Зміст[Сховати]

Опис способів заробітку на власній нерухомості. Скільки можна заробити на своїй квартирі або будинку.

Кожен з нас шукає джерело основного або додаткового заробітку. Бажання вкласти вигідно гроші без ризику і отримувати постійний дохід приводить багатьох інвесторів на ринок нерухомості. Працювати на ньому доступно не тільки при наявності великої суми, можна залучити кредитні джерела або почати без капіталу.

Як заробляти на нерухомості

Прибуток отримає кожен, хто правильно визначить свої особисті та фінансові можливості, грамотно вибравши місце для організації бізнесу. Ми проаналізували всі можливі способи як заробити на нерухомості із зазначенням терміну і рівнем доходу. Ознайомтеся з ними і зробіть обгрунтований і зважений вибір.

Як заробити на своєму житлі (квартира або будинок) — 27 способів

Перш ніж вибрати будь-який із способів вирішите для себе який розмір прибутку, в який період влаштує, а потім приступайте до реалізації. Позитивний настрій і віра в успіх приведуть до комерційного успіху.

Спосіб № 1. Управління прибутковим будинком.

Інвестування в нерухомість займає перші рядки рейтингу по ефективності і надійності вкладень. У багатьох власників прибуткові будинки не є основним джерелом доходу, тому вони наймають менеджера для управління таким проектом. В його обов'язки входить пошук клієнтів, розміщення оголошень, демонстрація житла, збір грошей, підтримка технічного стану приміщення. Наприклад, викликати сантехніка або електрика, а при наявності необхідних навичок зробити самостійно.

 • Стартовий капітал - не потрібно.
 • Термін реалізації - відразу, після узгодження умов праці.
 • Щомісячний дохід - встановлюється у відсотках або фіксованій сумі. У першому випадку не менше 30%, у другому - 12 000-40 000 грн, в залежності від кількості будинків в управлінні.

Спосіб № 2. Суборенда чужої житлової нерухомості.

Власники великих квартир і будинків хочуть знайти одного квартиронаймача, щоб заощадити час на пошуку клієнтів, поточних розрахунків за житло, експлуатаційних умовах приміщення. Ідеальним варіантом буде розташування в районі ринків або вокзалів, щоб можна було перездавати кімнати подобово, але і на тривалий термін суборенда буде покривати витрати за основним договором.

Наприклад, будинок площею 140 кв. метрів здається за 20 000 грн і складається з 8 кімнат. В приміщенні є меблі, техніка. У кожну кімнату можна поселити по дві людини і брати з кожного по 2 800 грн на місяць. Розрахунок дуже простий 8 х 2 х 2 800 = 44 800 грн. Чистий прибуток складе 24 800.

Важливим аспектом при такій організації бізнесу буде правильно укладені договір з власником приміщення, який повинен містити пункт про можливість підселення третіх осіб і не дозволяє дострокове розірвання без повідомлення клієнта раніше, ніж за 6 місяців. Останній пункт, особливо актуальний, так як господар, дізнавшись про налагоджений бізнес, може не захотіти ділитися.

 • Початковий капітал - плата за 2 місяці і гроші на придбання додатковий спальних місць. В сумі не більше 60 000 грн.
 • Період реалізації - 6 місяців. До 60 днів на пошук і вибір нерухомості, 2-3 місяці на ремонт та облаштування.
 • Дохід - не менше 20 000 грн при тривалому терміні оренди і до 60 000 – подобово. Найвигіднішими варіантами є будинки від 8 кімнат.

Спосіб № 3. Хостел під значущі спортивні, культурні або державні події.

Минулі Євробачення, Олімпіада і Чемпіонат світу з футболу дозволили заробити багатьом власникам нерухомості. В країну приїхало багато іноземних гостей, а для небагатих туристів оптимальним варіантом проживання є хостел.

Організувати хостел можна в будь-якій квартирі або приватному будинку. Потрібно правильно виділити максимально можливу кількість ліжко-місць, зробити косметичний ремонт в стилі події і дати відповідну інформацію на популярні іноземні сайти з пошуку житла.

 • Стартовий капітал - при наявності майна у власності або оренді 48-80 тис.
 • Період запуску - від 7 до 60 днів. Якщо робити перепланування готового будинку з хорошим ремонтом до 2 тижнів, при наявності вимагає вкладень приміщення максимальний термін.
 • Рівень доходу – 60-80 тис. грн в звичайний час, під час проведення різних подій - $10-20 тис.

Спосіб № 4. Антикафе.

Ресторани і кафе заробляють продаючи їжу і напої з великою націнкою. Іноді людям потрібно місце для спілкування в затишній обстановці, яка буде в антикафе. Їжу і напої можна приносити з собою і платити тільки за кількість проведених за столиком годин.

Їжа теж може продаватися за окрему плату, а додатково пропонуватися в якості компліменту безкоштовні страви або десерти до купленого кави. Головне, правильно знайти приміщення - близько культурних об'єктів і пам'яток, навчальних закладів, в центрі міста.

 • Початкові вкладення — 80-100 тис. грн на оренду, ремонт і покупку меблів. Без вкладень можна організувати, взявши в оренду діючий бізнес з оплатою в розстрочку.
 • Період запуску — при організації з «нуля» - до 1,5 тижнів на пошук відповідного місця і 2 місяців на ремонт і організаційні заходи.
 • Дохід — враховуючи специфіку діяльності надприбутків не буде, але на 40 тис. грн на місяць розраховувати можна.

Спосіб № 5. Будівництво бізнес-центру.

Офісні приміщення користуються попитом, так як не будь-який бізнес можна організувати вдома. При будівництві і здачі в оренду комерційної нерухомості потрібно правильно розділити площу: 20% виділіть для елітних офісів великою площею, 50% — середня цінова категорія без розкоші, 30% — бюджетні приміщення з меблями економ класу.

Кожен вид користується попитом, причому елітні офіси потрібно здавати вільними або уточнювати деталі при укладенні договору. Дозволити зняти дорогий офіс можуть великі компанії, які обладнають офіс у фірмових кольорах.

 • Вкладення - покупка або будівництво вийде від 4 млн.
 • Термін реалізації - на покупку до 8 місяців, будівництво 1,5 -2 роки.
 • Очікуваний прибуток - залежить від місця розташування і ділової активності міста і регіону, може варіюватися в діапазоні 1-4 млн. грн.

Спосіб № 6. Пошук грошей на інвестиції в нерухомість.

При наявності перспективного проекту потрібно знайти фінансування. Підготуйте коротке економічне обґрунтування, красиву презентацію, більше цифр і фактів. Розповідайте про можливості отримання доходу всім – родичам, друзям, знайомим, колегам.

Додатково відвідуйте сайти, на яких приватні інвестори шукають проекти. Спробуйте зібрати самостійно через краудфандінг – інтернет-майданчики на яких люди об'єднуються для реалізації своїх ідей. При необхідності пропонуйте ознайомитися з вашою презентацією, вивчити графіки, терміни і порядок окупності.

 • Початковий внесок - не потрібно, якщо плануєте організувати бізнес на кошти інвестора.
 • Термін запуску проекту-залежить від часу на пошук інвестора і особистих зусиль.
 • Розмір доходу - залежить від ідеї, але прогнозовану його величину потрібно розрахувати до початку пошуку капіталу.

Спосіб № 7. Інвестування в таунхауси.

Таунхаус можна назвати бюджетним видом приватного домоволодіння, розрахований на кілька сімей з окремими входами. Споруда таунхауса дешевше і швидше, тому період окупності вкладеного капіталу коротше.

Використовувати будинок для цілей заробітку можна двома способами. Перший - продаж готового об'єкта після введення в експлуатацію, другий - здача в оренду. Для отримання максимального прибутку при розміще

 • Початковий капітал - 1 млн. грн. або без нього, виступаючи в якості посередника.
 • Період - будівництво 12 місяців, при покупці або перепродажі готового будинку – час на пошук відповідного варіанту.
 • Прибутковість проекту - 35-50% від витрат на будівництво, 20-40 тис.

Спосіб № 8. Отримання безкоштовної ділянки для продажу або використання.

Багато власників земельних ділянок не використовують їх за призначенням. Вклавши колись гроші і отримуючи дохід в інших сферах, ділянка може пустувати тривалий час. В даному випадку потрібно підібрати паралельно клієнта для покупки і ділянки і продавця. Після узгодження попередніх моментів організувати угоду. Зробити межування ділянки, виділивши потрібну покупцеві частку, але взяти з нього вартість всієї площі.

Отриманим в результаті поділу шматком землі розпорядиться на власний розсуд. Наприклад, продається прямокутний наділ 4 га, ¾ якого хоче придбати забудовник житлової нерухомості. Знаходимо власника і домовляємося про ціну, яка підійде потенційному клієнту, після укладення угоди посередник стає володарем ¼ ділянки – 1 га. Аналогічним чином можна підбирати землі для проведення сільськогосподарських робіт.

 • Стартовий капітал - 4-6 тис. грн. межування ділянки.
 • Період реалізації - час на пошуки ділянки і його власника, на практиці до 3 місяців. Для скорочення терміну можна вести таку роботу постійно-вивчаючи вільні площі і самостійно пропонуючи їх потенційним покупцям.
 • Прибуток - в залежності від місця розташування ділянки, може становити кілька мільйонів.

Спосіб № 9. Зведення модульних будинків.

Будинок зводиться з модулів, за принципом конструктора. Перевагою такого будівництва є можливість його установки в будь-який час року. Термін монтажу не більше 3 місяців. Можна придбати один зі стандартних варіантів або зробити з урахуванням побажань клієнта за індивідуальним проектом.

Будинок утеплений, з комунікаціями, тільки за ціною дешевше, ніж з цегли.

 • Початковий капітал - 0.5 млн.
 • Термін реалізації проекту - 2-3 місяці.
 • Сума прибутку - від 150 тис. грн і залежить від площі будинку.

Спосіб № 10. Квартира в Берліні.

Чисельність населення країни постійно збільшується, а столиця приваблює нових громадян у пошуках роботи. За статистикою 85% житла в країні знімають, а значить, нерухомість в Німеччині не тільки буде рости в ціні, але і приносити стабільний дохід. Держава гарантує недоторканність нерухомості іноземних громадян, незважаючи на політичні настрої у світі. Доступні вибір і оформлення без відвідування країни.

 • Стартовий капітал - 100% вартості або в кредит при наявності внеску не менше 50 тис. євро.
 • Період - 30-60 днів на вибір квартири та оформлення документів.
 • Дохід - 9-15 тис. євро на рік, залежно від площі і розташування нерухомості.

Спосіб № 11. Суборенда - прибуток без стартового капіталу

Нерухомість в нашій країні для багатьох є засобом отримання доходу і заощадженням грошей від інфляції. Багатьом зручно постійно отримувати дохід, уклавши договір з однією людиною на тривалий термін. Але суму доходу можна збільшити втричі, якщо здавати її подобово. Найбільший попит на таке житло присутній в районах залізничних і автовокзалів. Біля ринків і в центрі міст, де багато приїжджих.

 • Вкладення - 15-20 тис. грн. перший місяць оренди і заставу.
 • Період запуску проекту - 14-21 день на пошук квартири і укладення договору.
 • Дохід - залежить від сезону 15-30 тис.

Спосіб № 12. Оренда для громадян, які працюють вахтовим методом.

Часто квартири хочуть здати одиноким людям або сімейним парам з дітьми. Однак. Багато приїжджих на заробітки шукають дешеве житло на кілька днів. Пред'являючи мінімальний вимоги до обстановки і комфорту приміщення. Досить орендувати квартиру з 2-4 кімнатами. Придбати двоярусні ліжка і здавати їх по 3-4 тис. грн на місяць кожному.

 • Початкові вкладення - 12-20 тис. грн на оплату оренди і до 20 тис. грн на ліжки.
 • Термін запуску - якщо в приміщенні зроблений ремонт, то обставити його можна за тиждень.
 • Можливий прибуток - 12-20 тис. грн з кімнати.

Спосіб № 13. Хоумстейджинг - швидкий продаж за високою ціною.

Кожен продавець хоче швидко і вигідно продати. Для реалізації такої мети потрібно використовувати прийоми хоумстейджінга:

 1. Перед показом покупцеві приберіть квартиру, вона повинна бути чистою і затишною.
 2. Знеособити приміщення. Приберіть милі дрібнички, портрети, малюнки, щоб покупець зміг представити як він би декорував приміщення під себе.
 3. Приховати або усунути недоробки. Полагодите ручки, крани, підклейте шпалери, прикрутіть розетки – в квартирі не повинно бути видимих дефектів.
 • Початковий внесок - 20 000 на косметичний ремонт і усунення дефектів.
 • Термін реалізації - 14-30 днів.
 • Прибуток - після зазначених прийомів ціна збільшується на 10-20%, і з квартири вартістю 1 млн. грн. можна отримати 100-200 тис.

Спосіб № 14. Активно торгуватися при купівлі нерухомості.

Ціна на нерухомість дуже висока, тому для економії треба правильно торгуватися, використовуючи наступні методи:

 1. Дізнайтеся скільки за часом продається квартирі, і якщо цей період 6 і більше місяців шанси переконати продавця зробити знижку високі.
 2. Наявність несправностей - поточні крани або бачок унітазу, протяги в районі вікон, подряпаний ламінат. Вказуйте на всі дефекти, які зможете знайти.
 3. Порівняння з вигідним варіантом. Повідомте, що розглядаєте таку ж квартиру тільки трохи дешевше, навіть якщо це неправда.
 • Стартовий капітал - початковий внесок на нерухомість, не більше 20% від вартості.
 • Термін - переговори займають 7-30 днів.
 • Орієнтовний дохід - добре "зігравши" можна заощадити 10-15% від початкової ціни.

Спосіб № 15. Переобладнання квартири в офіс або магазин.

Якщо квартира розташована в районі високої прохідності на першому поверсі і має хоч одне вікно з виходом на фасад можна переобладнати її в комерційну нерухомість. Досить зробити якісний і недорогий ремонт. Іноді навіть ремонт орендар робить за свій рахунок з поступовою компенсацією його за рахунок орендної плати.

 • Початкові кошти - покупка квартири і 100-120 тис. на ремонт.
 • Термін запуску - 4 місяці.
 • Дохід - 15-40 тис. на місяць, в залежності від місця положення і площі.

Спосіб № 16. Покупка нерухомості банкрутів з торгів

Процедура банкрутства передбачає реалізацію рухомого і нерухомого майна юридичних і фізичних осіб за зниженою вартістю. Ціна встановлюється зі знижкою до 50%. Досить зареєструватися на спеціальному ресурсі і відстежувати пропозиції арбітражних керуючих. Після вибору оформіть заявку, в разі перемоги підписуйте договір приводите об'єкт в порядок і продавайте за ринковою вартістю.

 • Власні кошти - від 200 тис.
 • Період реалізації - від 2 місяців – на вибір об'єкта та участь у торгах.
 • Прибуток - від 120 тис. грн., максимальна необмежена, все залежить від розміру дисконту і даних об'єкта.

Спосіб № 17. Заробіток на комерційній нерухомості - склади, офіси, торгові центри.

Комерційна нерухомість користується великим попитом, ніж житлова, так як тільки при наявності позитивної економічної ситуації в регіоні зростає попит на квартири. Найвигіднішим видом ділових об'єктів є торгові центри з великим числом торгових приміщень для здачі в оренду, потім йдуть склади та офісні центри.

 • Стартовий капітал - будівництво торгового центру - від 2 млн., офісної будівлі - 1 млн., складу 0.4 млн.
 • Період реалізації - 6-18 місяців.
 • Дохід - залежить від розташування і може становити від 200 тис.

Спосіб № 18. Капсульний готель.

Користується популярністю в країнах Азії і являє собою приміщення у вигляді закритих капсул з розташованим в них спальним місцем. Комфорт клієнта забезпечується за рахунок можливості усамітнення. Капсули можна розміщувати в 2-3 ряди в залежності від висоти стелі в приміщенні. Рекомендована мінімальна кількість - 6-8 місць. Основний контингент - небо, яким потрібно переночувати на 1-2 дні. Ефективне місце розміщення-біля вокзалів.

 • Власний капітал - 0.4 млн.
 • Період запуску - 3 місяці при наявності нерухомості.
 • Прибуток - 20-25 тис. грн. з однієї капсули на місяць.

Спосіб № 19. Купівля нерухомості на етапі будівництва.

Для залучення грошей на будівництво будинку забудовники беруть кредит або відкривають продажу на етапі котловану. Ціна квартири в такому випадку буде на 30-40% дешевше, ніж після введення будинку в експлуатації. Єдиний ризик - недобросовісність забудовника, який не зможе здати об'єкт вчасно. Правильно вивчивши ринок і визначивши надійних партнерів можна вкладати кошти.

 • Початковий капітал – 0,6 млн. грн особистих накопичень, 60 тис. - для внеску по іпотеці.
 • Термін окупності проекту - 1,5-2 роки
 • Прибуток - квартира з документами на власність коштує мінімум в 2 рази дорожче первинних вкладень, додатково зробіть ремонт, окупність якого теж становить 150%.

Спосіб № 20. Ремонт будинків і квартир.

Непоказний вигляд житла дозволяє покупцеві торгуватися і бути впевненим що ціну знизять. Суть проекту - знаходити нерухомість, стан якої визнано задовільним, а після ремонту продавати за високою ціною. Ремонтом можна зайнятися самостійно або залучати фахівців, в будь-якому випадку окупність витрат мінімум 100%. Наприклад, купили квартиру за 720 тис. грн., при ринковій ціні 880 тис, зробили ремонт за 140 тис. грн.. Підсумкова вартість житла складе 1,120 млн.

Спосіб № 21. Суборенда комерційної нерухомості.

Принцип роботи з нерухомістю зняти або купити дешевше, а продати або перездати дорожче. Наприклад, будується новий район, в якому потрібні будуть магазини, перукарні, кафе і заздалегідь орендуйте одне або кілька приміщень, які обладнайте до моменту здачі житлових об'єктів.

 • Початковий капітал - 280 тис. грн на оренду і від 0.4 млн. грн. на ремонт, проведення комунікацій і зв'язку.
 • Період - 3-6 місяців.
 • Прибутковість - 260 тис і вище.

Спосіб № 22. Терміновий викуп нерухомості.

У житті людей бувають різні ситуації, іноді велика сума потрібна терміново. Якраз такий випадок допомагає заробити на перепродажі. Купуєте сьогодні - за одну вартість, через тиждень перепродаєте за іншу, з хорошою націнкою. У такому бізнесі важливо організувати сарафанне радіо, щоб при необхідності знали куди звернутися. Аналогічним чином можна переглядати оголошення про продаж і пропонувати свої послуги.

 • Початковий капітал - від 0,6 млн.
 • Термін - 7-14 днів.
 • Прибуток від 30% на вкладені кошти.

Спосіб № 23. Будівництво або купівля готелів.

Готельний бізнес є затребуваним, незважаючи на сезонність. Виділити певний тип розміщення не можна, так як попитом користується будь-яке житло на узбережжі. Готель можна побудувати з нуля або викупити для реконструкції довгобуд або старий корпус. При відсутності коштів на будівництво можна орендувати на сезон готель.

 • Початкові вкладення - 1-2 млн.
 • Термін реалізації - 1,5-2 роки.
 • Прибутковість - 2 млн. наприклад, будівництва з нуля невеликого гостьового будинку на 30 номерів. Вартість проживання в сезон становить 1 тис. грн. з людини, в номері 2 місця. Прибутковість складе 60 тис. грн. в день, в місяць - 1,800 млн.

Спосіб № 24. Оренда або купівля гаража або паркомісця.

Перевагою такого бізнесу є невеликий стартовий капітал.

Здавати місця можна:

 • автовласникам, особливо в місцях щільної забудови де спостерігається дефіцит вільних місць у дворах;
 • механікам, для ведення бізнесу;
 • підприємцям для зберігання товару або організації виробництва.

Вигідно придбати можна беручи участь в пайовому будівництві, купивши за вигідною або акційною ціною, уклавши договір оренди за меншою вартістю.

Недолік - невисокий рівень доходу при здачі в оренду і довгий термін окупності.

 • Початковий капітал - 60-140 тис.
 • Термін - 6-8 місяців.
 • Прибуток - 100% за участю в будівництві та перепродажі, 1 тис. грн. при оренді.

Спосіб № 25. Купівля невикуплених застав в банку або МФО.

У багатьох банках, МФО або у приватних інвесторів є клієнти, які не впоралися з кредитним навантаженням і втратили закладену нерухомість. З практики кредитування - в заставу видають 50-75% від ринкової вартості, а, відповідно, для повернення грошей перепродувати будуть теж з дисконтом.

На сайтах багатьох банків або фінансових компаній є розділи з продажу застав, додатково можна познайомитися зі співробітниками банку, щоб отримувати інформацію з перших рук. Окремо заслуговують на увагу "ломбарди" нерухомості. Вивчіть їх список у Вашому місті та надайте їм інформацію про готовність термінового викупу. Так як такі організації можуть відчувати потребу у фінансуванні великих націнок вони не роблять і можна придбати квартиру або будинок зі знижкою 30-40% від її реальної ціни.

 • Початкові вкладення - 0.4 млн.
 • Термін реалізації - 7-90 днів, з урахуванням пошуку потім покупця для перепродажу і при необхідності проведення косметичного ремонту.
 • Очікуваний прибуток - 40-100% на вкладений капітал.

Спосіб № 26. Будівництво приватних будинків для продажу.

Досить мати знання про етапи будівництва і мати власні або кредитні кошти для зведення першого об'єкта.

Сьогодні, незважаючи на високу вартість приватних будинків ціна 1 кв.метра нижче, ніж в квартирах. Наявність двору, місця для машини, невеликої ділянки землі під клумбу і низьку вартість комунальних послуг підвищує попит на будинки щорічно.

 • Початкові кошти - особисті або в кредит від 680 тис.
 • Період будівництва - 8-18 місяців.
 • Очікуваний дохід - 320 тис. - 1 млн. грн і більше при зазначеному початковому внеску, а індивідуально залежить від площі ділянки і будинку.

 Спосіб № 27. Ріелторські послуги.

Маючи навички продажів, бажання постійного спілкування з новими людьми і націленості на результат можна пропонувати послуги ріелтора. Для початку діяльності вивчіть ринок первинного і вторинного житла, інфраструктуру району і його недоліки і готуйтеся постійно аналізувати ринок, відстежувати термінові пропозиції і тд.

 • Початкові вкладення - ні.
 • Термін - постійна або тимчасова зайнятість.
 • Дохід - 3% від угоди і додаткову винагороду від покупців за зниження ціни на об'єкт, також можна пропонувати послуги з реєстрації нерухомості за 2-4 тис.

Висновок + відео

Кожен спосіб можна реалізувати за рахунок власних або залучених коштів, а рівень прибутковості з легкістю покриває банківські відсотки. Перевагою такого способу заробітку є постійно зростаючий попит і можливість отримати свій шматок пирога навіть при великій кількості конкурентів. Недолік-не можна займатися бізнесом детально не вивчивши ситуацію на ринку, проте ця прогалина знань легко заповнюється і бізнес приносить тільки прибуток – швидко, гарантовано, безпечно.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити