Зміст[Сховати]

Здрастуйте, дорогі читачі "BiznesCat.com"! Тема сьогоднішньої статті - "Інвестиції в акції для початківців", де я розповім, як правильно інвестувати в акції і з чого краще почати новачкові.

Уважно прочитавши статтю, ви також дізнаєтеся:

 • які плюси і мінуси інвестування в акції;
 • які бувають способи вкладення коштів в цінні папери;
 • як можна вкласти гроші в акції і отримувати дивіденди;
 • якого брокера вибрати на фондовому ринку.

Крім того, в статті ви знайдете корисні поради для початківців інвесторів, а також відповіді на найпопулярніші питання по даній темі.

Отже, почнемо!

Інвестиції в акції

Що являють собою інвестиції в акції ?

Будь-які інвестиції являють собою активну діяльність у сфері фінансів. За своєю суттю будь-які вкладення відображають найважливіші принципи життя будь-якої адекватної людини - щоб краще жити в майбутньому, слід докласти максимум зусиль вже зараз.

Існує величезна кількість інструментів для інвестування. Одні з них дозволяють заробляти на короткострокових часових періодах, інші – в довгостроковій перспективі. Якщо розглядати акції, вони є інвестиційним інструментом, який працює на майбутнє. Щоб розібратися в процедурі таких вкладень, необхідно спочатку ознайомитися з поняттям.

Акції - це цінні папери, що підтверджують право їх власників на частину майна компанії-емітента, а також частину прибутку у вигляді дивідендів.

Продаж акцій здійснюється через біржу. Однак приватна особа не має права самостійно здійснювати угоди на такому ринку. Діяти тут доведеться через посередників, в якості яких виступають брокерські компанії.

Право на здійснення операцій з цінними паперами брокерам надається на підставі виданої ліцензії.  Важливо пам'ятати: цей орган також має право відкликати дозвільний документ. Однак клієнти брокера в будь-якому випадку залишаться власниками придбаних ними акцій. Просто ведення рахунку доведеться передати іншій компанії.

Інвестиції в акції

Щоб інвестувати капітал в акції, необхідний певний рівень фінансових знань. Без них не вийде правильно вибрати інструменти для покупки. Покладатися в цій справі виключно на інтуїцію нерозумно.

Важливо знати, що гарантії при подібних вкладеннях відсутні. Неможливо з впевненістю передбачити, куди буде рухатися курс куплених акцій в найближчому майбутньому.

Однак і обмежень за розміром прибутковості при таких вкладеннях немає. Вартість акцій цілком може вирости↑ за рік на 100 і навіть 1000%. Але бувають і ситуації, коли курс падає↓ на десятки відсотків буквально за кілька місяців.

Для тих, хто хоче швидко заробити певну грошову суму, вкладення в акції не підходять. У такій ситуації доведеться шукати інструменти з більш коротким терміном окупності. Акції ж підійдуть тим, у кого стоять більш довгострокові інвестиційні цілі.

види акцій

Акції, що обертаються на біржі, досить різноманітні. Вони відрізняються за рівнем прибутковості, величиною курсу та іншим параметрам. Кожен інвестор вибирає цінні папери згідно власної стратегії:

 • Одні приймають рішення вкладати кошти в акції лідируючих компаній, які називають блакитними фішками;
 • Інші - вважають за краще інвестувати капітал в молоді організації, що розвиваються.

Придбання деяких акцій за своєю суттю є вкладенням в реальні кошти. Якщо Інвестувати капітал в цінні папери виробничих компаній, такий процес схожий на реальні інвестиції.

Таблиця: "Найважливіші властивості і переваги акцій"

Характеристика Опис
Необмежена прибутковість Курс акцій зростає пропорційно збільшенню вартості активів, що належать емітенту. Відповідно, поки організація активно розвивається, збільшується ціна її цінних паперів
Різноманітність На біржі на вибір інвестору пропонується величезна кількість акцій різноманітних компаній
Високий рівень ліквідності Більшість акцій без праці обмінюються на гроші в будь-який день, коли працює біржа
Надійність Акції є абсолютно легітимним фінансовим інструментом, який знаходиться під захистом держави
Низький рівень початкових вкладень Щоб почати інвестувати в акції, потрібна невелика сума первинних вкладень – в середньому від 1 000 грн

Існує 2 способи заробити на інвестиціях в акції:

 1. Отримання дивідендів є найпростішим і зрозумілим варіантом. У цьому випадку власник капіталу просто набуває акції і отримує частину чистого доходу компанії-емітента. Однак далеко не завжди цей варіант виявляється перспективним на довгострокових часових періодах.
 2. Біржові спекуляції акціями здатні приносити набагато вищий дохід, ніж від виплати дивідендів. Основний принцип отримання прибутку тут наступний: придбати цінні папери дешевше↓, щоб потім продати дорожче↑. Для отримання максимальної прибутковості в цьому випадку важливо вивчати фондовий ринок, аналізувати ситуацію та робити обґрунтовані прогнози подальшого руху курсу.

Так як в більшості випадків угоди з акціями здійснюються через брокерів, важливо мати уявлення про принципи роботи таких компаній. Крім того, величезне значення має правильний вибір посередника. Цьому питанню також буде приділено увагу в представленій статті.

Переваги та недоліки інвестування в акції ? ⚖

Перш ніж прийняти рішення інвестувати кошти в акції, важливо уважно вивчити переваги і недоліки цього варіанту вкладень. Такий підхід допомагає зрозуміти, наскільки такий спосіб отримання доходу підходить конкретному інвестору.

➕ Переваги інвестування в акції

В першу чергу розглянемо переваги, які дає інвестору покупка акцій:

 1. Низький рівень початкових вкладень. У більшості випадків купівля акцій може здійснюватися навіть при наявності невеликої суми для інвестування;
 2. Торгівля на біржі доступна практично всім інвесторам. Завдяки сучасним технологіям можна купувати акції, не виходячи з дому, за допомогою послуг брокера;
 3. Фондовий ринок – це не казино. За умови наявності знань про принципи роботи фінансових бірж є можливість здійснювати спекулятивні операції з акціями з високою↑ точністю;
 4. Можливість отримувати одразу 2 види доходів - у формі дивідендів, а також від спекулятивних операцій;
 5. Великі інвестори можуть впливати на подальший напрям розвитку емітента у вигідну для себе сторону, купивши пакет акцій компанії, і отримавши тим самим право на участь у зборах акціонерів;
 6. Високий рівень ліквідності. Акції найбільших емітентів, які відносяться до блакитних фішок, мають практично абсолютну ліквідність, тобто можуть бути досить швидко продані в будь-який момент, коли цього захоче інвестор;
 7. Наявність досвіду зовсім не обов'язково. При його відсутності немає необхідності відмовлятися від вкладень в акції, можна скористатися варіантами придбання паїв інвестиційних фондів, а також передачі коштів у довірче управління;
 8. Необмежена прибутковість. При правильному виборі стратегії розмір прибутку нічим не обмежений, можна добре заробити на придбання акцій після короткочасного їх падіння, а також у результаті купівлі цінних паперів стрімко розвиваються організацій;
 9. Існує можливість використовувати покупку акцій як активні, а також і як пасивні інвестиції в залежності від уподобань власника капіталу;
 10. У більшості випадків спекуляції акціями виявляються менш ризикованими, ніж торгівля інструментами ринку Форекс, так як при роботі з цими цінними паперами кредитне плече встановлюється на низькому рівні або взагалі відсутня.

➖ Недоліки інвестицій в акції

Незважаючи на велику кількість переваг, інвестиції в акції мають цілий ряд недоліків.

Серед недоліків вкладення коштів в акції можна виділити:

 1. Високий рівень ризику отримати збиток. Наприклад, при інвестуванні капіталу в акції однієї компанії або однієї галузі. Щоб знизити його доведеться сформувати інвестиційний портфель, що досить складно. Якщо недостатньо знань, а також досвіду спекуляції акціями, така діяльність в більшості випадків загрожує грошовими втратами. Крім того, у разі банкрутства емітента існує ймовірність повністю позбутися вкладеного капіталу.
 2. Негативний вплив економічної кризи. Якщо інвестор приймає рішення працювати з акціями, які не звертаються на біржі, в періоди кризи великий ризик істотного падіння↓ ліквідності. Вартість більшості акцій також дешевшає. При цьому зниження курсу може бути стрімким, а його відновлення – занадто повільним.
 3. Додаткові витрати, до яких варто бути готовими. До них відносяться платежі за послуги брокерських, депозитарних та інших компаній, а також керуючих.
 4. У разі придбання невеликого пакета акцій інвестор не може вплинути на подальший розвиток емітента, а також приймати рішення про розподіл прибутку.
 5. Непередбачуваність курсу акцій. На зміну їх вартості впливає величезна кількість факторів, у тому числі політичних і економічних, які досить складно піддаються прогнозуванню.
 6. Власники акцій можуть опинитися без дивідендів, якщо емітент після закінчення року спрацює в збиток або вирішить направити прибуток на розвиток компанії, а не на виплати акціонерам.
 7. Купівля акцій являє собою довгострокові інвестиції. Якщо занадто рано вивести капітал, можна втратити плановану прибуток або і зовсім отримати збиток.

Таким чином, вище були розглянуті плюси ( + ) і мінуси ( - ) інвестування в акції. Проаналізувавши їх, кожен інвестор може прийняти власне рішення про те, чи варто вкладати кошти в цей інструмент.

Читайте також нашу статтю "куди вкласти гроші - ТОП-17 способів".

Основні способи вкладення грошей в акції

Приймаючи рішення про інвестування капіталу в акції, новачки стикаються з проблемою вибору способу для покупки таких цінних паперів. Важливо знати не тільки, які варіанти доступні, але і які переваги і недоліки кожного з них.

Спосіб 1. Купівля безпосередньо у емітента

Якщо емітент надає таку можливість, купити акції можна безпосередньо у компанії, що випустила їх. У більшості випадків прямі інвестиції доступні для невеликих і тільки починаючих розвиватися компаній.

При цьому важливо розуміти послідовність необхідних дій:

 1. Інвестор відвідує офіційний сайт компанії, акції якої він хоче придбати. Тут необхідно знайти пункт, в якому розміщується інформація для інвесторів.
 2. Слід уважно вивчити умови інвестування, проаналізувати доступні варіанти і розрахувати прибутковість інвестицій. Величезне значення при цьому має уважне вивчення договору, визначення способу та порядку отримання дивідендів, а також з'ясування мінімально можливої суми вкладень.
 3. Якщо інвестора влаштовують всі пункти пропозиції, необхідно зареєструватися і направити емітенту заявку на придбання цінних паперів. За підсумками її розгляду представник компанії зв'яжеться з потенційним інвестором і повідомить, яке рішення було прийнято. Тільки після отримання схвалення можна вносити грошові кошти в оплату акцій, що купуються.

Якщо є бажання зробити прямі інвестиції, важливо вибирати тільки великі відомі компанії, що мають бездоганну репутацію. Крім того, інвестор повинен розбиратися в обраній галузі.

Не слід купувати безпосередньо у емітентів акції на досить велику суму, так як ризик при такому вкладенні знаходиться на досить високому рівні.

Спосіб 2. Придбання акцій через фондову біржу

Відповідно до українського законодавства приватні інвестори не вправі самостійно здійснювати операції з акціями на біржі. Тому їм доведеться користуватися послугами посередників, в якості яких зазвичай виступають брокерські компанії.

Щоб вкладення були максимально ефективними, слід відповідально вибрати брокера. Тільки коли з'явиться впевненість, що для співпраці обрана дійсно надійна компанія, можна підписувати договір про надання посередницьких послуг. Після оформлення угоди інвестору відкривається інвестиційний рахунок.

При цьому слід знати кілька основних особливостей:

 • за проведення угод з акціями доведеться вносити комісію, яка в більшості випадків становить кілька десятих відсотка від суми угоди;
 • брокер не приймає рішення самостійно, він зобов'язаний лише точно виконувати накази про покупку акцій, які віддає йому інвестор;
 • великі брокери пропонують на вибір інвестору велику кількість вигідних тарифів, існують програми, спеціально розроблені для новачків;
 • брокерські компанії надають своїм клієнтам експертну допомогу – звіти по аналітиці, а також поради професіоналів про те, в які акції інвестувати капітал в поточному місяці;
 • початківці інвестори отримують можливість відкрити демо-рахунки, які дозволяють без внесення реальних коштів спробувати себе в торгівлі акціями.

Приймаючи рішення торгувати акціями на біржі, важливо в першу чергу уважно вивчити функціонал торгового терміналу та майданчики, проаналізувати всі надані можливості, зрозуміти, яким чином можна тут працювати, щоб нарощувати капітал. Більш докладно про торгівлю на біржі ми розповіли в одній з наших статей.

Спосіб 3. Придбання паїв інвестиційного фонду

Пайовий інвестиційний фонд (ПІФ) являє собою об'єднання коштів вкладників, якими керують професіонали. У тому числі існують Піфи, які заробляють на інвестиціях в акції.

Подібні вкладення для інвестора є пасивним заробітком. Учасник фонду не займається купівлею і продажем акцій, його дохід визначається лише успішністю Піфу.

Можна виділити ряд переваг, які отримує інвестор-початківець, вкладаючи капітал в пайові інвестиційні фонди:

 • немає необхідності здійснювати будь-які дії крім покупки паїв, угоди з акціями будуть здійснювати професіонали;
 • не буде потрібно велика грошова сума для початку інвестування;
 • ризик інвестування нижче↓, ніж при самостійній купівлі акцій, так як діяльність фонду контролюється державою і депозитарієм, а також за допомогою регулярних перевірок аудиторів;
 • кошти пайовиків захищені на випадок банкрутства фонду. Якщо така ситуація станеться, гроші будуть переведені в інший ПІФ.

Незважаючи на те, що вкладення в пайові інвестиційні фонди мають на увазі додаткові витрати, в тому числі комісію за обслуговування рахунку, цей варіант прекрасно підходить для початківців інвесторів. При відсутності досвіду і достатніх знань про біржу безпосередньо вкладати гроші в акції досить ризиковано.


Порівнявши наведені вище способи вкладень в акції, кожен інвестор може самостійно вирішити, який варіант краще підходить саме йому.

Як інвестувати в акції - інструкція для інвесторів початківців ?

Перш ніж приступати до вивчення алгоритму інвестування капіталу в акції, слід зрозуміти, що вкладати можна тільки вільні грошові кошти. Відмова від них на досить тривалий час не повинна вплинути на добробут і рівень життя інвестора.

Вкладений капітал не повинен складатися з грошей, які призначені на оплату обов'язкових витрат.

Незалежно від того, який спосіб вкладень в акції вибере інвестор, важливо дотримуватися певного алгоритму. Нижче докладно описані етапи, які доведеться пройти, щоб здійснити такі інвестиції.

Етап 1. Вивчення фондового ринку

Інвестувати кошти в акції, не вивчивши всі тонкощі цього процесу, загрожує серйозними збитками. Набагато розумніше спочатку розібратися в основах роботи фондового ринку. Важливо зрозуміти, з яких причин вартість акцій зростає↑ або знижується↓, навіщо необхідні брокерські компанії, як отримувати дохід.

При цьому постає закономірне питання: де шукати необхідну інформацію? В першу чергу слід багато читати – спеціалізовану літературу, а також статті експертів.

Однак немає сенсу вивчати всю інформацію, яку вдасться знайти. Слід довіряти тільки авторитетним джерелам і аналітичним статтям, написаним експертами.

Серед найбільш корисних книг, в яких інформація викладена простою і зрозумілою мовою, можна виділити наступні:

 • Роберт Кійосакі «Керівництво по інвестуванню від Багатого тата»;
 • Уоррен Баффетт «Есе про інвестиції»;
 • Бенджамін Грехем «Аналіз цінних паперів»;
 • Бенджамін Грем «Розумний інвестор»;
 • Філіп Фішер «звичайні акції-незвичайні доходи».

Вивчення теоретичних матеріалів допомагає новачкам складати прогнози. Це дозволяє передбачити, в який бік буде рухатися вартість акцій.

Етап 2. Аналіз можливих варіантів

Навіть за відсутності фінансової освіти та знань у точних науках можна інвестувати кошти в акції. Достатньо бажання, а також певної кількості часу, щоб розібратися в тому, як працюють різні фінансові інструменти.

Багато хто вважає, що для отримання доходу за допомогою інвестування грошових коштів в акції потрібні величезні вкладення в розмірі декількох мільйонів. Але така думка є помилковою.

На початковому етапі можна внести невелику суму. Деякі брокери дозволяють своїм клієнтам відкрити рахунок, поповнивши його всього на кілька тисяч грн. Коли стане ясно, що вдається заробляти на невеликій сумі вкладень, можна нарощувати оборотний капітал.

І ще одна важлива порада для новачків: не варто вкладати всі кошти в акції однієї компанії. Величезне значення має диверсифікація вкладень. Більше інформації про диверсифікацію в нашій спеціальній публікації.

В ідеалі капітал слід розділити на 5 частин, які розподіляються між цінними паперами різних емітентів. Бажано, щоб компанії працювали в різних галузях і мали в своїй сфері діяльності максимальну прибутковість.

Етап 3. Прогнозування і вибір

Щоб розуміти, в який бік буде рухатися курс акцій, важливо робити прогнози. Далеко не завжди початківцям інвесторам вдається домогтися від них максимальної точності.

Якщо немає часу і бажання робити самостійний аналіз, можна користуватися готовими прогнозами досвідчених аналітиків. Ще один варіант – вдатися до допомоги консультанта. Такий фахівець завжди підкаже, придбання яких акцій буде ефективним на даний момент, а в які вкладатися зараз не варто.

Експерти радять новачкам тренуватися торгівлі акціями на віртуальному рахунку. Більшість брокерів надає можливість відкрити демо-рахунок, який дозволяє здійснювати угоди з цінними паперами, не вкладаючи реальних коштів.

Однак слід мати на увазі, що віртуальний рахунок хороший лише для освоєння технічної складової питання. В психологічному плані торгівля на демо і реальному рахунку істотно розрізняються. При роботі з реальними грошима інвестор стикається зі складнощами в співволодінні з власними емоціями.

Етап 4. Придбання акцій

Для придбання акцій на біржі доведеться скористатися послугами брокерської компанії. Тому величезне значення має вибір дійсно надійного посередника.

Перевагу слід віддавати брокерам, у яких є:

 1. ліцензія;
 2. реєстрація в нашій країні.

Якщо ж відкрити рахунок у брокера, який зареєстрований в іншій державі, при виникненні проблем кошти доведеться повертати відповідно до законів цієї держави. Такий процес може виявитися досить важким.

Коли брокерський рахунок відкритий, а гроші на нього внесені, можна віддати наказ брокеру на придбання певної кількості акцій конкретної компанії. Всі наступні дії визначаються відповідно до обраної інвестиційної стратегії.

У довгостроковій перспективі найбільший прибуток дозволяє отримати проста стратегія. Досить придбати акції і тримати їх максимальну кількість часу, поки їх вартість не виросте.

Насправді цінні папери надійних емітентів вкрай рідко дешевшають. Навіть економічні кризи виявляються для них не настільки страшні, як для банківських депозитів.

Етап 5. Проведення оцінки акцій

Фахівці не рекомендують занадто часто проводити оцінку вартості інвестиційного портфеля. Якщо порушувати це правило, великий ризик піддатися емоціям і продати досить перспективні акції за заниженою вартістю.

Однак надовго забувати про оцінку власних вкладень також не варто. У цьому випадку великий ризик упустити що-небудь важливе.


Для успішного інвестування в акції величезне значення має вироблення інвестиційної стратегії, а також критеріїв оцінки портфеля. Зробити це необхідно заздалегідь, ще до початку вкладень.

Якщо ж немає часу і достатніх знань для подібних занять, є сенс скористатися послугами фінансового консультанта. За певну плату він прийме рішення за інвестора, коли і які акції купувати і продавати.

Якого брокера вибрати для інвестування в акції – огляд ТОП-3 компаній

Правильний вибір брокерської компанії має принципове значення при інвестуванні в акції. Однак самостійний аналіз декількох організацій може зайняти багато часу і зажадати велику кількість сил. Заощадити їх дозволяє використання рейтингів, що складаються експертами. Нижче представлений огляд ТОП-3 брокерів.

1) AMarkets

AMarkets являє собою відому в усьому світі групу компаній. Вона діє на ринку з 1997 року. Тут пропонують для роботи величезну кількість фінансових інструментів, в тому числі акції компаній, які є світовими лідерами. AMarkets має більше 100 офісів у багатьох світових державах.

Для навчання початківців інвесторів тут пропонують величезну кількість курсів. Фахівці компанії випустили більше 50 фінансових бестселерів. Вони були переведені на багато мов.

З лютого 2016 року AMarkets є членом Міжнародної Фінансової Комісії. У неї входять тільки надійні брокери, які мають багаторічний досвід роботи на ринку.

Основні умови обслуговування в компанії наступні:

 • при розміщенні на рахунку суми більше 5 000 доларів на залишок нараховуються відсотки;
 • наявність декількох торгових платформ;
 • для рахунків статусу Gold і вище за збиткові угоди повертається спред.

Інвестори, які відкрили рахунок в брокерській компанії, можуть підвищити його статус. Він залежить від величини депозиту, а також кількості статусних балів, які відображають активність клієнта.

2) Фінам

Фінам є досить великою фінансовою групою, яка дозволяє отримати весь спектр фінансових, а також інвестиційних послуг. У компанії є ліцензії на здійснення брокерської, дилерської, а також депозитарної діяльності. Крім того, у Фінам є ліцензія керуючого активами.

Брокер є одним з найстаріших учасників ринку цінних паперів в Україні і діє практично з моменту його заснування.

Основні умови обслуговування тут наступні:

 • мінімальний розмір депозиту – 12 000 грн;
 • широкий вибір програмного забезпечення, як платного, так і безкоштовного;
 • доступ до найпопулярніших бірж;
 • є можливість відкрити рахунок онлайн;
 • при виведенні коштів на рахунок, відкритий в банку Фінам, комісія відсутня.

3) Interactive Brokers

Interactive Brokers є однією з найбільших брокерських компаній. Основним напрямком цієї фінансової групи виступає інвестиційна діяльність. Це є явною перевагою при необхідності обслуговуватися за індивідуальними інвестиційних питань.

Interactive Brokers являє собою не просто брокерську компанію, а фінансову групу. До її складу входять банківська, депозитарна і керуюча компанії.

Умови обслуговування тут наступні:

 • мінімальний депозит становить 20 000 грн;
 • різноманітність торгових терміналів, в тому числі безкоштовних і без стягування комісій при виконанні певних умов;
 • є способи, що дозволяють безкоштовно поповнювати рахунок і виводити з нього кошти.

Щоб порівняти представлені брокерські компанії було простіше, слід проаналізувати переваги і недоліки кожного з них. Основні представлені в таблиці.

Брокер Переваги Недоліки
AMarkets

Вимога про мінімальний депозит відсутня
Різноманітні інвестиційні рішення

Додаткові послуги для клієнтів високого статусу

Широкий вибір способів внесення і зняття коштів

Навчальна програма

Власна торгова платформа

 

 

Відсутні
Фінам

Низькі комісії з торгового обороту
Компетентні співробітники

 

Поповнення і зняття без комісії тільки в офісі
Interactive Brokers

Немає фіксованих щомісячних платежів при балансі понад 12 000 грн
Компетентні співробітники

Цілодобова служба підтримки клієнтів

Широкий спектр тарифів і послуг

Підтримка консультантів та аналітиків

Віддалене відкриття рахунку


Поповнення з комісією
Мінімальна сума інвестування – 20 тисяч грн

Корисні поради з інвестицій в акції для початківців ?

Про необхідність диверсифікації ризиків у поданій статті вже згадувалося. Це є найважливішим правилом будь-яких інвестицій. Зовсім не обов'язково весь капітал інвестувати в різні акції.

Можна розділити наявну суму на частини і вибрати для вкладень кілька різноманітних інструментів. Рівень ризику в цьому випадку істотно скоротиться↓, так як при відсутності прибутку по одному інструменту може спрацювати інший.

Є ще одне важливе правило: чим вище об'єднана доходність, тим вище рівень ризику. Тому варто поєднувати в своєму портфелі акції з високим рівнем ризику і з низьким.

Новачкам і зовсім бажано звертатися за допомогою до фінансових консультантів. До речі, великі брокерські компанії прикріплюють до кожного клієнта такого фахівця за замовчуванням. Їм вигідно, щоб інвестор отримував прибуток, так як дохід брокера багато в чому залежить від неї.

Наведені вище поради не є всеосяжними. Тому нижче представлені ще кілька найважливіших рекомендацій.

Порада 1. Вдавайтеся до допомоги брокерських компаній

Обійтися без брокерських компаній, особливо початківцям інвесторам, практично неможливо. Нерідко до своїх основних послуг такі компанії пропонують допомогу в якості радників.

Надійна брокерська компанія надає велику підтримку своїм клієнтам:

 • надає інвесторам відомості про хід торгової сесії на ринку;
 • оформляє різні довідки;
 • виступає податковим агентом своїх клієнтів;
 • переводить кошти на особистий рахунок інвестора в разі продажу ним акцій.

Щоб вибрати надійного партнера, слід дотримуватися кількох правил:

 • немає сенсу ганятися виключно за мінімальними рівнями комісії;
 • перш ніж підписати договір, слід з'ясувати у представника компанії всі незрозумілі питання;
 • вибирати слід брокерську компанію, яка має простий і інтуїтивно зрозумілий алгоритм роботи;
 • важливо переконатися, що надане брокерською компанією програмне забезпечення поєднується з платформою клієнта.

Порада 2. Регулярно відстежуйте ринкову ситуацію

Важливою складовою успіху при інвестуванні капіталу в акції є володіння актуальною інформацією про ринкову ситуацію.

Важливо розуміти: не можна придбати цінні папери і повністю забути про них. Доведеться періодично аналізувати фінансовий результат угоди, а також вкладати капітал в найбільш перспективні напрямки.

Порада 3. Частина вкладень витрачайте на покупку акцій безпосередньо у емітентів

Деякі емітенти поширюють свої акції безпосередньо, не вдаючись до допомоги брокерів і бірж. Будь-який бажаючий має право купити такі цінні папери безпосередньо у компанії. Знайти подібні пропозиції можна в інтернеті, а також звернувшись в організацію, яка випустила цікавлячі інвестора акції.

Слід мати на увазі: при покупці акцій безпосередньо у емітентів досить високий рівень ризику. В більшості випадків таким способом цінні папери реалізують нові компанії. Імовірність їх розорення значно вище. Однак у разі удачі такий варіант може принести набагато більш високий дохід.

При покупці акцій безпосередньо у емітентів існує можливість отримати знижку. Нерідко компанії скорочують ціну практично на 5% у разі придбання на заздалегідь обумовлену суму.

Порада 4. Купуйте акції емітентів, у яких трохи конкурентів

Вкладаючи кошти в цінні папери, є сенс вибирати компанії, які є лідерами або монополістами в своїй сфері діяльності.

Не варто купувати цінні папери емітентів, дохід яких багато в чому визначається сезоном або модою.

Складно передбачити майбутнє торгових компаній. Сьогодні вони можуть мати величезний попит на свою продукцію і отримувати серйозний прибуток. Але після перенасичення ринку продажі істотно сповільнюються, відповідно, прибуток скорочується↓. Подібні пропозиції варто обходити стороною.

Порада 5. Робіть акцент на довгострокові інвестиції в акції

Щоб розмір прибутку був більш відчутним, акції слід утримувати протягом декількох років. Немає сенсу продавати цінні папери, як тільки на ринку з'явилися які-небудь зміни. Більш оптимальним рішенням буде дочекатися періодів стабільності.

Максимальний прибуток при інвестуванні в акції вдається отримати тим, хто вміє довго чекати. Не варто забувати, що в цілому ринок у довгостроковій перспективі завжди має висхідний тренд .?


Важливо не тільки уважно вивчити представлені поради, але і намагатися дотримуватися їх. Це допоможе домогтися максимального прибутку і істотно скоротити↓ ризики.

Топ-10 компаній з найприбутковішими акціями

Чого не зробиш для улюбленого читача! Наведу для орієнтування списки з хорошими показниками (нагадую: сьогоднішній результат – не гарантія виплат в майбутньому).

Кращими по зростанню ціни на NASDAQ показали себе (зростання у відсотках):

 1. BeiGene, Ltd – 558,3;
 2. NVIDIA Corporation – (відзначається просідання) - 530,9;
 3. SodaStream International, Ltd – 530,2;
 4. Weight Watchers International Inc (контроль ваги, системи харчування) - 453;
 5. Scientific Games Corporation – 438,6;
 6. Nektar Therapeutics – 438,6;
 7. Chegg, Inc. (освітні програми) - 395,8;
 8. Weibo Corporation – 375,6;
 9. Shopify, Inc. – 269,5;
 10. GrubHub, Inc. (доставка продуктів харчування) - 264.

Лідерами зростання стали:

 • Avon (у 2024 р. котирування додали 93%);
 • Momo (соцмережа Китаю) - 91%;
 • Bed Bath & Beyond — на 50 %.

Якщо націлені на дивіденди з-за кордону, купуйте "дивідендних аристократів". Ці цінні папери протягом 25 років збільшують виплати (рекомендую інвестувати на локальних осіданнях). На 2024р. це:

 1. Consumer Staples – 23 %;
 2. Industrials – 22 %;
 3. Financials – 12 %;
 4. Consumer Discretionary – 11 %;
 5. Health Care – 11 %;
 6. Materials – 10 %;
 7. Energy – 3 %;
 8. Technology – 2 %;
 9. Real Estate – 2 %;
 10. Utilities – 2 %.

Часті помилки: як не треба робити

 • Не можна вкладати в цінні папери все, що у вас є
  Спочатку відкладіть гроші на життя і непередбачені витрати. Створіть "подушку безпеки": відкрийте банківський депозит — і тільки потім приступайте до біржової торгівлі. Інвестуйте суму, з втратою якої готові змиритися.
 • Не дійте на авось - пройдіть навчання
  Якщо ви вирішили торгувати на біржі самостійно, обов'язково пройдіть навчання. Більшість брокерів проводять курси для початківців інвесторів. У торгових програмах нерідко є демо-режим: в ньому можна спробувати свої сили без ризику втратити гроші.
 • Не піддавайтеся емоціям
  Діючи імпульсивно, можна зробити багато помилок. Починаючому інвестору не варто різко реагувати на найменший рух цін на біржі. Але треба діяти рішуче, якщо ціна змінюється істотно. Встановіть межу втрат, які ви готові нести: припустимо, якщо активи подешевшали на 20%, потрібно продавати і, як кажуть на біржі, фіксувати збитки. Іншими словами - ви готові змиритися з втратою 20% і завершити торги, щоб уникнути ще більших збитків. Бажання почекати ще-раптом "відскочить" - буде велике, але не потрібно йому піддаватися.
 • Не складайте всі яйця в одну корзину
  Краще купувати цінні папери компаній з різних галузей. Наприклад, при падінні цін на нафту страждають цінні папери всіх компаній нафтогазового сектора. Якщо ви придбаєте цінні папери компаній різних секторів економіки, наприклад хімічної промисловості, машинобудування, телекомунікацій, це допоможе вам знизити ризик втрати вкладених грошей (або, як кажуть фінансисти, диверсифікувати ризики).
 • Не вірте обіцянкам заробляти 500% в день
  Гарантувати що-небудь на фондовому ринку можуть лише шарлатани. А відповідальний брокер повинен попередити вас про ризики. Ситуація на біржі мінлива, і відповідальність за прийняті рішення несете тільки ви.

FAQ - відповіді на популярні питання

Вивчення процесу інвестування в акції може викликати чимало запитань у новачків. Щоб вам не довелося витрачати час на пошуки, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Як вкласти гроші в акції і отримувати дивіденди?

Один з найуспішніших інвесторів у світі Уоррен Баффетт отримує дивіденди від своїх вкладень в акції в розмірі майже 1 000 доларів в хвилину. Але щоб досягти такої прибутковості, йому довелося інвестувати кілька мільярдів доларів. Звісно, більшість приватних інвесторів такою сумою не володіє. Тому виникає закономірне питання: чи є сенс вкладати кошти в акції з метою отримання дивідендів?

Дивіденди - це частина прибутку емітента акцій, яку він направляє на виплати власникам своїх цінних паперів. Слід розуміти, що далеко не всі компанії здійснюють виплату дивідендів.

Досить рідко виплата на одну акцію є великою. Але в разі придбання акцій на тривалий термін їх вартість може зрости, а дивіденди стануть приємним доповненням до прибутку від їх продажу.

Щоб заробляти на дивідендах, в першу чергу слід правильно вибрати акції, які будуть приносити максимальний прибуток. Для цього доведеться зробити цілий ряд дій.

Крок 1. Уважно вивчити частину статутних документів компанії, яка стосується дивідендної політики

Саме тут докладно розповідається, яку частину прибутку емітент буде направляти на виплату дивідендів, а також, як часто він буде це робити.

Важливо враховувати розмір гарантованих дивідендів, який може визначатися у вигляді фіксованої суми або частини прибутку компанії. Необхідно брати до уваги застереження, які можуть стосуватися скасування дивідендів. Крім того, деякі компанії віднімають з чистого прибутку, яка повинна використовуватися для розрахунку дивідендів, додаткові витрати.

Важливо знати і схему, за якою здійснюється виплата дивідендів. Спочатку відповідні рекомендації про терміни і розміри формує рада директорів. Але остаточне рішення про виплати приймають акціонери, які мають право голосу на загальних зборах. Крім того, рада директорів встановлює дату дивідендного відсічення, коли фіксується перелік осіб, які мають право на отримання виплат. 

Щоб отримати дивіденди по акціях, зовсім не обов'язково бути їх власником протягом тривалого часу. Найголовніше мати у власності цінні папери в день, коли закривається реєстр акціонерів. Відстежити найважливіші дати можна, вивчаючи інформацію на сайті емітента.

Традиційно з моменту прийняття рішення про дивіденди до їх виплати має проходити не більше 60 днів. Однак на практиці часто ці терміни затягуються. Важливо знати, що дивіденди надходять на рахунок акціонера вже за вирахуванням податку, ставка якого залежить від юридичного статусу власника акцій.

Крок 2. Вивчити історію емітента

Отримання дивідендів цікавить в першу чергу інвесторів, які віддають перевагу консервативній стратегії. Тому величезне значення тут має стабільність, а також передбачуваність виплат.

Вибираючи, які акції включити в свій портфель, інвестори, які цікавляться дивідендами, повинні уважно поставитися до історії кожного окремо взятого емітента.

На ринку діють компанії, які, незважаючи на обіцянки, ні разу не виробляли виплату дивідендів. Розраховувати, що в майбутньому вони будуть робити такі виплати акціонерам, як мінімум нерозумно.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу компаніям, які стабільно щорічно виплачують дивіденди навіть в ситуації економічної кризи.

Експерти впевнені, що в першу чергу виплати акціонерам можуть дозволити собі організації, у яких відсутні серйозні витрати. Наприклад, це компанії енергозбутової галузі. Для їх діяльності не потрібні великі фізичні активи, а також інвестиційні витрати.

Крок 3. Провести розрахунки дивідендної прибутковості

Приймаючи рішення відкрити банківський депозит, інвестор завжди може оцінити, як зміниться сума його вкладень з плином часу. З дивідендами ситуація йде по-іншому. Вартість акції змінюється постійно.

Щоб розрахувати прибутковість від дивідендів, необхідно знайти відношення розміру виплати на кожний цінний папір до вартості акції, за якою вона була придбана або за якою планується її купити. Щоб знайти прибутковість у відсотках, отриманий результат необхідно помножити на 100.

Також важливо розібратися, як розмір дивідендів впливає на дохід спекулянтів. Такі інвестори отримують прибуток від зміни вартості акцій. Напередодні дивідендного відсічення курс цінного паперу може зрости↑. Однак тут є певні ризики, які пов'язані з можливістю зіткнутися з низхідним трендом.

Купуючи акції приблизно за 1-2 місяці до дати закриття реєстру і продаючи їх напередодні неї, можна отримати непоганий дохід. Але експерти не радять купувати цінні папери в день дивідендної відсічення або переносити їх на наступний день. У цей період часу курс акцій може істотно знизитися↓ на величину, що навіть перевищує розмір дивідендів.

Ситуація з курсом пояснюється досить просто: напередодні закриття реєстру акціонерів часто істотно зростає попит на цінні папери. В результаті їх вартість виявляється завищеною. Але відразу після дивідендного відсічення відбувається коригування курсу, що пояснюється продажем багатьма власниками цінних паперів.

⚠ При цьому експерти попереджають: отримувати спекулятивний дохід від новин про дивідендні виплати досить важко. Реакція на них може бути стрімкою, відбуватися всередині одного торгового дня.

У багатьох інвесторів виникає питання: чи варто купувати акції іноземних компаній? Насправді цінні папери західних емітентів дозволяють багатьом інвесторам непогано заробити навіть на дивідендах.

На іноземних фінансових ринках набагато ширше вибір дивідендних акцій, які мають різну прибутковість і періодичність здійснення виплат. Така різноманітність дозволяє задовольнити запити як консервативних, так і агресивних інвесторів.

Всі західні компанії можна умовно розділити на 2 групи:

 1. Організації, які більшу частину одержуваного доходу спрямовують на розвиток діяльності. Вони або повністю відмовляються від виплати дивідендів, або встановлюють їх на мінімальному рівні. Такі цінні папери інвестори набувають з метою отримання спекулятивного доходу.
 2. Так звані «Дійні корови». З метою залучення додаткових коштів такі організації збільшують дивідендні виплати за акціями. Прибутковість може досягати 20%.

Сьогодні багато брокерських компаній пропонують інвесторам купувати акції західних компаній. Це цілком логічно у зв'язку з тим, що такі інвестиції є надійними і досить ліквідними.


Насправді формувати портфель, спираючись тільки на дивідендну прибутковість акцій, не ефективно. Такий дохід на ринку доцільно розглядати тільки з точки зору приємного доповнення до спекулятивного прибутку.

Ринок нашої країни є занадто волатильним. При цьому дивідендна політика більшості емітентів не налаштована на великі виплати. Експерти нагадують: найвища дивідендна прибутковість традиційно показується за акціями 2-ого ешелону.

Питання 2. Що вибрати - довгострокові інвестиції в акції або трейдинг?

Багато новачків, приймаючи рішення інвестувати капітал в акції, не знають кому віддати перевагу – довгострокові вкладення або трейдинг. Перш ніж прийняти остаточне рішення, необхідно розібратися, чим відрізняються ці дві стратегії.

У відповідності зі зробленим вибором всіх власників капіталу можна розділити на 2 умовні групи: інвестори і трейдери. Умовними ці групи є, так як точно розмежувати їх буває досить складно. Будь-який покупець акцій може поєднувати риси кожної з цих груп.

З точки зору тривалості утримання акцій, можна виділити 5 груп покупців:

 1. скальпери;
 2. короткострокові;
 3. внутрішньоденні;
 4. середньострокові;
 5. довгострокові.

Інвестори здійснюють мало↓ угод з акціями і застосовують у своїй діяльності тільки довгострокові стратегії, зберігаючи позиції до декількох місяців або навіть років. На противагу їм трейдери здійснюють велику сотню торгових операцій, утримуючи угоди відкритими не більше декількох днів, і використовують всі залишилися стратегії.

 • Трейдерів інакше називають біржовими спекулянтами. Вони отримують дохід, граючи на різниці курсів. Для трейдера не важливо, з яким фінансовим інструментом він буде працювати. Для нього принципове значення мають рухи ринку. Основною проблемою трейдингу є те, що рухи курсів часто виявляються непередбачуваними. Тому для щоденних спекуляцій потрібен досить великий досвід. Якщо займатися трейдингом без підготовки, дуже швидко така торгівля стане азартною грою, при якій трейдер буде прагнути вгадати наступний рух курсу. В кінцевому підсумку така поведінка неминуче призведе до краху і повної втрати капіталу.
 • Довгострокові ж інвестори проводять операції з акціями з максимальною обережністю. Вони уважно аналізують акції обраного емітента і чекають найбільш відповідного моменту для їх придбання. Інвесторів не цікавлять ринкові коливання, які безперервно відбуваються на короткочасних інтервалах. Вони беруть до уваги тільки загальний напрямок руху ринку і готові чекати досить довго, поки обраний ними інструмент не принесе плановану прибуток.

Щоб заробляти на ринку акцій, важливо пам'ятати основне правило: не варто грати з ринком, інакше можна втратити всі вкладення. Важливо дотримуватися цю пораду як трейдерам, так і довгостроковим інвесторам.

Нижче представлена таблиця, в якій зведені всі основні відмінності між довгостроковими інвесторами і трейдерами. Щоб визначитися, до якої з названих груп примкнути, важливо уважно вивчити їх.

Таблиця: "Основні відмінності трейдера від довгострокового інвестора"

Трейдер Довгостроковий інвестор
Здійснює велику кількість операцій за короткий проміжок часу Вкладає гроші на довгий час
Намагаються отримати дохід навіть від невеликих коливань ринку Беруть до уваги тільки загальну ринкову тенденцію, нікуди не поспішають
Встановлюють по операціях рівні Stop Loss, які автоматично фіксують збитки при неправильному прогнозі Диверсифікують ризики, розподіляючи капітал між кількома акціями, що допомагає скоротити збитки
Враховують прибуток за кожною угодою, в нормі дохід становить близько 30% на місяць Підводять підсумки в кінці року, в нормі прибуток становить близько 30% за рік
Проводить біля комп'ютера велику кількість часу кожен день, аналізуючи графіки і вибираючи момент для здійснення угоди Досить рідко відкривають термінал, більшу частину робочого часу вивчають фінансові звіти емітентів і новини
Для початку роботи досить вкласти 10 доларів Для початку роботи потрібна велика сума від 10 000 доларів

Визначальним при цьому є остання відмінність. Нерідко власники капіталу хочуть стати довгостроковими інвесторами, але із-за відсутності достатньої грошової суми приймають рішення зайнятися трейдингом. Така ситуація є нормальною. Але важливо бачити відмінності і розуміти, які основні цілі такої діяльності.

Трейдери та інвестори, вкладаючи гроші в акції, здійснюють угоди за однаковим алгоритмом:

 1. пошук перспективних акцій;
 2. вибір брокера і поповнення торгового рахунку;
 3. аналіз ринку з метою пошуку найбільш відповідного для придбання акцій моменту;
 4. купівля фінансового інструменту;
 5. очікування прибутку;
 6. фіксування результату;
 7. повтор циклу спочатку.

Різниця в діях полягає в деталях, які зведені в таблиці.

Таблиця: "Основні відмінності в діях трейдера і довгострокового інвестора"

Трейдинг Довгострокове інвестування
Більш складний прогноз Курс на великих часових проміжках рухається більш спокійно, прогнози виявляються більш точними
Прибуток фіксується досить швидко Для отримання доходу потрібен час
Для роботи не потрібна велика грошова сума Для роботи необхідний великий капітал

Для довгострокових інвесторів принципове значення має розмір капіталу. Зрозуміти це нескладно. Досить порівняти розмір прибутку, що припадає на кілька або більшу кількість акцій. Чекати високих доходів протягом тривалого часу в першому випадку навряд чи доцільно.

Якщо ж коштів вистачає тільки на придбання невеликої кількості цінних паперів, є сенс займатися трейдингом, отримуючи невелику прибуток в короткі терміни. Саме такі можливості залучають в трейдинг велику кількість власників капіталів.

Поступово при нарощуванні суми вкладень багато покупців акцій починають поєднувати 2 види діяльності - трейдинг і довгострокове інвестування. Це дозволяє їм отримати максимальний дохід від своїх вкладень.

Однак поєднувати трейдинг з довгостроковим інвестуванням зовсім не обов'язково. Багато успішних користувачів воліло тільки один з цих напрямків і зуміли непогано заробити, повністю сконцентрувавшись на ньому.

Питання 3. Як правильно вибрати акції для інвестування?

Приймаючи рішення, в які акції вкласти капітал, інвестор повинен враховувати величезну кількість чинників. Так як акції являють собою цінні папери певного емітента, їх дохідність багато в чому залежить від ефективності діяльності компанії.

Тому при виборі акцій важливо провести ретельний аналіз емітента. Найкращим варіантом при цьому є вибір сфери діяльності, в якій інвестор добре розбирається, і вивчення основ економічного аналізу компаній.

Інвестор повинен мати достатні знання у сфері діяльності, в яку він прийняв рішення вкладати капітал. Це допоможе йому розібратися в новинах, що стосуються емітента, розуміти, які події можуть мати позитивний або негативний вплив на курс акцій.

Економічний аналіз діяльності організації допомагає оцінити і зрозуміти:

 • наскільки ефективною була робота компанії у звітному періоді;
 • розмір отриманого нею прибутку;
 • яка сума була спрямована на виплату дивідендів акціонерам;
 • яку кількість коштів було направлено до резервів;
 • чи є взагалі грошові кошти у компанії;
 • чи є у компанії перспективи отримання великого прибутку в майбутньому, або вона працює на знос.

Дані для аналізу компанії можна взяти всього з 2 звітів:

 1. бухгалтерського балансу;
 2. звіту про прибуток і збитки.

Велике значення також має оцінка іміджу емітента. Найчастіше роздування навколо однієї компанії скандалу і пліток може свідчити про те, що найближчим часом її акції знеціняться. Навіть якщо цього не станеться, майже напевно курс різко знизиться⇓.

Це пов'язано з тим, що величезна кількість приватних інвесторів придивляється до компанії, набуває її цінні папери, тим самим штучно роздуваючи вартість. Якщо економічних передумов до підвищення ціни немає, акції перегріваються. Рано чи пізно цей міхур обов'язково лопне.

Не зайвим також буде уточнити, хто входить до складу керуючих органів емітента. Якщо компанією керують досвідчені фахівці, які багато років працюють в провідних компаніях, можна сміливо купувати акції навіть в тих випадках, коли на перший погляд організація здається збитковою. Майже напевно, грамотні керуючі зуміють витягнути емітента з кризи. В кінцевому підсумку інвестор отримає максимальний дохід.

Велике значення для інвестицій також має рівень ліквідності акцій. Під нею розуміють здатність акцій швидко і без втрат бути яких обміняли на гроші. Іншими словами, такий цінний папір можна в будь-який момент продати за ціною не нижче тієї, за яку вона була куплена.


Аналіз всіх представлених вище факторів допомагає інвестору вибрати найбільш підходящі для інвестицій акції. Це допоможе досягти максимального прибутку від вкладеного капіталу.

Питання 4. Чи можна інвестувати в американські акції та облігації?

Великі брокери надають своїм клієнтам доступ на американські біржі. Скориставшись такою послугою, інвестори можуть купувати і продавати акції різних світових держав точно так само, як і українських. При цьому є можливість отримувати дивідендний дохід.

З облігаціями справа йде складніше. Щоб придбати американські цінні папери такого типу, потрібно набагато більш високий статус кваліфікованого інвестора. Тобто інвестиційний рахунок доведеться поповнити на суму не менше 2 мільйонів грн.

Питання 5. З якої суми почати інвестувати в акції новачкові?

 ⚠ Інвесторові слід вкладати стільки грошей, скільки не шкода буде втратити.

Мінімальний розмір капіталу, з якого можна починати вкладення в акції, визначається тим, який спосіб для цього буде обраний.

Найменша сума для входу знадобиться при бажанні інвестувати в пайові інвестиційні фонди. Тут можна зустріти пропозицію придбати паї на суму від 10 доларів ($). Однак це найчастіше лише акції для залучення нових пайовиків.

 • З одного боку, така сума приваблива для новачків, так як в разі невдачі втрати будуть мінімальні↓.
 • З іншого боку, подібні вкладення не принесуть відчутної суми доходу.

Маючи невелику суму можна інвестувати її безпосередньо в акції на біржі. Однак придбання 1-2 цінних паперів не є ефективним. Досвідчені інвестори, які домоглися успіху у вкладеннях в акції, стверджують, що для початку інвестицій буде потрібно сума в розмірі 100-500 доларів ($).

У будь-якому разі, приймаючи рішення про суму інвестицій, важливо слідувати основному правилу: розмір вкладень повинен бути таким, щоб він не завдав серйозної шкоди особистого бюджету.

Питання 6. Скільки можна заробити, інвестуючи в акції?

У більшості новачків неминуче виникає питання: скільки можна заробити, інвестуючи капітал в акції? Насправді все просто – максимальний дохід нічим не обмежений.

За допомогою активного трейдингу можна домогтися прибутковості в розмірі до 300% в рік. Однак якщо розглядати довгостроковий часовий період, щорічна прибутковість в більшості випадків не перевищуватиме 50%.

Названі цифри не є кінцевими. Історії відомо чимало випадків, коли саме на інвестиціях в акції люди буквально за кілька років зуміли заробити величезний капітал. Для цього вони купували цінні папери в кризу і продавали їх в періоди затишшя.

Насправді отримувати дохід як середньостатистичний інвестор неважко. Досить витратити всього кілька місяців на щільну підготовку до торгівлі, щоб забезпечити собі прибутковість близько 30% річних.

Однак, щоб інвестувати гроші в акції як професіонал, одержуючи прибуток вище середнього, будуть потрібні десятки років активної роботи і величезна кількість годин ретельного аналізу ринку.


Виходить, що домогтися прибутковості в розмірі 30% річних можна, навчившись проводити грамотний аналіз ринкової ситуації, своєчасно позбавляючись від збиткових і надто переоцінених акцій.

Саме від уміння інвестора правильно вибирати момент для фіксування прибутку залежить розмір доходів, а від високої↑ швидкості реакції на збитки – величина осідання інвестиційного рахунку.

Питання 7. Навіщо інвестувати і чи підходить це мені?

Припустимо, у вас є вклад в банку, але вас не влаштовують відсотки, вони занадто низькі, а ви хочете заробити більше. Але ви повинні розуміти: чим вище можливість заробити, тим вище ймовірність втратити всі гроші. Якщо ви усвідомлюєте ризики і у вас є вільні кошти, можливо, варто освоїти інвестування в цінні папери, якими торгують на біржі.

Наприклад, акція - це частковий цінний папір, який свідчать про право власності. Купуючи акції компанії, ви купуєте частку в ній (нехай навіть дуже маленьку). Ви можете отримувати дохід від купівлі-продажу акцій або дивіденди – частина прибутку компанії за підсумками певного періоду.

Облігація – це борговий цінний папір, за яким емітент – держава або компанія, що випустила її-зобов'язується виплатити певний відсоток у майбутньому.

Найпростіший шлях для новачка - купити цінні папери, а через певний час продати за вищою ціною — і так заробити. Головне пам'ятати, що прибуток — це не Сліпа удача, як в казино, а результат добре продуманих дій. Не гра, а робота.

Не варто інвестувати останні гроші, якщо у вас немає заощаджень і депозиту в банку. Якщо збанкрутує банк, держава поверне вкладникам гроші - в межах 350 тис грн. На біржі такої страховки немає, можна втратити все. Тим більше що падіння вартості цінних паперів відбуваються набагато частіше, ніж банкрутства банків.

Висновок + відео

Таким чином, інвестувати гроші в акції можуть не тільки власники великого капіталу, а й прості люди. Важливо приступити до вкладень прямо зараз, щоб через кілька років стати успішним інвестором і наблизити своє фінансове благополуччя.

Бажаємо всім читачам "BiznesCat.com" успіхів у фінансовій діяльності! Нехай будь-які вкладення в акції виявляться максимально прибутковими!

Якщо у вас залишилися питання по темі публікації, то задавайте їх в коментарях нижче, і ми обов'язково відповімо!

P. S. Не забувайте також ділитися прочитаної статті в соц мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей!  ? ?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити