Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті поговоримо про інвестиції в нерухомість: в які об'єкти можна інвестувати свої гроші і як це правильно зробити.

Хочете створити пасивний дохід, щоб отримувати гроші, не роблячи для цього великих зусиль? Тоді інвестування в нерухомість допоможе вам досягти цієї мети.

Прочитавши даний матеріал, ви дізнаєтеся:

 • в яку нерухомість варто вкладати свої грошові кошти;
 • як інвестувати в комерційну нерухомість;
 • як не попастися до шахраїв на гачок.

Інвестиції в нерухомість

Чому інвестування в нерухомість - це вигідно?

Інвестування в нерухомість є одним з найбільш дохідних і стабільних вкладень на сьогоднішній день. Нерухоме майно - це довгострокова перспектива.

Вклавши кошти в комерційну або житлову нерухомість, ви як мінімум – зберегти від інфляції, а як максимум – примножите свій капітал.

Нерухоме майно завжди було одним з найбільш ліквідних активів. Квартири, будинки, земельні ділянки завжди користувалися попитом на ринку. Адже кожен день утворюється нова сім'я, якій просто необхідний дах над головою.

Для інвестування в нерухоме майно не обов'язково відразу володіти великою сумою грошових коштів. Можна вступити в ЖБК (ЖИТЛОВО - БУДІВЕЛЬНИЙ кооператив), або вкласти гроші в малогабаритне житло.

Існують 2 варіанти отримання доходу від нерухомості, що купується:

 1. Довгостроковий актив: купив квартиру, здав в оренду і примножуєш свій капітал;
 2. Короткостроковий актив: купив квартиру на стадії будівництва, а після здачі будинку її ліквідність зросла, і продаж приносить дохід.

📌 Про те, як продати квартиру швидко і вигідно, читайте в нашій статті.

Нерухоме майно в маленьких селищах і селах буде менш ліквідним, ніж у великих містах. Але, відповідно, воно і коштує на порядок дешевше.

Не варто забувати і про витрати на утримання даного активу:

 • капітальний ремонт;
 • регулярний косметичний ремонт;
 • виправлення поломок по необхідності;
 • щомісячні комунальні платежі та інше.

📌 Рекомендуємо також прочитати статтю - "Куди вкласти гроші".

В яку нерухомість вкласти гроші - ТОП-4 популярних види об'єктів нерухомого майна

Далі детально розберемо різні види нерухомості, особливості інвестування і важливі аспекти.

Вид 1. Жилі приміщення

Розглянемо на конкретному прикладі вкладення грошових коштів в квартиру.

При виборі нерухомості варто обов'язково звертати увагу на наступні показники:

 • район, в якому вона знаходиться;
 • транспортну доступність;
 • внутрішню інфраструктуру (двори, парковки, дитячі садки, школи, магазини і т. д.);
 • внутрішній стан квартири і будинки в цілому.

Вид 2. Комерційні приміщення

Інвестиції в комерційну нерухомість більш прибуткові, так як вона коштує дорожче на ринку житла.

Варто враховувати! Навіть невелике офісне або торгове приміщення може коштувати на порядок вище житлової квартири в цьому ж районі. Однак і орендна плата за комерційне приміщення буде в рази вище⇑ орендної плати житлової квартири.

Комерційна нерухомість найбільше підходить для довгострокового вкладення з метою отримання орендної плати.

Вид 3. Земельні ділянки

Вклавши свої накопичення в земельну ділянку, на швидку оренду теж не варто розраховувати. Вкладати в земельну ділянку грошові кошти - це на перспективу.

Брати потрібно землю під будівництво або ж для сільськогосподарських угідь.

Вид 4. Об'єкти за кордоном

Вигідні інвестиції в нерухомість в 2020 році включають в себе вкладення в іноземні об'єкти. Як актив - це дуже перспективне вкладення, особливо якщо ви часто виїжджаєте в цю країну. Як і у нас, вартість на житло в інших країнах рідко падає.

Купуючи нерухомість за кордоном варто бути гранично уважним, вам не обійтися без допомоги посередника, а це додаткові витрати.

Важливо! В першу чергу розглядайте країни, в яких ви можете отримати громадянство або дозвіл на проживання, інакше це вкладення не має сенсу.

При зміні влади або переворот держава може позбавити права власності на нерухомість не громадянина і забрати її на користь держави.

В цілому, це дуже цікаве і перспективне вкладення грошових коштів.

Як інвестувати в нерухомість - покроковий алгоритм дій

Крок 1. Зібрати стартовий капітал

Вам потрібні вільні грошові кошти для інвестування.

Якщо ви обмежені в фінансах, розгляньте наступні варіанти:

 • придбайте кімнату, щоб перепродати її дорожче або здавати в оренду;
 • вступите в пайове будівництво;
 • візьміть квартиру в іпотеку.

На останньому варіанті зупинимося докладніше. Припустимо, у вас є певна сума і ви хотіли б придбати квартиру для здачі її в оренду, але грошей на покупку не вистачає. У такому випадку ви можете використовувати накопичення як початковий внесок.

Зараз іпотечне кредитування стало більш ніж доступно практично всім, а щомісячне погашення відсотків, як правило, повністю покривається орендною платою.

Крок 2. Моніторинг ринку

Визначивши спосіб придбання житла, починайте вивчати ринок нерухомості. Це може зайняти тривалий час, але не варто поспішати. Ретельно вибирайте оголошення, звертайте увагу на тривалість продажу квартири в тому чи іншому районі.

Іноді вигідні пропозиції з'являються на ринку і дуже швидко розкуповуються. В основному це переїзди в інші міста, люди часто знижують вартість для термінового продажу і залишають максимум майна. Тому перевіряти ринок потрібно регулярно.

Крок 3. Оформлення угоди

Можна оформити угоду самостійно або залучити юриста.

Якщо ви купуєте квартиру з використанням іпотечних коштів, то банк перевіряє її чистоту, а страхова компанія гарантує покрити практично всі ризики. Тому, навіть якщо ви вперше інвестуєте кошти в нерухомість, не поспішайте залучати посередників, адже це додаткові витрати.

Якщо ви плануєте придбати квартиру з подальшою її перепродажем, то пам'ятайте про податкові відрахування. Продавши квартиру протягом 3-х років після покупки, ви повинні заплатити податок на прибуток.

Як збільшити прибутковість від інвестицій в нерухомість - ТОП-5 ефективних способів

Для того, щоб отримати великий прибуток від вкладення в нерухомість, її потрібно купити максимально дешево.

Для збільшення прибутку можна використовувати різні способи:

 1. Вивчіть забудовника, що пропонує дешеві квартири на стадії будівництва, ретельно оціните ступінь його надійності. Адже бувають випадки заморожування споруди будинку, якщо будівельна компанія визнається банкрутом;
 2. Можна також купити квартиру в поганому стані і зробити в ній ремонт. Різниця між ціною купівлі та продажу нерухомості в такому випадку може становити від 10% до 25% в залежності від витрат;
 3. Вартість житла можна збільшити грамотним переплануванням. Вибравши подібне інвестування в нерухомість в Україні, не варто забувати про дозвіл з БТІ, так як деякі види перепланувань заборонені, наприклад, знесення несучих конструкцій. Перед переплануванням обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем і отримаєте дозвіл відповідного органу влади;
 4. Банки продають з торгів квартири боржників з метою погашення їх кредиту. Зазвичай стан подібного житла незадовільний, але його вартість нижча, ніж на ринку від 10% до 40%. Коли банк бере квартиру в заставу, він робить звіт про оцінку, і від вартості в звіті робить знижку. Тому квартира, що продається з торгів, свідомо буде дешевше;
 5. Збільшити вартість і ліквідність нерухомого майна можна за рахунок переведення його з житлового в нежитлове, особливо якщо квартира, розташована на першому поверсі, знаходиться в будинку з високою прохідністю або на "червоній лінії". Це довга процедура. Вам буде потрібно обов'язково окремий вхід (додаткові витрати), але при здачі площі в оренду під офіс ви компенсуєте всі витрати. Варто враховувати, що квартира не повинна бути в заставі у банку, так як він не дасть згоду на зміну категорії нерухомості. Не вийде так вчинити і з квартирою, купленої в іпотеку.

Нерідко бувають випадки, коли продається квартира з прописаним людьми, яких надалі новий власник виписує через суд самостійно. Це досить тривала, витратна і нервова процедура.

Тому наявність прописаних в квартирі мешканців варто перевіряти перед її покупкою. Зверніть також увагу на заборгованість по комунальних платежах. Адже борг старого господаря-банкрута переходить до нового власника.


Рекомендуємо також ознайомитися з нашим докладним матеріалом - "Куди вкласти гроші в цьому році, щоб заробити".

Хто може допомогти в інвестуванні в житлову або комерційну нерухомість - огляд 3 компаній

Інвестувати в нерухомість грошові кошти можна самостійно або звернутися до фахівців в цій області. Зараз є багато компаній, які пропонують свої послуги на інвестиційному ринку нерухомості.

Ви купуєте квартиру і оформляєте її собі у власність, а подальшою її реалізацією займається компанія. Наприклад, компанія Activo, пропонує свої послуги і гарантує прибуток від 11% річних, плюс у вас залишається ліквідний актив у вигляді нерухомості або грошових коштів від її реалізації.

Передавши свій актив в довірче управління, ви щомісяця отримуєте грошові кошти на рахунок з повною звітністю дій. Дуже зручно, чи не так?

Із зарубіжною нерухомістю настійно рекомендуємо вчинити саме так. Для цього можна звернутися в міжнародну компанію Gordon Rock.

Якщо ви ще не володієте достатніми коштами для придбання повноцінного об'єкта нерухомості, але вирішили інвестувати саме в неї, то рекомендуємо звернутися в компанію Е3 Investment. Дана компанія давно на ринку і пропонує своїм вкладникам починати інвестування в нерухоме майно від 40 000 грн.

Вибирати компанію або займатися інвестуванням самостійно вирішувати тільки вам.

Висновок

Підводячи підсумки всьому вищепереліченому, можна зробити висновок про те, що інвестування в нерухоме майно дуже перспективно. Даний вид вкладення грошових коштів може забезпечити вам стабільний пасивний дохід.

Ви можете починати робити інвестиції в нерухомість, маючи на руках мінімальний вільний капітал, і примножити його, якщо використаєте їм грамотно.

На цьому у нас все. Команда "BiznesCat.com" бажає всім успіхів і вигідних вкладень!

P.S. Якщо вам сподобався матеріал, то поділіться ним в соціальних мережах і не забувайте залишати свої коментарі нижче.


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити