Що таке скальпінг на ринку Форекс?

Скальпінг - це тип торгівлі з маленьким часом утримання угоди і невеликим, але частим прибутком. Від кількох хвилин до півгодини - це середній час для однієї позиції в ринку для такої високочастотної торгівлі.

Плюси скальпінгу

Отже, розглянемо всі переваги скальпування:

 • Скальпінг характеризується високою прибутковістю через частоту укладання угод. За одну добу скальпер може здійснити до 50-100 угод.
  Лот вибирається зазвичай великий, оскільки стоп-лосс завжди короткий.
 • Можливість торгувати по кілька годин на день. Найкраще вибирати для торгівлі європейську або американську торгові сесії. Крім того, ви можете вибрати зручний для вас час. Тепер не потрібно стежити за ринком тривалий час.
 • 1 - 4 торгові інструменти. Якщо ви часто відкриваєте угоди, то немає часу стежити за десятком валютних пар. Тому беріть у роботу максимум 4 інструменти.
  При використанні декількох інструментів розсіюється увага, робляться помилки або пропускаються входи в ринок.
 • Гарний рібейт спреда. З великих об'ємів в угоді сервіси повернення спреда платять непогану комісію.

Мінуси скальпінгу

Як і у будь-якої діяльності є мінуси, так і скальпінг не позбавлений своїх недоліків:

 • Великі ризики. Якщо торгувати великими об'ємами, то можна не встежити за ризиками на ринку.
 • Маленьке математичне очікування. Найчастіше відношення ризик до прибутку не перевищує 1 до 1 або разом менше. Щоб цього уникнути, перевірте, чи не перевищує рівень стоп-лосса рівень постановки тейк-профіту. Якщо ваша статистика за стратегією менша за 60-65 відсотків від депозиту, то ви просто будете тупцювати на місці. І в цьому випадку депозит ваш не буде рости.
  У жодному разі не використовуєте усереднення або негативне математичне очікування у своїй торгівлі.
 • Не всі інструменти підійдуть для скальпування. Валютна пара підходить для торгівлі за умови, що спред не перевищує 0.5-0.7 пунктів. Тобто, підходять лише декілька інструментів, такі як мажори EURUSD, GBPUSD, USDCHF і USDJPY. Крос курси та екзотика просто зжеруть ваш депозит своїм спредом.
 • Немає можливості торгувати на новинах. Причина цього в тому, що розширення спреду на новинах і короткий стоп-лосс зменшує співвідношення ризик до прибутку. Таким чином, новинна торгівля не рентабельна.
 • Легко заторгуватися. Якщо ви кожні 20 хвилин відкриваєте угоди, то можна просто почати гратися з ринком і за інерцією входити в ринок без точки входу.

Поєднання таймфреймів для трейдингу

Розглянь два найпопулярніших поєднання таймфреймів:

 1. М1 - М15
 2. М5 - М30

На старшому таймфреймі будуються рівні, а спостерігається реакція на них і відкривається ордер на молодшому.

Скальпінг стратегії

Стратегії у кожного трейдера різні, але варто виділити два типи. Практика показує, що найкращі результати робить той, хто бере реакцію на рівні прайс екшен.Графік

Гірша прибутковість з'являється з використанням індикаторів, які показують настрій ринку або напрямок тренду.

Для автоматизації торгівлі має сенс створювати радник. Він буде здійснювати точні входи і не буде помилятися.

Індикатори для скальпінг трейдингу

Редакція сайту BiznesCat.com перерахує найпопулярніші індикатори, які використовують трейдери:

 1. Ковзні середні. За умови, що ви зможете підібрати грамотно параметри, то вам вдасться скальпувати. Індикатор дуже боїться флетів, тому що в них він ловить велику кількість стоп-лоссів.Скальпінг на ковзних середніх
 2. Стохастик. Як можна побачити з малюнка, великий прибуток на хвилинному графіку забрати не вийде. Стоп-лосс, як правило, ставиться за найближчий екстремум, а точку виходу ви повинні визначити самостійно.Скальпінг на стохастику
 3. Смуги Болінджера.Скальпінг за індикатором болінджер бендс

Порівняно з попереднім індикатором - скальпінг приносить більший прибуток.

Розберемося, як відбувається торгівля:

 • Вхід у ринок здійснюється в той момент, коли ціна виходить за верхню або нижню лінію Болінджера, а потім повертається.
 • Стоп-лосс у торгівлі не ставиться.
 • Якщо ціна досягає середньої лінії Болінджера, то ми виходимо з ринку.

Висновок

Скальпінг вимагає рішучості та ретельної підготовки. Частота відкривання угод не терпить великої кількості помилок. Трейдери часто використовують принцип: забирати прибуток щойно він з'явився. При цьому страждає математичне очікування, тому що ми відщипуємо маленький шматок, при цьому ризикую великою скибкою. І виходить одна збиткова угода перекриває безліч прибуткових. Ця ситуація вирішується досить просто: якщо використовувати короткий стоп з довгим тейк профітом.

Читайте також - Зміна та визначення тренду на ринку Форекс.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram