнінгу. Процес видобутку при цьому може здійснюватися автоматично або напівавтоматично.

Спосіб 5. Інвестиції в токени, випущені на ICO

ICO (ІСО) криптовалют - попередній продаж токенів криптовалют до її офіційного запуску.

Суть ICO зводиться до наступного: розробники криптовалют пропонують інвесторам монети до їх офіційного виходу на біржу. Але навіщо інвестору якісь незрозумілі монети, які на момент покупки не коштують нічого? Якщо говорити більш предметно, то ICO це свого роду краудфандинг, коли спільними зусиллями збирається енна сума, необхідна для реалізації проекту. У разі, якщо покупка виявиться вдалою і курс крипти піде вгору, то інвестори можуть заробити тисячі відсотків профіту.


Таким чином, існує кілька способів інвестування коштів в криптовалюту. Вони відрізняються рівнем необхідних знань, а також обсягом вкладених грошей. Інвестор повинен ретельно вивчити всі наявні варіанти і вибрати той, який краще підходить саме йому.

В яку криптовалюту інвестувати – ТОП-5 найперспективніших криптовалют для інвестування ?

Сьогодні в світі існує досить багато різних видів електронних грошей. Нижче наведені найбільш перспективні для інвестицій криптовалюти, які показують стабільне зростання, і в найближчому майбутньому падіння їх курсу не очікується.

Отже, представляємо кращі криптовалюти, в які варто інвестувати в цьому році.

Криптовалюта №1. Bitcoin

Біткоін став першою в світі криптовалютою. Сьогодні його приймають до оплати за товари, а також послуги багато організацій та інтернет-магазини. Цією електронною валютою можна оплатити не тільки авіаквитки і номери в готелі, але і навіть придбати машину в автосалоні.

Розмір емісії (випуску) біткоіна, як і багатьох інших криптовалют, строго обмежений. Сьогодні Майні його стає все важче. Вільних біткоінів стає все менше. Багато в чому саме тому він стабільно зростає⇑ протягом останніх років.

Криптовалюта №2. Ethereum

Ефіріум - друга в світі за популярністю криптовалюта. Ця грошова одиниця з'явилася в 2015 році. Майже відразу після запуску продажів курс Ethereum став стабільно підвищуватися.

Багато фахівців вважають, що саме Ефіріум є єдиною гідною альтернативою біткоіну.

Творці Ethereum запропонували не обмежувати її функціонал тільки проведенням платежів. Ця криптовалюта використовується також як засіб обміну різними ресурсами, а також з метою захисту транзакцій за допомогою розумних контрактів.

Криптовалюта №3. Litecoin

Litecoin - це назва не тільки криптовалюти, але і пірингової мережі, яка лягла в її основу.

Вартість лайткоінов істотно нижче, ніж біткоін. Однак для інвестора це є скоріше перевагою, ніж недоліком. Це пояснюється тим, що почати інвестиції в цю криптовалюта можна з набагато меншої суми.

Криптовалюта №4. Dash

Dash - криптовалюта, яка була створена – в 2014 році.

На відміну від біткоіну для шифрування валюти Даш використовується не 1, а 2 шифрувальних коди. При цьому для Майнінг цієї криптовалюта знадобляться істотно менші енерговитрати.

Криптовалюта №5. Ripple

Спочатку Ripple був створений в якості проекту, що представляв собою якусь децентралізовану глобальну біржу, на якій торгувалися різні криптовалюти, а також товари.

Коли треба було запустити внутрішній засіб для розрахунків, творці не стали довго мучитися з назвою. Нову криптовалюту вони також назвали Ripple. За обсягом капіталізації ця грошова одиниця в 2017 році вийшла на третє місце на світовому ринку криптовалют.


Це далеко не повний перелік криптовалют. Однак багато інших не виправдали очікувань інвесторів. До нових грошових одиниць варто ставитися насторожено, так як не можна заздалегідь припустити, яким буде рівень їх популярності.

? Радимо вам також прочитати нашу статтю про те, куди вкласти гроші в цьому році, щоб отримувати щомісячний дохід.

Як вибрати криптовалюту для інвестування - 5 факторів, на які потрібно звернути увагу ⚠

Приймаючи рішення інвестувати кошти в криптовалюту, важливо розуміти, що будь-які інвестиції пов'язані з ризиком втратити вкладені кошти. Вкладення в криптовалюту і зовсім відрізняються підвищеним рівнем ризику.

Однак, якщо не робити вкладення навмання, а попередньо уважно вивчити фактори, які впливають на перспективність інвестицій, можна істотно підвищити ймовірність успіху. Нижче представлені найбільш важливі критерії, на які слід звернути увагу в першу чергу.

Фактор 1. Команда, яка просуває і розвиває криптовалюту

За кожною криптовалютою завжди стоїть команда фахівців, які зайняті її просуванням і розвитком.

При виборі в першу чергу варто звертати увагу на 2 важливих показника:

 1. Досвід роботи. Варто дізнатися, чи були раніше успішно реалізовані цими фахівцями подібні проекти або він у них перший. Чим більше↑ вони відомі, тим вище↑ ймовірність стрімкого зростання популярності проекту.
 2. Кваліфікованість. Чим більше↑ авторитетність фахівців, тим вище↑ буде рівень довіри до запускаючоїся ними криптовалюти.

Існує 2 варіанти поведінки творців:

 • Одні вважають за краще зберегти анонімність. Вони не розголошують ні своїх імен, ні місця знаходження, ні якої-небудь іншої інформації.
 • Інші творці, навпаки, активно спілкуються з користувачами, розкривають власні цілі і плани. Вони беруть активну участь в різних заходах і конференціях. Звісно, в цьому випадку рівень довіри користувачів до проекту буде вище↑ і інвестори будуть активніше вкладати кошти в створювану криптовалюту.

Фактор 2. Переваги, а також перспективність технологій, які лягають в основу розроблюваної криптовалюти

Найчастіше в Інтернеті розміщуються вичерпні відомості про розроблювану криптовалюту. Однак слід враховувати, що такі відомості виходять безпосередньо від розробників, тобто осіб, які максимально зацікавлені в тому, щоб проект був популярним і приносив істотний прибуток.

Саме тому не варто на слово вірити всім відомостям, які представлені на офіційному інтернет-порталі криптовалюти. Нерідко в такій інформації використовуються різні рекламні трюки.

Інвестору при аналізі перспектив інвестування в будь-яку криптовалюту важливо вивчити самі об'єктивні дані. Для цього фахівці рекомендують використовувати перевірені інтернет-ресурси, на яких професіонали дають прогнози щодо перспектив розвитку створюваних проектів, а також проводять аналіз фактичних ідей розробників.

Крім того, варто приділити додатковий час вивченню сторонньої інформації. Важливо розуміти: в майбутньому саме це може виявитися важливим фактором успіху зроблених інвестицій.

Фактор 3. Думка про криптовалюту на авторитетному форумі Bitcoin Talk

Саме форум Bitcoin Talk виявився тим джерелом, де була опублікована інформація про першу в світі криптовалюту і її коді. І донині на цьому ресурсі концентрується найбільший потік обговорень щодо різних криптовалют.

Важливо запам'ятати: чим більше↑ відомостей можна знайти про електронну грошову одиницю, чим активніше обговорюють її на форумі, тим вище⇑ ймовірність тривалого її існування.

Таким чином, активні діалоги досвідчених інвесторів і новачків щодо нової криптовалюта є показником її перспективності.

Фактор 4. Інтернет-портал криптовалюти, а також масштаб і активність відповідної спільноти

Важливою частиною кожного бізнес-проекту в сфері криптовалют є сучасний комфортний інтерфейс, який буде зручний для використання і максимально функціональний.

Важливо, щоб враховувалися інтереси всіх користувачів:

 • Починаючому інвестору буває непросто швидко розібратися у вкладеннях в електронні гроші. Тому для розробників особливо важливо запропонувати користувачам проект, який буде зрозумілий і комфортний у використанні навіть новачкам.
 • Для досвідчених інвесторів важлива не тільки зрозумілість інтерфейсу. Величезне значення вони приділяють також розширеному функціоналу, а також наявності інструментів для якісного аналізу даних.

Однак у кожного проекту зі створення нової електронної грошової одиниці сьогодні крім сайту є і спільноти в соцмережах. Саме тут здійснюється публікація основних новин про криптовалюту на регулярній основі.

Важливо оцінити кількість передплатників такої групи, а також активність спілкування в ній. Високий рівень цих показників демонструє підвищений інтерес до криптовалюти з боку інвесторів.

Фактор 5. Частота проведення пампа

Для початку розберемося, що означає саме поняття «памп»?

Памп - це штучний підйом курсу криптовалюта, який покликаний підвищити інтерес інвесторів. У підсумку попит на грошову одиницю зростає, потенційні інвестори вкладають в неї кошти за завищеною вартістю.

У більшості випадків такі спекулятивні заходи використовують великі учасники торгів. При цьому памп зазвичай проводиться на популярній криптовалюті, яка відрізняється високим рівнем стабільності і дозволяє з великою ймовірністю заробляти.

Враховувати цей фактор необхідно, так як великі трейдери зазвичай мають більшу інформованість, ніж дрібні інвестори. Тому якщо щодо якоїсь криптовалюти часто проводиться пампінг, це може бути показником того, що вона є хорошим інструментом для інвестицій з метою отримання доходу.

При цьому купувати такі криптовалюти варто тоді, коли їх курс істотно знизився. В цьому випадку можна отримати непоганий прибуток в момент реалізації наступного пампа.


Таким чином, існує чимало факторів, які можуть продемонструвати інвесторам потенціал для вкладень конкретної криптовалюти. При цьому важливо всі критерії оцінювати в сукупності, щоб результат аналізу був максимально достовірним.

Як інвестувати в криптовалюту - покрокова інструкція ?

Рішення інвестувати кошти в криптовалюту вимагає максимально вдумливого ставлення. Це пов'язано з багатьма обставинами, в тому числі і з тим, що електронні гроші не підтримуються жодним Світовим банком.

Щоб початківцям інвесторам було простіше розібратися з вкладеннями в криптовалюту, рекомендуємо дотримуватися представленої нижче покрокової інструкції. Вона також допоможе уникнути багатьох помилок, які допускають новачки.

Крок 1. Вибір способу для вкладення в криптовалюту

Вибираючи спосіб для інвестування капіталу в криптовалюту, необхідно враховувати 2 основних показника:

 1. розмір наявного капіталу;
 2. кількість часу, яка може бути витрачена на отримання доходу.

? Важливо пам'ятати: біржова торгівля, а також Майнінг вимагають від інвестора серйозних фінансових вкладень, а також ретельної підготовки. При цьому такі варіанти дозволяють отримати прибуток не відразу, так як є довгостроковими інвестиціями.

Інвесторам, у яких капітал занадто малий для серйозних вкладень, фахівці рекомендують почати з кранів криптовалют. При використанні такого способу фінансові витрати відсутні, потрібно тільки час.

Крок 2. Реєстрація електронного гаманця, а також внесення грошових коштів на нього

Якщо планується купувати криптовалюту для тривалого зберігання, доведеться завести відповідний блокчейн-гаманець.

Також для оплати купованих грошових одиниць можуть стати в нагоді гаманці традиційних платіжних системі.

Крок 3. Придбання криптовалюти

На цьому етапі здійснюється покупка криптовалюти з використанням біржі, обмінника або форуму. Придбати можна не тільки шляхом покупки, але і за допомогою самостійного видобутку за допомогою Майнінгу.

Варто враховувати! Куплену валюту можна зберігати як на рахунку в використовуваній для угоди системі, так і в зовнішньому гаманці.

Деяким новачкам щастить - вони вже в перший день знаходять контрагента для покупки криптовалюти за оптимальним для них курсом. У підсумку їм вдається отримати прибуток в кілька тисяч грн буквально за пару днів.

Крок 4. Очікування і проведення аналізу ситуації на ринку криптовалют

Багато хто здивується, але однією з найприбутковіших стратегій при роботі з криптовалютами є не спекуляція і постійне здійснення угод купівлі-продажу, а терпляче вичікування.

✔ Наприклад, якщо інвестор зберігає електронні гроші на своєму рахунку як мінімум протягом декількох місяців, у нього з'являється шанс істотно збільшити↑ капітал.

Якщо ж інвестувати кошти на рік і більше, вкладення можуть вирости в кілька разів. У минулому році зростання курсу деяких криптовалют протягом 12 місяців досяг 400%.

При цьому важливо навчитися проводити аналіз ринку і ретельно відстежувати ситуацію, щоб продати електронну валюту на піку її вартості, зафіксувавши максимальний прибуток.

Крок 5. Продаж електронної валюти і виведення грошей

Як тільки курс криптовалюти досягне максимуму (на думку інвестора) або прибуток виросте до очікуваної величини, настає час реалізації валюти і фіксування результату угоди.

Однак на цьому етапі процес отримання доходу не завершується. Важливим моментом також є необхідність обміну електронної валюти на реальну.

☝ З цією метою фахівці рекомендують для пошуку кращого курсу використовувати сервіси моніторингу обмінників. Важливо розуміти, що в ситуаціях, коли інвестор оперує великим капіталом, різниця курсів навіть в кілька копійок може з'їсти істотну суму.


Дотримання наведеної вище інструкції дозволяє новачкам зрозуміти послідовність дій, які потрібно зробити при інвестуванні в криптовалюту. Більш того, це допоможе уникнути багатьох поширених помилок.

Де можна інвестувати в криптовалюту - огляд 4 кращих бірж ?

Біржа криптовалют являє собою посередника, який зводить воєдино покупців і продавців. При цьому сам майданчик ніяких операцій не здійснює.

Приймаючи рішення вкласти гроші в криптовалюту за допомогою біржі, необхідно максимально серйозно поставитися до вибору майданчика.

Біржі відрізняються один від одного за різними показниками:

 • курси криптовалют;
 • розмір комісії;
 • умови торгівлі;
 • інтерфейс.

Далеко не завжди інтерфейс інтуїтивно зрозумілий для новачків. Більш того, не всі біржі мають українськомовну версію. Якщо такої немає, для роботи з майданчиком знадобляться хоча б базові знання англійської мови.

В Інтернеті діє величезна кількість бірж. Щоб вибрати з них оптимальну для себе, інвестору доведеться проаналізувати і порівняти багато варіантів. Але фахівці рекомендують спосіб простіше - вивчити рейтинги. Нижче представлений ТОП-4 найперспективніших і надійних бірж.

1) Binance

Binance - лідируюча кріптовалютная біржа за обсягом операцій за добу.

Експерти відзначають низькі комісії, швидкі транзакції, ліберальні ліміти по виведенню, а також зручний торговий термінал.

2) EXMO

EXMO - одна з найпопулярніших в Інтернеті СНД бірж. Тут будь-який бажаючий може цілодобово і без вихідних провести транзакцію з криптовалют.

EXMO пропонує інтерфейс, який інтуїтивно зрозумілий. Функціонал біржі досить широкий. Служба підтримки готова в будь-який час оперативно вирішити різні проблеми користувачів.

Сьогодні на біржі зареєстровано понад 250 000 користувачів. Тут здійснюються операції з усіма популярними криптовалютами.

3) Kraken

Kraken - одна з перших бірж криптовалют. Вона була утворена в 2011 році в США, штат Каліфорнія, місто Сан-Франциско.

З моменту створення на цьому майданчику почали торгувати біткоіни. Сьогодні кількість кріптовалютних пар зросла до 57.

Комісія за проведення операцій на біржі розраховується індивідуально, виходячи з обсягу транзакції. Крім того, розмір комісійних залежить від терміну, протягом якого користувач зареєстрований на майданчику.

4) Poloniex

Poloniex - біржа, яка була заснована недавно (в 2014 році), але швидко нарощує кількість користувачів і популярність.

Тут можна провести транзакції з різними валютними парами, кількість яких на даний момент досягла 100. При цьому для торгівлі можна використовувати майже всі світові криптовалюта (навіть ті, які виникли зовсім недавно).

Біржа представлена виключно англомовним інтерфейсом. Але роботі це зазвичай не заважає, так як основні принципи дії зрозумілі інтуїтивно.


Для зручності порівняння описаних вище бірж основні їх особливості ми звели в таблицю, розташовану нижче.

Таблиця «ТОП-4 найнадійніших бірж для інвестування в криптовалюту»

Найменування біржі Розмір комісії, що стягується Особливості біржі
Binance Загальна торгова комісія-0,1 % Лідер за обсягом добових торгів
Kraken Розраховується індивідуально, виходячи з обсягу транзакції, а також тривалості реєстрації користувача Одна з перших в світі кріптовалютних бірж
EXMO За поповнення рахунку і зняття коштів з балансу доведеться платити в середньому 5% Є повністю українофікована версія
Poloniex Визначається використовуваною при проведенні операцій валютою, а також способом поповнення (зняття) Велика кількість криптовалют для проведення операцій

8 порад, які допоможуть безпечно вкласти гроші в криптовалюту ?

Багато фахівців вважають криптовалюту кращим варіантом для вкладення коштів. Однак, щоб інвестиції виявилися максимально прибутковими, потрібно відстежувати ситуацію на ринку, проводити аналіз котирувань і здійснювати ряд інших дій.

Щоб точно знати, що робити в процесі інвестування, рекомендуємо вам скористатися порадами фахівців.

Порада 1. Використовуйте тільки відомі майданчики з чистою репутацією

Багато новачків приймають рішення використовувати для торгівлі не найнадійніші біржі. Пояснюється це тим, що відомі майданчики нерідко стягують більш високу комісію з користувачів.

Але не дарма кажуть, що скупий платить двічі. Краще витратити трохи більше коштів на оплату комісії надійної біржі, ніж позбутися всіх грошей в разі злому рахунку або крадіжки коштів з майданчика. Нещодавно подібні випадки сталися в Японії, Італії та Індії.

Крім того, будь-який поважаючий себе інвестор повинен бути в курсі ситуації і подій на ринку криптовалют. З цією метою корисно вивчати інформацію, представлену на надійних інтернет-сайтах.

Порада 2. Вивчіть інформацію про криптовалюту, а також про її розробника

Перш ніж вкласти кошти в будь-яку криптовалюту, слід вивчити максимальну кількість інформації про неї. Робити це необхідно незалежно від статусу грошової одиниці, а також її капіталізації.

З метою вивчення інформації в першу чергу важливо уважно ознайомитися з сайтом криптовалюти. Величезне значення має аналіз опублікованих тут документів.

Також слід вивчити інформацію, представлену на форумах, де досвідчені інвестори обговорюють різні ринкові фактори, які впливають на криптовалюту.

Щоб бути впевненим в реальному потенціалі купуючої криптовалюти, інвестор повинен проаналізувати наступні критерії:

 • які джерела підтримують функціонування грошової одиниці;
 • які цілі її створення;
 • хто засновники криптовалюти (уважно вивчивши їх профілі в соцмережах, можна зрозуміти, чи є вони тими, за кого себе видають);
 • популярність і репутація розробників.

Далеко не всі інвестори бажають витрачати час на вивчення подібної інформації. Однак, щоб не виявилося, що капітал був вкладений в ненадійну криптовалюту, важливо уважно вивчити зазначені вище критерії.

Порада 3. Проводьте регулярний аналіз історичних і поточних даних про курс криптовалют

Інвестори, які шукають дійсно перспективну криптовалюту для вкладень, повинні оволодіти основами технічного аналізу.

Якщо провести аналіз на підставі історичних даних про курс криптовалют, можна перевірити, чи були досягнуті плановані тенденції вартості конкретної грошової одиниці за певний часовий проміжок.

Такий підхід дозволяє зрозуміти, яка криптовалюта може виявитися найбільш успішною в довгостроковому часовому проміжку. В результаті аналіз допоможе зробити найбільш якісні вкладення.

Порада 4. Оцініть ліквідність купуючої криптовалюти

Ліквідність Електронної грошової одиниці можна оцінити, використовуючи такий показник, як обсяг торгів. Деякі криптовалюти мають занадто низький обсяг торгів. Якщо купити їх, то продати потім буде занадто важко.

Однак слід мати на увазі, що на ліквідність може надавати також вплив, так звана мийка, тобто фіктивні угоди.

Фахівці рекомендують уникати проекти, які штучно роздувають обсяг торгів. Виявити подібні дії дозволяють наступні ознаки: без зміни курсу криптовалюти різко збільшується↑ обсяг торгів.

Порада 5. Вкладайте капітал в перевірені часом криптовалюти

Інвестиції завжди пов'язані з ризиком, особливо якщо це стосується вкладень в криптовалюту. При цьому ризикованість може бути вище, якщо електронна грошова одиниця лише недавно випущена на ринок. Саме тому початківцям інвесторам краще купувати криптовалюту з перевіреною репутацією.

Професіонали впевнені, що для оптимального поєднання прибутковості і ризику слід вибирати криптовалюти, які входять в ТОП-100 за показником ринкової капіталізації. При цьому чим вище↑ розташована електронна грошова одиниця в цьому списку, тим менш ↓ ризикованими будуть вкладення.

Порада 6. Проаналізуйте добовий обсяг торгів по криптовалюті

Обсяг торгів для різних криптовалют традиційно вимірюється в доларах США і біткоінах. Порівняння цього показника для різних криптовалют дозволяє зрозуміти, чи є сенс вкладати кошти в конкретну грошову одиницю.

Обсяг торгів за добу дозволяє зрозуміти, наскільки сильна та чи інша грошова одиниця. Фахівці рекомендують інвестувати тільки в ті криптовалюти, у яких розглянутий показник становить не менше 10 000 доларів.

Досвідчені користувачі зазвичай не вкладаються в грошові одиниці з меншим добовим обсягом торгів, так як це досить ризиковано.

Порада 7. Оцінюйте криптовалюту виходячи з їх ринкової капіталізації, а не курсу

Нерідко початківці інвестори допускають критичну помилку: вони оцінюють криптовалюта, виходячи з її курсу, а не обсягу капіталізації.

Важливо розуміти, що курсова вартість дозволяє лише провести порівняння прибутковості 1-ої криптовалюти на різних тимчасових інтервалах.

Якщо ж потрібно порівняти 2 різні електронні грошові одиниці, їх курсова вартість не може вважатися інформативним показником. В цьому випадку краще використовувати для аналізу обсяги капіталізації, а також місце серед інших криптовалют за цим показником.

Щоб самостійно розрахувати капіталізацію Електронної грошової одиниці, досить помножити кількість криптовалюти в обігу на поточний курс.

Однак найчастіше для залучення нових інвесторів власники проводять додатковий випуск електронних грошей. В результаті їх реальна вартість може зменшитися.

При прийнятті рішення про інвестування не має сенсу оцінювати поточний курс. Пильну увагу слід звертати на реальну її вартість.

Крім того, важливо оцінити майбутні цілі криптовалюти. Це допоможе зрозуміти, якою може стати реальна вартість грошової одиниці в майбутньому.

Порада 8. Безперервно відстежуйте стан інвестиційного портфеля

Для скорочення рівня ризику фахівці рекомендують вводити в інвестиційний портфель різні криптовалюти. Однак слід мати на увазі, що для ефективного управління їм необхідно володіти повною інформацією про рух коштів.

Важливо! Інвестор повинен завжди знати курс електронних грошових одиниць, які входять до складу його портфеля, а також вміти визначати доцільність купівлі та продажу різних валют.

Відповідно до цього слід регулярно коригувати склад портфеля, виставляти стоп-лосси і ордери на покупку.

Сьогодні існує величезна кількість додатків, які дозволяють відстежувати курси криптовалют. Інвесторам важливо навчитися використовувати їх функціонал по максимуму. Це дозволить зробити вкладення найбільш ефективними.


Якщо новачки уважно вивчать представлені вище поради і будуть намагатися слідувати їм, вони зможуть максимально підвищити ефективність і мінімізувати↓ ризики вкладень в криптовалюти.

Важливі правила для початківця кріптоінвестора ✅

В кінці статті наведемо кілька нескладних правил, які фахівці вважають основоположними при інвестуванні в криптовалюту. Новачкам слід запам'ятати їх і постійно використовувати.

Правило 1. Інвестор в будь-якій ситуації повинен залишатися холоднокровним

Криптовалюта відрізняються високим рівнем волатильності. Курс електронних грошей постійно знаходиться в активному русі. Для інвестора величезне значення має вміння зберігати спокій в будь-якій ситуації – навіть в тих випадках, коли курс рухається в протилежну очікуванням сторону.

Нерідко при падінні⇓ криптовалют на різних форумах з'являються повідомлення панічно налаштованих користувачів. Вони стверджують, що рух критичний і слід, поки не пізно, терміново продавати криптовалюту.

Не варто піддаватися подібним настроям. Важливо навчитися аналізувати ринок і приймати зважені рішення.

Правило 2. Важливо вивчити і активно застосовувати на практиці правила управління інвестиціями

Існує кілька важливих правил, які допомагають більш ефективно управляти інвестиціями:

 • не варто весь капітал вкладати в одну криптовалюту (це дозволить диверсифікувати ризики);
 • слід бути готовим до того, що максимальний дохід вдасться отримати тільки при довгострокових вкладеннях;
 • перш ніж вкласти кошти в будь-яку компанію, варто перевірити її надійність.

Правило 3. Слід навчитися визначати кращі моменти для придбання і продажу криптовалюти

❗ Фахівці не рекомендують скупитися і занадто довго вичікувати в надії отримати максимальний прибуток. Після зростання⇑ неминуче починається падіння⇓.

Якщо упустити момент для фіксації доходу, можна втратити істотну частину прибутку. Тому вкрай важливо навчитися визначати оптимальні моменти для покупки і продажу криптовалют.


Досвідчені інвестори в криптовалюти називають вищенаведені правила золотими. Новачки повинні взяти їх на озброєння і завжди слідувати їм.

Висновок + відео

Вкладення капіталу в криптовалюту дозволяє отримувати непоганий прибуток. Однак приймаючи рішення про подібні інвестиції, слід пам'ятати, що вони завжди пов'язані з ризиками.

Ризикованість полягає не тільки в можливості падіння курсу, але і в тому, що електронні гроші досі не визнані світовими державами.

Бажаємо читачам "БізнесКіт" отримувати максимальний дохід від інвестицій! Нехай курс придбаних вами криптовалют постійно зростає.

Якщо у вас залишилися питання, зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть їх в коментарях нижче. Також будемо раді, якщо ви поділитеся статтею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити