Поняття валютної пари

Валютна пара (ВП) - основний товар на ринку Форекс. Він являє собою відношення курсів валют двох країн. GBP/USD - позначення пари фунт/долар.  Якщо ми поділимо значення вартості двох валют між собою, наприклад євро/долар (EUR/USD), то отримаємо інше визначення - котирування.Різновиди валютних пар

Позначення валют

Не будемо розкривати визначення поняття валюта, ви й так усі його знаєте. Розкрию лише їхній принцип позначення. У цій статті основний акцент зробимо на поняття валютна пара.Позначення валют

Види валютних пар

Візьмемо з таблиці вище найбільш значущі у світі 8 валют (EUR, USD, GBP, CHF, JPY, AUD, NZD, CAD) для визначення основних пар або мажорів і кросів.

Основна валютна пара (мажор) - виходить тільки в разі наявності долара на першому (EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, NZDUSD) або другому місці (USDCHF або USDJPY і USDCAD). Торгівля цими інструментами має такі переваги:

  • Низькі спреди (різниця купівлі та продажу). Це збільшує ваше співвідношення ризик прибутку і зменшує витрати. Досвідчені трейдери женуться за інструментами з найнижчими спредами, тому що це збільшує їхній прибуток на дистанції.
  • Велика ліквідність та зрозумілі рухи. У вас інструменти з найбільшою економікою у світі.
  • Зрозумілі рухи. EURUSD і GBPUSD - улюблені валютні пари трейдерів.

Крос курси - всі поєднання зазначених восьми валют (без USD), що залишилися. Найбільш загальновизнана в торгівлі - GBPJPY, через велику волатильність і низький спред.

Екзотичні (екзотика) - валютні пари, що складають усі поєднання валют, що залишилися. Тут можна побачити: валютні пари зі шведською і норвезькою кроною, українською гривнею, сінгапурським доларом і навіть з мексиканським песо.

USD/UAH - Долар США/ Українська гривня.

Ідеальним варіантом у вашій торгівлі буде трейдинг з мажорами і деякими кросами, що мають найбільшу ліквідність (обсяг спекуляцій у будь-який момент часу) і волатильність (розмах руху).

Безліч трейдерів відкривають угоди за екзотикою і впадають у жах, коли бачать, що ціна відкриття ордера на великій або навіть величезній відстані від поточної ціни. Тому від екзотики рекомендується відмовитися.

Читайте також - Плюси та мінуси трейдингу - переваги ринку Форекс.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram