Дисципліна в трейдингу

Дисципліна в трейдингу - це здатність постійно виконувати одні й ті самі дії, водночас не відхиляючись убік, для виконання результату.

Якщо сказати зовсім простими словами, то дисципліна - це бездоганне дотримання правил торгового алгоритму.

Для того, щоб відбутися як трейдер і почати заробляти, потрібно пам'ятати про наступне:

 1. Дисципліна - це найголовніша причина вашого доходу.
 2. Хоч би яка гарна стратегія була, вона працює тільки за наявності у вас дисципліни.
 3. Присвятіть весь свій час дисципліні та не йдіть убік від свого курсу. Навіть один день, у який ви піддалися емоціям, свідчить про вас як про недисципліновану людину.
 4. Адреналін ви можете відчувати в інших сферах життя, але тільки не в трейдингу.
 5. Виберіть одну торгову систему для торгівлі і сконцентруйтеся на ній. Всі інші стратегії для вас тепер не існують.
  Тільки якщо ви зрозумієте, що стратегія не робоча, то варто її змінювати.
 6. Найсильніше пережити можливі втрати, коли до цього у вас була серія успішних угод. Але стратегій зі 100-відсотковими прибутками не буває, тобто ви маєте навчитися спокійно ставитися до стоп-лоссів.
 7. Ніколи не сподівайтеся на розворот ціни, коли вона йде проти вас.
  Тому що надія породжує прибирання стопів, усереднення та інші способи швидко зменшити ваш депозит.
  Натомість проводьте більше часу для аналізу ваших угод і поточної ситуації на ринку.
 8. Ідіть у ногу з ринком і не намагайтеся його обдурити. Тому що всі спроби виявляться невдалими.

Психологія трейдингу

Психологія є коренем усіх бід і причиною безлічі злитих депозитів. Ви можете мати найкращу у світі стратегію, але саме ваші емоції поховають будь-які шанси заробити.

Якщо розібратися, то саме страхи заважають трейдеру реалізуватися у своїй професії.

Давайте ж розберемося з цими страхами і розглянемо, які ж помилки у зв'язку з цим виникають:

 1. Страх прийняття рішень. Якщо ви без вагань можете відкрити угоду, при сформованій точці входу, то у вас є всі задатки трейдера. Однак у багатьох це викликає труднощі. Вони викликані насамперед тим, що раніше ви зазнавали невдачі. І, коли ж після патерну ціна починає йти у ваш бік, виникає новий страх.
 2. Побоювання, що ринок піде без вас. Через нього учасники ринку починають входити в місцях, де співвідношення ризик до прибутку вже погане. І нерідко воно менше навіть ніж 1 до 1. Заробляти після цього стає набагато складніше.
 3. Можливість розвороту ринку. Угода в ринку, ціна йде у ваш бік і починається корекція. Після чого учасники ринку думають, що починається розворот, і починають фіксувати прибуток для того, щоб хоч щось заробити. Минає час, і ціна йде в їхній бік ще на величезну відстань. З усього цього є тільки один висновок.
  Не фіксуйте прибуток завчасно. Якщо в правилах прописаний маніменеджмент, то не варто його порушувати.
 4. Страх збитків. Через страх втрат і йде видалення стоп-лосса або його пересування. Найгіршим сценарієм є усереднення і злив депозиту.
 5. Велика самовпевненість. Зазвичай після великого прибутку або серії позитивних угод виникає ейфорія і почуття "короля ринку". І після чого починаються хаотичні відкриття угод, якісь експериментальні точки входу і злив всього заробленого, або ще гірше всього депозиту.

Інтуїція чи дисципліна в трейдингу

Інтуїція у Форексі - це дефіцит дисципліни, відсутність віри у свій торговий алгоритм і хаотичні рухи на ринку через нерозуміння того, як він влаштований. На форексі можна прорахувати успіхи, і він ніяк не пов'язаний з інтуїцією.

Професіонали на торгових майданчиках практично не довіряють своєму внутрішньому чуттю. Це просто не потрібно, коли за тебе працює перевірений алгоритм усіх твоїх дій.

Ваше шосте чуття дуже рідко може правильно визначити точку входу і виходу. Воно вибирає найпростіший спосіб управління капіталом - емоції.

Стрес - це продукт вашого "мені здається". Трейдера без торгової системи завжди переслідує тривога. Він не може відійти від монітора ні на хвилину і постійно дивиться на графік. Результатом усього цього є зливання депозиту і підрив своїх нервів.

Ми дуже часто порівнюємо Форекс з бізнесом і показуємо, наскільки трейдинг є простим заняттям, якщо від початку робити все правильно. Припустимо, ви підприємець-початківець з невеликим капіталом і у вас виникла ідея відкрити свій інтернет-магазин. Для успішного старту вашої справи необхідні знання у створенні сайту, бухгалтерії, логістиці, маркетингу, менеджменті, веденні переговорів з постачальниками, наймі та навчанні персоналу тощо. Якщо довіритися тільки своєму чуттю, то результати практично завжди невтішні. Також і в інтуїтивному трейдингу. Люди довго тут не затримуються, якщо займаються цим заняттям.

Новачок має пам'ятати золоте правило: якщо повторити всі ті дії, які вчинила людина з великими досягненнями, то можна досягти того самого.

І діє цей закон однаково як у бізнесі, так і в торгівлі.

Інтуїція у Форексі виключає все вищесказане.

Читайте також - Сленг і словник термінів трейдера на ринку Форекс.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram