Вітаємо читачів фінансового журналу "BiznesCat.com"! У цій статті мова піде про венчурні інвестиції, а також розповімо що таке венчурний фонд і з чого починається венчурне фінансування.

Часто буває так, що або є гроші — немає ідей, або навпаки, є ідеї — немає грошей. Венчурні інвестиції придумані для того, щоб вирішувати подібне протиріччя. Ця ніша порівняно недавно стала розвиватися в Україні, але вже досить приваблива для інвесторів усіх рівнів. Що, як і чому — читайте в нашій статті. Гайда!

Венчурні інвестиції

Що таке венчурні інвестиції та фонди - визначення та значення термінів

Суспільство споживання задає нові стандарти на ринку товарів і послуг. Споживачі стали більш розбірливі, менш схильні до необдуманих витрат.

У свою чергу, всі класичні форми бізнесу вже не знають, чим виділитися з конкурентної маси і підвищити продажі. Відповідно, намацати дійсно привабливу нішу і вибрати ідею для бізнесу в поділеному ринку дуже важко, а якщо вдасться, то виходити на прибуток доведеться довго.

Для тих, хто хоче реально швидко заробити і не боїться ризикнути, існує венчуринг, або венчурні інвестиції.

Венчурні інвестиції – це вкладення, пов'язані з інноваційними технологіями, науковими дослідженнями і технічними розробками.

Тобто можна "злетіти" і дуже швидко окупити вкладення. Але можна сильно "впасти" і втратити все. Тому цей вид вкладень і називається венчурним (від англ. adventure — ризик, пригода). Тут гроші вкладаються в "незвідане".

Але не варто боятися, адже кінна залізниця теж свого часу була сумнівним стартапом, задуманим авантюристами. А зараз міське транспортне сполучення є солідним класичним бізнесом. 

Яка відмінна риса венчуринга? Кошти інвестори вкладають на нульовій стадії, виводять підприємство на стабільний прибуток і продають свою частку за ціною, в сотні разів перевищуючу початкові інвестиції. Дана діяльність визначається як "венчурне фінансування".

Венчурне фінансування (від англ. venture — ризиковане підприємство) — це високоризикові довгострокові інвестиції (як правило 5-8 років) приватного капіталу в малі високотехнологічні перспективні компанії, які спрямовані на розробку та виробництво наукомістких продуктів (їх розвитку і розширення), з метою отримання доходу від вкладених коштів.

Займатися цим видом вкладень можуть фізичні та юридичні особи. Але найчастіше таку діяльність ведуть венчурні фонди.

Венчурний фонд - це інвестиційний фонд, створений для фінансування інноваційних проектів.

Венчурний капітал (від англ. Venture Capital) - капітал інвесторів, який призначений для фінансування нових швидкозростаючих підприємств (стартапів) і пов'язаний з високим ступенем ризику.

Капітал венчурного фонду складається з часток учасників, якими можуть бути пенсійні фонди, приватні фірми, банки. Засновники венчурної компанії також вносять свою частку. Вони ж є управлінцями.

З усіх інвестиційних проектів фонду, успішними і прибутковими можуть бути лише кілька. Зате вони з легкістю окуплять провальні проекти. Це правило з серії «не класти всі яйця в одну корзину», і воно повністю справедливо.

Якщо вам потрібні більш серйозні гарантії, прочитайте статтю про те, куди вкласти гроші, щоб заробити.

З чого почати венчурне інвестування - 6 основних етапів венчурного фінансування

Отже, розглянемо основні етапи венчурного інвестування (від пошуку ідеї до виходу з бізнес-проекту).

  1. Визначтеся з сумою, яку ви можете без шкоди вкласти в справу. Тут очевидно, що приступати до венчурного фінансування необхідно, вже маючи в своєму розпорядженні засобами. Вишукувати їх необхідно заздалегідь;
  2. Вивчіть ринок, визначитеся з напрямком своїх інвестицій;
  3. Аналіз обраного проекту. Необхідно розрахувати ваші шанси на успіх. Крім того, важливо розробити стратегію розвитку бізнесу і чітко її дотримуватися;
  4. Оформлення власної частки юридично. Поставтеся до підписання договору дуже серйозно. Упущені нюанси - неприємності в майбутньому. Фахівці радять не економити в даній справі і звертатися до допомоги професіоналів;
  5. Участь у діяльності фірми або здійснення контролю роботи проекту. Якщо ви володієте знаннями і вміннями в обраній області, використовуйте їх для розвитку проекту обов'язково. Так ви будете постійно тримати руку на пульсі і стежити за успіхами нових розробок;
  6. Отримання прибутку від вкладених коштів. При досягненні стабільних фінансових показників можна виставити свій пакет акцій на відкриті торги.

Якщо вам важко розібратися в темі самостійно, вам допоможе інвестиційний консалтинг.

Як залучити гроші венчурного фонду - 3 прості поради із залучення венчурного капіталу

Ви маєте в своєму розпорядженні капітал, але не можете придумати, куди його вкласти? У цьому випадку вам допоможуть наступні поради фахівців.

Порада 1. Поділіться інформацією з друзями і знайомими

Можна зробити це при особистій зустрічі, по телефону або через соціальні мережі. Напевно знайдеться пара-трійка слушних пропозицій від бізнесменів-початківців, у яких немає стартового капіталу. Як кажуть, наші гроші - ваші ідеї.

Порада 2. Зареєструйтеся на інвестиційних майданчиках як венчурний інвестор

Введіть запит "інвестиційні майданчики" в Google або Яндекс і скористайтеся першими трьома посиланнями з пошукової видачі. Це і будуть найпопулярніші і численні біржі.

Інвестиційні біржі - це спеціалізовані платформи, які не тільки зводять між собою партнерів, а й пропонують готові рішення «під ключ», організовують обмін досвідом і навчальні вебінари.

Порада 3. Скористайтеся інвестиційними форумами

Інвестиційні форуми - це майданчики для колективних інвестицій. Тут готовий стартап можна придбати онлайн, попередньо випробувавши демо-версію.

Рекомендуємо також ознайомитися з матеріалом - "Куди вкласти гроші, щоб вони працювали і приносили щомісячний дохід".

Хто такі бізнес-ангели і чим вони відрізняються від венчурних інвесторів

На відміну від класичних венчурних інвесторів, які вважають за краще все ж середню ступінь ризику, бізнес-ангели здійснюють вкладення з нульового етапу. При цьому вони вибирають абсолютно нову область, пов'язану з передовими технологіями і науковими розробками. Природно, що такі інвестиції є високо ризикованими.

Трохи історії: Дане визначення бере свій початок з театральної сфери Європи. Меценатів, які вкладалися в нові постановки, називали ангелами. Бо прибуток вони могли отримати тільки в разі успіху. Якщо постановка провалювалася - вкладені гроші йшли прахом.

Бізнес-ангели воліють брати участь в управлінні бізнесом, а не просто пасивно спостерігати.

Вдалим прикладом буде всім відомий Стів Джобс, який не просто керував, а "влазив" буквально в кожну дрібницю. Що таке Apple, сьогодні знають всі.

Корпорація завдяки його таланту і діловому чуттю зайняла величезний шматок ринку у виробництві гаджетів і анітрохи не поступається конкурентам. І це незважаючи на те, що Джобса немає вже в живих.

На відміну від венчурних інвесторів, бізнес-ангели:

  • ризикують власним капіталом;
  • ведуть переговори з вподобаною компанією без посередників;
  • крім грошей вкладають в проект свої знання і вміння;
  • найчастіше для них не так важливий прибуток, як задоволення особистих амбіцій.

Як правило, бізнес-ангелами стають люди, які накопичили солідний багаж знань в цій сфері і вже мають досвід вдалих вкладень. Заробивши достатньо грошей, вони хочуть займатися чимось для душі, і їм важлива інтелектуальна складова.

Висновок

Як ви бачите, венчурні інвестиції – вельми перспективне заняття. Якщо підійти до них серйозно, то можна залучити непогані кошти для стартапу і стати заможною людиною. А там і до бізнес-ангела недалеко.

На цьому у нас все!

Журнал "BiznesCat.com" бажає успіхів у залученні інвестиції від венчурних фондів, якщо звичайно, ви шукаєте їх для свого стартапу. Не забувайте залишати коментарі до статті і ділитися публікацією зі своїми друзями. До нових зустрічей.


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити