Зміст[Сховати]

Здрастуйте, дорогі читачі "BiznesCat.com"! У цій статті ми поговоримо про інвестиції в бізнес і стартап-проекти. Також будуть поради з пошуку стартового капіталу для інвестування.

Отже, почнемо!

Про те, як правильно інвестувати в початківець бізнес-проект і в який стартап краще вкласти гроші - читайте в цій публікації.

Інвестиції в бізнес-проекти

Чому інвестиції в бізнес і стартапи - це вигідно?

Важка спадщина Радянського Союзу у вигляді планової економіки і заборони на комерційну діяльність дає про себе знати і донині хоча після розпаду СРСР пройшло більше 20 років.

Багато людей досі вважають щоденну службу в офісі з фіксованою зарплатою раз в місяць єдиним ефективним способом заробити. Підсумок відомий — маленька пенсія і вибір між покупкою їжі або оплатою комунальних послуг.

Читайте статтю: Куди вкласти гроші в цьому році.

Між тим інвестиції в бізнес сьогодні — це регулярний значний дохід, причому пасивний, у вигляді дивідендів. Тобто працюючи на бізнес і його розвиток сьогодні, ви забезпечуєте собі гідне майбутнє завтра. За умови, звичайно, що вкладення будуть успішними.

Інвестиції в бізнес-проекти — це запорука безбідного майбутнього, можливість задовольнити амбіції і отримувати пасивний дохід через деякий час.

В даний час завдяки глобальній мережі інтернет не потрібно навіть спеціальної освіти — навчитися всьому можна онлайн. Причому ІНВЕСТИЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ настільки просунуті, що вкладення на початковій стадії або мінімальні, або зовсім не потрібні.

В який бізнес вкласти гроші - ТОП-5 перевірених ідей

Звичайно, ідеальним варіантом було б розвивати свій бізнес з нуля (стартап) в тій області, в якій ви професійно розбираєтеся. Але навіть якщо у вас немає талантів і здібностей, це не буде великою перешкодою.

Можна скористатися готовими схемами, про які мова піде нижче.

Ідея 1. Малий бізнес

Отже, що ж являє собою поняття "малий бізнес"?

Малий бізнес – це комерційна діяльність незалежних учасників ринку, що відрізняється малим розміром оборотних коштів і невеликою кількістю персоналу.

Такі фірми зазвичай діють поодинці, не входячи до складу великих холдингів.

Розрізняють 3 види інвестиції в малий бізнес:

 • в діючі фірми з метою розширити поле діяльності;
 • у бізнес-плани, тобто вкладення в проект на нульовому етапі;
 • купівля бізнесу «під ключ», що вже має впізнаваність бренду, своїх постачальників і ринки збуту.

Якщо ви грамотно підійдете до вибору виду діяльності при покупці бізнесу або його частини — успіх не змусить себе чекати.

Якщо ж ви вибираєте вкладення на нульовій стадії — ви повинні зуміти оцінити ефективність бізнес-плану.

У будь-якому випадку в малому бізнесі вийти на окупність і заробити перший прибуток можна досить швидко.

Ідея 2. Виробництво продукції

Вибираючи цей вид інвестицій, не забудьте поцікавитися фінансовою звітністю і швидкістю обороту капіталу. Також не завадить вивчити ринкову нішу, співвідношення попиту і пропозиції, врахувати конкуренцію.

Щоб вийти на перший прибуток, не варто звертати свою увагу на виробництво предметів розкоші.

Для швидкого результату потрібно вибирати виробництво продукції для середнього класу, з невисокою собівартістю і швидким терміном реалізації. Наприклад, товари першої необхідності, засоби особистої гігієни, побутова хімія, косметика, продукти харчування.

Ідея 3. Франшиза

Якщо говорити доступною мовою, то:

Франшиза – це оренда бренду і його моделі ведення діяльності.

Купуючи бізнес по франшизі, ви не вкладаєтеся в рекламно-інформаційну діяльність, не витрачаєте час на розробку логотипу. Дизайн приміщень вже придуманий головним підприємством, ризики давно прораховані, бренд пізнаваний. Вам залишається тільки розвивати свою філію і отримувати прибуток.

Відомі торгові марки, що працюють за франшизою:

 • Макдональдс;
 • Фікс прайс;
 • Ів Роше;
 • Аскона.

Принцип у франшизи простий: ви купуєте готову філію і починаєте заробляти під відомою торговою маркою.

Ідея 4. Інфобізнес в інтернеті

Тут необхідно бути обізнаним в якій-небудь області. Наприклад, ви юрист або лікар, а може психолог або бізнес-тренер – варіантів маса.

Суть інфобізнес в інтернеті — створення свого сайту і просування його в пошуковій видачі. Коли у вас стане досить відвідувачів, можна буде заробляти на продажу посилань, на контекстній рекламі, на рекламних рядках.

Не хочете сайт, Instagram вам на допомогу - інфоблог також несе прибуток у вигляді реклами. Також через свій блог можна продавати тренінги, семінари, курси з кулінарії, фітнес-програми і так далі. Все що завгодно, тільки правдиво і професійно. Фінансова віддача тут залежить від кількості реальних передплатників.

Популярна тема зараз — мистецтво просування instagram-блогів, так званий інформаційний маркетинг. За певну суму вас навчать, як збирати підписки, лайки і репости.

Ідея 5. Ремонт квартир і офісів

З сьогоднішньою швидкістю забудови така робота ніколи не переведеться. Власники нерухомості хочуть якісний і недорогий ремонт.

Вкладаючи гроші в розвиток «ремонтного бізнесу», можна забезпечити себе доходами надовго.

Як інвестувати в свій бізнес (стартап) - 4 основних етапи з інвестування в проекти

Є дані, що тільки 10% бізнес-проектів і стартапів отримують подальший розвиток. Інші не можуть розкрутитися, знайти свою нішу і припиняють існування.

Щоб увійти в 10% успішних підприємців, необхідно мати чіткий план дій і слідувати йому. А тепер докладна поетапна інструкція, з чого почати інвестування.

Етап 1. Вибираємо ринкову нішу

Звичайно традиційні сфери бізнесу здаються надійними і перевіреними, але і ринок там давно освоєний і поділений. Потрібно дуже постаратися і придумати нестандартний підхід, щоб відкусити хоча б маленький шматочок пирога.

Набагато цікавіше експериментувати і відкривати щось нове. Ризик звичайно великий↑, але в разі успіху гідна прибуток забезпечена.

Звичайно не варто відмовлятися зовсім від «перевантажених» напрямків. Уважно вивчіть співвідношення попиту і пропозиції в цікавій Вас сфері. Деякі ідеї для бізнесу ми розглянули в одній з наших статей, рекомендуємо прочитати її.

Якщо попит перевищує пропозицію, то у вас є шанс на створення успішного бізнес-проекту. Запропонуйте будь-які доповнення та інновації – і клієнти підуть до вас.

Корисна стаття: Куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід

Етап 2. Офіційне оформлення

Для малих форм бізнесу підійде ТОВ або ІП. Зареєструвати бізнес і платити податки потрібно обов'язково, щоб у держави не було до вас претензій. Тим більше існує держпідтримка підприємців, у вигляді дотацій на пільгове кредитування та відстрочення по сплаті податків.

Відкрити ІП простіше і дешевше. Так, наприклад, державне мито при реєстрації ІП — 320 грн, ТОВ — 1 600 грн. Крім того, у міру розвитку бізнесу ІП можна перереєструвати на ТОВ.

Системи оподаткування:

 1. загальна (податок на прибуток);
 2. спрощена (об'єктами оподаткування є доходи та доходи–витрати. Такий підхід дозволяє істотно знизити↓ податковий тягар);
 3. єдиний податок на поставлений дохід — тільки для ІП. Відрізняється базовою ставкою, що вважається, наприклад, від розмірів торгової площі.

Для різних видів підприємницької діяльності та форм реєстрації підходить своя система оподаткування. Тут буде необхідна консультація досвідченого бухгалтера.

Етап 3. Відкриття розрахункового рахунку

Тут все просто: вибираєте банк, керуючись тарифами розрахунково-касового обслуговування і розміром комісії.

Після надаєте в банк документи, що підтверджують державну реєстрацію вашої справи і печатку (при наявності, для ІП печатка не обов'язкова). Відкриваєте рахунок і починаєте працювати.

Етап 4. Бізнес-план

Ви оформили свою організацію, відкрили розрахунковий рахунок, обрали систему оподаткування. Тепер можна починати діяльність. Для того щоб все йшло без накладок, необхідний, складений раніше, бізнес-план, в якому будуть враховані всі нюанси.

Бізнес-план — чітко розписана програма для здійснення комерційної діяльності з аналізом продукції, ринків збуту, конкуренції та інших даних. Розробляється для плавного і поетапного розвитку підприємства.

Де взяти стартовий капітал - 3 перевірених варіанти

На початковій стадії розвитку грошей завжди не вистачає. І, як правило, підприємці стурбовані тим, де їх взяти, бажано ще безоплатно. Якщо вже це зовсім неможливо, то хоча б у борг під незначний відсоток.

Давайте докладніше поговоримо про джерела фінансування і розглянемо 3 варіанти, де взяти гроші.

Варіант 1. Власні накопичення

Ідеальний варіант. При грамотному бізнес-плануванні можна не тільки повернути вкладене, але і примножити. А це і є сенс підприємництва.

Варіант 2. Безвідсоткова позика

Це гроші, які можна взяти в борг у родичів або знайомих. Повертати доведеться, але можна домовитися про термін або повернення частинами. Відсотки не нараховуються, за домовленістю зрозуміло.

Можна запропонувати частку в бізнесі або визначити розмір ренти. Якщо ваша бізнес-модель приваблива-бажаючі знайдуться.

Варіант 3. Кредит

Тут треба все зважити і прорахувати. Підшукати кілька варіантів з вигідними умовами і подати заявки одночасно в усі місця. Необхідно буде надати обґрунтований бізнес-план, де будуть прописані терміни отримання першого прибутку.

Але буває так, що банк відмовляє без пояснення причин. Тоді потрібно шукати інші варіанти фінансування.

Варіант 4. Позика у приватної особи

Знайти людей, які цим займаються, можна в Мережі. Фахівці рекомендують використовувати цей спосіб як крайній, якщо немає інших варіантів.

Цей бізнес криміналізований. Незважаючи на всі розписки, по ньому дуже багато суперечок. Відсотки за користування величезні⇑. Приватний інвестор також може поставити умовою частку в бізнесі. Так що багато разів подумайте.

Варіант 5. Державна підтримка

Держава зараз вкрай зацікавлена в розвитку малого бізнесу. Існують спеціальні центри, що фінансуються з бюджету країни, куди може звернутися підприємець-початківець.

Там йому допоможуть організувати свою справу в максимально сприятливих умовах. Також можна встати на чергу в програму субсидування і отримати 30 000 грн підйомних. Цим займаються регіональні Центри зайнятості.

Підводні камені і ризики інвестування в стартапи і бізнес-проекти

Немає такої справи, яка б не містила в собі ризику, навіть інвестування невеликих сум. Нехай ризик мінімальний, але він є.

Важливо! Підприємство не діє у вакуумі, а є частиною бізнес-середовища, елементи якого впливають один на одного і можуть давати збій. Все це, зрозуміло, відбивається на діловій активності.

Перерахуємо найбільш часто зустрічаються небезпеки на шляху новачків:

 • недобросовісна конкуренція;
 • невдала бізнес-стратегія;
 • постачальники та підрядники, що порушують умови договору;
 • орендодавці, які змінюють вартість оренди без будь-яких на те підстав;
 • різкі ринкові коливання, падіння попиту;
 • запланований прибуток відрізняється від реальної в гіршу сторону;
 • управлінські помилки.

У будь-якому випадку необхідно завжди зберігати спокій і ясну голову. Паніка не допоможе, а допоможуть ретельно сплановані дії. Іноді доведеться залучити фахівців на платній основі, так що важливо мати під рукою необхідні контакти.

Читайте також: У що вкласти гроші - ТОП-5 кращих ідей

Висновок

Ознайомившись з вищевикладеним матеріалом, ви тепер в курсі основних понять про інвестиції. Ваша справа — зважитися на свій бізнес і запустити успішний стартап.

Пам'ятайте, ми живемо в такому світі, де якщо сам собі не допоможеш – ніхто не допоможе. Тому інвестиції в бізнес-початківець (або стартап) сьогодні-безбідна старість завтра!

На цьому у нас все. Команда "BiznesCat.com" бажає успіхів у справах і вдалих інвестицій!

P.S. Якщо вам сподобався даний матеріал, поділіться ним в соц мережах зі своїми друзями!

До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити