Зміст[Сховати]

Здрастуйте, дорогі читачі "BiznesCat.com"! У цій статті ми поговоримо про інвестиції в бізнес і стартап-проекти. Також будуть поради з пошуку стартового капіталу для інвестування.

Отже, почнемо!

Про те, як правильно інвестувати в початківець бізнес-проект і в який стартап краще вкласти гроші - читайте в цій публікації.

Інвестиції в бізнес-проекти

Чому інвестиції в бізнес і стартапи - це вигідно?

Важка спадщина Радянського Союзу у вигляді планової економіки і заборони на комерційну діяльність дає про себе знати і донині хоча після розпаду СРСР пройшло більше 30 років.

Багато людей досі вважають щоденну службу в офісі з фіксованою зарплатою раз в місяць єдиним ефективним способом заробити. Підсумок відомий — маленька пенсія і вибір між покупкою їжі або оплатою комунальних послуг.

Читайте статтю: Куди вкласти гроші в цьому році.

Між тим інвестиції в бізнес сьогодні — це регулярний значний дохід, причому пасивний, у вигляді дивідендів. Тобто працюючи на бізнес і його розвиток сьогодні, ви забезпечуєте собі гідне майбутнє завтра. За умови, звичайно, що вкладення будуть успішними.

Інвестиції в бізнес-проекти — це запорука безбідного майбутнього, можливість задовольнити амбіції і отримувати пасивний дохід через деякий час.

В даний час завдяки глобальній мережі інтернет не потрібно навіть спеціальної освіти — навчитися всьому можна онлайн. Причому ІНВЕСТИЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ настільки просунуті, що вкладення на початковій стадії або мінімальні, або зовсім не потрібні.

Інвестиції в бізнес

В який бізнес вкласти гроші - ТОП-5 перевірених ідей

Звичайно, ідеальним варіантом було б розвивати свій бізнес з нуля (стартап) в тій області, в якій ви професійно розбираєтеся. Але навіть якщо у вас немає талантів і здібностей, це не буде великою перешкодою.

Можна скористатися готовими схемами, про які мова піде нижче.

Ідея 1. Малий бізнес

Отже, що ж являє собою поняття "малий бізнес"?

Малий бізнес – це комерційна діяльність незалежних учасників ринку, що відрізняється малим розміром оборотних коштів і невеликою кількістю персоналу.

Такі фірми зазвичай діють поодинці, не входячи до складу великих холдингів.

Розрізняють 3 види інвестиції в малий бізнес:

 • в діючі фірми з метою розширити поле діяльності;
 • у бізнес-плани, тобто вкладення в проект на нульовому етапі;
 • купівля бізнесу «під ключ», що вже має впізнаваність бренду, своїх постачальників і ринки збуту.

Якщо ви грамотно підійдете до вибору виду діяльності при покупці бізнесу або його частини — успіх не змусить себе чекати.

Якщо ж ви вибираєте вкладення на нульовій стадії — ви повинні зуміти оцінити ефективність бізнес-плану.

У будь-якому випадку в малому бізнесі вийти на окупність і заробити перший прибуток можна досить швидко.

Ідея 2. Виробництво продукції

Вибираючи цей вид інвестицій, не забудьте поцікавитися фінансовою звітністю і швидкістю обороту капіталу. Також не завадить вивчити ринкову нішу, співвідношення попиту і пропозиції, врахувати конкуренцію.

Щоб вийти на перший прибуток, не варто звертати свою увагу на виробництво предметів розкоші.

Для швидкого результату потрібно вибирати виробництво продукції для середнього класу, з невисокою собівартістю і швидким терміном реалізації. Наприклад, товари першої необхідності, засоби особистої гігієни, побутова хімія, косметика, продукти харчування.

Ідея 3. Франшиза

Якщо говорити доступною мовою, то:

Франшиза – це оренда бренду і його моделі ведення діяльності.

Купуючи бізнес по франшизі, ви не вкладаєтеся в рекламно-інформаційну діяльність, не витрачаєте час на розробку логотипу. Дизайн приміщень вже придуманий головним підприємством, ризики давно прораховані, бренд пізнаваний. Вам залишається тільки розвивати свою філію і отримувати прибуток.

Відомі торгові марки, що працюють за франшизою:

 • Макдональдс;
 • Аврора;
 • Ів Роше;
 • Аскона.

Принцип у франшизи простий: ви купуєте готову філію і починаєте заробляти під відомою торговою маркою.

Ідея 4. Інфобізнес в інтернеті

Тут необхідно бути обізнаним в якій-небудь області. Наприклад, ви юрист або лікар, а може психолог або бізнес-тренер – варіантів маса.

Суть інфобізнес в інтернеті — створення свого сайту і просування його в пошуковій видачі. Коли у вас стане досить відвідувачів, можна буде заробляти на продажу посилань, на контекстній рекламі, на рекламних рядках.

Не хочете сайт, Instagram вам на допомогу - інфоблог також несе прибуток у вигляді реклами. Також через свій блог можна продавати тренінги, семінари, курси з кулінарії, фітнес-програми і так далі. Все що завгодно, тільки правдиво і професійно. Фінансова віддача тут залежить від кількості реальних передплатників.

Популярна тема зараз — мистецтво просування instagram-блогів, так званий інформаційний маркетинг. За певну суму вас навчать, як збирати підписки, лайки і репости.

Ідея 5. Ремонт квартир і офісів

З сьогоднішньою швидкістю забудови така робота ніколи не переведеться. Власники нерухомості хочуть якісний і недорогий ремонт.

Вкладаючи гроші в розвиток «ремонтного бізнесу», можна забезпечити себе доходами надовго.

Як інвестувати в свій бізнес (стартап) - 4 основних етапи з інвестування в проекти

Є дані, що тільки 10% бізнес-проектів і стартапів отримують подальший розвиток. Інші не можуть розкрутитися, знайти свою нішу і припиняють існування.

Як інвестувати в свій бізнес

Щоб увійти в 10% успішних підприємців, необхідно мати чіткий план дій і слідувати йому. А тепер докладна поетапна інструкція, з чого почати інвестування.

Етап 1. Вибираємо ринкову нішу

Звичайно традиційні сфери бізнесу здаються надійними і перевіреними, але і ринок там давно освоєний і поділений. Потрібно дуже постаратися і придумати нестандартний підхід, щоб відкусити хоча б маленький шматочок пирога.

Набагато цікавіше експериментувати і відкривати щось нове. Ризик звичайно великий↑, але в разі успіху гідна прибуток забезпечена.

Звичайно не варто відмовлятися зовсім від «перевантажених» напрямків. Уважно вивчіть співвідношення попиту і пропозиції в цікавій Вас сфері. Деякі ідеї для бізнесу ми розглянули в одній з наших статей, рекомендуємо прочитати її.

Якщо попит перевищує пропозицію, то у вас є шанс на створення успішного бізнес-проекту. Запропонуйте будь-які доповнення та інновації – і клієнти підуть до вас.

Корисна стаття: Куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід

Етап 2. Офіційне оформлення

Для малих форм бізнесу підійде ТОВ або ФОП. Зареєструвати бізнес і платити податки потрібно обов'язково, щоб у держави не було до вас претензій. Тим більше існує держпідтримка підприємців, у вигляді дотацій на пільгове кредитування та відстрочення по сплаті податків.

Відкрити ФОП простіше і дешевше. Так, наприклад, державне мито при реєстрації ФОП — 320 грн, ТОВ — 1 600 грн. Крім того, у міру розвитку бізнесу ФОП можна перереєструвати на ТОВ.

Системи оподаткування:

 1. загальна (податок на прибуток);
 2. спрощена (об'єктами оподаткування є доходи та доходи–витрати. Такий підхід дозволяє істотно знизити↓ податковий тягар);
 3. єдиний податок на поставлений дохід — тільки для ФОП. Відрізняється базовою ставкою, що вважається, наприклад, від розмірів торгової площі.

Для різних видів підприємницької діяльності та форм реєстрації підходить своя система оподаткування. Тут буде необхідна консультація досвідченого бухгалтера.

Етап 3. Відкриття розрахункового рахунку

Тут все просто: вибираєте банк, керуючись тарифами розрахунково-касового обслуговування і розміром комісії.

Після надаєте в банк документи, що підтверджують державну реєстрацію вашої справи і печатку (при наявності, для ФОП печатка не обов'язкова). Відкриваєте рахунок і починаєте працювати.

Етап 4. Бізнес-план

Ви оформили свою організацію, відкрили розрахунковий рахунок, обрали систему оподаткування. Тепер можна починати діяльність. Для того щоб все йшло без накладок, необхідний, складений раніше, бізнес-план, в якому будуть враховані всі нюанси.

Бізнес-план — чітко розписана програма для здійснення комерційної діяльності з аналізом продукції, ринків збуту, конкуренції та інших даних. Розробляється для плавного і поетапного розвитку підприємства.

Де взяти стартовий капітал - 5 перевірених варіанти

На початковій стадії розвитку грошей завжди не вистачає. І, як правило, підприємці стурбовані тим, де їх взяти, бажано ще безоплатно. Якщо вже це зовсім неможливо, то хоча б у борг під незначний відсоток.

Давайте докладніше поговоримо про джерела фінансування і розглянемо 5 варіантів, де взяти гроші.

Варіант 1. Власні накопичення

Ідеальний варіант. При грамотному бізнес-плануванні можна не тільки повернути вкладене, але і примножити. А це і є сенс підприємництва.

Варіант 2. Безвідсоткова позика

Це гроші, які можна взяти в борг у родичів або знайомих. Повертати доведеться, але можна домовитися про термін або повернення частинами. Відсотки не нараховуються, за домовленістю зрозуміло.

Можна запропонувати частку в бізнесі або визначити розмір ренти. Якщо ваша бізнес-модель приваблива-бажаючі знайдуться.

Варіант 3. Кредит

Тут треба все зважити і прорахувати. Підшукати кілька варіантів з вигідними умовами і подати заявки одночасно в усі місця. Необхідно буде надати обґрунтований бізнес-план, де будуть прописані терміни отримання першого прибутку.

Але буває так, що банк відмовляє без пояснення причин. Тоді потрібно шукати інші варіанти фінансування.

Варіант 4. Позика у приватної особи

Знайти людей, які цим займаються, можна в Мережі. Фахівці рекомендують використовувати цей спосіб як крайній, якщо немає інших варіантів.

Цей бізнес криміналізований. Незважаючи на всі розписки, по ньому дуже багато суперечок. Відсотки за користування величезні⇑. Приватний інвестор також може поставити умовою частку в бізнесі. Так що багато разів подумайте.

Варіант 5. Державна підтримка

Держава зараз вкрай зацікавлена в розвитку малого бізнесу. Існують спеціальні центри, що фінансуються з бюджету країни, куди може звернутися підприємець-початківець.

Там йому допоможуть організувати свою справу в максимально сприятливих умовах. Також можна встати на чергу в програму субсидування і отримати 30 000 грн підйомних. Цим займаються регіональні Центри зайнятості.

Підводні камені і ризики інвестування в стартапи і бізнес-проекти

Немає такої справи, яка б не містила в собі ризику, навіть інвестування невеликих сум. Нехай ризик мінімальний, але він є.

Важливо! Підприємство не діє у вакуумі, а є частиною бізнес-середовища, елементи якого впливають один на одного і можуть давати збій. Все це, зрозуміло, відбивається на діловій активності.

Перерахуємо найбільш часто зустрічаються небезпеки на шляху новачків:

 • недобросовісна конкуренція;
 • невдала бізнес-стратегія;
 • постачальники та підрядники, що порушують умови договору;
 • орендодавці, які змінюють вартість оренди без будь-яких на те підстав;
 • різкі ринкові коливання, падіння попиту;
 • запланований прибуток відрізняється від реальної в гіршу сторону;
 • управлінські помилки.

У будь-якому випадку необхідно завжди зберігати спокій і ясну голову. Паніка не допоможе, а допоможуть ретельно сплановані дії. Іноді доведеться залучити фахівців на платній основі, так що важливо мати під рукою необхідні контакти.

Читайте також: У що вкласти гроші - ТОП-5 кращих ідей

Інвестиції в бізнес з нуля

Можливими об'єктами для вкладення можуть виступати не тільки оригінальні ідеї, але і вже функціонують, які довели свою спроможність.

Тут інвестору необхідно з'ясувати першопричину того, чому власник залучає кошти в уже запущений проект.

Цілком можливо, що проект не настільки успішний наскільки про нього говорять. Однак, найчастіше, причини зовсім в іншому. Наприклад, власник вирішив відійти від справ, або йому знадобилися вільні гроші, або ж він планує відкрити інший бізнес.

Найпростіший спосіб фінансування-інвестувати в стартап власні кошти. Однак такий варіант дуже рідкісний. Як правило, гроші є у одних, а бізнес-ідеї — У інших людей. Тому другий спосіб - знайти інвесторів, які зможуть профінансувати проект. Таких людей ще називають бізнес-ангелами.

Шукають вкладників на спеціальних майданчиках, інвестиційних форумах. Іноді трапляються і унікальні ситуації, коли зацікавлених партнерів зводять життєві ситуації.

Однак знайти інвестора-велика удача. Найчастіше стартапери вдаються до кредитів або програм державного фінансування малого та середнього бізнесу.

Інвестиції в готовий бізнес

Інвестиції в готовий бізнес пропонують інвестору безліч переваг:

 • можливість отримання унікального і ексклюзивного досвіду і знань з ведення бізнесу
 • відсутність стресу від запуску нової ніким не випробуваної ідеї
 • істотна економія часу і коштів.

У готовий бізнес вкладати кошти інвесторів простіше: вже є звітність, оборотні відомості, можна закласти обладнання, нерухомість, сам бізнес, взявши кредит на його розвиток. Банки охочіше кредитують тих, з кого є, що взяти, в разі фіаско.

Деякі види бізнесу кредитуються на пільгових умовах. Відбувається це в тому випадку, якщо держава або влада регіону зацікавлені в розвитку даного напрямку підприємницької діяльності. Організаторам бізнесу надаються не тільки кредити зі зниженою процентною ставкою, але вигідні умови діяльності, пільги по податках, субсидії.

Недоліки вкладень в готові бізнес-проекти:

 • у разі пайової участі можливі розбіжності з партнерами
 • високоризиковий актив
 • законодавчі та бюрократичні бар'єри
 • необхідність наявності профільних знань, навичок і досвіду підприємницької діяльності
 • ситуативність і сезонність багатьох видів підприємницької діяльності, що веде до невизначеності.

Інвестиції в малий бізнес

На ринку малого бізнесу склалася така ситуація, що бізнесменам-початківцям сьогодні дуже складно знайти ресурси для запуску їх проектів. Банки кредитують вкрай неохоче, та й умови на яких надаються позики не найвигідніші.

Саме тому бізнесмени звертаються за допомогою до приватних інвесторів. Для тих інвестиції в малий бізнес дуже цікавий хоч і несуть чимало ризиків і проблем.

Інвестиції в малий бізнес це фінансування інвестором не великої фірми, що має чіткий план по створенню і реалізації товару або послуги.

Ринок дрібного підприємництва в нашій країні ще недостатньо розвинений, тому при веденні переговорів приватним інвесторам необхідно бути вкрай уважними.

Необхідно ретельно вивчити всю представлену документацію, що включає в себе докладний бізнес-план та інші документи.

Пропонована інвесторам ідея повинна бути прописана від і до. Від того в чому її суть і цінність, до покрокового плану по втіленню її в життя і отримання прибутку.

Повинна бути розписана видаткова і дохідна частина, на що йтимуть витрати і з чого витягуватися дохід.

Не можна обходити увагою і сам договір про інвестування, особливо пункти прав і обов'язків сторін, а також розподілу доходів.

Основні способи інвестування в малий бізнес:

 • купівля бізнесу на етапі банкрутства (повернення бізнес-проекту до життя і стабільного функціонування обіцяє інвестору відчутний дохід через те, що проекти на етапі банкрутства продаються за дуже низькою і вигідною ціною)
 • купівля частки в бізнесі (інвестор отримує право на розподіл доходу плюс стає його співвласником)
 • надання позики на розвиток бізнесу (дивіденди за результатами діяльності)

Залучення коштів на середній і великий бізнес вимагає більш жорсткого і раціонального підходу. Необхідно продумати стратегію інвестування, покрокову реалізацію бізнес-плану. Важливо продумати варіанти, що потрібно буде робити, якщо трапиться форс-мажор або бізнес не принесе очікуваного прибутку. Найрозумніше вдатися до послуг страховиків, які зможуть застрахувати бізнес-ризики.

Класифікація бізнес інвестицій

Вкладення в підприємницьку діяльність (бізнес) можна класифікувати на підставі наступної групи ознак:

 • етап або фаза інвестування (інвестори вкладають власні активи або на етапі запуску (початковому), або на етапі функціонування проекту. Відмінності в тому, що на етапі запуску значна частка вкладених ресурсів йде на рекламу і розкрутку ідеї. При інвестиціях в готовий бізнес-проект такого роду витрати в кілька разів менше, або зовсім відсутні.)
 • розмір інвестицій (виділяють повне або часткове інвестування. Повне інвестування здійснюється в проект зі зрозумілим бізнес планом і стратегією його розвитку. Іншими словами в проект в якому інвестор впевнений, або у власний бізнес)
 • форма вкладень (інвестори вкладають у виробничі активи (технологічні лінії, Сировина, матеріали, інструменти та інше, що необхідно для виробництва), або в цінні папери компанії)
 • належність бізнес ідеї (фінансування власних або сторонніх ідей)
 • вид заробітку (можливі два варіанти, заробіток може бути або активним, або пасивним. Активним його називатимуть, коли інвестор бере безпосередню участь у розвитку та управлінні проектом. Пасивним, коли інвестор лише отримує дивіденди від функціонування проекту.)

FAQ: відповіді на часті питання ?

Питання 1. Де шукати круті стартап-проекти?

Майданчики та біржі стартапів

У таких базах проекти зручно відсортовані по нішах і проходять хоча б мінімальну модерацію:

 1. AngelList - англомовний світовий сервіс для пошуку інвесторів
 2. Pipeline на Rusbase - проекти приймаються в базу тільки, якщо є ознаки затребуваності і працюючий прототип. Інвестори повинні бути готові вкласти в один проект не менше $50 000
 3. StartTrack - краудінвестинговий майданчик працює і як база стартаперів

Відкриті бази даних про стартапи

На такі сайти проекти потрапляють в результаті публічних угод, які вже залучили інвестиції. Можна оцінити хронологію угод і раундів.

Наприклад, Data на Rusbase позиціонує себе як енциклопедія венчурних інвестицій. На мій погляд, це одна з найбільш зручних майданчиків для інвестора і пошуку відповідного проекту для вкладень. Там є профілі стартапів і фондів, хронологія угод і всі персоналії.

Проекти легко «відфільтрувати» по раунду, ніші і регіону.

Спостерігати за фіналами конкурсів

До фінішу конкурсів доходять тільки найсильніші проекти. Приклад: GenerationS - щорічний конкурс проводить РБК. У ньому беруть участь технологічні стартапи (біохімія, Робототехніка, енергетика, телеком, «розумне місто», авіакосмічні технології).

Вибирайте, інвестуйте, заробляйте!

Питання 2. Як інвестувати в стартапи?

Способів вкластися в багатообіцяючу ідею в Україні кілька.

Краудінвестингові платформи

Я вже якось писав про краудінвестинг. Що це? У двох словах, майданчики для колективних приватних інвестицій з метою отримання прибутку. Цим вони і відрізняються від класичного краудфандінга, коли вкладення робляться на благодійній основі. Або в обмін на символічні "плюшки" в майбутньому (наприклад, знижки).

За умовами краудінвестингу інвестор може отримати:

 1. Повернення вкладеної суми з відсотками (модель називається «народне кредитування»)
 2. Частку в компанії («Акціонерний краудфандінг»)
 3. Відсоток від доходів бізнесу («роялті»)

Краудінвестинг - ідеальний варіант для початківців інвесторів. Зручний формат дозволяє в режимі онлайн вкласти невеликі гроші відразу в кілька ідей. Але є ризик, що вони будуть збиткові або не «доживуть» до етапу реалізації.

Модель p2p-кредитування

Такі майданчики зводять разом приватних інвесторів і позичальників (середній і малий бізнес).

До моделі p2p-кредитування відноситься проект "Місто грошей". Перед додаванням в базу кожен проект оцінюють фахівці компанії (перевіряється платоспроможність і кредитна історія).

Договір про позику укладається безпосередньо між позичальником та інвестором. Можна вкладати суми від 4 000 грн на термін від півроку до трьох років. Для інвестора середня ставка становить 35%.

Побути в ролі бізнес-ангела

Бізнес-ангели інвестують в стартапи на ранній стадії за частку в проекті або за конвертований борг (знижка на покупку акцій в наступному раунді). Мінімальні вкладення "ангелів" починаються з $50 000.

Вони ж підтримують проект на рівні ідеї і готового прототипу продукту.

Високі ризики диверсифікують "розкидом" по 10-15 командам. Ідеально, якщо такий інвестор розбирається в ніші і володіє достатнім досвідом.

Вкладати в стартап через клуб інвесторів онлайн

Інвестор озвучує клубу свої побажання до проекту. Клуб шукає підходящий варіант, організовує угоду і бере свою комісію. Такий варіант дуже зручний для співінвестування, коли увійти в проект можна з порівняно невеликою сумою.

Питання 3. Де знайти інвестиції для малого бізнесу

Представники бізнес-середовища часто задаються питанням, де знайти інвестора для малого бізнесу. Єдиного рецепта немає, проте існує кілька перевірених варіантів:

 • використовувати особисті знайомства та зв'язки;
 • брати участь у тематичних виставках та презентаціях;
 • вивчити попит на ринку і безпосередньо робити пропозиції великим компаніям - потенційним споживачам кінцевого продукту;
 • звернутися в територіальний орган влади з підтримки дрібного бізнесу.

Інвестор для малого бізнесу готовий вкладати кошти тільки в проект компанії, що працює прозоро. З метою самопрезентації необхідно розробити інвестиційну пропозицію-документ, що наочно демонструє:

 • прибутковість вкладення;
 • можливість виведення активів в обумовлені терміни.

Питання 4. Як залучити інвестора в бізнес

Вирішивши знайти інвестиції в бізнес, ви повинні точно пам'ятати, що жоден, навіть найблагородніший інвестор, не дасть вам грошей просто тому, що йому сподобалася ідея. Що в першу чергу цікавиться всіх, хто займається фінансовими вкладеннями – власний прибуток. Тому найголовніше в залученні фінансів-переконати інвестора в тому, що вкладення принесе йому прибуток.

Багато хто думає, що якщо їх ідея неймовірна оригінальна, це на 100% забезпечить їм успіх. Це типова помилка. Насправді, більшість компаній, фондів і приватних підприємців з сумнівом ставляться до подібного роду проектів. Їм не цікава ваша ідея. Їм потрібен стабільний дохід. А стабільність забезпечують перевірені, звичні області.

Не важливо, на скільки грандіозна ваша бізнес-ідея. Важливо-наскільки добре ви зумієте її піднести, чи вдасться вам переконати вкладників в прибутковості справи.

Крок 1. Величезну роль тут відіграє бізнес-план. Саме на нього інвестори звертають увагу в першу чергу. Він повинен бути грамотно складений, містити максимум необхідної інформації, а саме:

 • Опис проекту;
 • Розрахунок необхідної суми вкладень;
 • Аналіз вигоди, яку отримає вкладник;
 • Термін окупності бізнесу;
 • Перспективи розвитку справи.

Крім цього, потрібно звертати величезну увагу на дрібниці. Тут все має значення, навіть те, на папері якої якості надрукований план. Дрібниць в цій справі не буває.

Крок 2. Дуже важливо підібрати вірну форму співпраці, яка влаштує інвестора. Ця форма повинна бути вказана в бізнес-плані.

Всього існує три основних способи, як інвестор зможе отримати прибуток від вкладення:

 1. Відрахування відсотків від вкладеної суми;
 2. Відсоток від прибутку компанії;
 3. Частка в бізнесі.

Найвигіднішим для вас буде другий варіант. Але інвестори погоджуються на нього не завжди. Втім, це питання зазвичай, обговорюється з вкладником після демонстрації проекту. Якщо інвестора не влаштовує запропонований спосіб співпраці, і він наполягає на іншому, найкраще погодитися на його умови. У бізнесі потрібно проявляти завзятість, але не в цьому питанні.

Крок 3. Переговори. Від їх успішності залежить практично все. Дуже важливо добре до них підготуватися. Підготуйте якісну презентацію своєї ідеї. Продумайте всі можливі питання, які можуть виникнути у інвесторів. Перевірте, щоб жодна, навіть найменша деталь проекту не викликала сумнівів.

Якщо ви замовляли бізнес-план у професіонала, найкраще взяти його на переговори в якості консультанта. Він допоможе вам відповісти на самі каверзні питання, а також зможе роз'яснити всі тонкощі майбутнього бізнесу.

Зрозуміло, дуже важливо правильно себе подати. Тут грає роль і інтонація, з якою ви говорите, і швидкість мови, і ваш зовнішній вигляд. Ніколи не забувайте про дрібниці, в залученні інвестицій вони дуже важливі.

Якщо переговори закінчаться успішно, вам запропонують підписати договір. Звісно, читати його треба максимально уважно. Перевірте, чи прописана в ньому сума вкладення, термін співпраці, права та обов'язки сторін.

Висновок + відео

Ознайомившись з вищевикладеним матеріалом, ви тепер в курсі основних понять про інвестиції. Ваша справа — зважитися на свій бізнес і запустити успішний стартап.

Пам'ятайте, ми живемо в такому світі, де якщо сам собі не допоможеш – ніхто не допоможе. Тому інвестиції в бізнес-початківець (або стартап) сьогодні-безбідна старість завтра!

На цьому у нас все. Команда "BiznesCat.com" бажає успіхів у справах і вдалих інвестицій!

P.S. Якщо вам сподобався даний матеріал, поділіться ним в соц мережах зі своїми друзями!

До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити