Зміст[Сховати]

Привіт, дорогі читачі фінансового журналу "BiznesCat.com"! У цій статті я розповім, де і як відкрити брокерський рахунок, скільки коштує відкриття рахунку у брокера, на які моменти слід звертати особливу увагу новачкові.

З цієї статті ви також дізнаєтеся:

 • де краще відкрити брокерський рахунок;
 • зі скількох років можна це зробити;
 • як виводити гроші з брокерського рахунку;
 • як закрити рахунок у брокера при необхідності.

В кінці публікації ми відповімо на найпопулярніші питання про відкриття брокерського рахунку.

Отже, почнемо!

Відкриття брокерського рахунку

Що потрібно знати перед тим, як відкрити рахунки у брокера ?

Професіонали сходяться на думці, що вкладення коштів на банківський депозит є неефективним. Набагато більший прибуток вдасться отримати, вкладаючи гроші в ринок цінних паперів. Однак перш ніж відкрити брокерський рахунок і приступити до інвестування, слід вивчити цілий ряд нюансів, без знання яких обійтися неможливо.

1) Перш ніж почати інвестувати, слід створити подушку безпеки

? Не можна інвестувати весь вільний капітал. Грошові кошти необхідні для забезпечення життя. Більш того, вони можуть знадобитися в різних форс-мажорних ситуаціях. Бувають випадки, коли гроші потрібні терміново. При цьому вивести їх з брокерського рахунку у вихідні та святкові дні навряд чи вдасться.

Щоб спокійно почати інвестувати, варто створити подушку безпеки. Її розміру повинно вистачати на забезпечення нормального життя протягом не менше 3 місяців (в ідеалі – мінімум року). На цей момент особливо важливо звернути увагу фрілансерам, у яких немає стабільного доходу.

Приступати до інвестування без накопичень ні в якому разі не можна. До речі, зберігати подушку безпеки фахівці рекомендують на банківському депозиті з можливістю часткового зняття коштів без втрати нарахованих відсотків.

2) Будь-які інвестиційні рішення повинні ґрунтуватися на фінансових цілях

Серед новачків поширена помилка, коли вони вибирають фінансові інструменти, грунтуючись на своїх перевагах. У підсумку можуть бути придбані вподобані власнику капіталу акції, які в кінцевому підсумку принесуть тільки збитки.

Щоб уникнути подібних помилок, слід відштовхуватися від наявних фінансових цілей. Це можуть бути конкретні суми на великі покупки, подорож або забезпечення додаткового доходу. Для прийняття рішення слід оцінити, які інвестиційні інструменти допоможуть прийти до поставленої мети з мінімальним ризиком.

3) Важливо пам'ятати: інвестування неможливе без витрат

В процесі інвестування в обов'язковому порядку виникають деякі види витрат. Це можуть бути різні комісії, наприклад:

 • плата за проведення операцій з фінансовими інструментами на біржі;
 • комісія за управління пайовим інвестиційним фондом;
 • плата брокеру за ведення рахунку;
 • комісія депозитарію, що стягується за зберігання фінансових інструментів;
 • комісія за використання програм для трейдингу (в окремій статті читайте, що таке трейдинг зрозумілою мовою).

Не варто боятися комісій, адже вони складають всього кілька відсотків від прибутку. У будь-якому випадку важливо пам'ятати про наявність подібних платежів. Вибір брокерських компаній і тарифів обслуговування слід робити з урахуванням величини комісії.

4) Необхідно відкинути емоції, довіряючи тільки холодному розуму

Фахівці стверджують: нерідко інвестори, здійснюючи торгові операції, грунтуються на страху зазнати збитків і жадібності (бажанні отримати максимальний прибуток). Подібні почуття пов'язані із зайвою вірою новачків в ринок.

Насправді емоції не можуть допомогти досягти успіху в процесі інвестування. Замість них спиратися слід тільки на тверезий розрахунок. В основу будь-яких дій повинна бути покладена торгова стратегія, що базується на обережному досягненні поставлених цілей.

5) Не варто боятися користуватися роботами-консультантами

Сьогодні розроблено величезну кількість програм, званих роботи-радники. Вони діють на базі штучного інтелекту і дають рекомендації щодо інвестицій відповідно до певних алгоритмів.

Для новачків у сфері інвестування роботи-радники можуть стати справжнім порятунком. Більш того, навіть професіонали періодично вдаються до їх допомоги. Найчастіше вони роблять це для перевірки своїх міркувань або в моменти, коли на прийняття рішення у них не вистачає часу.

Роботи-радники можуть бути платними або безкоштовними. Однак навіть при відсутності комісії використання подібних програм може бути досить ефективним.

6) Важливо освоїти принципи диверсифікації

Величезне значення має використання диверсифікації ризиків, тобто розподіл капіталу між кількома інструментами.

Справа в тому, що при вкладенні грошових коштів в один актив в разі невдачі втрати можуть бути величезними. Якщо ж придбати різні фінансові інструменти, скорочення↓ вартості одного з них може бути компенсовано зростанням↑ ціни на інші.


В цілому фахівці рекомендують не боятися інвестицій. Не варто втрачати часу - чим раніше почати отримувати прибуток від капіталу, тим швидше вдасться наблизитися до власних фінансових цілей.

Скільки коштує відкрити брокерський рахунок ?

Сьогодні більшість компаній пропонують відкрити брокерський рахунок абсолютно безкоштовно. Поповнити його можна також без комісії в будь-який зручний час в режимі онлайн.

Традиційно брокери встановлюють мінімальну суму, яку можна внести на брокерський рахунок. Однак для залучення більшої кількості нових клієнтів деякі компанії знизили мінімальний депозит до декількох доларів.

Проте, фахівці рекомендують для самостійного інвестування використовувати суму, еквівалентну 20 000 грн і більше. Аргументів на користь такого розміру депозиту кілька:

 • при невеликій сумі на брокерському рахунку не вдасться використовувати більшість торгових стратегій;
 • багато брокерів встановлюють комісію за ведення рахунку у випадках, коли він поповнений на невелику суму.

Названа сума актуальна для фондового ринку. Якщо розглядати валютний ринок Форекс, тут мінімальний розмір депозиту абсолютно інший. Для нормального початку торгівлі досить внести 150 доларів.

Приймаючи рішення про суму поповнення брокерського рахунку, інвестор в обов'язковому порядку повинен враховувати наявність можливості використовувати кредитне плече в обраній компанії. Цим терміном позначають можливість клієнта оперувати в процесі торгівлі на біржі більшою сумою грошей, ніж знаходиться на брокерському рахунку.

‼ Важливо розуміти: використання кредитного плеча збільшує↑ рівень ризику трейдингу.

Кожна брокерська компанія самостійно встановлює величину розглянутого параметра. При цьому враховуються:

 • група ризику, до якої брокер відносить конкретного клієнта;
 • розмір дисконту по фінансовому інструменту, встановлений компанією для цієї групи клієнтів.

Щоб збільшити розмір використовуваного в торгівлі кредитного плеча, доведеться виконати вимогу підвищеного рівня ризику.

Не менше значення при розрахунку суми, необхідної для відкриття брокерського рахунку, має вибір тарифного плану. На нього впливають такі параметри:

 • обраний спосіб торгівлі - самостійний трейдинг або за допомогою професіоналів;
 • майданчик - вітчизняний або зарубіжний.

Залежно від представлених вище параметрів брокер пропонує клієнту на розгляд кілька тарифних планів. Щоб зробити правильний вибір, доведеться ретельно проаналізувати їх, звернувши пильну увагу на наступні параметри:

 • розмір мінімального депозиту;
 • умови торгівлі;
 • розмір комісії брокера;
 • плата за доступ до кредитного плеча;
 • комісія за підключення до торгових систем.

Коли необхідна грошова сума вже на руках, а тарифний план обраний, можна перейти безпосередньо до відкриття брокерського рахунку.

Як відкрити брокерський рахунок фізичній особі - покрокова інструкція ?

Рано чи пізно багато хто приходить до думки, що гідно заробляти можна тільки на інвестиціях. Щоб приступити до цього процесу, доведеться відкрити брокерський рахунок. Однак далеко не всі знають, як правильно це зробити. Щоб прискорити процес і не допустити величезної кількості помилок, слід скористатися представленою нижче покроковою інструкцією.

Крок 1. Визначення суми поповнення

Більшість брокерів встановлює мінімальний розмір депозиту. Він визначається в першу чергу видом фінансового інструменту, використовуваного в процесі інвестування. Немає сенсу вносити занадто маленьку суму, так як розмір прибутку визначається як відсоток від суми на рахунку.

Однак фахівці попереджають новачків: не варто поповнювати депозит відразу на всю наявну суму. Почати отримувати дохід можна і з не дуже великого рахунку. При цьому завжди є ризик повністю втратити вкладені кошти, навіть якщо брокерська компанія намагається переконати вас, що це не так.

Тим часом, невелика сума на рахунку дозволить перевірити працездатність обраної стратегії.

Новачки, не маючи грошових коштів для поповнення, нерідко приймають рішення заздалегідь відкрити брокерський рахунок. Але важливо враховувати, що деякі компанії при відсутності обороту стягують щомісячну комісію. Щоб не зіткнутися з такою проблемою, краще заздалегідь з'ясувати, чи є в тарифах брокера подібна плата.

Крок 2. Вибір брокера

Брокер являє собою посередника між біржею і учасником торгівлі. Саме ця компанія дозволяє отримати фізичній особі доступ до ринку. На нашому сайті є стаття, в якій детально розповідається, хто такий брокер і чим він займається.

Сьогодні зареєстровано величезну кількість брокерів. У такій ситуації незмінно постає питання: Як вибрати правильну компанію. Щоб уникнути цілого ряду проблем, фахівці рекомендують користуватися порадами професіоналів.

В першу чергу слід ретельно проаналізувати умови обслуговування у конкретного брокера:

 1. з точки зору власних фінансових можливостей початківець трейдер повинен оцінити величину необхідного мінімального депозиту, розмір комісії за основні та додаткові послуги;
 2. брокера слід також приміряти до поставлених цілей з точки зору передбачуваної частоти здійснення угод, а також необхідності виходу на зарубіжні ринки.

На наступному етапі необхідно перевірити легальність діяльності брокерської компанії. В першу чергу слід звернути увагу на наявність ліцензії. Якщо такого документа немає, брокер не має законного права здійснювати свою діяльність. При наявності ліцензії компанії розміщують її у вільному доступі на власному офіційному сайті.

Однак важливо бути гранично уважним: шахраї з метою привласнення грошових коштів клієнтів нерідко підробляють цей офіційний документ. Тому перш ніж довірити брокеру власні кошти, є сенс перевірити компанію на наявність в офіційному реєстрі учасників фінансового ринку.

Не зайвим буде до відкриття рахунку перевірити рейтинг надійності брокерської компанії. Така інформація розміщується як на офіційному сайті брокера, так і на інтернет-ресурсах рейтингових агентств.

Наступним етапом вибору брокера повинен стати аналіз його репутації. З цією метою можна вивчити відгуки інших клієнтів, оцінити термін діяльності компанії на фінансовому ринку, а також масштаби брокера. З одного боку, співпраця з початківцями посередниками може бути дешевшою. Але з іншого боку, укладення договорів з подібними компаніями набагато більш ризиковано.

Новачкам не варто спиратися при виборі брокера на обіцянки, які вони дають в рекламі. Важливо пам'ятати: біржу передбачити неможливо, тому ніхто не може гарантувати вам будь-який рівень доходу. Наявність в рекламі обіцянок про розмір прибутку, а також нульової ймовірності втрати вкладених коштів є лише маркетинговим ходом. Більш того, гарантія прибутковості незаконна і може розцінюватися, як спроба ввести клієнта в оману.

Більш детальна інформація про вибір брокера буде представлена в нашій статті окремим пунктом. Тому на даному етапі зупинимося і перейдемо до розгляду наступного кроку.

Крок 3. Визначення типу брокерського рахунку

Коли фізична особа визначилася з брокерською компанією, йому необхідно вибрати між звичайним і індивідуальним інвестиційним рахунком. Зробити це неможливо, якщо не знати відмінні риси кожного з них.

Звичайний рахунок дозволяє його власнику отримати доступ до здійснення операцій на біржі. При цьому можна вести трейдинг самостійно або довірити кошти досвідченому керуючому. Дохід, одержуваний на звичайному брокерському рахунку обкладається ПДФО. Ставка при цьому фіксується на рівні 18%. Брокер виступає податковим агентом, сплачуючи податок за своїх клієнтів. Власник рахунку на руки отримує вже чистий дохід.

Індивідуальний інвестиційний рахунок або скорочено ІІР надає його власнику такі ж можливості, як звичайний. Однак додатково клієнт отримує можливість оформити податкове вирахування.

Таким чином, інвесторам, які планують відкрити рахунок на тривалий період часу, можна порекомендувати індивідуальний інвестиційний рахунок. Після його поповнення навіть за умови відсутності операцій власник має право отримати відшкодування з прибуткового податку.

Крок 4. Вибір тарифного плану

На вибір своїм клієнтам брокерські компанії пропонують кілька тарифних планів. Щоб вибрати серед них оптимальний, клієнт повинен в першу чергу визначитися зі стратегією, яку він буде використовувати в процесі торгівлі. За цим принципом трейдерів ділять на активних і пасивних.

 • Пасивний інвестор здійснює невелику кількість угод - в середньому по 2-3 на місяць. Він використовує операції на ринку для періодичного поповнення свого портфеля активами. Для такого інвестора значення має розмір комісії за кожну операцію. Але більш значущою є плата за послуги депозитарію, який займається зберіганням цінних паперів.
 • Активні інвестори здійснюють операції на біржі кожен день. Для такого учасника ринку принципове значення має комісія за операцію. Плата за послуги депозитарію не має особливого значення. Тому вибирати слід такі тарифи, в яких комісія за операцію мінімальна.

Новачкам слід враховувати також той факт, що обраний тарифний план найкраще прописати в договорі. Якщо цього не зробити, брокер встановить тариф за замовчуванням. Він може бути не вигідний трейдеру. Про те, хто такий трейдер і чим він займається, читайте в нашій статті.

Крок 5. Вибір способу відкриття брокерського рахунку

Більшість брокерів пропонує своїм клієнтам на вибір 2 способи відкриття рахунку:

 1. за допомогою відвідування офісу компанії. У разі відкриття рахунку у відділенні брокера необхідно тільки надати пакет документів. Всі інші необхідні дії співробітники брокера виконають самостійно;
 2. в режимі онлайн. Відкриття брокерського рахунку через Інтернет дозволяє заощадити величезну кількість часу, адже виходити з дому не доведеться. Однак при проведенні такої процедури слід враховувати цілий ряд нюансів.

Алгоритм відкриття брокерського рахунку онлайн наступний:

 1. відкрити сайт обраного брокера;
 2. перейти в розділ «відкрити рахунок»;
 3. вказати особисту інформацію;
 4. ввести контактні дані;
 5. вказати вибраний тип рахунку, а також тарифний план.

Для вибору тарифного плану доведеться провести аналіз інформації на офіційному сайті брокера. Однак якщо самостійно розібратися не вийде, можна отримати консультацію в режимі онлайн або по телефону у співробітників компанії.

Коли дані заповнені, і номер телефону підтверджений за допомогою введення коду з SMS повідомлення, доведеться пройти ідентифікацію на сайті «держпослуги».

Якщо реєстрація на даному ресурсі відсутня, доведеться пройти відповідну процедуру. Для цього буде потрібно ввести особисті дані. Інформація перевіряється автоматично протягом декількох хвилин. Однак для повного доступу до сайту держпослуг доведеться додатково пройти ідентифікацію. Детальна інформація розміщена на відповідному порталі.

Після реєстрації на сайті держпослуг доведеться заповнити анкетні дані і відправити брокеру скан документа, що посвідчує особу. При відкритті брокерського рахунку через Інтернет існує небезпека, пов'язана з можливістю зіткнутися з шахраями.

Якщо у користувача є сумніви в легальності сайту, не варто вводити особисті відомості. Перш за все слід переконатися, що це офіційний ресурс брокера.

Крок 6. Підготовка документів для відкриття рахунку у брокера

Брокерські компанії самостійно розробляють перелік документів, необхідних для відкриття рахунку. Проте існує пакет паперів, який необхідний в будь-якому випадку.

Для відкриття брокерського рахунку обов'язково будуть потрібні:

 • заява, а також анкета за формою брокерської компанії;
 • документ, що засвідчує особу;
 • свідоцтва, що підтверджують взяття на податковий облік

Важливо пам'ятати: якщо після відкриття рахунку у його власника змінилися будь-які дані, необхідно повідомити нову інформацію брокеру. Якщо не зробити цього, можуть виникнути проблеми зі зняттям коштів з рахунку.

Крок 7. Отримання підтвердження про відкриття брокерського рахунку

Коли всі документи надані, а договір підписаний, відомості направляються брокером на біржу для реєстрації рахунку. Цей процес може зайняти до 2-ох діб. Коли брокерський рахунок буде відкритий, його власник отримає доступ до біржі. При цьому на номер мобільного прийде sms-повідомлення, що підтверджує відкриття рахунку.

Крок 8. Поповнення брокерського рахунку

Після відкриття брокерського рахунку поповнити його можна в будь-який зручний час. Поки це не буде зроблено, рахунок буде неактивний.

Існує кілька способів внесення грошових коштів на депозит:

 • переказом з банківської карти;
 • банківським переказом з накопичувального або ощадного рахунку;
 • переказом з електронного гаманця;
 • деякі брокери надають можливість поповнити депозит готівкою через касу у відділенні компанії.

Важливо розуміти: брокерські компанії забороняють внесення грошей на депозит третіми особами. Поповнити рахунок може тільки власник, Не можна робити це ні родичам, ні знайомим. Переказ коштів повинен бути здійснений з рахунку, який відкритий на власника депозиту.

Також проблеми нерідко виникають при спробі поповнити брокерський рахунок коштами, розміщеними на рахунку, відкритому на індивідуального підприємця. Якщо є таке бажання, варто уточнити у брокера, чи є така можливість.

Слід також враховувати, що брокери ніколи не вимагають поповнити рахунок конкретним способом. Це є однією з ознак шахрайства. Те ж саме стосується вимоги перевести кошти на номер електронного гаманця.


Після закінчення процедури відкриття брокерського рахунку можна перейти безпосередньо до інвестування. Точне дотримання представленої вище інструкції допоможе прискорити процес і уникнути цілого ряду помилок.

Де краще відкрити брокерський рахунок новачкові - огляд ТОП-3 компаній ?

Вибрати хорошого брокера - завдання не з легких. Особливо складно самостійно зробити це новачкам на фінансовому ринку. Щоб не допустити помилок, фахівці рекомендують користуватися рейтингами, які складаються професіоналами.

№1. Forex Club

Більшість фахівців рекомендують новачкам починати освоєння трейдингу з брокера Форекс Клаб.

Це одна з кращих компаній для торгівлі на біржі.

Можна виділити цілий ряд переваг Forex Club:

 1. тривалий час роботи на ринку;
 2. високий↑ рівень надійності;
 3. наявність величезної кількості позитивних відгуків;
 4. брокер завжди виплачує клієнтам отриманий прибуток.

Відкрити брокерський рахунок можна на офіційному сайті компанії - www.fxclub.org.

№2. Фінам

Багато користувачів кажуть, що Фінам є не кращим брокером для самостійних трейдерів-новачків.

Справа в тому, що тут досить жорсткі умови обслуговування:

 • максимальний розмір кредитного плеча становить 1:40;
 • мінімальна сума поповнення брокерського рахунку встановлена на рівні 12 000 грн.

Однак подібні умови нескладно пояснити-Фінам є одним з небагатьох брокерів, у якого є ліцензія.

Прекрасним варіантом отримання доходу з Фінам, який підійде навіть тим, у кого немає досвіду роботи на біржі, є розвиток реферальної мережі. Іншими словами, брокер платить гроші за залучення нових клієнтів.

При цьому Фінам є однією з найнадійніших брокерських компаній. Тому проблем із залученням бути не повинно, в результаті чого такий спосіб заробітку може приносити непоганий дохід. Більш того, створена цим способом реферальная мережа дозволяє заробляти протягом декількох років.

№3. Alpari

Альпарі є унікальною брокерською компанією. Тут пропонують не тільки заробляти на трейдингу, але і отримувати дохід, передаючи досвід новачкам. Відповідно, початківці трейдери тут можуть отримати необхідні знання.

З самого початку роботи Альпарі приділяв величезну увагу освіті своїх клієнтів. Для навчання новачків брокер наймає трейдерів, які мають досвід успішної торгівлі.

Професіонали можуть заробляти тут, використовуючи кілька видів діяльності:

 • викладання новачкам основ трейдингу;
 • навчання різним видам аналізу;
 • проведення аналізу ринкової ситуації;
 • навчальні курси на підставі власної стратегії трейдингу.

Ну не варто думати, що стати викладачем в Alpari дуже легко. Перш ніж приступити до роботи, доведеться довести співробітникам брокера наявність наступних якостей:

 • глибоке знання теорії;
 • тривалий досвід успішної торгівлі на ринку;
 • наявність навичок викладання;
 • бажання працювати протягом тривалого періоду.

Однак Альпарі є прекрасним вибором не тільки для професіоналів. Новачкам, у яких немає досвіду роботи на біржі, можна запропонувати скористатися сервісом ПАММ-рахунків. Цей варіант дозволяє інвестору передати грошові кошти в управління професіоналам.


Далеко не завжди є сенс самостійно аналізувати пропозиції брокерів і вибирати найбільш оптимальний з них. Заощадити час і уникнути величезної кількості помилок можна, відкривши рахунок в одній із запропонованих компаній.

На що звертати увагу при виборі брокера для відкриття брокерського рахунку - 10 важливих пунктів

В умовах одночасного існування на ринку величезної кількості брокерів вибір посередника стає складним завданням. Полегшити її допоможе перелік критеріїв, які слід враховувати при прийнятті рішення.

[1] Наявність ліцензії

В першу чергу при виборі брокера необхідно переконатися, що у нього є ліцензія на ведення відповідної діяльності. Згідно з законами брокером називають професійного учасника фінансового ринку. Щоб отримати цей статус, компанія повинна відповідати визначеним законом критеріям. Виконання всіх умов перевіряється на етапі оформлення ліцензії, яка являє собою документ, що підтверджує право на ведення діяльності.

Зазвичай брокерська компанія розміщує фотографію своєї ліцензії на власному сайті. Однак варто переконатися, що вона непідробна, і перевірити її наявність у переліку, розміщеному на сайті НБУ.

Відсутність ліцензії у брокера робить його діяльність незаконною. Такі компанії варто відразу виключати з можливих для співпраці варіантів.

[2] Умови обслуговування

Найважливіші умови обслуговування клієнтів в брокерській компанії представлені в регламенті. Зазвичай цей документ можна знайти на сайті організації. Але слід розуміти: регламент є дуже громіздким. Цей документ включає велику кількість положень і містить всю інформацію, що стосується взаємодії брокера і клієнта.

Тому вивчення регламенту від початку і до кінця вимагає величезної кількості часу. Щоб його заощадити, слід в першу чергу визначитися з цілями відкриття брокерського рахунку. Після цього залишиться вивчити ті пункти регламенту, які стосуються взаємодії в процесі вирішення поставлених завдань.

У будь-якому випадку існує ряд положень регламенту, які слід вивчити незалежно від цілей клієнта:

 • умови проведення угод;
 • порядок позики цінних паперів;
 • способи і терміни введення і виведення грошових коштів;
 • порядок списання комісії;
 • умови врегулювання спорів;
 • яким чином списується і зараховується варіаційна маржа;
 • умови примусового закриття угод брокерською компанією.

[3] Тарифи брокера

У кожного клієнта власні потреби на фінансовому ринку. Хороші брокерські компанії враховують в своїх тарифах кожну з них. Тому уважний аналіз вартості обслуговування в брокерській компанії дозволяє запобігти неприємні несподіванки в процесі діяльності в майбутньому.

При вивченні тарифів важливо враховувати наступні критерії:

 • наявність мінімального розміру платежу за ведення рахунку;
 • величина торгового обороту, що впливає на комісію, яка визначається як відсоток від суми операції;
 • наявність або відсутність плати за депозитарну діяльність, тобто за зберігання цінних паперів та обробку операції (у більшості випадків така плата є фіксованою);
 • наявність платежів за отримання доступу до мобільних, А також стаціонарних версій Програми для торгівлі;
 • вартість зняття грошових коштів з брокерського рахунку;
 • комісія за маржинальне кредитування, яке дозволяє оперувати більшим обсягом коштів, ніж є на рахунку, а також обсяги позик на ринках Московської біржі;
 • наявність і величина плати за подачу заявок в телефонному режимі.

Важливо уважно поставитися до вибору тарифного плану. У більшості брокерських компаній зміна тарифу здійснюється не в момент подачі заяви, а з першого числа місяця, наступного за цією датою.

[4] Онлайн-програми для навчання новачків

Проведення розрахунків, аналіз ринку, а також робота з торговим терміналом мають величезну кількість нюансів і вимагають від користувача певних навичок. Якщо немає спеціалізованої фінансової освіти, самостійно розібратися у всіх питаннях можна, але це зажадає великої кількості часу. Набагато простіше і швидше скористатися онлайн навчальними програмами брокера.

Насправді більшість надійних брокерів мають навчальні центри. Однак далеко не завжди курси є безкоштовними. Важливою перевагою буде піднесення матеріалу простою і зрозумілою мовою.

Початківцям трейдерам фахівці рекомендують звернути увагу на брокерів, які публікують навчальні матеріали у вільному доступі і дозволяють користуватися ними без внесення комісії.

[5] Оцінка служби підтримки

Коли всі попередні пункти будуть проаналізовані, фахівці радять зателефонувати за телефоном служби підтримки або написати у відповідний онлайн-чат. Це допоможе оцінити швидкість і якість консультації, а також компетенцію співробітників відповідної Служби брокера.

При перевірці служби підтримки найкраще задавати питання, відповіді на які майбутній клієнт вже побачив в регламенті і тарифах. Це допоможе оцінити, наскільки чесно і повно співробітники відповідають на питання своїх клієнтів. Не варто забувати, що саме до служби підтримки доведеться звертатися в майбутньому для вирішення складних питань. Тому важливо отримати повну і швидку відповідь на свої питання.

[6] Фінансові ринки, до яких брокерська компанія надає доступ

Важливо провести вдумливий аналіз переліку ринків, до яких брокерська компанія надає доступ, з точки зору сфер, де планується працювати. Особливо важливо зробити це тим, хто бажає відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок. Справа в тому, що доступ на фондовий ринок за таким рахунком дозволяють отримати не всі брокери.

[7] Відгуки інших клієнтів в мережі Інтернет

Істотне значення має аналіз спеціалізованих інтернет-форумів з метою вивчення відгуків інших клієнтів. На більшості великих сайтів такого типу є розділи, в яких регулярно спілкуються представники брокерських компаній, а також їх клієнти.

[8] Зарахування дивідендів і виплат по ІІР на звичайний брокерський рахунок

Якщо справа стосується індивідуального інвестиційного рахунку, при виборі брокера важливо віддати перевагу такій компанії, яка надає можливість отримання дивідендних і виплат по купону на брокерський рахунок або на банківські реквізити.

Справа в тому, що при зарахуванні їх безпосередньо на ІІР вони поповненням не вважаються і не можуть збільшувати податкове вирахування. Якщо ж зарахування здійснюється на інші рахунки, і згодом кошти переводяться на індивідуальний інвестиційний, така сума може вважатися поповненням.

[9] Процедура оподаткування

Згідно з чинним законодавством брокер виступає податковим агентом для своїх клієнтів. При цьому на компанію накладається ряд зобов'язань, а також певна відповідальність.

Брокерська компанія повинна утримати ПДФО, розраховуючи податок з прибутку за ставкою 18%. Такий обов'язок є у всіх брокерів. Процес утримання ПДФО може дещо відрізнятися. Особливо це стосується ситуацій, коли коштів на рахунку недостатньо для оплати податку.

Одні компанії в такому випадку вимагають внести на рахунок відсутню грошову суму. Інші-повідомляють, що податок утриманий не в повному обсязі, так як коштів на рахунку виявилося недостатньо. При цьому податкова інспекція працює з платником податків самостійно. Виставляє громадянину вимогу про сплату ПДФО.

Слід враховувати: деякі брокерські компанії при знятті іноземної валюти з брокерського рахунку блокують кошти в сумі, що дорівнює еквіваленту податку в гривнях. При цьому за валютними операціями брокер податковим агентом законодавчо не визнається. Блокування коштів є внутрішнім рішенням компанії. Тим часом, подібні нюанси в обов'язковому порядку прописуються в регламенті в пунктах, що стосуються оподаткування.

[10] Відмова брокеру в позиці належних клієнту цінних паперів

Новачки в роботі з цінними паперами нерідко задаються питанням, яка доля цінних паперів при банкрутстві брокера. Насправді хвилювання виправдані. Однак відштовхуватися слід від законів.

Відповідно до цивільного законодавства цінні папери є майном фізособи, що належить йому на праві власності. Брокерська компанія не може відповідати за власними зобов'язаннями активами, що належать клієнтам. Цей момент є принциповим. НБУ досить жорстко контролює права учасників фінансового ринку. Якщо він виявляє порушення законодавства, відразу припиняє діяльність брокерської компанії.

Однак фахівці рекомендують фізичним особам, щоб бути абсолютно спокійними за свою власність, оформити відмову брокеру в позиці цінних паперів.

Брокер має право користуватися цінними паперами клієнтів у своїх інтересах. При цьому компанія зобов'язана повернути зайняті цінні папери на першу вимогу. Щоб виключити можливість подібного використання, слід оформити відповідну відмову.


Проаналізувавши всі зазначені критерії, фізична особа може істотно спростити процедуру вибору брокера. При цьому враховувати їх слід в сукупності, адже ігнорування хоча б одного з них, може привести до невірних висновків.

Як вивести гроші з брокерського рахунку - простий алгоритм дій ?

Отримати грошові кошти з брокерського рахунку досить просто. Алгоритм процедури при цьому наступний:

 1. оформлення заявки на виведення грошових коштів;
 2. зазначення реквізитів для виведення;
 3. через певний період часу гроші перераховуються на рахунок клієнта.

Час виведення грошових коштів може бути різним. У різних брокерів він становить від декількох годин до декількох днів. Більш того, деякі компанії здійснюють виведення грошових коштів тільки в конкретний день тижня.

Однак в залежності від брокерської компанії можуть бути обмеження на виведення грошових коштів з рахунку. Опис основних з них представлено в таблиці нижче.

Таблиця: "Існуючі обмеження на виведення грошових коштів з рахунку у різних брокерів"

Обмеження Опис
Бонуси При наявності будь-яких бонусів на брокерському рахунку виведення коштів зазвичай досить важкий. В цьому випадку використовуються певні процедури, що встановлюють, коли можна буде зняти гроші. Наприклад, доведеться отримати прибуток в розмірі величини бонусу. Це дозволяє брокеру заборонити зняття грошей, які він надав своєму клієнтові в борг в якості бонусу.
Зняття за реквізитами поповнення Щоб убезпечити кошти своїх клієнтів, брокери часто дозволяють виведення грошей тільки на рахунок, з якого було вироблено поповнення. Обхідний шлях для цього обмеження-лист в службу підтримки з проханням вивести кошти на інші реквізити. Але в цьому випадку може знадобитися документальне підтвердження володіння рахунком.
Використання нового IP Якщо в Особистий кабінет користувача здійснюється вхід з нового пристрою або IP-адреси, заявку на виведення коштів заморожують на кілька днів. Це дозволяє брокеру захистити кошти клієнтів від зловмисників. Розрахунок робиться на те, що при спробі шахрайства протягом періоду блокування реальний власник рахунку зайде на нього і поміняє пароль, захистивши свої гроші.
Обмеження по максимальній сумі виведення Цей вид обмеження зустрічається досить рідко. Проте, деякі брокери з метою збереження свого бюджету встановлюють обмеження по сумі зняття. Це дозволяє компаніям застрахувати себе на випадок виведення коштів великими трейдерами, що оперують капіталом, що становить велику частку коштів брокера.
Обмеження за мінімальною сумою виводу Цей варіант зустрічається ще рідше, ніж попередній. У цьому випадку власник рахунку змушений або отримати прибуток, або внести кошти до мінімальної суми виведення.
Вивід в конкретні дні

Причин для такого обмеження може бути кілька:

 • швидка обробка заявок скрутна;
 • є шанс, що під час очікування виведення трейдер програє частину коштів.

Представлений в таблиці перелік обмежень не є вичерпним. Кожен брокер самостійно розробляє умови виведення.

У більшості випадків всі обмеження або допомагають захистити кошти клієнтів, або виступають вимушеним заходом. При цьому грамотний трейдер при виборі брокера завжди вивчає умови виведення і має право відмовитися від співпраці з компанією, умови якої його не влаштовують.

Можливі ризики

Брокери - це комерційні організації, які отримують прибуток за рахунок надання послуг населенню. У кожного брокера є кілька ліцензій від Центробанку, наприклад: на ведення брокерської та дилерської діяльності, роботу з депозитарієм та активами. Як і будь-яка фінансова компанія, брокери можуть збанкрутувати або втратити ліцензію.

Активи, придбані через брокера, - це електронні записи, що зберігаються у відокремленому відділі компанії. Якщо посередник з якихось причин припиняє діяльність, права на куплені папери залишаються у інвестора. Всі записи можна буде перевести в депозитарій іншої компанії.

Однак якщо брокер неправильно організував облік і зберігання активів, то є ризик втратити папери і витратити чимало часу на судові розгляди.

Важливо! Якщо банківські вклади застраховані державою, то щодо брокерських рахунків ніяких гарантій немає. Тому, вибираючи брокера, орієнтуйтеся на рейтинги біржі і не довіряйте сумнівним організаціям, навіть якщо вони обіцяють найвигідніші тарифи і мінімальні комісії.

FAQ (часті питання) ?

При вивченні питань відкриття брокерського рахунку може виникнути чимало питань. Для новачків пошук відповідей на них може стати клопітким заняттям. Щоб позбавити читачів від проблем, ми відповідаємо на найпопулярніші питання.

Питання 1. Як закрити брокерський рахунок?

Перш ніж прийняти рішення про необхідність закриття брокерського рахунку, слід згадати тарифи. Якщо в разі відсутності обороту по рахунку платити за обслуговування не доводиться, можна зберегти рахунок і не здійснювати процедуру розірвання договору.

Як приклад далі мова піде про закриття брокерського рахунку, відкритого в Ощадбанку.

В Ощадбанку для закриття рахунку можна скористатися одним з 2-х основних способів: через Ощадбанк Онлайн або відділення банку.

Зателефонувавши на гарячу лінію банку, можна отримати додаткову інформацію.

Крім того, рахунок може бути закритий за рішенням брокера (варіант 3).

Розглянемо названі варіанти докладніше.

Варіант 1. Закриття рахунку через Ощадбанк Онлайн

Простіше і швидше за все закриття брокерського рахунку здійснюється через Особистий кабінет або додаток з обслуговування. Досить витратити 10 хвилин, щоб розірвати договір через Ощадбанк Онлайн.

Для цього необхідно дотримуватися наступного алгоритму:

 1. відкрити в браузері сторінку Ощадбанк Онлайн;
 2. увійти в особистий кабінет за допомогою введення логіна і пароля;
 3. вибрати розділ «рахунки і вклади»;
 4. перейти за посиланням «закриття вкладу»;
 5. заповнити спеціальну заяву в електронному вигляді;
 6. підтвердити правильність внесення даних натисканням відповідної кнопки;
 7. ще раз перевірити інформацію і натиснути «продовжити»;
 8. підтвердити свої наміри за допомогою введення коду з смс-повідомлення;
 9. натиснути "Продовжити" і дочекатися підтвердження успішності операції;
 10. важливо роздрукувати документ, який підтверджує закриття рахунку.

Розірвати договір на брокерське обслуговування можна не тільки через Особистий кабінет на сайті, але і через мобільний додаток.

Варіант 2. Закриття через офіс Ощадбанку

Якщо прийнято рішення закрити брокерський рахунок через відділення Ощадбанку, слід принести туди документ, що засвідчує особу, а також договір обслуговування. Фахівці в офісі запропонують оформити заяву на закриття брокерського рахунку. Коли цей документ буде підписаний і прийнятий, залишиться чекати його розгляду.

Закриття здійснюється протягом 3-5 днів. Після закінчення процедури клієнту прийде відповідне смс-повідомлення.

Варіант 3. Закриття рахунку з ініціативи брокера

Можна назвати ряд причин, за якими Ощадбанк закриває рахунок, не питаючи згоди клієнта:

 1. ненадання в строк документів для відкриття рахунку;
 2. порушення умов укладеного договору;
 3. відсутність оборотів по рахунку протягом року за умови нульового залишку;
 4. протягом 60 днів недостатньо грошових коштів для виконання Клієнтом умов договору.

Перш ніж рахунок буде закритий з ініціативи брокера, клієнту надсилається відповідне повідомлення. При цьому використовується адреса, вказана в договорі. Термін направлення - не пізніше 10 днів до дати закриття рахунку.

Також розглянемо особливості закриття ІІР (індивідуального інвестиційного рахунку).

Закриття індивідуального інвестиційного рахунку

Індивідуальний інвестиційний рахунок дозволяє своєму власникові отримувати податкове вирахування з ПДФО. При цьому важливо пам'ятати: кошти на ІІР повинні знаходитися не менше 3-х років.

Якщо закрити рахунок раніше, в залежності від типу вирахування можливі 2 варіанти:

 • якщо рахунок типу А, відрахування йде на внески, клієнту доведеться повернути державі отриманий податкове вирахування;
 • якщо рахунок типу Б, відрахування йде на отриманий прибуток, власнику рахунку доведеться сплатити ПДФО, як за звичайним брокерським рахунком.

Щоб закрити індивідуальний інвестиційний рахунок, слід дотримуватися наступного алгоритму:

 1. перевести цінні папери в грошові кошти шляхом їх продажу;
 2. оформити заявку на виведення грошей з рахунку;
 3. дочекатися виводу;
 4. подати заявку на закриття рахунку;
 5. отримати повідомлення про розірвання договору.

Нюанси закриття брокерського рахунку

Приймаючи рішення закрити брокерський рахунок, слід пам'ятати про декілька особливостей процедури:

 • всі відкриті угоди будуть автоматично закриті;
 • не пізніше 2 робочих днів власник рахунку повинен направити розпорядження на виведення грошей (якщо цього не зробити, кошти будуть переведені за реквізитами, зазначеними в заяві);
 • після закінчення місяця з моменту закриття рахунку клієнт зможе отримати довідку.

Фахівці не рекомендують закривати брокерський рахунок, якщо на це немає вагомих причин. Особливо це стосується тих користувачів, у яких немає збитків на ринку. Справа в тому, що закриття рахунку – простіша процедура, ніж його відкриття.

Питання 2. Зі скількох років можна відкрити брокерський рахунок?

Законами встановлено ряд правил щодо вчинення будь-яких юридично значущих дій (у тому числі це стосується відкриття брокерського рахунку):

 • до 14 років громадяни не мають права на вчинення подібних дій;
 • з 14 до 18 років можна здійснювати розглядаються дії при наявності на це письмової згоди офіційних представників (батька або опікуна);
 • після 18 років дієздатні громадяни мають право здійснювати будь-які юридично значущі дії без обмежень.

Згода являє собою досить складний документ. Його слід отримувати на будь-які дії. При цьому згода повинна містити докладний опис контрагента. Тобто при оформленні документа доведеться вказати, відкриття якого рахунку і у якого брокера дозволяється, а також інші значущі умови. Подібні дії контролюються органами опіки та піклування.

Питання 3. Що робити, якщо брокер не дає вивести гроші з рахунку?

Трейдери можуть зіткнутися з проблемами при спробі вивести грошові кошти з брокерського рахунку. При цьому важливо розуміти: причини заборони на зняття грошей можуть бути різні.

Одні є цілком законними правилами, встановленими компанією. Вони покликані захищати трейдера. Інші причини можуть бути частиною шахрайської схеми. Важливо розбиратися в нюансах кожної ситуації.

 1. Законних причин для заборони може бути багато. Наприклад, реквізити для виведення відрізняються від рахунку, з якого вироблено поповнення. У цьому випадку причина відмови в знятті - захист трейдера. Якщо шахраї отримають доступ до його кабінету, зняти гроші у них не вийде. Всі подібні обмеження в обов'язковому порядку прописуються в регламенті обслуговування. Але трейдер не повинен переживати навіть в тому випадку, якщо якесь з них було втрачено з виду. У подібних ситуаціях кошти блокуються на рахунку на час. Після вирішення ситуації гроші можна буде вивести.
 2. Ознакою шахрайства може бути відмова у виведенні коштів з незрозумілих або безглуздих причин. Запідозривши недобре, трейдер повинен в першу чергу заспокоїтися і спробувати вирішити ситуацію. Є ймовірність, що сталося непорозуміння, трейдер і брокер просто не зрозуміли один одного. Якщо вирішити ситуацію за допомогою служби підтримки не вдається, пояснення брокера є плутаними, швидше за все, причиною відмови у виводу є шахрайство. У цьому випадку фахівці рекомендують, продовжуючи спроби мирного вирішення питання, направити документи до суду та інших органів, спробувати процедуру примусового виведення коштів.

Висновок + відео

Без брокерського рахунку неможливо обійтися, якщо є бажання вести інвестиційну діяльність. При цьому відкриття рахунку у брокера - досить складна процедура. Вона вимагає певних знань, а також вивчення цілого ряду нюансів.

Ми бажаємо нашим читачам успіхів на фінансовому ринку! Нехай відкриття брокерського рахунку буде максимально вигідним!

Якщо вам сподобалася стаття - не забудьте поділитися нею в соц мережах зі своїми друзями.

До нових зустрічей на сторінках онлайн-журналу "БізнесКіт.com"!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити