Середньострокова торгівля. Опис і характеристики

Середньострокова торгівля, середньострок або свінг-трейдинг - це торгівля, в якій час відкриття угоди становить від двох днів і вище. При цьому використовуваний таймфрейм - це М30, Н1 або Н4.

Основною перевагою є короткий час моніторингу ринку при непоганому доході.

У багатьох трейдерів на ринку Форекс основна діяльність - це не трейдинг, а звичайна наймана робота. І саме тому, свінгова торгівля для них є ідеальним варіантом. І від того середньострок такий популярний у більшості учасників ринку. Якщо під час торгівлі всередині дня учасники ринку використовують індикатори, то під час середньострокової торгівлі покладаються на графічний і фундаментальний аналіз руху ціни.

Це цікаво - Навчання трейдингу для початківців.

Переваги середньострокової торгівлі

 1. Час контролю угоди. Справа в тому, що ви дивитеся на графік декілька разів на день. Перегляду терміналу один раз вранці, другий раз в обід і третій раз увечері цілком достатньо.
 2. Визначення напрямку тренда. Якщо ви можете без проблем визначити напрямок ціни, то середньострокова торгівля стане для вас простою справою.
 3. Позитивний своп. Виявляється, ця комісія у брокерів може давати вам додатковий прибуток, щоправда, інструментів з позитивним свопом не так багато. Поспостерігайте за продажем євро/долара і перенесіть позицію через ніч.
 4. Великий прибуток у пунктах. Якщо вам подобається сам процес, коли ціна проходить у вашому напрямку кілька сотень пунктів прибутку, то цей тип торгівлі для вас.

Багато трейдерів хизуються перед усіма відстанями прибутку своїх угод, зберігають скріншоти і отримують справжній кайф від такої торгівлі.

Середньострокова торгівля та її мінуси

 1. Рідкісні угоди. Якщо у внутрішньоденній торгівлі ви робите 10 угод на день, то в середньостроковій за тиждень ви зробите стільки ж.
  Час формування точки входу в середньостроковій перспективі може становити кілька днів.
 2. Необхідність використання великої кількості інструментів для торгівлі. Якщо в дейтрейдингу використовується кілька інструментів, то в середньостроковій торгівлі кілька десятків інструментів.
  Усі в один голос стверджують, що для середньостроку потрібен великий депозит. Тут важливо розуміти розмір вашого стоп-лосса. Якщо стоп-лосс не перевищує 50 пунктів і 0.01 лот, то для вас буде комфортний депозит у 200 доларів. І ризик в угоді не перевищить 2.5% від вашого балансу.
 3. Негативний своп. Все таки на більшості валютних пар своп негативний. І чим більше днів ми утримуємо угоду в ринку, тим швидше зменшується наше співвідношення ризик до прибутку.
 4. Емоційні хвилювання. Якщо ви постійно переймаєтеся угодами на ринку, то, найімовірніше, вранці ви в першу чергу побіжите до терміналу. Але проблема в тому, що сенсу так наполегливо стежити за угодою немає. Не варто перейматись за свої угоди.

Стратегія середньострокової торгівлі

Редакція сайту BiznesCat.com наведе приклад умов для найкращої точки входу в середньостроковій торгівлі:

 1. Підхід до сильного рівня D1.
 2. Хибне пробиття рівня ціною і повернення під рівень.
 3. Ціна зробила розворотну конструкцію на рівні.
 4. Вийшла новина, як підтвердження майбутнього зростання (падіння) валютної пари.
 5. У ринок прийшли великі об'єми.Найкраща точка входу середньострокової торгівлі

На якому таймфреймі краще торгувати?

Це питання хвилює багато трейдерів. Для середньострокової торгівлі необхідний не один таймфрейм, а їх поєднання. Розглянемо найпопулярніші поєднання таймфреймів для торгівлі:

 1. M15 - H4
 2. M30 - D1
 3. H1 - D1Поєднання таймфреймів

На першому таймфреймі в ланцюжку ми шукаємо точку входу в ринок, а на другому рівень підтримки або опору.

Читайте також - Скальпінг на ринку Форекс, трейдинг стратегії.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram