Уже минув той час, коли торгівля на новинах була масовою подією. У торгівлі ми враховуємо сильні новини. В економічному календарі вони позначені трьома биками. За півгодини до виходу публікацій ми повинні вживати заходів, якщо у нас відкриті ордери.

Що таке торгівля на новинах

Багатьма професіоналами успішно застосовується стратегія торгівлі на новинах у Форексі.

Фундаментальний аналіз у практиці трейдера має подвійну особливість - він характеризується високим ступенем ризику, однак дає змогу чимало заробляти на валютному ринку.

При цьому, звісно, потрібно грамотно дотримуватися правил маніменеджменту.

Новачкам завжди здається, що здійснювати операції під час аналізу новин дуже просто, адже логічно можна пояснювати, як має реагувати ціна тієї чи іншої валютної пари на конкретну подію. Але не так все просто. Гепи, розвороти трендів, цінові стрибки і волатильність на Форексі - це ситуації, які часто формуються саме реакцією трейдерів на вихід різних новин.Фундаментальний аналіз

У сьогоднішній статті редакція сайту BiznesCat.com розгляне ключові принципи професійної торгівлі на новинах. Саме фундаментальний аналіз допомагає заробляти на рухах котирувань, тому спекулянтам-початківцям ця інформація буде дуже корисною.

Які бувають види новин

Досвідчені трейдери, а також професійні аналітики класифікують інформацію, що допомагає здійснювати успішні угоди і заробляти на Форексі.

Вони виділяють наступні групи:

 1. Особливо важливі новини - відносно невелика категорія, куди насамперед входять макроекономічні показники - рівні зайнятості населення, ВВП, звітність про інфляцію та закони, що визначають для різних держав кредитно-грошову політику;
 2. Новини середньої важливості - більш широкий кластер інформації, де частіше для угод на Форексі важливі такі дані, як коментарі або виступи "великих" людей ( голови фінансових організацій міжнародного рівня) і доповіді про поточну ситуацію на споживчому ринку якоїсь великої держави;
 3. Малозначущі новини - найбільша група даних, що допомагає проводити фундаментальний аналіз для Forex. Тут виступи, пояснення або примітки аналітиків, фінансистів. Сюди відносять всілякі економічні прогнози, виступи політиків, звітність, що зачіпає другорядні макроекономічні показники та ін.

Крім цього, всі важливі для Форекса новини відрізняються за термінами дії, тобто за тривалістю ефекту, що виражається в різних проявах - волатильність, розвороти трендів, цінові стрибки тощо. Є новини, що формують стійкі тенденції на ринку протягом тижнів або місяців, а є інформація, що має локальну денну актуальність.

Як працюють новини

Щоб зрозуміти, наскільки сильний вплив справить на ринок особливо важлива новина, потрібно відстежувати два типи даних:

 1. Прогнозовані дані.
 2. Фактичні дані.

І чим більша різниця цих двох показників, тим більше підвищується волатильність ринку в період виходу новини.

Якщо розглядати виступи важливих осіб економіки різних країн, то на ринок може вплинути як зміна політики, так і публікація будь-яких звітів.

Можливі дії на відкриті ордери перед новиною

 1. Виставити SL за їх відсутності на всі ордери в ринку. Різкий рух в одну зі сторін може як принести великий прибуток, так і колосальні збитки вашому торговому рахунку.
 2. Примусово зафіксувати прибуток або збиток за відкритими позиціями.
 3. Перевести угоди в беззбиток.
 4. Зафіксувати половину або більшу частину об'єму, а іншу частину залишити з більшим тейк профітом.Можливі дії на відкриті ордери перед новиною

Однак всі ці дії варто враховувати тільки коли у вас немає правил торгівлі. Рекомендуємо повністю покладатися на прописані вами правила або, за можливості, додати якусь дію до своїх правил.

Які новини обирати?

Робота з фундаментальними факторами повинна вестися з максимальною акуратністю, оскільки трейдер повинен вибирати новини, які є значущими для ринкових процесів.

Простіше кажучи, біржовий гравець повинен володіти спеціальними знаннями, що допомагають визначати за особливими критеріями відомості, що викликають передбачувані рухи ціни торгованого активу. Завдяки цьому торгівля на новинах буде успішною.

Велику роль відіграють звіти великих корпорацій, утворення економічних союзів, рішення центробанків тощо. Головне, не потрапляти на ілюзорно важливі для Форекса новини, на які абсолютно не реагує ринок.

Основні новини, які відстежуються:

 • NFP - зміна кількості зайнятих у несільськогосподарському секторі. Ця новина чинить найсильніший вплив на валютний ринок Форекс.
 • Виступ голів ФРС і ЦБ.
 • Рівень безробіття.
 • Рішення щодо відсоткової ставки.
 • Індекс споживчих цін.

Як поводиться ринок після виходу новини?

Як правило, дуже сильні макроекономічні дані можуть просто розвернути тренд. Тому спільно з вашим технічним аналізом - це гарна точка входу на розворот, якщо при цьому сформувався патерн.

Другою поширеною реакцією є різкий імпульс в одну зі сторін. Як правило, якщо ви провели грамотний технічний аналіз, то імпульс буде у ваш бік.

Найбільш непередбачувана реакція - це великий похід в обидва боки. Тут якраз багато трейдерів зазнають збитків.

І останній варіант - це відсутність реакції і спокійний ринок.Як поводиться ринок після виходу новини?

Торгові стратегії

Стратегія торгівлі на новинах у Форексі має три основні принципи - укладати угоди до виходу інформації, під час або після публікації відомостей.

Трейдер відкриває позицію перед новинною публікацією - рішення має ухвалюватися на підставі сформованого прогнозу, який складається з наявних даних. Потрібно розуміти можливий рівень впливу новини на валютний ринок за конкретних обставин.

Коли публікація є важливою або в деяких випадках середньою, ціна валютної пари починає стрімко рухатися навіть напередодні оголошення даних. Але конкретних даних ще немає, тому варто очікувати велику волатильність котирування, причому рухи можуть бути досить широкими в обох напрямках.

Враховуючи такий нюанс, трейдер повинен вкрай швидко орієнтуватися і мати мінімум три навички:

 1. Визначати правильний напрямок тренду. Існує багато способів дізнатися куди рухається ціна. З досвідом трейдер починає швидко визначати тенденції для прийняття оптимальних рішень.
 2. Визначати точку входу в ринок. Тут також важливо розуміти важливість новини для Форекса і знати ознаки, що допомагають здійснювати успішні угоди.
 3. Визначати моменти закриття угод. Щоб примножувати кошти на торговому депозиті, потрібно не тільки своєчасно фіксувати прибуток, але також правильно обмежувати збитки.

Стратегія після публікації відомостей передбачає аналіз реакції ціни на потрібні рівні. Уже через півгодини після виходу макроекономічних даних можна знову починати аналізувати актив.

Застаріла торгівля на новинах

Застаріла торгівля на новинах - встановлення стоп ордерів на відстані 20-30 пунктів від поточної ціни в надії схопити великий рух в один бік.

На практиці це відбувається вкрай рідко. Часто буває, коли ціна зачіпає один ордер, закриває його за стоп-лоссом, потім повертається за другим ордером, і також закриває його за стоп-лоссом.

Ця стратегія передбачає входи під час виходу відомостей.

Для зручності в Metatrader можна використовувати інструмент вертикальна лінія. З його допомогою можна позначати на графіку час виходу новини. На допомогу трейдеру можуть застосовуватися спеціальні індикатори, синхронізовані з економічними календарями, які сповіщають про важливу подію.

Управління ризиками

Потрібно запам'ятати! Чудовим помічником виступає інструмент stop-loss. Потрібно вміти правильно виставляти стоп-лосс, інакше угоди будуть вибиватися випадковими ціновими проскоками!

Трейдером, який виконав фундаментальний аналіз, реалізується стратегія торгівлі на новинах у Форексі. Тут рекомендується не входити у валютний ринок одразу після публікації повідомлення, а трохи почекати, щоб встановилася чітка картинка.

Коли стане зрозумілим напрямок руху котирування обраної валютної пари і спаде ажіотажна волатильність, настане момент для здійснення угод на Форексі.

Необхідно новачкам зрозуміти цей нюанс. Очікувальна тактика обов'язкова (хоча б 15-20 хвилин), інакше неважко потрапити на хибний стрибок, після якого трапиться розворот тренду.

Проте тут не можна проявляти надмірну обережність, адже потужний імпульс, що задається виходом новин, швидко вичерпується, і рух ціни переходить у стан флету. Якщо проґавити найкращий момент, то заробляти на Форексі на новинах не вийде. Ймовірно, спред тут "з'їдатиме" отриману кількість пунктів.Управління ризиками

Що може піти не так або особливості новинного трейдингу

 • У період 30 хвилин до події економічного календаря погіршується відкриття ордера і значно збільшуються спреди через що зменшується математичне очікування. На багатьох валютних парах спреди збільшуються в 3-5 разів. Через це ваш стоп-лосс може вибити досить швидко.
 • Прослизання - це різниця між ціною відкриття угоди і ціною, за якою трейдер робив заявку на відкриття ордера. На ринку дуже часто трапляються ситуації, коли відкриті угоди закриваються не за стоп-лоссом, а на десяток пунктів гірше, в мінус. Такі ж ситуації бувають і за тейк профітом. Однак прибуток за прослизанням компенсується збільшеним спредом.
 • Відсутність реакції на важливі новини або відсутність логіки руху ціни після виходу макроекономічних даних.
 • Рухи у вашому напрямку за умови правильного визначення точки входу за Price Action.
 • Також у багатьох випадках у такі дні краще не торгувати. Оскільки рухи рвані та непередбачувані, а це негативно впливає на ваші результати.

Багато трейдерів відзначають дати виходу певних новин, як не торгові дні.

Які валютні пари найкраще торгуються за новинами

Ліквідність і волатильність - це два основні важливі показники для вибору валютної пари. Саме тому всі трейдери використовують мажори для трейдингу за новинами. Тобто це пари:

 • EURUSD
 • GBPUSD
 • USDCHF. Цю пару можна виключити і користуватися тільки EURUSD, через сильну кореляцію цих двох інструментів.
 • USDJPY
 • USDCAD
 • AUDUSD
 • NZDUSDЯкі валютні пари найкраще торгуються за новинами

Додатковою парою ми б використовували GBPJPY через найсильнішу волатильність на ринку.

Вибір брокера для новинної торгівлі

Якщо ви зібралися професійно займатися трейдингом на новинах, то до вибору брокера маєте підійти максимально відповідально. Основними критеріями для вибору є розширення спреду на новинах, сам розмір спреду і швидкість виконання ордера.

Також у небагатьох брокерів, але присутній мінімальний розмір Stop loss і Take profit. Це обмеження тільки заважає в новинному трейдингу.

Від себе для цієї діяльності можу порадити брокера AMarkets . Він багато років вважався найбезпечнішим брокером у СНД для торгівлі за новинами. Крім того, має одні з найнижчих спредів на Форексі.

Переваги та недоліки новинної торгівлі

Розглянемо основні переваги трейдингу на новинах:

 • Не завжди потрібні знання теханалізу.
 • Конкретний час на торгівлю. За фактом вам потрібна година до виходу новини і деякий час після.
 • Легкість в ухваленні торгових рішень.
 • Можливість багато заробити на волатильності.

Недоліками є:

 • Великі ризики через волатильність.
 • Часті непередбачувані рухи під час виходу новини.
 • Великі спреди під час торгівлі.
 • Прослизання.
 • Необхідність стресостійкості.
 • Брокери часто скасовують результати угод на новинах.

Цей вид трейдингу вимагає сильного знання особливості виходу кожної новини, при цьому не завжди ваш сценарій буде реалізовуватися.

Зрештою, не рекомендуємо торгувати на сильній волатильності - мінусів у цього набагато більше, ніж плюсів.

Підіб'ємо підсумки

Торгівля на валютному ринку на новинах завдяки великим швидким проходам ціни є потенційно високоприбутковою, якщо стратегія трейдингу реалізується грамотно.

Але можливість потрапляння на помилкові короткочасні прориви котирувань робить її дуже ризикованою. Потрібно проводити грамотний фундаментальний аналіз, щоб максимальна кількість угод на Форексі давали профіт.

Стратегія торгівлі на новинах у Форексі при короткострокових позиціях (в акуратному, правильному виконанні) здатна давати гарний швидкий прибуток. Важливо тут правильно зробити прогноз руху ціни, хоча навіть професіонали, які вміють проводити фундаментальний аналіз для Forex, намагаються уникати такого стилю роботи.

Читайте також - Як вести торговий щоденник угод трейдера.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram