Зміст[Сховати]

Як правильно і вигідно купити квартиру самостійно, без ріелторів і посередників? Цим питанням задаються багато. У цій статті наводиться корисна інформація по даній темі, розглядаються найпоширеніші методи купівлі квартири і даються корисні поради щодо вигідного і безпечного придбання житла.

Квартира є дорогим вкладенням, процес юридичного оформлення досить складний. Є досить багато різних методів здійснення покупки: в іпотеку, за готівковий або безготівковий розрахунок та інші фінансові ресурси. Крім цього купівля нової нерухомості і квартири на вторинному ринку також здійснюється згідно з різними рекомендаціями.

Фахівці виділяють досить багато різних рекомендацій, що стосуються вибору нерухомості. Важливим параметром є не тільки метраж квартири або будинку, але і їх облаштування.

купити квартиру

Протягом багатьох років купівля нерухомості вважалася вигідним вкладенням коштів. Це пов'язано з тим, що нерухоме майно практично завжди в ціні, при цьому досить часто вартість з часом підвищується. Однак висока вартість нерухомого майна визначає те, що дана процедура не тільки складна, але і вельми витратна. Якщо немає досвіду у виборі квартири або проведенні процедури покупки, то можуть виникнути досить серйозні проблеми.

У даній статті розглянемо наступні моменти:

 • Підготовчий етап. Настільки складна процедура, як з юридичного боку, так і в плані організації, слід ретельну підготовку.
 • Є досить величезна кількість факторів, які впливають на вартість нерухомого майна. Так при розгляді всіх факторів можна визначити актуальність ціни. Це потрібно для того, щоб не вибрати квартиру, за яку вимагають велику вартість.
 • Слід враховувати те, в яких випадках використання послуг ріелтора вимушений захід, а коли без послуг цього фахівця просто не обійтися. Є досить багато методів пошуку найбільш підходящої пропозиції, варто кожну розглядати в тому чи іншому випадку.
 • Існує кілька методів придбання нерухомого майна. При цьому вимога, що стосується вкладення великих коштів, визначає складності в одночасному погашенні всієї суми.
 • Останнім часом багато хто вирішує скористатися іпотекою. Подібним чином можна обзавестися майном навіть в разі, якщо немає потрібної суми. У іпотеки є досить багато переваг і недоліків, які потрібно враховувати. Також важливим фактором є те, яка компанія буде надавати іпотеку.
 • Держава також подбала про те, щоб при народженні дитини сім'я могла придбати свою квартиру для поліпшення умов проживання. У материнського капіталу є також досить багато особливостей, які варто враховувати.
 • Нюанси, що стосуються придбання житла в новій будівлі. Слід враховувати ризики, які виникають при купівлі нерухомого майна в новій будівлі.
 • Є багато факторів, які варто враховувати при покупці квартири в Києві або Харкові.

Незважаючи на те, що покупка нерухомості проводиться протягом останніх декількох десятиліть, питання все ж залишаються. Спробуємо відповісти на всі популярні питання, які задають сьогодні при придбанні нерухомості.

 Як правильно і безпечно підготуватися до купівлі квартири - 4 першорядні завдання, які потрібно вирішити покупцеві

 Процедура придбання власного житла досить складна і вимагає зваженого підходу, чітких дій. Це пов'язано з тим, що при допущенні помилок можна позбутися великої суми. Крім цього в даній сфері дуже багато шахраїв, які на вигляд нічим не примітні і на початку проводять угоду як звичайні продавці.

ФАКТ! Як показує практика, тільки ознайомившись з усією інформацією відразу можна істотно знизити ймовірність виникнення проблем, наприклад, втрата вільного часу або виникнення зайвих витрат. Тільки після завершення процедури покупки багато хто дізнається про те, що, на перший погляд, приваблива нерухомість виявилася зайвою витратою коштів.

Практично всі продавці нерухомості прагнуть приховати правду про нерухомість, яка продається. Дуже часто зустрічаються проблеми юридичного характеру через те, що документи не відповідають встановленим вимогам.

Першочергові завдання при покупці квартири

Вся інформація, яку можна знайти в Інтернеті, не допомагає в разі проведення процедури покупки нерухомості якщо не вміти правильно її використовувати.

Є кілька рекомендацій, які потрібно враховувати:

 1. Для початку визначаються з тим, хто безпосередньо буде займатися пошуком підходящої квартири. Шукати відповідну пропозицію може як майбутній власник, так і довірена особа. Найчастіше цим займається власник, але якщо сума угоди буде великою, то можна залучити ріелтора. Для знаходження найбільш привабливої пропозиції потрібно мати певний набір навичок. Крім цього приділимо увагу тому, що ріелтор досить часто має власну базу пропозицій, щодо складання якої робить ще до звернення потенційного клієнта. Інший момент полягає в тому, що велика кількість проведених угод дозволяє уникнути багато поширених проблем. Однак кваліфікована допомога ніколи не надається безкоштовно, ріелтор може взяти фіксовану суму або певний відсоток від проведеної угоди.
 2. Визначається те, який може бути витрачений бюджет з урахуванням додаткових витрат. Не варто думати про те, що додаткові витрати будуть незначними. Як правило, вони істотно підвищують первісну вартість угоди. Як правило, додаткові витрати представлені комісією в розмірі від 2 до 6% від вартості пропозиції. Ця інформація визначає те, що при самостійному проведенні підбору квартири або будинку економія істотні. Що стосується різних зборів за надання державних послуг, то вони фіксовані.
 3. Заздалегідь проводиться формування переліку вимог, які будуть пред'являтися до кожної квартири при їх виборі. Є досить велика кількість критеріїв вибору, при обліку яких можна вибрати квартиру з усіх пропозицій. Прикладом назвемо те, що деякі люди приділяють більше уваги розташуванню квартири. Інші найбільше приділяють увагу якості обробки і плануванню, а також розташуванню поблизу торгових центрів. Загалом, важливість процесу формування списку вимог дуже велика.
 4. Проводиться оцінка ризиків. Квартири і заміські будинки купуються як майно для житла або засіб інвестування. Варто враховувати ризики, які виникають на момент самостійного вибору. При особистій зустрічі з усіма продавцями складно визначити те, яка пропозиція з представлених буде найбільш вигідною.

Не варто ставитися до придбання нерухомості, наприклад, як до покупки автомобіля. Ода виду майна має свої особливості, які варто враховувати при виборі та оформленні угоди.

Що вибрати первинний або вторинний ринок житла - плюси (+) і мінуси (-) обох варіантів

Купівля квартири покрокова інструкція залежить від того, якого типу нерухомість. Ринок нерухомості ділитися на дві основні категорії: первинний і вторинний. У них є досить багато відмінностей, які варто враховувати. Саме тому розглянемо особливості подібних приміщень, від чого залежить, і інструкція з купівлі квартири.

ФАКТ! Первинне житло - нерухоме майно, яке було нещодавно побудовано і здано в експлуатацію. При цьому не важливо, які способи покупки квартири при цьому застосовуються. З кожним роком обсяги будівельних робіт істотно збільшуються, в новобудовах можуть купувати квартири самим різним чином: від переказу коштів до використання коштів, отриманих в рамках іпотеки. Однак варто враховувати, що для даної категорії будівель є точне визначення – новобудови знаходяться у володінні забудовника. Іншими словами, покупка квартири або будинку проводиться в перший раз.

У більшості випадків проводиться покупка нерухомості первинного ринку через те, що воно створюється відповідно до сучасних норм і знаходиться в хорошому технічному стані. Купівля квартири без ріелтора покрокова інструкція відрізняється від покупки майна вторинного ринку.

Вторинне житло - це нерухомість, яка знаходиться в приватній власності. Варто враховувати, найчастіше власником є фізична особа. Вік будинку може варіювати в досить великому діапазоні.

Прикладом можна назвати наступні моменти:

 • Одна людина може купити квартиру в новобудові, і практично відразу продати її. У цьому випадку нерухомість є представником вторинного ринку.
 • Сьогодні можна зустріти багатоповерхові споруди, які мають термін експлуатації більше 100 років.

Варто пам'ятати про те, що у споруд, які мають тривалий період експлуатації, можуть виникнути суттєві проблеми. При виборі будинку або квартири вторинного ринку потрібно приділяти увагу на те, що деякі можуть бути включені в програму знесення. Тому при розгляді того, як купити квартиру що потрібно знати при цьому відзначимо те, що потрібно вивчити будову.

ЦІКАВИЙ ФАКТ! Останнім часом набула великого поширення нерухомість вторинного ринку, яка купується в новобудовах, потім піддається обробці, після чого проводиться перепродаж. Подібним чином продається нерухомість елітного класу.

 Розглядаючи способи придбання житла, відзначимо, що банки та інші фінансові організації проводять охоче оформлення іпотеки саме для нерухомості первинного ринку. У неї є переваги і недоліки, про які поговоримо докладніше.

Перевагами первинного ринку назвемо:

 • Невеликі ціни в порівнянні з деякими пропозиціями вторинного ринку. Як показує практика, досить часто вигідніше проводити покупку в спорудах, що тільки будуються. Для того щоб знизити свої витрати забудовник надає можливість оформити пайову участь. За рахунок цього ціна дещо знижується. Також новобудови не мають косметичного оздоблення, що також сприятливо відбивається на вартості пропозиції. Але в порівнянні з квартирами споруд, яким кілька десятиліть, ціна буде вельми високою.
 • Чистота нерухомого майна в юридичному сенсі. Способи покупки квартири без грошей шляхом переказу коштів на рахунки останнім часом користуються досить великою популярністю. Останнім часом вторинний ринок переповнений пропозиціями, які насправді знаходяться під заставою або мають інші проблеми. Шахраї вдаються до самих різних методів. Крім цього при виборі первинного житла варто враховувати, що в ньому ніхто не був прописаний і проблем з цим не буде. А ось у вторинного житла є проблеми, пов'язані з пропискою.
 • Як правильно купити квартиру, яка буде відповідати всім сучасним вимогам? Відповідь досить проста - потрібно приділити увагу пропозиції первинного ринку. Це пов'язано з тим, що розробка нових проектів передбачає застосування найсучасніших технологій.

Однак є досить багато і істотних недоліків:

 • Розташування споруди. Сьогодні в центральних частинах міста забудовнику складно знайти місце для проведення будівництва. Саме тому будівельні роботи проводяться за містом, часто на пустки. Звичайно, з часом район може істотно облаштуватися. Але на цьому йде досить багато часу.
 • Відсутність оздоблювальних матеріалів. Слід враховувати, що купити квартиру в новобудові з обробкою сьогодні практично не можливо. Це пов'язано з тим, що більшість учасників пайового будівництва відмовляються навіть від чорнової обробки.
 • Досить складний процес оформлення прав власності. Незважаючи на юридичну чистоту квартири, процес передачі прав власності від юридичної особи фізичному істотно ускладнюється.
 • Істотно підвищується ризик втрати грошей. Залучення людей до будівництва стає причиною формування досить великого капіталу. Деякі забудовники вирішують обдурити своїх клієнтів після отримання платежів. В результаті забудовники будуть без грошей і квартири. Тому рекомендується приділяти особливу увагу вибору компанії, яка буде проводити роботу. При розгляді того, як самостійно купити квартиру без ріелтора відзначимо важливість вибору забудовника, який має хорошу репутацію, що формується протягом тривалого періоду.

Вторинне житло має досить велике поширення. Серед особливостей відзначимо наступні моменти:

 • Воно може обійтися дорожче, але може експлуатуватися практично відразу після придбання.
 • Часто виникають проблеми юридичного плану. Саме тому при розгляді того, як купити квартиру без ріелтора покрокова інструкція багато хто вказує на те, що слід запитувати всі відповідні документи: про відсутність прописаних, відсутність заборгованої, відсутність проблем з законами у власника нерухомості.

Також приділяється увага тому, що при оренді нерухомості на певний термін орендар може проживати в ньому, якщо угода оформлена правильно. При оформленні подібного документа власник не може продавати майно для закінчення зазначеного терміну.

ДУМКА ЕКСПЕРТА! Загалом можна сказати, що проблем з вторинним житлом досить багато, більшість пов'язана з документами, технічним станом та іншими подібними моментами. Як купити квартиру в іпотеку покрокова інструкція в разі вторинного житла істотно відрізняється від процедури в разі новобудов.

Що потрібно знати при покупці квартири і як перевірити її юридичну чистоту самостійно?

Вже вищенаведена інформація вказує на те, що проблем з придбанням нерухомості досить багато. Обман продавця може привести до незначних проблем, які пов'язані з малою якістю оздоблювальних матеріалів, або з більш значними, наприклад, пов'язаними з неефективною роботою опалювальної системи. Прийняття рішення щодо самостійної купівлі нерухомості передбачає вивчення досить великої кількості документів, а також розгляду технічного стану квартири або приватного будинку.

Що потрібно щоб купити квартиру і не прогадати при цьому? Відповідь досить проста - потрібно оцінити ступінь ризиків, а також знати помилки, які призводять до істотного збільшення витрат. Нескладні правила і рекомендації дозволяє уникнути і судових розглядів з попереднім власником. Питань у потенційного покупця виникає досить багато.

При розгляді того, як купити квартиру самостійно, приділимо увагу наступним двом питанням:

 1. Як перевірити чистоту квартири при покупці на вторинному ринку житла?
 2. Як перевірити юридичну чистоту квартири на первинному ринку житла (в новобудові)?

Розглянемо ці два питання докладніше.

Як перевірити чистоту квартири при покупці на вторинному ринку житла?

Багато приділяють увагу покупці іменного вторинного житла, так як квартира у вторинному спорудженні може обійдися набагато дешевше. При цьому споруда може мати вигідне розташування. Однак покупка квартири що потрібно знати при виборі вторинного житла відзначимо, що в даному випадку виникає досить багато проблем саме з історією нерухомого майна.

Порада! Всю процедуру слід починати з перевірки кількості власників квартири. Крім цього відіграє велике значення і статус колишніх власників. Рекомендується приділяти увагу і заповітам, чи не накладається на майно арешт.

Процес проходження попередніх операцій багато в чому визначає те, чи будуть з нею проблеми. Якщо квартира за короткий термін була у власності декількох людей, то найкраще уникати подібної пропозиції. Сумнівну схему продажу можуть визначити тільки справжні фахівці в подібній сфері. Не варто бути параноїком, але і просто купувати квартири не варто – обережність запорука успіху.

Є кілька прикладів, коли власником нерухомості можуть бути треті особи. Серед найбільш поширених відзначимо наведені нижче випадки:

 1. Якщо один з власників не досяг повнолітнього віку. Варто враховувати, що укладати договір можна виключно з повнолітніми, так як за встановленими законами особи, які не досягли 18 років, не можуть розпоряджатися майном. Всі організаційні питання вирішують батьки або законні опікуни.
 2. Якщо власник квартир перебуває в шлюбі. Якщо квартира або заміський будинок знаходиться у власності особи, яка перебуває у шлюбі, то від чоловіка потрібно також дозвіл. Якщо подібного дозволу не було отримано, то в майбутньому можуть виникнути серйозні проблеми. Прикладом назвемо випадок, коли один з власників проводить продаж нерухомості в таємниці від іншого. Закони сформовані так, що надається можливість другому чоловікові оскаржити продаж.
 3. Продаж частки майна. Багато хто шукає відповідь на питання, як вигідно купити квартиру багато хто шукає недорогі пропозиції. Варто враховувати, що нерухомість є дорогим придбанням, власником якого можуть стати кілька людей. Іншими словами, випадки поділу квартири або будинку на певні частки зустрічається досить часто. Варто враховувати, що власники можуть і не бути в родинних зв'язках. Частки та їх власники встановлюються судом.

Вищенаведена інформація визначає те, що перед безпосереднім придбанням нерухомості потрібно детально ознайомитися зі складом сім'ї і тим, хто прописаний в ньому.

Крім цього при розгляді того, як купити квартиру з чого почати відзначимо, що основним джерелом інформації повинні стати офіційні документи. Це пов'язано з тим, що продавці часто йдуть на обман і вірити сказаному не слід.

У потенційного продавця слід запросити наступні документи:

 • Документи, які підтверджують передачу права власності. До них відносять договір міни, купівлі-продажу, дарування або інші. Майно може бути передано і за свідоцтвом права на спадщину, так як в деяких випадках нерухоме майно передається не по спорідненій лінії.
 • Якщо квартира виходить в рамках житлового кооперативу, то потрібна довідка, що підтверджує факту виплати паю.
 • У квартири або заміського будинку може бути один або кілька власників. У кожного власника слід зажадати документ, який підтверджує право на розпорядження майном.

Всі документи, які можуть надаватися, діляться на дві основні групи:

 1. Кадастровий паспорт, експлікації. Ці документи необхідні для того, щоб перевірити основні параметри нерухомості. Досить часто зустрічаються ситуації, коли власники квартири вказують неправильну площу або інші параметри. Тільки після вивчення даної документації можна зрозуміти те, якими особливостями володіє квартира або заміський будинок. Досвідчені ріелтори, які займаються питанням придбання нерухомості для своїх клієнтів, завжди спочатку приділяють увагу на зміну планування. Якщо подібна робота проводилася без відповідного оформлення, то в майбутньому виникають серйозні проблеми.
 2. До другої групи можна віднести виписку зі спеціальної будинкової книги. У цьому документі вказується те, скільки людей прописано на розглянутій житловій площі.

За всіма зазначеними вище документами можна визначити ПІБ власника, перед початком переговорів кожна зі сторін повинна надати свій паспорт для посвідчення особи. Інші документи не варто розглядати через велику ймовірність їх підробки.

Рекомендація! Часто на ринку зустрічаються випадки, коли глава сім'ї вирішує провести продаж нерухомості, попередньо не порадившись з цим з дружиною або іншим власником. Відзначимо, що дозвіл чоловіка або інших власників – не просто формальність, яку потрібно дотримуватися.

 Є ще кілька рекомендацій, що стосуються при покупці квартири вторинного ринку. Перед тим як звернутися до нотаріусу слід переконатися в тому, що кожен з учасників угоди має при собі документи, що засвідчують особу.

При відсутності паспорта або завершенні його терміну дії можуть виникнути такі проблеми:

 • Представники реєстраційної служби можуть відмовити в наданні своїх послуг у разі, якщо є які-небудь проблеми з документами.
 • Сам процес купівлі-продажу істотно затягується, що може не задовольнити одного з учасників.

Якщо нотаріус отримає повний пакет документів, то робота буде проведена протягом короткого періоду. Звертаючись до юриста можна виключити ймовірність придбання квартири з темним минулим.

Як перевірити юридичну чистоту квартири на первинному ринку житла (в новобудові)?

Розглядаючи те, як купити вигідно квартиру в новобудові відзначимо, що багато хто вказує на труднощі, що виникають при виборі пропозицій з вторинного ринку, але і з новобудовами виникає багато проблем. Великою популярністю користується метод придбання, який передбачає пайової участі на стадії будівництва.

Для того щоб вирішити проблеми з покупкою нової квартири слід укласти відповідний договір із забудовником. Даний документ може мати досить багато особливостей, але особлива увага приділяється тому, що по завершенню будівництва вкладники стають власниками, а забудовник забирає свою різницю.

На перший погляд процедура досить проста і не може викликати проблем, але є і серйозні ризики. Деякі з них були вказані вище, але варто пам'ятати про те, що в документах також можуть полягати проблеми.

Як купити квартиру без посередників покрокова інструкція передбачає перевірку квартири. 

Нормативний акт вказує на те, що між клієнтом і забудовником повинен укладатися договір. Покупець-інвестор має правило на захист з боку держави тільки при офіційному оформленні відносин.

Перший підводний камінь, Що стосується покупки нерухомості в новобудові, стосується того, що деякі забудовники намагаються укласти інший договір в порівнянні з законним. Відзначимо, що всі професіонали рекомендують уникати подібних компаній.

Всю необхідну інформацію можна отримати виключно з офіційних документів. Однак забудовники намагаються уникати їх розголосу, порушуючи встановлені закони.

Слід враховувати, що в законі встановлені правила, які дозволяють вимагати у забудовника наступні документи:

 • Папери установчого характеру.
 • Фінансово-господарська звітність.
 • Свідоцтво про офіційну реєстрацію компанії, яка займається проведенням роботи з будівництва споруди.
 • Повний набір фінансових документів, які були складені протягом 3-х останніх років. Прикладом можна назвати звітність, що стосується розподілу прибутку і збитків.
 • Результати, які були отримані в ході проведення аудиторської перевірки протягом поточного та минулого року.

Купівля квартири - що треба знати при виборі нерухомості в новобудові? Відзначимо, що клієнти забудовника в праві використовувати встановлені закони щодо захисту прав споживача. Якщо в разі придбання нерухомості вторинного ринку є покупець і продавець, то в даному випадку покупець виступає в ролі клієнта.

Мінімізувати ризики, коли проводиться покупка квартири без ріелтора, можна шляхом дотримання 4-х основних рекомендацій. Перевірка проводиться з урахуванням наведених нижче рекомендацій:

 1. Для початку вивчається історія компанії-забудовника. Цей етап дуже важливий, до нього слід ставитися відповідально. Серед основних моментів відзначимо: стаж роботи, кількість успішно завершених проектів, скільки об'єктів знаходиться на етапі будівництві. Термін роботи вказує на те, як довго компанія надає послуги в даній сфері. Кількість успішно завершених проектів вказує на те, чи може компанія доводити поставлені завдання до кінця. Зі збільшенням кількості проектів, що знаходяться на етапі будівництва, істотно ускладнюються поставлені завдання.
 2. Наступний етап полягає у визначенні того, на якій стадії знаходиться будівельний процес. Якщо включатися в будівництво на стадії створення котловану, то ризики досить великі. А ось вже після зведення декількох поверхів можна бути частково впевненим в тому, що будівництво рано чи пізно завершитися.
 3. Потрібно приділяти увагу документам особи, яка укладає договір з потенційним власником квартири. Часто зустрічаються ситуації, коли забудовник представляється іншою компанією, які мають схожі назви. В результаті цього укладається договір стає не так привабливим, як на перший погляд.
 4. Компанія повинна мати документи, які дозволяють їй надавати послуги у сфері будівництва. Варто враховувати, що при розгляді того, як купити квартиру без ризику приділяють увагу на вимоги щодо негайного пред'явлення документів.

Перед тим як укласти договір слід приділити увагу тому, чи виконав забудовник всі норми і вимоги, встановлені в законі. Іншими словами, для надання відповідних послуг компанія повинна пройти відповідну реєстрацію і отримати дозвіл. Купівля квартири покроково досить складна, один з основних етапів - перевірка проектної декларації. У цьому документі, як правило, зберігається вся актуальна інформація.

Підводячи підсумки по даному розділу, відзначимо, що при покупці вторинного житла кількість паперів, які вимагають перевірки, істотно збільшується. Однак у разі забудовників компанія професійно ховає всі моменти, які можуть несприятливо відбитися на спроможності клієнтів. Що стосується технічного стану, то тут ще все більше запущено. Купівля квартири в новобудові покрокова інструкція передбачає перевірку технічного стану, так як деякі забудовники не дотримуються встановлені вимоги.

ТОП-6 способів купівлі квартири

Всі наведені вище рекомендації від частини визначають особливості придбання нерухомості. Варто враховувати, що є 7 основних способів, про які поговоримо докладніше.

Пряма купівля за готівку

Цей спосіб самий банальний і простий, але сьогодні він використовується все рідше через виникнення складнощів з накопичення необхідної суми. Можна уникнути досить багато проблем шляхом купівлі нерухомості за готівку.

Однак процес досить нервовий і має велику кількість підводних каменів. Найбільший ризик полягає безпосередньо в моменті передачі коштів від покупця продавцю. При цьому проблеми виникають при перевезенні великої суми. Варто це робити тільки після ретельної перевірки нерухомості та їх документів. Відзначимо, що процедура прямої купівлі частіше зустрічається на ринку вторинного житла.

Серед особливостей по передачі коштів відзначимо наступні моменти:

 • Купівля квартири самостійно передбачає передачу коштів. Саме цього моменту слід приділити особливу увагу. При передачі коштів готівкою слід обумовити місце зустрічі. Для того щоб виключити ймовірність крадіжки коштів в дорозі краще їхати на власному автомобілі при супроводі родичів або друзів. Другий момент полягає в тому, що передача коштів повинна проводитися виключно на момент підписання договору. Крім цього фінансові операції повинні проводитися виключно при присутності нотаріуса.
 • Даний метод користується великою популярністю через те, що не передбачає додаткових витрат. Як показує практика, в 90% випадків при передачі нерухомості вторинного ринку.

Є ще один серйозний момент - передача права проводиться протягом досить тривалого періоду. Саме тому виникає питання, як краще проводити передачу грошей. І тут можна виділити два основні методи:

 1. Передача коштів проводиться після завершення процесу передачі прав на власність. Для того щоб уникнути випадку, коли при отриманні частини або всієї суми продавець просто пропадає або відмовляється переоформляти майно передача обумовленої сума проходить після оформлення угоди. Варто пам'ятати про те, що навіть підтвердження факту передачі коштів до оформлення угоди не дозволить їх повернути швидко і без проблем. Зустрічаються випадки, коли продавці пропадають безслідно, не відповідають на повістки по судових розглядах. Навіть при судовому рішенні пристави просто не зможуть знайти винного, провести вилучення майна для повернення грошей. В результаті затягується процес придбанням квартири, виникають додаткові витрати і багато інших проблем. Тому важливо підібрати найбільш підходящий момент для передачі коштів – так щоб це влаштувало і продавця, але і можна було істотно знизити свої ризики.
 2. Гроші передаються до початку оформлення паперів, але при цьому надається розписка. У цьому документі вказується факт передачі коштів і сума. Найкраще підтвердити її нотаріально. Цей документ повинен бути підписаний усіма сторонами самого процесу, сума вказується цифрами і прописом. Але варто враховувати, що навіть при наявності подібного документа процедура повернення коштів при розірванні угоди до її завершення може істотно затягнутися. Продавець може ховатися протягом тривалого часу, з визначенням його місцезнаходження виникнуть серйозні проблеми. Сьогодні зловмисники, які подібним чином заробляють на своє життя, не звертають уваги на судові приписи та адміністративну, кримінальну відповідальність. При цьому інтереси покупця полягатимуть в основному в поверненні коштів, що забезпечити правоохоронні органи можуть не завжди.

Вищенаведена інформація визначає те, що перший метод більш надійний, але на нього погоджуються не багато. Однак в цьому випадку практично на будь-якому етапі проведення процесу перереєстрації продавець може відмовитися, знайшовши іншого покупця, який запропонував велику суму.

Мінімізувати ризики при передачі готівки можна наступним чином:

 • Оформляється і завіряється розписка, що встановлює факт передачі коштів. Подібна розписка може бути оформлено у вільній формі, але важливо приділити увагу тому, яка інформація повинна в ній містяться. Найкраще якщо інформація буде записуватися продавцем, так як той факт, що саме він укладав договір буде підтвердити набагато простіше. Як раніше було зазначено, найкраще завірити розписку нотаріально, так як в подальшому не виникне ніяких проблем з підтвердженням даного факту. З умовою досить великої переданої суми послуги нотаріуса досить незначні. Якщо продавець відмовляється від завірення розписки у нотаріуса, посилаючись на відсутність вільного часу або інші причини, то можна розцінювати це як прагненням забезпечити найкращі умови для подальшого обману. Адже продаж квартири не тільки в інтересах покупця, але і продавця, і близько години на приміщення нотаріальної контори він може знайти. При проходженні процедури завірення розписки записуються паспортні дані, що також є важливим моментом. Складати розписку і бути присутнім на її нотаріальному посвідченні повинен саме власник квартири, якого можна визначити за документами, що встановлюють право власності. Якщо всю цю процедуру проводить посередник, то в подальшому можуть виникнути серйозні проблеми, так як він не має права розпоряджатися квартирою і укладати розглянутий договір. Як було зазначено, важливо отримати і дозвіл на продаж майна чоловіка, а також інших власників власності (якщо їх кілька). Тому істотно заощадити час можна при одночасному завіренні розписки і дозволу на продаж майна.
 • Ретельно підбирається місце, де буде проводитися передача коштів. Якщо оплата проводиться готівкою, то виникає досить багато ризиків, велика частина яких пов'язана з крадіжкою коштів. Не варто припускати, що зловмисники побоятися діяти відкрито. Навіть при зустрічі в багатолюдному місці гроші можуть бути відібрані з силою при здійсненні насильницьких дій. Розраховувати на допомогу правоохоронних органів або швидке знаходження особи або групи осіб, які провели крадіжку, не варто. Тому вибирається захищене місце, доставка коштів проводиться не громадським транспортом, бажано щоб супроводжували знайомі. Крім цього не варто об'єднувати відразу кілька завдань, головне правильно передати гроші, підтвердити цей факт.
 • Кожна сторона може привести з собою свідків, які можуть підтвердити факт проведення операції. Як раніше було зазначено, для підтвердження факту передачі коштів складається відповідна розписка. Але не зайвим буде і свідок, який зможе дати свідчення в разі судового розгляду.
 • Дуже ефективним способом передачі коштів можна назвати оренду банківської комірки. Для того щоб продавець був впевненим в тому, що в осередку будуть кошти, найкраще орендувати осередок разом. Після здійснення угоди ключ від неї передається. Подібним чином можна вирішити досить велику кількість проблем, що виникають на момент передачі великої суми готівкою. Звичайно, за оренду банківської комірки доведеться додатково заплатити, але витрати будуть малі, в порівнянні з тим, яка сума передається.
 • Нотаріальні контори надають відповідні послуги. Однак в цьому випадку варто враховувати відсоток, який може бути взятий за надані послуги. Робота нотаріуса в цьому випадку полягає не в підтвердженні розписки, а самого факту передачі коштів. Саме тому подібна послуга дуже затребувана.

Вищенаведена інформація вказує на те, що даний метод передачі коштів заслуговує на увагу, але при цьому несе і певні загрози.

Купівля квартири через іпотеку

Сьогодні за умови відсутності власного бізнесу і хорошої роботи молоді люди і нові сім'ї не мають необхідних коштів для придбання власного житла.

Для цього найчастіше використовують іпотеку, яка дозволяє купити нерухомість за умови відсутності необхідної суми. Однак варто враховувати, що іпотеку можуть отримати виключно люди, які мають стабільний заробіток. Купівля квартири в іпотеку покрокова інструкція досить складна, але все ж провести її можна і без кваліфікованої юридичної допомоги.

Серед важливих моментів відзначимо наступне:

 • У різних регіонах країни різні іпотечні ставки. Квартира в іпотеку покрокова інструкція передбачає виборі найбільш вигідної пропозиції, так як навіть один відсоток від суми іпотечного кредитування це досить великі гроші. Вивчивши всі пропозиції можна сказати, що показник іпотечної ставки варіює в межі від 10,5% до 14%.
 • Практично всі банки і фінансові установи вимагають внесення стартової cуми або початкового внеску. Ця умова дозволяє знизити ризики банку, підтвердити платоспроможність клієнта. Як показує практика, початковий внесок становить близько 10-40% від всієї вартості нерухомості.
 • Cтавка залежить від особливостей роботи самої фінансової установи. Відсоткова ставка визначає щомісячні внески і суму, яка буде переплачуватися. Як оформити квартиру в іпотеку без ріелтора - все досить просто, потрібно знайти найбільш вигідну пропозицію.

Вся ця інформація визначає те, що іпотеку оформляє особа, яка не має власних коштів для покупки нерухомості.

Оформлення квартири в іпотеку покрокова інструкція дозволяє підібрати найбільш підходящого кредитора. Але при цьому відзначимо, що згідно проведеної статистикою, саме подібним метод придбання нерухомості користується великою популярністю. Так в в 2023 році було оформлено понад 20 000 іпотек. Звичайно, це говорить не тільки про привабливість пропозиції, а малому заробітку.

Однак не варто вважати, що банківські установи через офіційне оформлення своєї діяльності будуть діяти в рамках встановлених законів. Досить часто зустрічаються ситуації, коли банк намагається скористатися нюансами укладеного договору.

Рекомендація! Купівля новобудови в іпотеку покрокова інструкція щодо нескладна у виконанні, але варто враховувати наступне сформувалася думка: іпотека є «грошовим рабством» на сьогоднішній день, так як велика частина населення має борги перед фінансовими установами. Люди стали менше уваги приділяти своєму заробітку, вирішують проблеми шляхом оформлення кредитів і виконують встановлені вимоги в договорі протягом тривалого періоду.

Чому ж сформувалася подібна думка? Вона засноване на реальних підставах. Це пов'язано з наступними нюансами:

 1. Договори складаються так, що при недотриманні вимог клієнт може втратити набагато більше, ніж йому дасть фінансова установа. Сьогодні поширеною умовою надання послуг банком є те, що об'єкт кредитування стає умовою застави. Іншими словами, клієнт банку лише умовно є власником нерухомості. За встановленими законами об'єкт застави не може продаватися, здаватися в оренду, включатися в заповіт або бути частиною проведених інших угод. При цьому дане обмеження стосується не тільки дій банку, але і їх клієнтів. Таким чином при покупці квартири в іпотеку не можна буде здавати її оренду. Але банки також не можуть виселити власника з найрізноманітніших причин, за винятком можна назвати великі борги по комунальних платежах. Але укладені договори з кредитування дозволяють банкам забирати квартиру в разі прострочення за щомісячними платежами. Останнім часом часто зустрічається наступна ситуація: покупець вкладає свої кошти, оформляє іпотеку, платити відсотки, але з часом настає період, коли виникають грошові проблеми. Після однієї або декількох прострочень, за умови нарахування штрафів за ними, банківська установа подає заявку до суду для встановлення всіх прав на об'єкт застави. Через деякий час суд відправляє повістку Клієнту, в ході певного періоду розглядів мешканці отримують повідомлення про втрату права власності і необхідності виселення. Довести будь-які права складно, так як договори укладуться не на користь клієнтів. Крім цього на суді права банку представляють кваліфіковані юристи. Навіть при цьому розкладі можна було зменшити кількість своїх проблем, але ось є один серйозний нюанс: кошти, сплачені з власної кишені для початкового внеску і сплати відсотків не будуть повертатися банком. Таким чином клієнта банку вирішують не тільки квартири, але і його особистих коштів.
 2. Навіть при дотриманні встановлених вимог в договорі банк отримає вигоду. Звичайно, не одна фінансова організація не буде працювати собі в збиток. Вигода полягає в досить великій процентній ставці. Як було зазначено, процентна ставка становить не менше 11%. При сумі кредитування в кілька сотень тисяч або мільйонів сума досить істотна.

Таким чином можна сказати, що практично в будь-якому випадку банк отримує вигоду і досить велику. Купівля квартири іпотека покрокова інструкція не захищає клієнта від того, що фінансові втрати стануть причиною втрати нерухомого майна.

Порада! Не можна забувати і про психологію людини. Кредит стає причиною, по якій людям доводиться відмовляти собі у багато. Через деякий час до подібного життя розвивається відраза, накопичується втома – результатом стає депресія, сварки та інші проблеми. Банки добре знайомі з подібними проблемами.

При розгляді того, як купити квартиру в іпотеку без ріелтора слід приділити увагу важливості реальної оцінки своїх фінансових можливостей. Якщо вибрати кредит, який не змінить повсякденне життя, то проблем зі сплатою іпотеки не виникне.

Слід враховувати, що на щомісячні виплати слід виділяти не більше 30-40% доходу. При цьому іпотека видається на кілька років, протягом яких величина витрат може істотно змінюватися. Крім цього потрібно приділяти обговорювати подібний крок з усіма членами сім'ї.

Придбання житла в розстрочку

Розглядаючи можливість використання іпотеки для погашення витрат, слід приділити увагу можливість покупки квартири або будинку в розстрочку. Для багатьох людей цей метод покупки можна назвати рятувальним. Це варіант покупки можна назвати проміжним вибором між іпотекою і одноосібним платежем.

Купівля нової квартири покрокова інструкція в разі використання розстрочки має такі особливості:

 • При рішенні купити нове житло клієнт відразу віддає 50% від суми. Відзначимо, що величина першого внеску може істотно відрізнятися. Ця умова одна з основних, так як вартість пропозиції досить велика.
 • Залишок від загальної суми виплачується частинами в установленому порядку протягом декількох місяців і до 2-х років залежно від укладеного договору. Всі норми вказуються в договорі.

Варто враховувати, що при розгляді того, як купувати квартиру в іпотеку покрокова інструкція даний метод придбання не робить покупця повноцінним власником до виплати всієї суми. Протягом усього періоду банк має право на нерухомість. При недотриманні вимог по виплатах можна зважитися права на майно.

У разі придбання житла в розстрочку повноцінним власником можна стати протягом декількох місяців або років, тобто право переходить також при виплаті всієї суми.

Рекомендація! Однак у цього методу також є істотні недоліки. Як правило, покупка в розстрочку проводиться в разі, якщо клієнт не може вивести всі кошти відразу і віддати їх продавцеві. Крім цього даний метод використовується в тому випадку, якщо вартість нерухомості до кінця будівництва істотно зростає.

Деякі забудовники, які здають будівлю з вільними квартирами, також надають можливість купити нерухомість за коштами короткострокової розстрочки. Терміни повної оплати складають кілька місяців. Потрібно приділяти особливу увагу договору, що підписується, так як вартість нерухомості може збільшуватися на 11% за рахунок розстрочки.

Купівля квартири у забудовника (в зданому або споруджуваному будинку)

Покрокова інструкція покупки квартири передбачає можливість здійснення планів щодо укладення угоди із забудовниками. При цьому квартира може бути куплена як в зданому будинку або в споруджуваному на будь-якому етапі. Як раніше було зазначено, придбання нерухомості в споруджуваному будинку великий ризик.

Для того щоб знизити свої ризики слід врахувати наведені нижче рекомендації:

 1. Для початку проводиться оцінка різних пропозицій на ринку первинного житла. Будівельні компанії можуть надавати квартири за різними цінами, які залежать від особливостей проекту, розташування споруди, розцінок і багатьох інших моментів. Однак відзначимо, що ціна повинна бути обгрунтованою, так як компанії, що надають якісні послуги, не можуть працювати, не приносячи собі дохід. Оцінка привабливості того або пропозиції проводиться за різними ознаками. Прикладом можна назвати тривалість існування компанії на ринку надання будівельних послуг, наявність дочірніх компаній, наявність поточних або закритих судових справ. Багато хто використовує саме відгуки клієнтів для визначення того, наскільки привабливі послуги конкретного забудовника.
 2. Отримання відомостей про забудовника. Потрібно пам'ятати про те, що особливості роботи компанії відображаються на вартості та інших особливостях квартири. Існує просто величезна кількість забудовників, деякі представлені окремими фірмами, інші є частиною великих компаній. Варто пам'ятати про те, що забудовник повинен мати власний капітал, незважаючи на укладення великої кількості договорів пайової участі. Це пов'язано з тим, що при досить високій вартості квадратного метра забудовник витрачає досить багато вільного часу для пошуку клієнтів. Для того щоб вирішувати проблеми, що виникають на момент малої кількості учасників пайового будівництва, забудовник повинен мати власний капітал. При його відсутності проект можуть заморозити на тривалий період. Часто зустрічається ситуація, коли проект заморожують через відсутність необхідної суми, а інші потенційні вкладники не приділяють увагу на проект, так як бояться також втратити свої гроші.
 3. Перевіряється пакет документів: установчі документи, банківське акредитування, дозволи та багато іншого. Слова, інформація, що знаходиться у вільному доступі в інтернеті, відгуки не можуть повністю відкрити привабливість забудовника перед його потенційними клієнтами. Тільки вивчення всієї офіційної документації дозволить отримати всю необхідну інформацію. Варто враховувати, що багато забудовників стикаються з проблемами, які пов'язані з офіційним оформленням нового проекту або своєї діяльності. При цьому процедура досить дорога. Діяльність забудовника також оподатковується. Деякі компанії примудряються проводити будівництво навіть при відсутності відповідного оформлення.
 4. Договір про пайову участь у будівництві. Саме цей документ визначає взаємовідносини між забудовником і його клієнтами. Слід враховувати той момент, що саме цей договір більшою мірою захищає інтереси клієнта забудовника. Договір про пайову участь визначає те, що всі власники майбутніх квартир інвестують свої кошти. Іншими словами, покупка матеріалів, оплата послуг будівельників та інші роботи будуть виконуватися за рахунок грошей клієнтів.
 5. Оцінюється стадія будівництва і обсяг майбутніх робіт. Як раніше було зазначено, куди безпечніше вкладатися в будівництво будинків, які вже практично здаються в експлуатацію. Якщо під споруду не почали рити котлован, а забудовник вимагає велику суму, то не варто приділяти увагу подібній пропозиції. Можна виділити кілька основних стадій проведення будівельних робіт: етап оформлення документів і збору коштів з учасників пайового будівництва, риття котловану і закладка фундаменту (як показує практика, якщо і виникають серйозні проблеми, то саме на цьому етапі), зведення коробки, виконання робіт по підключенню комунікацій, проведення оздоблювальних робіт. Найдешевше обійдеться пайове будівництво при вкладенні коштів на момент оформлення документів і риття котловану. А ось при укладенні договору на момент, коли вже виконуються оздоблювальні роботи, ціна істотно зростає. Це пов'язано з тим, що розрахункова вартість проекту і фактична істотно відрізняються. В результаті на продажу останніх залишилися квартир компанія намагається істотно збільшити свій дохід або закрити дірки в бюджеті.

ДУМКА ЕКСПЕРТА! Важливо приділяти увагу різним актам і узгодженням, які повинні видаватися будівельної компанії до початку роботи. Прикладом можна назвати дозвіл до підключення майбутньої споруди до комунікацій. Це пов'язано з тим, що при відсутності подібних документів в майбутньому можуть виникнути серйозні проблеми.

Останнім часом досить популярним методом вкладення коштів можна назвати придбання квартири і здачу її в оренду. Однак варто враховувати, що подібний бізнес вимагає офіційного оформлення та оплати податку в розмірі 13% від одержуваного доходу. Зробити це доведеться в тому випадку, якщо термін володіння правами на майно не більше 5-ти років.

Придбання житлової площі у підрядника (в новобудові)

Процес зведення будинку вимагає вкладення досить великої суми. При цьому не всі будівельні фірми мають бюджет, який може покрити витрати. Проблеми можуть вирішуватися шляхом укладення договору з підрядником, який буде виконувати частину робіт або поставляти потрібні матеріали.

В якості підрядника може виступати компанія або юридична особа. Будівельна компанія розплачується з підрядниками за рахунок надання у власність квартиру або кілька за досить вигідною ціною.

Наведемо приклад подібного співробітництва:

 • Компанія "Буддім" надає послуги зі зведення споруд.
 • Підрядник, який виступає в якості юридичної особи ІП, надає забудовнику матеріал, в основному цегла на суму близько 10 мільйонів.
 • У разі, якщо квартири були оцінені в 2,5 мільйона, для погашення боргу передається право володіння на 3 готові квартири. А ось сума, що залишилася може оплачуватися окремо.

Звичайно, приватнику не потрібні квартири, а потрібні гроші. Є два шляхи вирішення проблеми:

 • По-перше, проводиться продаж квартири за ринковою вартістю, ціна якої може скласти близько 3,5 мільйонів. Однак для реалізації квартири за ринковою вартістю потрібно досить багато часу.
 • По-друге, у власника виникає можливість знизити ринкову вартість до 3-х мільйонів, що дозволяє продати швидко нерухомість.

Якщо з продажем звичайної квартири виникають проблеми, для цього потрібно багато часу, то при зниженні вартості нерухомості з продажу виникає набагато менше проблем.

Для того щоб підрядник міг мати права на квартиру із забудовником укладається договір «переуступки права вимоги нерухомості». Суть цього документа полягає в тому:

 • До моменту зведення багатоквартирного будинку всі квартири знаходяться у володінні забудовника. При цьому вкладення коштів в проект не стає причиною, по якій забудовник передає права володіння на ще НЕ зведення квартири. Однак правильне оформлення угоди визначає те, що тільки кілька умов стає причиною позбавлення прав на майно. Прикладом можна назвати прострочення по внесенню частини грошей. Що стосується відмови від будівництва, то умови розриву угоди прописуються безпосередньо в самому договорі, що укладається.
 • По закінченню будівельних робіт квартира передається у володіння підрядника. Забудовник повинен проводити передачу згідно з укладеним договором. Процедура досить складна, але все ж не вимагає участі юристів. Всі моменти, що стосуються передачі прав на квартиру, прописані також в договорі, що укладається ще на момент проведення будівельних робіт.

Довідка на нерухомість передається людині тільки після завершення будівельної роботи. Однак є досить багато випадків, коли забудовник уникає виконання зобов'язань за укладеним договором. Це пов'язано з тим, що подібна угода набагато вигідніше підряднику.

Купівля житла у власника

На ринку вторинного ринку даний метод покупки є найбільш популярним. Цей метод передачі майна називається "без посередника", так як обидві сторони не звертаються до посередників, а самостійно виконують укладення договору купівлі-продажу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Є досить багато проблем, які можуть виникнути з вибором квартири. Як раніше було зазначено, багато продавців прагнуть приховати основні характеристики нерухомості. Саме тому в цьому випадку проводиться перевірка квартири: як юридична, так і технічна.

Як правильно купити квартиру - 7 основних кроків до вигідної угоди

Вибравши найбільш підходящий метод придбання нерухомості, слід приділити увагу тому, які є рекомендації з купівлі нерухомості. Як раніше було зазначено, при розгляді питання як купити квартиру самому покрокова інструкція потрібно приділяти увагу досить великій кількості нюансів. Якщо діяти за певним планом, то можна вирішити досить велику кількість проблем.

Варто враховувати, що процес покупки нерухомості може проводитися при домінуванні продавця, який буде всіляко заплутувати потенційного покупця, розповідаючи досить багато різної інформації. Саме тому, дотримуючись певних рекомендацій можна уникнути досить багато проблем.

Крок № 1. Визначення габаритів і інших характеристик квартири

До даного етапу слід поставитися з великою увагою. Вартість нерухомості, як правило, визначається шляхом множення кількості квадратів на вартість одного.

Серед інших моментів приділимо увагу наступній інформації:

 1. Площа житлового приміщення. Цей показник один з основних, впливає на вартість нерухомості.
 2. Які елементи інфраструктури розташовані поблизу. Прикладом можна назвати розташування садків, шкіл, спортивних комплексів, магазинів, розважальних центрів і так далі. Як правило, добре розвинена інфраструктура стає причиною істотного збільшення вартості нерухомості.
 3. Вибирається найбільш прийнятний ринок: первинний або вторинний.
 4. Для того щоб спростити собі завдання з підбору найбільш підходящої нерухомості спочатку визначається список вимог, яким вона повинна відповідати.

Прикладом можна назвати випадок, коли покупцеві потрібна невелика квартира з площею 50 метрів квадратних біля транспортної розв'язки.

На жаль, практично у всіх містах велика частина знань старі і зношені. Цей момент є основним недоліком вторинного ринку. Варто пам'ятати про те, що поганий технічний стан споруди в кінці кінців стане причиною великих витрат при проведенні капітального ремонту. Також не варто забувати про те, що продавці вторинного ринку можуть продавати нерухомість з великою кількістю юридичних або інших проблем.

При придбанні житла первинного ринку варто пам'ятати про те, що квартири будуть мати голі стіни, а на ремонт може піти досить багато часу і грошових коштів. Самостійний ремонт може стати причиною виникнення досить великої кількості проблем.

Крок № 2. Фіксація суми, яку можна витратити на квартиру найближчим часом

Одна і та ж сума може бути витрачена на придбання квартири різної площі і класу. Прикладом можна назвати те, що на околиці вартість пропозицій істотно нижче ніж в порівнянні з центральною частиною міста.

Цікаво! Проблем з вибором нерухомості, як правило, не виникає, так як практично всі вказують реальну вартість квартири. Однак останнім часом зустрічаються пропозиції, в яких вказується договірна ціна.

За заданими параметрами можуть проводити пошук квартири фахівці, які надають відповідні послуги. При бажанні заощадити доводиться проводити пошук своїми силами.

Є також причини, за якими не варто звертатися за допомогою до подібних компаній. Це пов'язано з тим, що деякі укладають договір з продавцями, які з самого початку намагаються обдурити свого покупця. Поширеним способом залучення коштів можна назвати вказівку невисокої вартості, але на момент звернення потенційного клієнта вартість істотно підвищується: продавець говорить про ще кількох покупців, і тільки кращому пропозицією він віддасть перевагу. При цьому копання, які надавала послуги, може вказувати на привабливість пропозиції.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! При розгляді того, як безпечно купити квартиру в новобудові також приділимо увагу можливості позики невеликої суми, якщо не було знайдено відповідного варіанту за суму, яка є в наявності. Банки завжди надають можливість збільшити свій капітал, що призначається для купівлі квартири.

Розглянемо приклад, що стосується купівлі нерухомості. Вступна інформація наступна:

 1. Сергію близько 30-ти років.
 2. Його робота стабільна і приносить порядком 16 000 грн.
 3. Фінансова установа дозволяє оформити кредит в розмірі від 400 до 600 тис. грн. За рахунок цього можна істотно збільшити свій капітал

Варто враховувати той момент, що сума, яку може видати банк, варіює в досить великому діапазоні. Кредит видається з урахуванням наведеної нижче інформації:

 • Стаж.
 • Вік.
 • Розмір офіційних витрат.
 • Історія попереднього кредитування.

Основною рекомендацією можна назвати те, що не можна розглядати нерухомість, вартість якої в притик до суми, яка є в наявності. Не варто забувати про те, що при оформленні угоди можуть бути й інші витрати, наприклад, реєстрація факту передачі, обов'язковий ремонт і багато інших моментів.

Крок № 3. Підбір оптимального джерела фінансування: наявні готівкові або іпотека

При розгляді того, як купити квартиру без іпотеки у забудовника відзначимо, що досить часто вирішити проблеми з покупкою нерухомості виникають істотні проблеми. Іпотека дозволяє значно розширити вибір. Однак варто враховувати, що при оформленні кредиту борги доведеться виплачувати досить довго, а відсоток істотно підвищити витрати. На період кредитування майно не знаходиться у володінні покупця, так як банки часто оформляють іпотечний кредит тільки під заставу самої квартири.

ДУМКА ЕКСПЕРТА! Звичайно, багато рекомендують проводити одноосібний розрахунок з покупцем, а не залазити в борги перед банком. Однак для багатьох людей ця рекомендація означає тривалий період життя в обмежених умовах або на в орендованому житлі. Тому багато хто вирішує залазити в борги, а потім розплачуватися з ним протягом тривалого періоду.

Крок № 4. Підбір найкращого способу пошуку відповідного житла: самостійно без ріелтора або з використанням послуг посередника

Є досить багато способів придбання власного житла. І кожен потенційний покупець зустрічається з питанням, чи потрібно самостійно шукати пропозицію або скористатися послугами посередника. Відзначимо, що це питання дуже поширене, і привабливість пропозиції професіоналів відносно невисока.

Серед особливостей кожної пропозиції відзначимо наступні моменти:

 1. Самостійний пошук продавця. Прагнення практично всіх потенційних покупців заощадити визначає те, що всі самі шукають найбільш вигідну пропозицію. В даному випадку можна використовувати всі найбільш доступні методи: реклама в газетах, використання послуг інтернет-сайтів, розповіді знайомих і багато іншого. На пошук найбільш підходящої нерухомості, як правило, йде досить багато вільного часу. При цьому деякі просто не витримують емоційне навантаження, так як спілкування з продавцями і перегляд квартир приносить багато проблем. Також потрібно знати про те, що деякі продавці поводяться неадекватно, слід відвідувати нерухомість тільки в супроводі. Потрібно убезпечити собі і свої заощадження, так як можна потрапити на зустріч зі справжніми бандитами, які за допомогою погроз будуть вимагати кошти.
 2. Можна звернутися до ріелтора. Ця рекомендація визначає те, що з початку угоди до завершення проводить професіонал. Ріелтори вислуховують і записують всі побажання, після чого спочатку шукають пропозицію в своїй базі, після чого починають застосовувати і інші методи. Однак робота професіонала вимагає відповідної оплати, яка може становити близько 3% від суми. Відзначимо можливість і сплати фіксованої плати. Дана пропозиція підходить виключно для заможних покупців, які збираються придбати дорогу нерухомість.
 3. Пошук посередника. Крім цього пошуком можуть займатися і третя особи, які шукають для потенційного покупця продавця. Треті особи представляють приблизно такі ж послуги, як і ріелтори. Різниця полягає лише в тому, що вони беруть набагато менший відсоток. Однак слід враховувати, що подібні послуги надають особи, які не мають ліцензії на ведення подібної діяльності. Однак за проведену роботу, договір та інші моменти відповідальність власник не несе.

Для стандартної нерухомості підходить метод покупки без посередників. Якщо вартість угоди буде велика, то слід приділити увагу пропозиції ріелтора.

Крок № 5. Огляд найбільш вподобаних варіантів

Найвідповідальніша справа полягає в огляді найбільш вподобаної пропозиції. Це пов'язано з тим, що інформація, представлена продавцем, дуже рідко є правдою. Інструкція як купити квартиру повинна передбачати огляд декількох пропозицій, не варто зупинятися на першому реченні.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! При огляді квартири слід підходить до питання з метою пошуку підводних каменів. Прикладом можна назвати текти сантехнічного обладнання, район галасливий або стіни сиріють. Навіть незначна, на перший погляд, проблема може привести до істотних фінансових витрат в подальшому.

Купівля квартири на материнський капітал покрокова інструкція також передбачає докладний розгляд нерухомого майна. Варто пам'ятати про те, що занижена ціна, на кілька десятків тисяч в порівнянні з ринковою ціною, може говорити про наявність істотних проблем. Розмови про те, що причина, що полягає в необхідності швидкого переїзду рідко призводить до зниження вартості пропозиції.

Серед основних рекомендацій виділимо наведені нижче моменти:

 • Проводиться оцінка району.
 • Розглядається можливість проїзду на громадському транспорті.
 • Визначається місцева інфраструктура.
 • Визначається контингент, який проживає в даному районі. Як не дивно, зустрічаються і кримінальні райони, тихі спальні райони і так далі.
 • Не варто забувати про думку інших членів сім'ї. Наприклад, якщо в сім'ї є діти, то наявність поблизу школи або садка є важливою вимогою.
 • Розглядаються і особливості самої споруди. Прикладом можна назвати присутність ліфта, як під'їзд виходить на вулицю, чи є поруч великі магазини або спортивні майданчики. Кожен день доводиться стикатися з необхідністю походу в магазин. Тому даний критерій досить важливий.
 • Що стосується самої квартири, то приділяються увагу на наступні моменти: висота стель, розмір кухні, стан стін, підлоги, тип перекриттів і обробки. В цілому можна сказати, що перевірці слід піддати практично все, так як від цього залежить багато чого.
 • Вартість необхідного ремонту також грає дуже важливе значення. При виборі пропозиції вторинного ринку вартість майбутнього ремонту може істотно відрізнятися, а ось в разі пропозиції первинного ринку ціна практично завжди висока.

При зустрічі з продавцем слід задати йому наступні питання:

 1. Як була придбана квартира і чи є інші власники.
 2. Якщо заборгованості по комунальних послугах.
 3. Скільки людей прописано в квартирі на даний момент.

Розглядаючи те, як безпечно купити квартиру відзначимо, що в разі покупки нерухомості через ріелтора фахівець проводить перевірку всіх параметрів. Однак не зайвим буде все перевірити ще раз, так як деякі ріелтори не професійно ставляться до своїх обов'язків.

Наступний етап полягає в обговоренні основних моментів передачі прав на майно:

 • Хто буде оплачувати реєстраційні процеси.
 • Скільки господарі будуть переїжджати з квартири.
 • Чи будуть залишені меблі.

На перший погляд серед усіх моментів ці менш важливі, але на практиці вони приносять досить велику кількість проблем. Всі фахівці рекомендують відразу обумовлювати ці та інші моменти відразу.

Крок № 6. Переговори з господарями квартири - коли можна торгуватися?

При розгляді того, як правильно купувати квартиру відзначимо питання, що стосується торгівлі з продавцем. Первісна ціна може бути істотно знижена на момент огляду конкретної квартири. Однак всі свої бажання знизити первісну вартість нерухомості варто обґрунтовувати, інакше поведінка продавця може істотно змінитися.

Порада! Не можна торгуватися з посередником, яким виступає родич або ріелтор. Подібні домовленості не розглядаються, при проведенні самої угоди надалі можуть виникнути істотні проблеми.

Уміння передбачити мінімальну ціну того, на яку може погодитися продавець. Як раніше було зазначено, переглянувши всі основні параметри нерухомості, порівнявши показники з тими, які є у схожих пропозицій можна знайти аргументи для зниження вартості квартири або заміського будинку. Але не завжди можна знизити вартість квартири, правильно купити квартиру можна і без допомоги ріелтора, але потрібно знати заходи.

Крок № 7. Оформлення угоди за всіма правилами

Отже, визначивши особливості нерухомості, розібравшись з її вартістю і з юридичними особливостями, настає етап розгляду особливостей оформлення угоди.

Багато фахівців ділять цей етап на три основні частини:

 1. Для початку проводиться аналіз всіх документів. В інтересах покупця провести аналіз всіх документів, які можуть відбитися на проведенні операції з купівлі-продажу. Основний документ-свідоцтво про право власності. Перевіряється не тільки наявність самого документа, а й інформація, яка міститься в ньому. Найкраще скористатися можливістю досліджувати документ професіоналам.
 2. Підпис угоди про передачу паперів в реєстраційні органи. Після того як були підготовлені всі документи і визначені нюанси передачі нерухомості укладається договір. У деяких випадках потрібно надати аванс, які вказується в укладених документах. Після цього документи передаються в реєстраційну державну послугу.
 3. Проводиться передачі права на майно. Після підписання цього документа квартира остаточно переходить у власність покупця.

Для того, що продавець був впевненим у намірах покупця надається завдаток. На практиці показник завдатку становить близько 5-ти відсотків. Крім цього в договорі вказується той момент, чи буде повертатися завдаток у разі, якщо угода буде скасована. Варто враховувати, що в деяких випадках завдаток не повертається.

Придбання квартири в іпотеку покрокова інструкція несуттєво відрізняється від тієї, що при покупці нерухомості за готівковий або безготівковий розрахунок. Єдиним застереженням можна назвати те, що продавець повинен бути повідомлений про використання іпотечного кредиту в якості частини суми. При використанні послуги ріелтора багато проблем вирішує саме фахівець з нерухомості.

Як купити квартиру в іпотеку з чого почати: особливості та нюанси покупки + покрокова інструкція

Багато-хто знайомі з тим, що покупка квартири викликає досить багато проблем через відсутність необхідної суми. Вирішить проблему можна шляхом оформлення іпотечного кредиту. Варіант по довгому накопиченню требой суми підходить не для багатьох.

І так, іпотека дозволяє багатьом практично відразу придбати квартиру. Звичайно, протягом досить тривалого періоду доведеться виплачувати всю суму частинами, але багато хто йде на пропозицію. Купівля квартири з іпотекою покрокова інструкція має досить багато труднощів, про які слід враховувати.

Квартира в іпотеку - особливості покупки

Іпотека дозволяє погасити лише частину суми, але варто заздалегідь визначити всі «ЗА» і «проти», так як подібне рішення відіб'ється на всіх членах сім'ї.

ДУМКА ЕКСПЕРТА! Які умови і суть іпотечного кредитування – досить поширене питання, незважаючи на те, що сучасні фінансові установи надають відповідну послугу протягом досить тривалого періоду. На практиці іпотечний кредит-довгострокова угода з банком на надання суми, необхідної для погашення частини вартості квартири. Виплачувати доводиться ці гроші протягом досить тривалого періоду. Так як термін кредитування може досягати близько 30 років.

Як раніше було зазначено, в даному випадку позичальник має право проживати в цій квартирі, але ось права на розпорядження немає. Це пов'язано з тим, що квартири або будинок знаходиться у володінні банку. Банки мають право через суд оскаржити права на квартиру, при цьому умови передачі майна приведуть до грошових втрат їх клієнта, так як банк оплачує лише частину суми. Тому дану пропозицію розглядати варто тільки при оцінці своїх можливостей.

Слід враховувати, що покупка квартири за готівку покроково проводиться набагато простіше. При іпотечному кредитуванні виділяють три сторони угоди, що укладається:

 1. Перша забудовник або продавець. У деяких випадках продавець сам надає можливість купити нерухомість в кредит, але найчастіше продавець не представляє подібні послуги.
 2. Другою стороною досить часто стає банк, який проводить перерахування відсутніх коштів. Банки в свою чергу стають співвласником нерухомості.
 3. Третій учасник угоди - клієнт банку і забудовника.

Інструкція як купити квартиру в іпотеку повинна містити інформацію про те, що банківські установи проводять перевірку своїх клієнтів. Не в інтересах банку проводити фінансування всіх, так як деякі не платоспроможні.

Перевірка платоспроможності, а також величини доходу щомісяця проводиться самим різним чином, іноді для цього слід надати спеціальні довідки. Робоче місце також відіграє важливу роль. Дохід повинен бути не сезонним і постійним, так як в іншому випадку дохід може змінюватися час від часу і зовсім зникнути.

Є кілька важливих моментів придбання нерухомості в іпотеку, які слід враховувати. Прикладом назвемо наведені нижче моменти:

 • Тривалість кредитування. Від цього параметра залежить те, скільки потрібно буде переплатити за надання банківських послуг. Варто враховувати, що тривалість періоду кредитування може варіювати в межі від 5 до 50-ти років. Великий термін кредитування пов'язаний з тим, що сума досить велика.
 • Закономірність при підрахунку вартості кредиту досить проста: процентна ставка нараховується за кожен місяць виплат, що визначає збільшення величини різниці між сумою основного боргу і по кредиту.
 • Незважаючи на те, що процентна ставка невелика, сума за весь період набігає досить велика.
 • Переплати можуть досягати 70-100% від основної суми. Як показує практика, доводиться переплачувати в 2 і 3 рази більше, ніж якщо застосовуються штрафні санкції при недотриманні умов договору.

Згідно з проведеними дослідженнями, на території України найвищі ставки по іпотечному кредитуванню. При відносно невисокому заробітку впоратися з кредитним навантаженням можуть небагато. За кордоном Послуги з іпотечного кредитування користуються досить великою популярністю через доступність пропозиції.

Іпотека в новобудові покрокова інструкція передбачає вибір найбільш привабливого пропозиції, так як протягом приблизно 20-50 років доведеться віддавати досить високу суму, а при виникненні проблем ніхто не буде розглядати причини відсутності платоспроможності.

Слід враховувати той момент, що можна укладати контракт з можливістю його передчасного розірвання, правда на невигідних умовах.

Як купити квартиру в іпотеку - 5 простих кроків

При розгляді того, як купити квартиру без посередника при використанні іпотеки в якості частини капіталу, слід приділити увагу п'яти основним крокам процедури оформлення угоди. Є досить багато вимог, при пред'явленні яких можна вибрати найбільш підходящий банк. Сьогодні багато банківських установ проводять створення кредитної програми, яка дозволяє вирішити проблеми з нестачею коштів для придбання власної квартири.

Є 5 основних кроків, враховуючи які можна оформити вигідну іпотеку. До них віднесемо наступні моменти:

Крок 1. Проводиться підбір найбільш підходящого об'єкта для покупки

Відзначимо, що вищенаведена інформація стосувалася лише підбору нерухомості під запити покупця. У разі іпотечного кредитування слід підбирати нерухомість не тільки під власні запити, а й певні критерії банку. Прикладом можна назвати те, що фінансові установи практично не видають кредити для старих квартир, а також нерухомості, яка має сумнівне минуле.

ФАКТ! Останнім часом через економічні кризи і падіння заробітку забудовники не можуть провести продаж квартир. Для вирішення проблем з продажем майна найчастіше забудовники укладають договір з банківськими установами, які видають кредит саме під конкретну нерухомість. Вищенаведена інформація визначає важливість підбору майна за метражем, кількістю кімнат, плануванням або іншими показниками, які встановлюються банківською установою. Через деякі проблеми з нерухомістю кредит не надається.

Крок 2. Виконується пошук відповідного банку, який буде проводити кредитування

Крім цього не варто забувати про те, що один банк може надавати кілька програм. Сьогодні на сайтах практичних всіх банків є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати основні показники.

Однак варто враховувати, що подібні програми не дозволяють повністю визначити особливості пропозиції, щомісячні виплати та інші моменти. Є кілька основних правил підбір банку, які передбачають розгляд наступних параметрів: початковий внесок, можлива сума, яку можна отримати в позику.

Порада! Крім цього приділяється увага мінімальним і максимальним термінам. Репутація банку також має важливе значення, так як вона визначає те, як фінансова установа буде виконувати свої обов'язки. Варто пам'ятати про те, що банк повинен мати власний капітал для здійснення виплат, але фінансові операції можуть привести до втрати балансу, для виключення чого оформляється страховка.

Ще важливим моментом назвемо те, що при несплаті щомісячного платежу банк може почати процес вилучення майна. Подібним чином діють багато фінансових установ, але в укладається договорі повинна вказуватися подібна можливість.

Крок 3. Проводиться підготовка паперів і пишеться офіційна заява

Покрокова інструкція покупки квартири в іпотеку передбачає підготовку документів. Це слід робити заздалегідь, так як на видачу кредиту може йти досить багато часу. Деякі продавці не терплять зволікань з проведення операції. Список необхідних документів для оформлення іпотеки може істотно відрізнятися, і, як правило, він вказується на сайті банку.

До основних можна віднести копії паспорта громадянина країни, кадастровий паспорт на нерухомість, експертне підтвердження реальної вартості квартири або заміського будинку, свідоцтво, що встановлює склад сім'ї, довідка про відсутність заборгованостей по комунальних послуг і так далі. Деякі документи можуть бути отримані тільки власником, тому його варто заздалегідь попросити про їх збір. Так чи інакше, продавець повинен знати про те, що сума частково буде погашатися за рахунок іпотечного кредитування.

Крок 4. Обов'язкове страхування

Банки не вказують про те, що іпотечне кредитування призводить до великої кількості проблем, одна з яких полягає і в необхідності страхування. Встановлені норми на законодавчому рівні визначають те, що всі об'єкти, які купуються в іпотеку, повинні страхуватися. Це пов'язано з тим, що подібним чином захищаються інтереси продавця.

Цікаво! Розглядаючи процедуру страхування майна, що купується в іпотеку, відзначимо, що якщо позичальник відмовляється від проведення даної процедури, то кредитна ставка підвищується практично в кілька разів. Це пов'язано з істотним збільшенням ризиків з боку кредитора. Незважаючи на те, що банк має право відсудити квартиру в разі грубого порушення встановлених в договорі правил, розглядається можливість згоряння або руйнування нерухомості внаслідок надання самого різного впливу. Саме тому проводиться страхування майна.

Крок 5. Укладається договір

У цьому пункті йдеться про укладення кредитної угоди, а також документа купівлі-продажу. Слід детально розглядати всі пункти, прописані в договорі. Звичайно, все цілком оцінити вміст даного документа можуть виключно юристи. Як правило, в укладеному договорі вказується те, що нерухомість стає власністю банку. Цей нюанс визначає перехід майна в повне володіння в разі порушення встановлених норм по сплаті щомісячних платежів.

Вся ця інформація вказує на те, що нюансів з оформлення іпотечного кредиту досить багато.

Плюси ( + ) і мінуси ( - ) покупки квартири в іпотеку

Як купити квартиру без грошей в іпотеку – вельми поширений питання, яке сьогодні зустрічається в Інтернеті. Багато, хто розглядає можливість придбання нерухомості шляхом оформлення кредиту, знають лише тільки про істотну перевагу подібної пропозиції-можливості покупки відразу без істотних вкладень.

Однак мало хто приділяє увагу тому, що є досить багато переваг і недоліків у іпотеки. Купівля квартири від забудовника покрокова інструкція передбачає розгляд плюсів і мінусів іпотечного кредитування.

Основні плюси іпотеки полягають в нижченаведених моментах:

 1. Проблема з придбання квартири вирішується практично відразу. У більшості людей на це йде кілька років або навіть більше одного десятиліття, але іпотека практично відразу знімає проблему.
 2. Банки проводять формування програм з кредитування різних соціальних груп.
 3. Той момент, що квартира з кожним роком стає дорожче, визначає вигідність інвестування в нерухомість навіть шляхом оформлення іпотеки.
 4. Сьогодні Будівельні компанії надають можливість купити квартиру за досить вигідною ціною навіть при кредитуванні.
 5. Військові можуть розраховувати на соціальну підтримку з боку держави.

Ще важливий момент назвемо те, що плата за кожен місяць при оренді досить висока. Крім цього порівняти життя у власній квартирі або орендному житлі не можна.

Є і досить багато недоліків, коли самостійна покупка квартири приносить проблеми. Прикладом назвемо:

 • Переплата, яка становить не менше 11% від суми кредитування навіть при використанні різних програм.
 • Не варто думати, що сьогодні банки проводять оформлення кредитів без розбору. Настільки істотні суми віддаються виключно при ретельній оцінці платоспроможності потенційного клієнта.
 • Встановлені терміни кредитування становлять від 5 до 50 років.
 • Всі роки позичальникові доведеться слідувати встановленим графіком виплат, в разі його порушення будуть призначені штрафи і будуть нараховуватися істотні пені.
 • Систематичне порушення правил призводить до того, що нерухомість може бути відсужена.

Сама процедура оформлення іпотечного кредиту вельми копітка і витратна. Збір різних документів вимагає досить багато часу і сил, можуть виникати проблеми з підтвердженням платоспроможності.

Купівля квартири на вторинному ринку покрокова інструкція в разі іпотечного кредитування вельми складна. Багато хто чекає досить багато часу для того, щоб банк прийняв своє рішення. Вся інформація перевіряється, виходять додаткові дані, перевіряється справжність всіх документів.

Який банк вибрати для іпотеки огляд ТОП-5 кращих фінансових установ з вигідними умовами кредитування

Послуги з іпотечного кредитування сьогодні надають практично всі більш-менш великі банки. За красивими совами багато ховають непривабливі пропозиції. Виділимо 5 банків, які надають досить привабливі програми.

При виборі банків приділяється увага процентній ставці, а також спеціальних програм по соціальному кредитуванню. У п'ятірку кращих пропозицій можна віднести наступні банки:

 1. Ощадбанк - відсоткова ставка від 8,9% до 19,99% річних. При цьому 8,9% актуально тільки в перші два роки і за умови придбання квартири у забудовника, що є партнером банку. З 3-го року відсоткова ставка становить майже 20%.;
 2. Укргазбанк - відсоткова ставка – 18,8% в рік на весь період дії договору;
 3. Кредобанк - відсоткова ставка – 17-18% перші три роки;
 4. Банк «Аркада» - ставка варіюється від 5 до 16%;
 5. «Полтава банк» - ставка – від 21 до 24%.

Навіть за вищенаведеним списком можна сказати, що слід віддавати перевагу великим фінансовим установам. Це пов'язано з хорошою репутацією, наявністю великої кількості різних програм.

Купівля квартири в новобудові: споруджуваному/зданому будинку схеми придбання + покрокова інструкція

Власна нерухомість - бажання багатьох людей. Тому багато хто розглядає те, як купити квартиру на вторинному ринку. Адже сьогодні квартири з хрущовок або старих панельних будинків не можуть конкурувати з тими, що продають в новобудовах. Однак не всі можуть провести покупку квартири на вторинному ринку, інші просто хочуть бути першим господарем у своїй квартирі. Як показує практика, вторинна нерухомість обходиться набагато дорожче.

Нова нерухомість дозволяє провести обробку за своїм рішенням і вирішити багато інших проблем, що виникають при придбанні квартири вторинного ринку.

Однак і при розгляді того, як купити квартиру без проблем не можна основним методом назвати саме пайову участь при зведенні новобудов. Як показує практика, основна проблема нової квартири полягає не у відсутності оздоблювальних матеріалів, а з великими ризиками, пов'язаними з можливістю заморожування будівництва.

Як можуть розвиватися події в подібному випадку? Відповідь проста - по-різному. Самим несприятливим розвитком ситуації можна назвати наступні моменти:

 • Передбачувана сума проекту може варіювати в досить великому діапазоні. Як показує практика, забудовник може збільшити вартість проекту, вказавши причинами додаткові витрати. На практиці підвищення вартість квартир може бути пов'язано з допущеними помилками забудовника або підрядників, прагненням збільшити свій прибуток. Тому при укладенні договору пайової участі ціна може змінитися, і доведеться оформляти іпотеку або інший кредит.
 • Ще частіше зустрічається ситуація, коли після укладення договору пайової участі та внесення першого траншу забудовник просто пропадає, будівництво заморожується, а на практиці просто зупиняється. В результаті губляться кошти, і ніхто не отримує свою нерухомість.

Як купити квартиру без посередників - досить поширене питання, на який спробуємо дати відповідь далі.

Як купити квартиру в споруджуваному/зданому будинку схеми

Як раніше було зазначено, придбати квартиру в новому будинку можна як під час будівництва, так і по його завершенню. Іншими словами, стати власником квартири можна стати ще до фактичної її появи, тобто тільки на паперах. Слід враховувати, що у раннього підписання договору про пайову участь в будівництві будинку є свої переваги і недоліки.

До особливостей можна віднести наведені нижче моменти:

 • Кінцева сума угоди може змінитися.
 • Вартість нерухомості на момент, поки ще й котловану немає, нижче. Це пов'язано з тим, що до кінця будівництва не продані квартири збільшуються в ціні. Подібним чином забудовники намагаються збільшити свій дохід, а також мінімізувати витрати.
 • Зниження витрат стає причиною істотно підвищення ризиків.

Через великі ризики, які виникають на момент придбання нерухомості на даному етапі будівництва слід приділяти більше уваги вибору забудовника.

Порада! Важливо знати! Купівля квартири інструкція передбачає звернення до забудовника для встановлення найбільш важливої інформації. Довірити цю роботу можна професійним ріелторам, які зможуть провести перевірку всіх документів.

Слід уникати перекупників, які сьогодні набули досить великого поширення. Сьогодні деякі компанії займаються скупкою нерухомості в перспективних районах, після чого виконують їх продаж за вищою ціною з мінімальним ремонтом.

Для того щоб істотно заощадити на покупці нової квартири слід спілкуватися безпосередньо із забудовником. Це пов'язано з тим, що кожен посередник намагається отримати свій прибуток з досконалої угоди.

Останнім часом муніципальна влада також займається поширенням нерухомості з новобудов. Даний варіант дозволяє істотно знизити ризики.

Загалом можна сказати, що є досить багато різних методів придбання нової квартири. Деякі вважають за краще звернутися до посередників, які виконують будівельні роботи. Через деякий час ціна може стати нижче ринкової, якщо нерухомість не буде користуватися великою популярністю.

Житло в новобудові можна придбати за однією з наведених нижче схем:

 • Підписання договору про пайову участь.
 • Внесення пайового внеску.
 • Вступ в кооператив.
 • Інвестування в будівництво.
 • Стати підрядником для надання послуг або будівельних матеріалів, після чого взяти нерухомість в якості плати.

Останнім часом застосовують векселі, а також можуть укладатися угоди про попереднє оформлення договору купівлі-продажу.

До особливостей даних двох методів можна віднести наступну інформацію:

 1. Будівельна компанія проводить випуск цінних паперів, які можна придбати для того, щоб стати інвестором. Цінні папери можуть використовуватися для того, що отримати квартиру або грошові кошти після завершення будівельних робіт. Ця інформація визначає те, що вексель не є гарантом зобов'язань забудовника перед володарем цінних паперів. Насправді цей документ вказує на те, що інвестор передав кошти будівельної компанії, і він в праві повернути ці гроші.
 2. Договір попереднього укладення угоди купівлі-продажу можна назвати менш вигідною пропозицією для клієнта забудовника. Це пов'язано з тим, що даний документ передбачає внесення передоплати в повному обсязі до моменту здачі будинку. В даному випадку забудовник проводить спочатку оформлення всіх квартир на себе, після чого проводиться передача прав власності.

На перший погляд ці способи покупки нерухомості досить прозорі, але на практиці зустрічаються ситуації, коли інвестор не отримує квартиру.

Купівля квартири в новобудові покрокова інструкція 2024

Що потрібно знати для покупки квартири? Фахівці говорять про велику привабливість квартир як первинного, так і вторинного ринку. Чому деякі рекомендують купувати квартири в новобудовах?

Причин досить багато:

 • Сам процес оформлення угоди починається ще задовго до появи самої споруди. Тому потреби в поспіху немає.
 • Надається можливість заощадити на покупці нерухомості. Звичайно, економія можлива тільки при відчутних ризиках.
 • Досить часто при зведенні багатоповерхового будинку Кращі квартири надаються саме тим, хто оформляє договір пайової участі в будівництві.

Варто враховувати, що участь в будівництві багатоповерхового будинку не є прикладом укладення договору купівлі-продажу. Право власності передається тільки після завершення будівництва та відповідному оформленні нерухомості.

Рекомендація! Є досить велика кількість рекомендацій, які стосуються придбання нерухомості на первинному ринку. Їх дотримання дозволить знизити ризики і купити квартиру самостійно за прийнятною ціною.

Основними моментами назвемо наведену нижче інформацію:

 1. Підбираємо будівельну компанію. Для початку слід провести вибір декількох компаній, і тільки після цього вивчити їх особливості. Відзначимо, що при тривалому терміні роботи кожна компанія формує певну думку. Слід приділяти увагу тільки пропозиціям компаній, які мають виключно позитивні відгуки. А ось якщо репутація кульгає, то не потрібно до них звертатися. Не можна розглядати всі відгуки, потрібно приділяти увагу кожному. Так в деяких вказується те, що обробка була поганою, були несправні труби або інші комунікаційні елементи. Інший момент полягає в тому, що будівництво почалося багато років тому і тільки недавно закінчилося. Однак відгуки лише частково визначають особливості компанії. Багато особливостей взаємовідносин забудовника і клієнтів визначені безпосередньо в укладається договорі. Можна також поцікавитися про те, чи є покупці, які вирішили скористатися іпотекою. Банки проводять ретельну перевірку юридичної документації, а також технічного стану будівлі. Якщо перевірка була проведена і банк схвалив комусь подібну покупку, то можна сказати, що будівельна компанія дотримувалася при реєстрації всієї документації встановлені норми.
 2. Виконуємо самостійну перевірку всіх документів. Довіряти словами третіх людей не варто, найкраще проводити самостійну перевірку всієї документації. Будівельна компанія повинна представити всі документи майбутнім клієнтам. На що ж слід звертати увагу при виборі забудовника в 2024 році? Список документів досить великий: інвестиційний договір, дозвіл на проведення будівельних робіт, папери, що підтверджують права на земельну ділянку. Після завершення будівельних робіт проводиться перевірка акту, який повинен бути складений при безпосередній здачі квартир в експлуатацію.
 3. Інформація про обслуговуючу фірму. Слід пам'ятати про те, що після здачі споруди потрібно підтримувати життєздатність. Багато забудовників укладуть договір з обслуговуючими компанія на момент будівництва. Як і забудовник, обслуговуюча компанія зобов'язана надавати найрізноманітнішу інформацію за заявою своїх клієнтів.
 4. Виконується підписання договору. Якщо всі етапи були виконані і серйозних проблем не виникло, то є можливість переходити до наступного етапу. Договори оформлені по-різному, але найчастіше в них міститься певна інформація: ключові характеристики конкретної квартири, дані Покупця, інформація про забудовника, вказується метод передачі грошей, терміни завершення процедури будівництва. Для того щоб договір набув чинності його повинні обов'язково офіційно зареєструвати. Сучасні договори, які складають юристи будівельних компаній, не дозволяють убезпечити становище клієнтів компанії. Ніхто не виключає ризики, що будівництво залишиться на місці.

Купівля споруджуваного житла в іпотеку покрокова інструкція куди більш складна, так як в цьому процесі з'являється ще й банк, який буде видавати іпотеку.

5 головних ризиків при купівлі квартири в новобудові

У даній статті багато уваги приділялося ризикам, з якими стикається покупець нерухомості в новому будинку. При цьому переваги подібних квартир полягають в тому, що вони коштують набагато дешевше.

Чому потрібно вибирати саме нові квартири? Причин для цього багато: сучасні планування, комунікації знаходяться в хорошому технічному стані. Але ось ризики досить великі і можуть привести до істотних проблем.

І так, говорячи про ризики, слід приділити увагу наступним моментом:

 1. Відкриті суперечки, що стосуються вартості землі. Те, що будівельна компанія почала зводити споруду, не говорить про наявність прав на це. Як можуть розвиватися події в подібному випадку? Будівництво може бути завершено навіть при суперечці прав на володіння. Після завершення будівництва можуть знести будівлю, віддати у володіння третіх осіб. При цьому вкладники втрачають свої кошти, а ось квартир вони не отримають навіть при передачі споруди третім особам. Не варто припускати, що вартість землі набагато менше самої споруди. Викупити її не вийти.
 2. Високі ризики зриву угоди. З найрізноманітніших причин будівництво може бути заморожено або призупинено. Поширеними проблемами можна назвати виниклі суперечки з місцевою владою, можуть закінчитися кошти або забудовник виявиться шахраєм. Слід розглядати історію роботи забудовника, ознайомитися з виконаними роботами. Як раніше було зазначено, іпотечні кредити дозволяють спростити завдання з придбання нового майна. Банк завжди проводить перевірку особливостей роботи забудовника.
 3. Невисока якість використовуваних матеріалів при проведенні будівельних робіт. Будівництво-поширений метод відмивання коштів багатьох компаній, які вирішують пограбувати своїх клієнтів. Має важливе значення не тільки те, як проводиться будівництво, але і які матеріали при цьому використовуються. При покупці недорогих матеріалів через підставного підрядника вони забирають різницю у вартості собі. Прикладом назвемо випадок придбання недорогий проводки, яка просто не служить гарантійний термін. На жаль, перевірити всю цю інформацію досить складно. Незважаючи на те, що інвестори мають певну частку в проекті, їм не надають потрібні документи.
 4. Повторний продаж житлової площі. Як збільшити свій дохід продавцю? Деякі вирішують просто два рази продати квартиру. Варто враховувати, що забудовники досить часто намагаються укласти договір з потенційним покупцем документами, які не захищають права покупця. Тільки при укладенні договору пайової участі можна бути впевненим в тому, що житло не продадуть вдруге. Реєстрація договору визначає те, що він пройшов офіційну перевірку. У цьому випадку також виникають спірні ситуації, вирішити які можна буде через судовий розгляд. Звичайно, якщо договір пайової участі був укладений правильно і зареєстрований, суд прийме сторону клієнта забудовника. Але на практиці судове рішення не призводить ні до чого хорошого. Так, якщо споруду не звели, а кошти були витрачені, знайти відповідального, хто поверне гроші, не завжди просто. Подібні компанії можуть вміло ховатися і обдуреним вкладникам просто не буде до кого пред'являти вимоги.

Вищенаведена інформація визначає те, що не варто боятися купувати такі квартири. Ризики є, але не тільки при виборі новобудов, з вторинним житлом також виникають проблеми. Убезпечити себе завжди можна шляхом пошуку надійного забудовника, який заслужив довіру.

Купівля квартири в Києві - особливості придбання житлової нерухомості в столиці

Розглядаючи те, як правильно купити квартиру в Києві відзначимо, що у великих містах виникає досить багато проблем з вибором хорошого забудовника або продавця. У великих містах слід розглядати всі рекомендації, пов'язані з особливостями покупки нерухомості.

При розгляді пропозицій в Києві можна приділити увагу тому, що ціна пропозиції завжди набагато вище, ніж в інших містах. Багато фахівців пов'язують високу вартість нерухомості з більш високими заробітними платами. В результаті цього жителі інших регіонів збирають кошти протягом більш тривалого періоду.

ФАКТ! Сьогодні навіть жителі столиці не можуть собі дозволити купити житло, яке буде відповідати вимогам. Звичайно, Популярність квартир в цьому місті вельми велика. Саме тому розглянемо докладніше пропозиції забудовників і продавців вторинного ринку Києва докладніше.

Розглядаючи ціни, приділимо увагу тому, що мінімальна вартість квартири становить приблизно 1 мільйон грн. У деяких районах найдоступніша пропозиція вже обійдеться в 2 мільйони грн. При пошуку більш доступної пропозиції можна приділити увагу квартирам в старих будинках і з поганим плануванням. Вартість подібного приміщення може обійтися в 1.5 мільйонів.

Вищенаведена інформація визначає те, що обзавестися своїм житлом в подібних містах можна тільки при наявності декількох мільйонів. Накопичити подібну суму без хорошої роботи не можливо.

У разі, коли приїжджий намагається придбати нерухомість в цих містах вибирається метод іпотечного кредитування.

Часті питання та відповіді на них

Незважаючи на велику кількість інформації, яка була наведена вище, питання все ж виникають і їх досить багато. Якщо не витратити достатню кількість часу на вивчення цих питань, то можна зустріти з досить великою кількістю труднощів. У всіх покупців виникають певні питання, на які дамо відповіді нижче.

Питання №1. Як краще купити квартиру - самостійно (без ріелтора) або через посередника?

Це питання виникає частіше за інших. Справа полягає в тому, що самостійно провести підбір нерухомості без наявності певних навичок і знань дуже складно. При зверненні до професіонала можна істотно скоротити час, необхідний для пошуку найбільш оптимальної пропозиції. Якщо є певний досвід, то підбором нерухомості можна займатися самостійно.

Порада! Можна довірити проведення даної роботи агентству нерухомості. Їх суть полягає в тому, що одні звертаються для того щоб продати квартиру, Інші для того щоб її купити.

У багатьох є друзі і знайомі, які займалися пошуком нерухомості для себе і оформленням угоди. Їх досвід з ведення даної роботи дозволяє вирішити досить багато проблем.

Визначитися з тим, чи потрібно звертатися до професіонала слід приділити увагу наступним моментам:

 • Як швидко потрібно завершити угоду.
 • Скільки можна витратити на додаткові послуги.
 • Які можуть бути ризики.

Також можна врахувати наступну інформацію:

 • Досвідчені посередники швидше проводять процес.
 • Фахівці знають про те, на що слід звертати увагу.
 • Ріелтори мають доступ до спеціальної бази, що дозволяє підібрати найбільш підходящу пропозицію за менші терміни.
 • При офіційному оформленні угоди посередник також може нести певну відповідальність, наприклад, за юридичну чистоту всіх документів.

При самостійному підборі найбільш підходящого майна потрібно набагато більше вільного часу. Сьогодні досить багато рекламних газет поширюється безкоштовно. А ось комісія може бути досить великою. Саме тому багато хто вирішує не звертатися до посередників.

Компромісним рішенням можна назвати використання послуг юриста. Це пов'язано з тим, що більшість проблем пов'язано з неправильним оформленням документів. Звичайно, послуги юриста також обходяться досить дорого.

Питання №2. Які документи потрібні для покупки квартири в 2024 році?

Час від часу перелік потрібних документів змінюється. Для офіційного оформлення угоди потрібно мати наступний перелік документів:

 • Для встановлення покупця і продавця використовуються документи, що підтверджують особу.
 • Документи, що вказують на те, хто саме є володарем права на нерухомість. У цьому випадку мова йде конкретно про договір купівлі-продажу, а також дарування або приватизації.
 • Заборгованості є ще однією причиною, по якій не може проводитися продаж нерухомості. Для підтвердження їх відсутності представляється спеціальна довідка або будинкова книга.
 • Документ, що встановлює укладення договору на продаж нерухомості.

Також потрібні додаткові документи в деяких випадках:

 • Як вже було раніше зазначено, обоє з подружжя є правовласниками. Саме тому в деяких випадках потрібно представити свідоцтво про реєстрацію шлюбу.
 • Якщо власником квартири є особа, яка не досягла повноліття, то будуть потрібні довідки з опікунських органів.
 • Потрібно і дозвіл другого з подружжя на проведення операції з продажу нерухомості. Однак не у всіх випадках подружжя є спільними власниками квартири, яка продається.

Вміст договору завжди слід вивчати пильно для того, щоб виключити ймовірність виникнення проблем. Можна скористатися послугами юриста для розгляду документа.

Питання № 3. Як правильно оцінити квартиру, що купується? Від чого залежить її ціна?

Для того щоб визначити привабливість конкретної пропозиції, потрібно знати те, за якими критеріями проводити оцінку вартості нерухомості.

Основними критеріями вибору назвемо наведені нижче моменти:

 1. Наскільки велика кухня. На сьогоднішній день сучасні планування квартир передбачаю істотне зменшення площі кухні. З її збільшенням підвищується і загальна площа, а також вартість квартири.
 2. Поверховість будови і те, на якому поверсі знаходиться сама квартира. Найбільше цінуються квартири, які знаходяться з третього по сьомий або восьмий поверх. Однак поверховість і те, на якому поверсі знаходиться квартира розглядається з урахуванням розташування споруди.
 3. Особливості загального планування. Протягом досить тривалого періоду проводилося зведення будівель, які мали не привабливі планування квартир. Прикладом можна назвати великі коридори, маленькі ванни та інші проблеми.
 4. Терміни зведення споруди. Чим старше споруда, тим більше проблем у будівлі. Крім цього важливе значення має те, чи є у будинку задній двір, технічні приміщення, парковка.
 5. Кількість кімнат.
 6. Обладнання прибудинкової території.
 7. Загальний метраж, який включає і площа допоміжних приміщень.
 8. Особливості району та інфраструктури.
 9. Розмір комунальних платежів.
 10. Чи поєднується ванна кімната з туалетом.
 11. Спосіб опалення.
 12. Внутрішній стан приміщення.
 13. Наскільки завершено процес будівництва.
 14. Особливості забудовника

Ці факти слід враховувати при оцінці вартості нерухомості. При цьому можуть використовуватися послуги професійних оцінювачів для визначення вартості конкретної пропозиції.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Якщо при оцінці вартості пропозиції виявиться, що вона завищена, можна сказати про непривабливість пропозиції. Більшість продавців намагається істотно завищити показник ціни, проте є і зворотний випадок. Прикладом можна назвати занадто низьку вартість - це може вказувати на те, що продавець приховує деякі моменти про житлову площу, наприклад, буйні або проблемні сусіди. Ще часто зустрічається ситуація, коли хитрі посередники вказують на низьку вартість, після чого істотно її підвищують.

Інструкція з купівлі квартири на вторинному ринку або з новобудов передбачає застереження таких моментів, як:

 • Оплата послуг посередників.
 • Можливість торгу.

Ріелтори беруть досить високу ціну за надання послуг. При цьому процентна ставка варіює в досить великому діапазоні. Що стосується торгу, то цей момент вже обговорювався вище.

Питання № 4. Як купити квартиру, якщо немає грошей?

Квартири, як і самих грошей, немає у багатьох. Саме тому виникає питання, як можна провести покупку нерухомості при відсутності належної суми. Вихід в подібній ситуації є:

 1. Оформляється кредит.
 2. Оформляється іпотека.

Для того щоб істотно заощадити на покупці власного житла, слід приділяти увагу забудовам, що знаходяться на етапі зведення. Це пов'язано з тим, що забудовники шукають більше інвесторів. Однак, як показує практика, для накопичення необхідної суми потрібно приблизно 5-10 років. Адже кредит та іпотека не погашають всю суму.

Питання № 5. Як можна купити квартиру без кредиту та іпотеки?

Варто враховувати той момент, що щомісячні платежі по кредиту або іпотеці можуть принести досить велику кількість труднощів в житті. Саме тому розглядаються й інші можливості підходу до даного питання. Однак при відсутності необхідної суми і без кредитної підтримки єдиним виходом можна назвати підбір нерухомості за відповідною вартістю. У деяких випадках доводиться розглядати пропозицію в інших містах.

Цікаво! З математичної і частково юридичної точки зору використання іпотеки для покупки нерухомого майна не вигідне рішення. Це пов'язано не тільки з істотними переплатами, а також тим, що фактичним власником майна багато хто стає тільки по закінченню досить великого терміну. Однак тут можна відзначити кілька наступних моментів: якщо іпотека береться на 30 років через невисокий заробіток, то без нього практично не обійтися. Якщо кредит береться на термін 5 -10 років, то можна спробувати обійтися без нього. Звичайно, в деяких випадках без іпотеки просто не обійтися, наприклад, народження другої дитини робить доступне знімне житло менш комфортним.

Найголовніше при виборі іпотечного чи іншого кредитування розуміти, що раптові проблеми з роботою, втрата працездатності і багато інших проблем і інші причини можуть привести до втрати раніше придбаної квартири.

Згідно з даними проведених досліджень, громадянин із середнім заробітком при виплаті внесків за іпотечним кредитом протягом 15-ти років після завершення цього терміну не матиме заощаджень, так як всі кошти будуть йти на комунальні, оплату боргів і частковий ремонт. Сім'я, яка вирішила просто відкладати кошти на будівництво квартири або її покупку, вже через 7,5 років повинна зібрати необхідну суму. Звичайно, ці роки доведеться проживати в орендованому житлі або у батьків.

Питання № 6. Чи можна як-небудь купити квартиру в іпотеку без початкового внеску?

Для тих, хто має стабільний, але не високий заробіток саме іпотека стане рішенням житлових проблем. Однак варто враховувати, що вона, як правило, становить 40-90% від вартості самої квартири. Іншими словами, решту 10-60% доведеться сплачувати за власні кошти. Для деяких подібна сума є просто недосяжним завданням. Що ж робити в подібному випадку?

На ринку надання фінансових послуг сьогодні сформувався досить великий вибір, і банки намагаються конкурувати шляхом створення програм, в рамках яких на самому початку не доводиться проводити сплати будь-якої суми. За рахунок істотного підвищення ризиків процентна ставка істотно підвищується.

Сьогодні іпотечне кредитування прикривається вигідною пропозицією для населення, але насправді це дуже прибутковий бізнес для банків. Серед особливостей відзначимо наступні моменти:

 • Через те, що на самому початку не потрібно проводити вкладення коштів банки підвищують процентні ставки, нібито для виправдання збільшених ризиків. Насправді це ширма, яка дозволяє отримувати великі доходи на тих, хто заробляє менше. Чому? Це пов'язано з тим, що при несплаті щомісячних платежів банки можуть забрати квартиру у власність і не повертати різницю між вартістю нерухомості і розміром кредиту. Ця інформація визначає те, що ризики просто мінімальні, враховуючи проведення ще страхування предмета застави за рахунок клієнта.
 • Різними способами підвищується сума, яка повертається платником у вигляді відсотків.

Таким чином можна сказати, що люди, які користуються іпотекою потрапляють у фінансову пастку і в разі розвитку непередбачених проблем із заробітком можна просто позбутися квартири, в свою чергу банк отримує величезний прибуток з вкладених коштів практично при будь-якому результаті. Тому фахівці не рекомендують приділяти увагу подібним "вигідним" пропозиціям, так як навіть при чистій угоді, коли в договорі не ховаються абсурдні умови кредитування, витрати і ризики дуже великі.

Крім цього банки ловлять своїх клієнтів на відсутності вміння реально оцінювати свої можливості і досить часто свідомо видають кредити на жорстких умовах в умовах, коли місячні платежі перевищують половини заробітку сім'ї. Звичайно, великі банки розробляють соціальні програми і намагаються отримувати вигоду тільки на відсотку і штрафи, тобто не поспішають доводити справи до судового розгляду з передачі прав на майно через порушення умов кредитування, але все ж від цього ніхто не застрахований.

Відзначимо також те, що якщо в договорі, що укладається не прописаний пункт, що стосується передачі квартири при порушенні графіка виплат, то в цьому випадку судові справи тривають досить довго і ризики втрати нерухомості істотно знижуються. Тому слід приділяти увагу даній інформації в підписуваному договорі.

Питання № 7. Як купити квартиру по іпотеці військовослужбовцям?

Протягом практично всього часу держава прагне підтримувати військовослужбовців, в тому числі надаючи особливі умови по іпотечному кредитуванню. Розроблена програма отримала назву "військова іпотека", яка має наступну особливість: держава проводитиме відведення невеликої суми щомісяця на певний рахунок, який потім буде використовуватися при будівництві або купівлі нерухомості.

Порада! Крім цього вирішили істотно підвищити ефективність програми іпотечного кредитування військових, вкладаючи дані кошти і отримуючи з них прибуток. Як показує практика, після 3-х років участі в програмі військовослужбовець може отримати суму, достатню для початкового внеску.

Вигода від участі в даній програмі досить велика. Саме тому розглянемо процес докладніше:

 1. Не всі військовослужбовці беруть участь в цьому проекті, так як для цього потрібно звернутися з відповідною заявою для проходження реєстрації. Таким чином можна сказати, що раннє звернення і проходження процедури реєстрації дозволить швидше отримати допомогу по іпотечному будівництву.
 2. Після проходження процедури реєстрації можна почати не поспішаючи підшукувати собі найбільш підходящу нерухомість. При цьому відзначимо, що обмежень відносно небагато, квартира може вибирати як з первинного, так і вторинного ринку.
 3. Наступний крок полягає в пошуку банку, який обов'язково повинен працювати з розглянутою програмою. Як показує практика, це практично всі великі банки країни. Але варто враховувати, що умови надання іпотеки навіть в рамках цієї програми можуть істотно відрізнятися.
 4. Після проходження певного періоду можна звертатися в военіпотеку для отримання коштів з метою придбання власного житла.
 5. При проходженні всіх процедур квартира також ще й страхується. Як і у всіх раніше розглянутих випадках застосування іпотеки, в розглянутому банку стає співвласником нерухомості до повної сплату всього боргу. Тому страхування нерухомості є обов'язковою умовою.

Є ще кілька важливих моментів, які потрібно враховувати при розгляді даної програми. Для початку термін іпотечного кредитування може становити від 36 місяців. До декількох років. Зазначимо, що максимальний термін іпотечного кредитування обмежений віком військовослужбовця 45 років.

У даної пропозиції є досить багато особливостей, при обліку яких можна врахувати досить великої кількості проблем. Тому іпотечне кредитування слід розглядати як окрему процедуру.

Питання № 8. В яку пору року краще купувати квартиру?

 • Зима - сезон застою в сфері операцій з нерухомістю. У січні починаються новорічні свята з довгими вихідними, коли люди вважають за краще відійти від робочих справ. Вони відправляються на Відпочинок з сім'єю і відкладають пошуки житла на інший час.
 • Ближче до лютого ринок відновлюється, продавці знижують ціни на об'єкти нерухомості. В цей час можна знайти квартири за невисокою вартістю. Серед запропонованих варіантів зустрічаються і непривабливі: це вторинне житло в поганому стані, яке нікого не зацікавило восени.
 • Весна - час активізації покупців і продавців. Попит на нерухомість зростає, ціни підвищують до кінця травня. У цей період на ринку з'являється багато цікавих варіантів, можна купити квартиру в хорошому районі. Мінус весняної покупки - завищені ціни на об'єкти.
 • Літо - період зниження попиту на квартири. Покупці їдуть у відпустку, проводять час на дачах і не займаються пошуком житла. У ріелторів залишаються цікаві пропозиції з весни, вартість на них знижують через падіння попиту. Покупці можуть вибрати хорошу квартиру за вигідною ціною.
 • Осінь - час збільшення попиту і пропозицій на ринку нерухомості. У цей період забудовники здають новобудови за привабливими цінами. Вартість об'єктів на вторинному ринку зростає.

Купуйте новобудови влітку: в цей час розпродають хороші квартири за вигідною ціною.

Висновок + відео

Вся вищенаведена інформація визначає те, що покупка житла кропіткий процес, який не терпить поспіху і поверхневого ставлення. Правила покупки квартири на вторинному ринку самостійно істотно відрізняються від правил придбання квартири первинного ринку, у послуг ріелтора є свої особливості. Через досить високу вартість квадратного метра і невисоких заробітках можливість купити власне житло у більшості людей виникає тільки один раз в житті, і при допущенні істотних помилок можна втратити свої заощадження. Саме тому слід враховувати всі рекомендації.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити