Визначення графіка та його різновиди

Графік на фінансовому ринку являє собою залежність зміни ціни від часу. Для зручності аналізу було придумано кілька способів відображення. Види графіків ринку Форекс:

  • лінійний (будується за цінами закриття обраного таймфрейму).
  • японські свічки (відображення екстремумів, цін відкриття і закриття тимчасового інтервалу).
  • барний (дає ту саму інформацію з ринку, що і графік японські свічки, тільки в іншій інтерпретації).

На цій картинці ви можете спостерігати різне графічне відображення одного й того самого графіка:Види графіків ринку Форекс

  • тіковий (секундний графік, відображається у вікні відкриття угод). Торгівля за допомогою радників вдається до використання тиків для тестера стратегій. У ручній торгівлі цей тип графіка марний і не використовується.Тиковий графік
  • Додатковими типами графіків є Heiken ashi і хрестики нулики.

Основні три види відображення ціни

Лінійний графік. Він використовується тільки новачками. Цей вид графіка дає змогу натренувати око для виявлення рівнів і фігур технічного аналізу. Однак ускладнює дослідження фінансового ринку, не даючи змоги побачити цінову порожнечу і весь масштаб руху за обраний таймфрейм. Після відпрацювання навички знаходження графічних конструкцій, рекомендується переходити на японські свічки.Лінійний графік

Барний графік показує інформацію про ціни: максимуму і мінімуму, відкриття і закриття за вказаний таймфрейм. Зміни ціни зображуються однією вертикальною рискою і двома різнобічними горизонтальними. На відміну від лінійного графіка барний дає побачити гепи. Є ще невеликий відсоток трейдерів старої школи, які використовують саме цей графік.Барний графік

Японські свічки - найпопулярніший вид відображення руху ціни.

Це барний графік за всіма даними, єдина відмінність у перетворенні горизонтальних рис барів на суцільні прямокутники білого або чорного кольору. Колірна гамма може налаштовуватися індивідуально. Стандартно прийнято вважати білу свічку - висхідною (бичачою), а чорну свічку - низхідною (ведмежою).

Перетворення барів на свічки та навпаки

Перетворення свічок на бари

Як видно з малюнка вище, алгоритм перетворення барів на свічки наступний:

  1. Продовження горизонтальних рисок у протилежний бік.
  2. З'єднання всіх рисок вертикальними лініями.
  3. Видалення центральної вертикальної лінії (бичачий випадок) або зафарбовування свічки чорним кольором (ведмежий випадок).

Досвідчені учасники ринку не торгують на лінійних графіках. Вони віддають перевагу барним або японським свічкам. Саме ці графіки мають максимум інформативності. Тикові графіки для ручної торгівлі також не годяться. Враховуйте цей факт у своїй торгівлі.

Графіки Heiken ashi, хрестики-нулики і тіки професіоналами не використовуються. Тому не бачимо сенсу висвітлювати їх у цій статті.

Читайте також - Супровід угоди на Форекс і грамотний вихід з ринку.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram