ПАММ рахунки є одним з інструментів інвестування на Форекс. Цей спосіб застосовується в трейдингу і підходить для інвесторів-початківців і недосвідчених трейдерів.

Заводячи розмову про інвестиції, вкладник-початківець шукає шляхи і варіанти для вигідного вкладення грошей. Основна мета інвестування - отримання прибутку, тому головна увага приділяється відсоткам, які можна заробити на своєму капіталі.

Активне інвестування або трейдинг приносять прибуток тільки досвідченим вкладникам, які також мають освіту у сфері інвестицій, вміють аналізувати ринок і прораховувати ризики. Інвестиції ПАММ-рахунки з'явилися порівняно нещодавно і стали популярними як для новачків, так і для досвідчених інвесторів, які хочуть диверсифікувати портфель.

Рекомендуємо статтю по темі - "Як заробити в інтернеті гроші".

Що таке ПАММ рахунки, як це працює

Що таке ПАММ рахунки, як це працює

Абревіатура PAMM розшифровується Percent Allocation Management Module, що означає спецрахунок, створений для колективних інвестицій, і прибуток буде розділено між вкладниками залежно від суми вкладу. Відсоток прибутковості може бути дуже високий, у деяких випадках до 100% на місяць.

ПАММ створюється на платформі брокера, система якого ретельно відстежує всі процеси і влаштована так, що махінації з грошима клієнта неможливі. Працює це таким чином. Трейдер відкриває спецрахунок, розміщує там свої кошти і починає торгувати на біржі.

Інвестори бачать рейтинг ПАММ-рахунків і можуть вкладати, точніше, приєднувати свій капітал до певного трейдера. Усі операції з рахунком клієнта будуть повністю дублюватися. Тобто трейдер управляє грошима вкладників. Якщо він збільшив прибуток, то й у клієнтів він збільшився. Якщо трапився провал, то аналогічна ситуація відіб'ється на клієнтському балансі.

Це можна назвати довірчим управлінням. У країнах СНД така схема погано себе зарекомендувала, коли був бум "пірамід", куди люди віддали свої гроші і в результаті залишилися ні з чим. Однак, ПАММ-рахунки пропонують прозору систему, де управитель нічого не може зробити з коштами клієнта.

У брокера, де розміщуються ПАММ-рахунки, існує система безпеки. Тобто внесок не поміщається безпосередньо на спецрахунок керуючого, вони знаходяться на пов'язаних рахунках для дублювання операцій.

Користуватися коштами вкладників трейдер-управитель не може. Тобто зняти все і сховатися не вийде.

ПАММ рахунки - що це простими словами

Досвідчений (або той, хто вважає себе успішним і досвідченим) трейдер відкриває ПАММ-рахунок з метою залучати інвесторів. Він розміщує свій капітал і починає торгівлю. Усі угоди можна відстежити на графіках за кілька років. Припустимо, робота йде успішно і з ним не трапляється серйозних провалів. Тоді його ПАММ матиме прибуток, виражений у відсотках. Так набирається рейтинг, за яким стежать інвестори. Це майбутній трейдер-управитель ПАММ-рахунком.

Управитель розміщує оферту, де розписані умови вкладів. Тут будуть прописані умови угоди.

Основні моменти, які варто враховувати при виборі трейдера-управителя:

 • розмір капітал власника ПАММ-рахунку. Що більший власний капітал, то обачніше він діятиме;
 • винагороду за послуги, який відсоток від прибутку він візьме за послуги. Найчастіше вона становить 10-50%;
 • мінімальний термін, на який розміщуються кошти. Зазвичай від кількох годин до року;
 • штрафні санкції при достроковому виведенні коштів.

Клієнт, який працює з цією платформою, може вибрати ПАММ-рахунки для інвестування та онлайн розмістити там свої кошти. Достатньо зайти на вкладку Інвестування і вказати суму. Можна вносити гроші на кілька акаунтів одночасно. Виводити гроші легко за допомогою електронної системи.

Усі проведені угоди видно клієнту, тому в будь-який момент він може поспілкуватися з ним, вказати на помилки, перервати контракт (не забуваємо про штрафні санкції).

На прикладі це має такий вигляд:

Управитель розмістив на своєму акаунті 10 тисяч гривень. Він залучає інвесторів, які приєднуються до нього:

 • Іваненко - 5000 гривень;
 • Петренко - 1000 гривень.

Тепер загальний капітал для засновника становить уже 16 000. Перший місяць успішної торгівлі приносить 20% доходу. Трейдер-управитель отримує 10000*0,2 = 2000 гривень прибутку.

Іваненко міг би отримати 5000*0,2 = 1000 гривень, але існує комісія. Наприклад, у цьому випадку - 30%. Тому Іваненко отримає 1000 - 1000*0,3 = 1000-300 = 700 гривень. Петренку дістанеться 1000*0,2 = 200 - 200*0,3 = 140 гривень.

Якщо в процесі торгівлі утворюється збиток, він також ділиться пропорційно вкладам. У цьому випадку комісія не стягується, причому доти, доки не напрацюється спочатку внесена сума.

Де відкрити ПАММ рахунок

Для новачків можна звернути увагу на відомого Moriarty (Моріарті), Itera (дуже стабільний результат), Velociraptor (хороша стратегія для інвестування).

У кожного свої умови відкриття та внесення/виведення грошей. Слід враховувати комісію за такі операції та кількість способів виведення грошей. Іноді комісії за внесення і виведення можуть досягати 5%.

Потрібно розглянути додаткові можливості. У деяких брокерів, наприклад, у ICE FX є інвестиційний стоп-лосс. Це захистить вкладника від форс-мажору. Обов'язково має бути відкрита історія операцій. Дуже корисно для вибору брокера скористатися порадами інших інвесторів, які можна знайти на тематичних форумах.

Як обрати ПАММ рахунок

Як видно з прикладу, прибуток інвестора залежить від обраного ПАММ-рахунку. Звертати увагу потрібно на професіоналізм керуючого ПАММ-рахунком. Від його дій безпосередньо залежить прибуток. У кожного брокера є рейтинг ПАММ-рахунків. Але не варто сліпо покладатися на такий список. Там часто не відображені довгострокові результати і невдачі в минулому, тому потрібно провести більш ретельний аналіз. Не завжди перші рядки в рейтингу принесуть необхідний прибуток.

Вивчаємо наступні аспекти:

 • період існування рахунку. Рекомендується інвестувати в ті, які існують не менше ніж півроку;
 • прибутковість та її стабільне зростання;
 • просадки за період існування;
 • частка власного капіталу;
 • мінімальний внесок. Іноді це 1$, але найчастіше близько 50$;
 • вартість послуг управителя. Вона може залежати від суми вкладу;
 • штрафи та санкції;
 • наявність у трейдера закритих рахунків. Дуже часто буває, що він перебуває на вершині рейтингу, а в архіві у нього 100 ліквідованих, на яких він втратив гроші клієнтів.

Ранжування за стратегією торгівлі

ПАММ-рахунки також можна ранжувати за стратегією торгівлі. Виділяють три основні:

 1. Консервативна. Найбезпечніший варіант для вкладень. Торгові ризики мінімальні. Трейдери пропонують акаунти, які існують роками. Прибуток за такими ПАММ зазвичай близько 10% на місяць. Форекс непередбачуваний, тому він може зрости в рази, але найчастіше він плюс-мінус стабільний, тому що керівники використовують певні стратегії і не ризикують. Просадка в цій групі не більше 25%.
 2. Помірна. Це середній варіант, коли збільшуються ризики і прибуток відповідно. Тут просадка може доходити до 50% від усієї суми. Основною умовою залишається відсутність ризикованих схем, таких як мартінгейл і вік ПАММ понад два роки.
 3. Ризикована. Це ті, які відкриваються для використання агресивних стратегій, таких як мартингейл. Лише 20% доживають до річного періоду існування. Тут дуже легко втратити всі гроші, такий вид інвестування не назвеш пасивним, доведеться постійно стежити за станом прибутковості. Щойно утворюється пряма, яка впевнено повзе вгору, потрібно виводити гроші, бо після цього настане круте піке вниз, і рахунок буде ліквідовано. Ці ПАММ найприбутковіші. Причому відсотки становлять іноді нечувані суми - до 500% на місяць. Однак, це як рулетка в казино, просто азартна гра.

Успішні інвестиції - це завжди диверсифікація портфеля.

У випадку ПАММ-рахунків це теж працює. По-перше, слід визначитися, скільки цей вид займатиме в загальному портфелі. Досвідчені інвестори не радять вкладати в ПАММ понад 30% капіталу. Також варто диверсифікувати ПАММ всередині пакета. Вибрати 4-5 варіант і розподілити кошти між ними.

Плюси і мінуси ПАММ рахунків

Плюси ПАММ рахунків

Як і в будь-якого інструменту інвестування, плюси є і в ПАММ-рахунків:

 • Високий дохід. Відсотки за такими операціями набагато вищі за вкладення в ПІФи або облігації.
 • Не потрібні серйозні знання і досвід торгівлі. Всі кошти передаються в довірче управління вже досвідченому трейдеру.
 • Усі операції можна контролювати. Також періодично проводяться аудиторські перевірки для виключення махінацій.
 • Трейдер-управитель не може зняти капітал клієнта.
 • Можна досить швидко заробити і вивести гроші.

Мінуси ПАММ рахунків

Мінуси ПАММ іноді переважують усі плюси:

 • Ризики. Але не варто забувати найголовніше правило всіх інвестицій - чим вища прибутковість, тим більший ризик. За консервативним дохід буде порівнянний з банківським вкладом або облігаціями, але при збільшенні доходів ризики зростають у рази.
 • Комісійні керуючому. Від 10 до 50% доведеться віддати за управління коштами.
 • Відсутність страхування. Якщо керуючий вибере неправильну стратегію і прогорить, гроші вкладника ніяк не застраховані, ніхто їх не поверне.

Висновок + відео

ПАММ-рахунки мають своє місце у високоприбуткових інвестиціях. Це не обман і не хайп, але варто ретельно зважувати ризики, оскільки це все-таки Форекс. А Форекс це скоріше гра й азарт, ніж стабільний дохід. Навіть консервативні стратегії руйнувалися за кілька годин.

Читайте також - Що таке довірче управління: види, плюси і мінуси, вибір компаній.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити