Тема даної публікації дуже приваблива для багатьох наших співвітчизників. Сьогодні ми поговоримо про те, як заробити на квартиру самостійно, тому що далеко не всі мають можливість отримати нерухомість по спадку, а більшості хочеться вирішити квартирне питання більш терміново.

Стаття особливо актуальна для молодих людей, сімей, а також для всіх тих, чий дохід не дозволяє викласти кругленьку суму тут і зараз. Вона наповнена реальними ідеями і способами, застосувавши які у вас з'являться реальні шанси на придбання своєї квартири, законно і чесно. Розрахунок і приклади будуть застосовні до нерухомості в Харкові і Києві.

Як заробити на квартиру

Які знання вам знадобляться

Перше, з чим варто визначитися – це з бажаною квартирою.

Потрібно вибрати параметри і визначити конкретну мету, а саме:

 • Метраж і розташування квартири, яку ви хочете купити;
 • Вартість майбутнього житла та умови-іпотеки, розстрочки, використовувати додаткові кошти у вигляді материнського капіталу і т. д.

Плануємо дохід

Грамотна постановка мети - запорука успішного початку і реального придбання на житла в кінці, особливо якщо на сьогоднішній день ви не маєте в своєму розпорядженні достатніми коштами.

Далі, представляючи мету, необхідно спланувати свої майбутні дії, щоб розуміти, скільки вам потрібно грошей для покупки житла в конкретний термін, наприклад за рік.

Наприклад, квартира коштує 2 000 000 грн, а на руках у вас на сьогоднішній день 800 000, отже, ще необхідно заробити 1 200 000 грн.

Таким чином, можна відштовхуватися від необхідної суми і розуміти, який дохід в місяць вам потрібен: 1 200 000/ 12 місяців = 100 000 грн на місяць. Ось і цифра, на яку вам потрібно орієнтуватися.

У великих містах, як відомо, вартість житла набагато вище, ніж в регіонах. Зараз вартість однокімнатної квартири в Києві стартує від 2 500 000 грн і досягає 10 000 000 грн, а може бути і вище. Істотну роль тут грають метраж, місце розташування квартири, якість будинку та інші фактори.

Подивившись на такі цифри, придбання житла здається просто нереальним, тим більше для пересічних громадян, адже середня зарплата становить 7 000-20 000 грн.

Використовуємо той же принцип розрахунку – потрібно розуміти, який щомісячний дохід вам потрібен, щоб придбати житло. Враховуючи, що не всі гроші ви відкладаєте на покупку квартири, не можна забувати ще й про поточні витрати на одяг, продукти, здоров'я.

Читайте також: Як заробити гроші.

Але не лякайтеся великих чисел. Зараз у вас вже є 2 виходи для вирішення питання:

 • Оформити іпотеку і погашати заборгованість без шкоди для свого бюджету;
 • Багаторазово збільшити свій щомісячний дохід для придбання житла.

Якщо ми говоримо про іпотеку, то для багатьох цей варіант викликає внутрішні здригання, від усвідомлення довгострокової перспективи бути боржником у банку.

Другий варіант виглядає привабливіше, проте складно уявити, як заробити на квартиру в Києві.  Для цього дохід в місяць повинен бути близько 220 000 грн, в Харкові приблизно ті ж масштаби. Здається неможливим заробляти таку суму, проте прочитавши статтю далі ви дізнаєтеся, як саме це зробити.

Як збільшити дохід

У цьому розділі ми зібрали реальні ідеї для тих, хто хоче заробити на квартиру за рік. Вибирайте варіант, який вам більше до душі, і дійте.

Створити пасивний заробіток

Багато заповзятливі хлопці, особливо молоді, вже використовують цю схему. Це один з кращих варіантів, як заробити на квартиру, не маючи квартири і хорошого заробітку.

Вам необхідно набути навички і знання, які під силу навіть студенту, щоб створити сайт, або знайти людину, яка для вас цей сайт створить, і таким чином генерувати дохід.

Наприклад, ваш покірний слуга, сайт «biznescat.com» є яскравим прикладом такого сайту. Отже, як же працює ця схема.

Створення сайту

Вибираєте цікаву для вас тематику і створюєте сайт, який буде приносити вам гроші. Необхідно наповнювати сайт цікавою інформацією, просувати в пошукових системах, що дозволить йому вибратися в топ. І далі наповнювати рекламою, таким чином отримуючи гроші.

Прибуток від такого бізнесу буде надходити до вас в автономно, і тепер використовуючи ці гроші, ви можете виплачувати іпотеку. Скажімо, що дохід від такої діяльності порівняємо із середньою щомісячною зарплатою.

Оформлення іпотеки

Система законна і гранично зрозуміла. Для оформлення іпотеки вам необхідно зібрати стандартний пакет документів, підтвердити свій дохід і внести початковий внесок. Далі ви направляєте дохід від сайту на погашення іпотеки, і вуаля! Квартира ваша.

Виплата іпотечної позики

Кілька майбутніх років вам потрібно буде виплачувати іпотеку. Ви будете направляти одержувані від сайту кошти на погашення іпотеки. При цьому вам не доведеться обмежувати свої витрати, так як до створення сайту ви не мали додаткового заробітку.

Альтернативи

Пасивний дохід можна згенерувати і будь-яким іншим способом. Наприклад, можна розглянути для себе систему мережевого маркетингу, але якщо мова йде про дійсно гідних міжнародних компаніях, а не про фінансові піраміди.

Оформити іпотеку і заселити орендарів

Такий спосіб не дасть вам можливості заселитися в нове житло тут і зараз, але тим не менш виплата іпотеки буде доступна за рахунок чужих грошей.

 • Як це працює:ви купуєте житло за рахунок іпотечних коштів;
 • Потім виставляєте квартиру в оренду;
 • Знаходьте і заселяєте туди мешканців.
 • Щомісяця отримуєте з них орендну плату і виплачуєте іпотеку за рахунок цих коштів.

Однак треба враховувати, що мешканці можуть зіпсувати ваше майно. Вартість оренди з роками падає, так як квартира ветшает сама по собі. Ремонт необхідно підтримувати на рівні, якщо хочете отримувати гідні гроші, здатні покрити щомісячну виплату іпотеки.

Треба розуміти, що ця схема може затягнутися аж до 10-15 років. Однак вам не доведеться щомісяця виплачувати ставку по кредиту за рахунок своїх коштів. Це хороший варіант, як заробити на квартиру з середньою зарплатою.

Застава під власну квартиру

У випадку якщо у вас немає вільних коштів для початкового внеску, або ж банк не схвалює видачу іпотеки з-за вашого щомісячного доходу, є варіант взяти іпотеку під заставу вашої квартири, в якій ви зараз живете.

Практично всі банки видають кредит під заставу нерухомості. Єдине, що необхідно враховувати, щоб у вашій квартирі не було додаткових обтяжень, але цей момент ви можете уточнити самостійно.

Далі ви отримуєте іпотечний позику під заставу і дієте згідно однієї зі схем, наведених вище.

Створити високоприбутковий бізнес

Насправді створити власний бізнес не так складно, як може здатися. Найголовніше тут, як і в будь-якій справі – фокус на цілі і прийняте рішення. Такий спосіб заробітку буквально розв'яже вам руки.

Витратьте деякий час на те, щоб розібратися в основах ведення бізнесу, і буквально за пару трійку років ви зможете реалізувати заповітну мрію.

Безумовно, тут є свої ризики, проте ж під лежачий камінь вода не тече. Працюючи "на дядька" зі звичайною зарплатою вам доведеться дуже довго збирати на свою нерухомість.

Так чому б вам не перемкнути свій фокус уваги на те, яким чином можна створити власний бізнес і генерувати хороший дохід, який не тільки дозволить вам придбати омріяне житло, але і здійснити свої мрії.

Багато людей так і залишаються в мрійниках, розмірковуючи, як заробити гроші на квартиру, але ніколи не спробують вийти за рамки своєї зони комфорту. А адже щоб купити нове житло, відкладаючи просто середню зарплату, вам знадобиться 125 місяців а це 10,5 років. При цьому мова йде про чисту суму, яка не витрачається на інші потреби.

Але застосувавши деякі додаткові знання, вже протягом 2-3 років, а комусь вистачить і року, ви повністю змінити своє життя. Так, це деяке вкладення часу в те, щоб розібратися в питанні, але це краще, ніж довічна кабала виплати іпотечних кредитів за рахунок зарплати.

Договір довічної ренти

Довічна рента-це договір з самотньою літньою людиною, за яким ви будете доглядати натомість на житло яке він залишить Вам. Це спосіб з найменшими витратами в порівнянні з вартістю квартири.

Ви будете робити добро, доглядати за старим, за що отримаєте приємну винагороду. У договорі прописуються всі пункти, які ви повинні виконувати, доглядаючи за своїм підопічним, взамін чого отримаєте його квартиру після його смерті. Є деякі плюси і мінуси даного способу.

Переваги договору довічної ренти:

 1. Не потрібні великі вкладення на покупку квартири;
 2. У разі смерті вашого підопічного у вас з'являється житло без особливих фінансових витрат;
 3. Можливо навіть проживати в квартирі літньої людини, що полегшить всім виконання умов договору, а вам навіть не доведеться знімати додатково житло. Це особливо зручно для тих, у кого немає сім'ї.

Недоліки договору ренти:

 1. Ви ніколи не знаєте, скільки проживе ваш підопічний, тому виконання зобов'язань за договором може затягнутися на довгі роки;
 2. Є ризик втратити час, і навіть гроші, якщо старий вважатиме недобросовісним виконання договору з вашого боку. Юридично він має право на те, щоб розірвати договір.
 3. Частину часу і коштів буде йти на утримання підопічного, причому не зрозуміло, як довго. Потрібно розуміти психологічну відповідальність і віддавати собі звіт – чи готові ви на таку роботу.
 4. На жаль, є люди, які користуються цією можливістю не в благих намірах, а саме злочинці, які укладають договір ренти зі старими людьми, і сприяють їх швидкому відходу на той світ. Йдеться про " чорних ріелторів."

Сподіваємося, що вам, дорогі читачі, не приходять в голову такі думки. І якщо ви і виберете цей шлях, то сумлінно виконаєте умови договору і милосердно поставитеся до старого.

Висновок

Прочитавши цю статтю, ви дізналися найефективніші способи вирішення квартирного питання. Кожна людина, безумовно, вибирає зручний йому шлях вирішення цього завдання.

Використовуючи ідеї, які викладені вище, ви зможете реалізувати свої мрії і купити нове житло, причому не тільки в своєму місті, але й у столиці.

Ставте цілі і не бійтеся йти до них, і нехай вам щастить!


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити