Зорієнтуватися у фінансових концепціях і тенденції ринку людині без фахової підготовки з кожним днем стає все важче.

Інвестиційний консалтинг – це комплекс послуг по наданню допомоги інвесторам в адаптації до сучасних економічних реалій. Що входить в це поняття і як воно працює, ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

інвестиційний консалтинг

Суть поняття

Для початку слід навести визначення поняття "інвестиційний консалтинг".

Інвестиційний консалтинг – це вид діяльності, пов'язаний з консультуванням замовника з питань вкладення грошових коштів з метою отримання прибутку.

Професійний інвестиційний консультант легко справляється з такими задачами як обґрунтування рентабельності, розрахунок і реалізація перспективних фінансових вкладень.

Інвестиційний консалтинг

Перед фахівцями з інвестування стоять наступні завдання:

 • вибрати найбільш ефективну інвестиційну схему;
 • спрогнозувати рух капіталу;
 • підібрати об'єкти для інвестування;
 • домовлятися з партнерами, страховими фірмами, банками;
 • скласти бізнес-плани і Тео (техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту).

У деяких випадках керівництво компанії обходиться лише консультацією від інвестиційних фахівців, в інших — повністю довіряють їм управління інвестиційним портфелем фірми. Адже успішний розвиток в бізнесі залежить також від грамотного розпорядження вільними фінансовими ресурсами компанії.

В даний час, незважаючи на зниження фінансових можливостей багатьох підприємств, розумне інвестування залишається актуальним і необхідним. Крім того, додатковий прибуток від грошових вкладень життєво важлива компаніям в умовах економічної кризи.

Професійні консалтингові компанії крім оцінки інвестиційних перспектив клієнта можуть зайнятися пошуком і залученням інвесторів для його проекту.

Міжнародний центр інвестиційного консалтингу допоможе у виборі надійного партнера для інвестування. Основна мета цієї організації - сертифікація компаній шляхом виявлення сумлінних постачальників і занесення їх до офіційного реєстру.

Учасниками рейтингу компаній з інвестиційного консалтингу стають ефективні і надійні підприємства, які надають інтелектуальні та інші послуги як юридичним, так і фізичним особам.

Інвестиційний консалтинг

Процес сертифікації в Міжнародному центрі інвестиційного консалтингу є добровільним. Будь впевнена в якості своїх послуг установа має право пройти дану процедуру.

Основні послуги

Мета інвестиційного консалтингу полягає в пошуку найбільш успішної схеми реалізації клієнтських проектів або фінансування їх основної діяльності.

1. Формування проекту

Це перша і головна послуга інвестиційного консалтингу. Фахівці розробляють інвестиційні проекти, схеми їх реалізації, складають прогноз напрямки і зростання грошових потоків, аналізують можливі ризики.

Приклад:

Пару років тому мережа ресторанів впровадила нову стратегію, суть якої полягала у відкритті 2-3 ресторанів в різних районах міста щороку.

Перший рік роботи цієї стратегії показав низькі⇓ результати із-за збитковості відкритих ресторанів. Тоді акціонерами компанії було прийнято рішення про співпрацю з консалтинговим агентством для зміни інвестиційної політики. Фахівці з інвестування впровадили нову формулу оцінки рентабельності об'єктів і розробили персональну систему інвестиційних розрахунків.

Результатом запропонованих консалтинговою фірмою змін стало зведення помилок у сфері інвестицій до мінімуму. Як наслідок, це поліпшило основні фінансові показники компанії і оптимізувало процес вибору перспективних об'єктів для інвестування.

Професійні інвестиційні консультанти користуються новітніми методологічними і технологічними розробками. Такий науковий підхід до інвестування дозволяє знизити↓ ризики до мінімуму.

2. Поради щодо оптимізації фінансування

Чималий відсоток керівників не вміє грамотно розпоряджатися власними активами підприємства. Звертаючись за професійною допомогою до інвестиційного консультанта, вони отримують докладні рекомендації про фінансування поточної та проектної діяльності компанії.

Варто враховувати, що ефективна оптимізація бюджетних коштів досить часто дозволяє підприємству вивільнити більше фінансів, ніж прибуток від виходу на нові ринки збуту або розширення виробництва.

Інвестиційні фахівці швидко і чітко проаналізують фінансову діяльність компанії та розроблять рекомендації щодо подальшого розвитку бізнесу. Вибір майбутньої стратегії фірми залежить від довгострокових цілей замовника.

3. Оцінка ефективності

Ефективність обраної галузі або напряму інвестування розраховується за складними економічними формулами, що враховують ризики і довгострокові перспективи майбутніх вкладень.

Інвестиційні фахівці допомагають замовнику відповісти на такі питання, як:

 • актуально зараз вкладати фінансові кошти в будівництво нових об'єктів;
 • чи вигідно випускати акції або розширювати виробництво і т. д.

4. Допомога в залученні інвесторів

Остання послуга консалтингових агентств полягає в пошуку і залученні потенційних інвесторів для клієнтів.

Суть роботи інвестиційного консультанта зводиться до залучення не просто об'єктів інвестування, а грошового потоку.

Як правило, кваліфіковані фахівці мають свої налагоджені канали взаємодії з майбутніми інвесторами і здатні домовитися про кращих умовах для клієнта.

Читайте також: інвестування для початківців.

Покрокова інструкція з проведення інвестиційного консалтингу

Крок 1. Вибір компанії

Оптимальний варіант пошуку консалтингових агентств — всім відоме «сарафанне радіо», тобто рекомендації ділових партнерів.

У випадку, якщо ваші колеги поки не мають досвіду спілкування з інвестиційними консультантами, вам доведеться витратити чимало часу на пошук.

Щоб вибір виявився вірним, необхідно:

 • уважно ознайомитися з сайтом консалтингової компанії;
 • переглянути відгуки та професійні рейтинги;
 • поговорити з представниками компанії.

Крок 2. Аналіз об'єкта

Як тільки Ви знайшли відповідну консалтингову фірму, провели з ними попередню консультацію і підписали договір, починається період активної взаємодії.

 • В першу чергу, інвестиційні консультанти проаналізують фінансову діяльність вашої компанії.
 • Після цього вони підберуть і досліджують потенційний об'єкт для вкладення ваших коштів. Фахівці оцінять можливі ризики, перевірять необхідну документацію, розрахують майбутній прибуток, а також проведуть переговори з контрагентами.

Крок 3. Розробка бізнес-плану

Наступний етап полягає в детальному формуванні бізнес-плану майбутнього проекту. Про те, яка структура бізнес-плану і що там повинно бути, читайте в окремій публікації.

У розробленому бізнес-плані прописуються:

 • цілі інвестування;
 • двосторонні умови співпраці;
 • економічне обґрунтування проекту.

Даний крок є обов'язковим, без нього бізнес-партнери не довірять свої фінанси консалтинговому агентству.

Читайте також: у що вкласти гроші в цьому році.

Крок 4. Складання альтернативних пропозицій

Паралельно з попередніми етапами фахівці розробляють альтернативні пропозиції для вкладів. Адже інвестувати всі фінансові кошти клієнта в один проект досить ризиковано. Тому важливо мати в запасі кілька продуманих напрямків інвестування.

Крок 5. Попередня підготовка

Будь-які інвестиції потребують попередньої підготовки.

На цьому етапі в завдання консультанта входить:

 1. перевірка об'єктів вкладень;
 2. збір необхідної документації;
 3. розрахунок потенційної прибутковості;
 4. аналіз майбутніх ризиків.

Крок 6. Реалізація та супровід проекту

У випадку, якщо щось піде не за наміченим планом, інвестиційні консультанти допоможуть виправити ситуацію аж до виведення активів клієнта з проекту.

Тому супровід проекту протягом усього строку дії є необхідним етапом для своєчасної корекції інвестиційного бізнес-плану.

Хто використовує консультантів з інвестицій

Пенсійні фонди є найбільшими користувачами консультантів із зовнішніх інвестицій, використовуючи консалтинг з інвестиційних та стратегічних рішень. 94% пенсійних фондів використовують інвестиційних консультантів.

Фінансові консультанти та менеджери приватних капіталів, такі як сімейні офіси, можуть також передати частину питань щодо інвестиційних рішень консультантам. Цей "інвестиційний аутсорсинг" іноді включає в себе спеціалізовані інвестиційні рішення на вимогу та дослідження.

Корпорації також використовують послуги інвестиційних консультантів. Пропозиції включають в себе реалізацію пакету пільг для співробітників, допомогу спонсору за корпоративним Пенсійним планом, Управління персоналом, компенсацію та консультаційні послуги з банківських злиттів.

До клієнтів інвестиційних консалтингових груп належать установи, державні та приватні компанії, піклувальники та транснаціональні корпорації. Вони консультують широкий спектр типів фондів, включаючи плани з встановленими виплатами, певні внески та плани накопичення. Спектр їх послуг продовжує розширюватися в рішеннях пенсійного ризику, управління інвестиціями та стратегіями розподілу активів. Вони також надають делеговані консультаційні послуги.

Корисні поради щодо вибору компанії

Український ринок консалтингових послуг знаходиться на стадії раннього розвитку, тому вартих фахівців в цій області знайти непросто. Ми підготували кілька корисних рекомендацій, дотримуючись яких ви знизите ймовірність помилки при виборі консультуючої фірми.

Порада 1. Перевіряйте рейтинг компанії

Вибираючи консалтингову фірму, спирайтеся на рейтинг від незалежних агентств, об'єктивно оцінюють можливості компанії в конкретній професійній ніші.

Раніше згадувалося про Міжнародний центр інвестиційного консалтингу. Якщо цікавить вас компанія є в офіційному реєстрі, значить сміливо можете звертатися за консультуванням.

Порада 2. Не економте на професіоналізмі

Економити на послугах професійних консалтингових компаній-нерозумно і в деякій мірі небезпечно. Адже майбутнє вашого бізнесу залежить від проведеної консультантами роботи. Так, їх послуги коштують відчутно дорожче, ніж допомога новачків, але витрати окупаються часом в багаторазовому розмірі.

Порада 3. Користуйтеся правом на безкоштовну консультацію

Не нехтуйте можливістю ближче пізнати своїх потенційних партнерів, записавшись на консультацію.

Отримавши консультацію, ви зможете:

 • детальніше дізнатися про принципи роботи агентства;
 • оцінити рівень клієнтського обслуговування;
 • отримати інформацію про корпоративні цінності компанії.

Все це допоможе вибрати найбільш кваліфікованих і відповідних саме вам радників.

Основні питання які вирішує Інвестиційний консалтинг

Послуги, прописані в інвестиційному консалтингу, охоплюють багато різних проблем і дадуть відповідь практично на будь-яке хвилююче клієнта питання.

 1. Створення інвестиційних проектів з безліччю схематичних уявлень щодо їх впровадження.
 2. Проведення експрес-аналізу та порівняння при розробці термінових систем фінансування не на шкоду її ефективності.
 3. Надання допомоги, сприяння клієнту у випуску цінних паперів зі свідомо готовими для цього заходу потрібними документами.
 4. Багатофазовий пошук інвесторів з урахуванням спрямованої діяльності організації-замовника та їх пряме залучення.
 5. Здійснення можливості купити або продати певне підприємство (все або ж по частинах), за необхідності із залученням грошових коштів у вигляді позик.
 6. Прогнозування шляхів руху активів фірми.
 7. Ведення різного роду переговорів з представниками всіляких банків, страхових компаній і навіть органів влади.
 8. Складання різнотипних на всі представлені випадки рекомендацій щодо успішного фінансування.
 9. Аналіз альтернатив у напрямках інвестиційної діяльності на предмет відповідності критеріям ефективного підходу до досягнення поставленої кінцевої мети.
 10. Вибір найкращих джерел по залученню фінансових активів.
 11. Моніторинг ринку нерухомості, як в загальному сенсі, так і в окремих її областях.
 12. Проведення політики зведення до мінімального значення ризиків, управління ними, оцінка.
 13. Планування бізнесу з урахуванням складених меморандумів (такий документ демонструє потенційним інвесторам інвестиційну привабливість і значимість даного бізнес-проекту).
 14. Проведення експертизи фахівцями широкого профілю вже складених раніше бізнес-планів.
 15. Підготовка звітної документації з прибутку і збитків, зведення балансу.
 16. Складання техніко-економічного обґрунтування розроблюваних проектів для наочності реальних результатів по втіленню наявних ідей. ТЕО є обов'язковою умовою, якщо передбачається отримати фінансову допомогу з позабюджетних коштів.
 17. Виявити перспективні галузі ринку нерухомого майна для залучення іноземних інвесторів.

Висновок + відео

Інвестиційний консалтинг є ємною інтелектуальною послугою, суть якої полягає в допомозі по отриманню доходу з інвестиційних проектів.

Щоб отримати максимальну віддачу від своїх проектів, необхідно співпрацювати з досвідченими і надійними консалтинговими агентствами.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити