Чи можна торгувати проти тренду?

Тільки одне питання дає розуміння, чи можлива торгівля проти тренда у вашому випадку:

"Торгівля проти тренда допускається вашою системою і чи можливий вхід у ринок проти тренда або це її порушення?".

Ми не втомимося повторювати, що все впирається в статистику і математику.

Помилки в торгівлі проти тренду

Розберемо найчастіші помилки, пов'язані з торгівлею трейдерів-початківців:

  1. Головна небезпека полягає в психології людей і бажанні увійти на самому піку ринку. Аналіз графіка показує екстремуми, від яких ціна різко йде в протилежний бік. Ще не сформований патерн для багатьох вже є підтвердженням зміни тренду, від якого порушуються всі правила маніменеджменту, і ціна ще більше йде проти вас, вганяючи у величезний мінус.
  2. Правильне визначення патерну для входу без побудови рівнів і визначення тренда. Коли позицію відкрито, починаються міркування про правильність входу про те, який же все-таки тренд. У більшості випадків угоди відкриваються проти основного руху і наслідком цього є стоп-лосси.
  3. Наближеність найближчого сильного рівня, від якого ціна може розвернутися. Усі входять у селл, коли знизу сильний рівень на бай. Підсумок один - збиток.
  4. Занадто великий стоп-лосс або по-іншому негативне математичне очікування. При стопі в 20 пунктів ваш тейк має бути в n≥1.5 раза більшим. Трейдери збільшую відсоток прибуткових угод з великим стопом і коротким тейком. Під час торгівлі проти тренда, такий трейдинг закінчується сумно.

Коли потрібна торгівля проти тренду?

Усі стверджують одне - торгувати проти тренду не можна. Однак є маса ситуацій, коли можна і потрібно робити. Розберемо ці моменти:

  1. Ордер з високим математичним очікуванням. За системою ми отримуємо гарну точку входу з маленьким можливим збитком і пристойним потенціалом до найближчого рівня, від якого ціна, найімовірніше, розвернеться. Такими ситуаціями можна і потрібно користуватися.
  2. Позиція проти руху з подальшим розгоном депозиту. Зайшли проти, побачили розворот у бік основного руху і заходимо збільшеним об'ємом на прибуток за першою угодою. Такі прийоми дають великий профіт, не збільшуючи ризик на угоду.

Читайте також - Що таке фундаментальний аналіз.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram