Що таке і який вигляд має Пін-бар?

Паттерн Пін-бар у трейдингу (англ. pin bar) вважається частиною свічкової стратегії Price Action. Це одна свічка, що формується на вершині висхідного руху і внизу низхідного. Пін-бар належить до моделей, які сигналізують про можливий розворот графіка.

Будь-який рух ціни - це битва між биками і ведмедями. Формація добре показує результат цієї сутички і вказує на переможця.

Пін-бар

Виглядає патерн як бар з маленьким тілом і довгою тінню, яка спрямована донизу або догори залежно від тренду. Основною частиною пін-бару вважається фітиль, що пробиває лінію опору або підтримки.

Якщо тінь вказує вгору, то з високою ймовірністю ринок піде вниз. Якщо хвіст спрямований донизу, то вартість активу може рушити у зворотному напрямку.

Однак у трейдингу не кожен пін-бар має потрібні властивості. Властивості надійної моделі:

 1. Ціни відкриття і закриття (тіло) розташовуються в межах попередньої свічки.
 2. Хвіст перевищує тіло в декілька разів.

Формування сетапу можливе на будь-якому ринку: від фондової біржі з Форекс до бінарних опціонів з криптовалютами. Використовується в радниках і багатьох індикаторах, щоб помічати, коли починає розвертатися ринок.

У цій статті редакція сайту BiznesCat.com розгляне що означає патерн Пін-бар, чому з'являється, а також як його торгувати.

Чому з'являється патерн у трейдингу

Пін не дарма називають Піноккіо (pinoccio bar). Подібність із казковим персонажем очевидна: коли дерев'яний чоловічок брехав, то його ніс ріс. Пін-бар хвостом викликає хибний пробій сильного рівня. Часто це робиться, щоб збити відкладені ордери (Sell stop, buy stop), а також стоп-лосси інших трейдерів.

Недосвідчені спекулянти, які торгують на пробій, стикаються з хибним пробоєм. Тренд розгортається з походом до стоп-лоссів.

Цей патерн у трейдингу виникає, коли великі гравці спеціально вливають великий капітал за короткий період часу.Графік

Анатомія Пін-бар

Паттерн являє собою одну японську свічку, тому його будова проста. Модель складається з таких елементів як ніс, хвіст і тіло. У кожного з них власні характеристики, які враховуються під час трейдингу:

 1. У надійного сигналу, довжина тіні перевищує в кілька разів величину тіла.
 2. Розмір хвоста має перевищувати розміри тіней прилеглих свічок.
 3. Саме тіло має невелику довжину.
 4. Ніс відсутній або занадто малий.

Модель поглинання свічкового аналізу легко переходить у пін-бар на старшому таймфреймі:Перетворення поглинання в пін-бар

Часто пін-бар плутають із патерном вовчок. Їхня кардинальна відмінність у відсутності носа у пін-бару і приблизно рівних тінях з двох сторін у вовчка.Відмінність пін-бару від вовчка

Механізм руху патерну

Пін-бар - це свічковий патерн, який підпорядковується ринковим законам і настроям гравців. Розглядають у комплексі не один бар, а комбінацію з трьох свічок. Враховується рух графіка до формування сигналу.

Припустимо ситуацію, де графік мав висхідний тренд. Коли починається падіння, буде формуватися бичача свічка. Наступна свічка є пін-баромЧергова в цій комбінації важлива свічка в трейдингу йде на продаж.

Важливо, щоб котирування закриття бару, а саме нижня частина тіла закривалася нижче тіла другої свічки. Аналогічна ситуація буде для низхідної тенденції.

Механізм руху ціни у формації ведмежої формації має вигляд:Рух ціни в пін-барі

Тільки при переході на менший таймфрейм визначається історія пересування кривої графіка.

Види пін-бару в трейдингу

Пін-бар має декілька базових різновидів:

 1. Ведмежий патерн на продаж розвертає висхідну (бичачу) тенденцію. З'являється на вершині тренду і у бару з'являється довга тінь вгору. Цей вид свічки свідчить про те, що вартість активу намагається підвищитися, проте її зупиняє сильний опір. У результаті трапляється невеликий пробій, а потім ціна йде донизу.
 2. Бичача модель утворюється при падінні тенденції вниз і пророкує можливий розворот ринку. Бар має довгу тінь донизу. Така будова свідчить про те, що ціна дійшла до потужної підтримки. У результаті може статися пробиття з подальшим походом вгору.Різновиди пін-бару

За розташуванням тіні і самого пін-бару виділяють види:

 1. Молот.
 2. Падаюча зірка.
 3. Перевернутий молот.
 4. Повішений (шибеник).

Відмінності чотирьох варіацій трейдингу зображено на прикладі:Види пін-барів на графіку

Як торгувати пін-бар в трейдингу

Розглянемо, як правильно відкривати ордер під час пошуку формацій. Зазвичай ідеальних правильних ситуацій на ринку для відкриття угоди не буває. У торгівлі пін-бар існує багато фільтрів для відкриття позиції. Якщо їх застосовувати, то прибуток легко отримати.

Основною ознакою пін-бару в трейдингу вважається швидкий вихід хвоста із зони підтримки або опору. Якщо патерн утворився не на лінії, то його торгувати не потрібно. Якщо рух був повільним, то це теж не є ознакою якісного бару.

Основними практичними методами входу в ринок за допомогою барів вважаються:

 1. Відкриття ордера після повної появи розворотної фігури теханалізу. Тут тренд закінчується, а котирування йдуть у зворотному напрямку. Приклад зображення формації голова та плечі з падаючою зіркою:Пін-бар на Голова та плечі
 2. Вхід в угоду при зародженні фігури технічного аналізу. Зародження правої вершини у подвійної вершини - це місця передбачуваного розвороту з великим співвідношенням ризик до прибутку.Пін-бар на подвійній вершині
 3. Формація на підтримці або опорі.Формація на підтримці або опорі.

Під час застосування відкладених ордерів у трейдингу трейдерами розраховується зона входу:

 1. При використанні Buy Stop і Sell Stop, спекулянт розуміє, що тренд продовжиться. Стоп ордер встановлює на кілька пунктів вище патерну.
 2. Лімітні ордери ставляться під час виходу графіка і подальшого підходу до пін-бару. Під час використання лімітних ордерів можна їх розташувати трохи нижче опору і підтримки. Цей метод гарний для отримання більш вигідної ціни входу і співвідношення ризик до прибутку.

Під час застосування формації підтверджуйте pin bar іншими моделями та індикаторами.

Стратегія за лінією тренду і значення тенденції

Трейдинг за трендом - це найбільш легкий спосіб торгівлі. Успішний трейдинг можливий без використання індикаторів, базуючись на трьох китах за Нілом Фуллером: тренд, пін-бар та сильні цінові рівні.

Трейдинг за рухом ціни приносить свої результати, оскільки трейдер рухається за тенденцією. Пін-бар дає точку розвороту руху, зафіксувати прибуток і відкрити наступний ордер на терміналі мт4 (мт5).

Щоб знайти ці рівні, потрібно провести лінію тренда за екстремумами. Щоразу, коли вартість активу підходить до похилої лінії, то вона зустрічає опір.

Проте стежте за тим, скільки разів ціна стикається з похилою лінією, а також виникненням патерну. Що більше це відбувалося, то вища ймовірність розвороту руху.

Оскільки патерн формується на лінії тренду, то сигналізує про продовження ходу ціни, а не про розворот. Це робиться для посилення ведмежої тенденції, де крива графіка стрімко буде падати.Трейдинг пін-бару за трендом від лінії тренду

Стратегія торгівлі на 50% відкаті

Серед трейдерів визнано факт, що більшість рухів у кінцевому підсумку роблять відкат до половини попереднього руху.

Коли на графіку мт4 присутній сигнал цінової дії, то необхідно натягнути лінії Фібоначчі на пін-бар і визначити зону 50%. На цій ділянці виставляється відкладений ордер, який спрацьовує при наступному дотику. Угода на купівлю відбувається при відкаті донизу, а для продажу необхідна корекція вгору.

Проблема цієї методики в рідкості повернення до цільової області розвороту. Перевагою є збільшення прибутку угоди вдвічі.

Трейдинг Пін-бару на 50% відкаті

Тейк-профіт і Стоп-лосс у трейдингу

Стоп-лосс розташовується на логічному рівні ціни, яка говорить, що торговий сигнал більше не дійсний.

Безпечне місце для розміщення стоп-лосса на пін-барі - це відразу за верхньою або нижньою частиною тіні пін-бару. Отже, під час низхідного руху ідеальний стоп-лосс розташований над фітилем свічки.

Встановлення цілей щодо прибутку (вихід з угоди) - це одна з найскладніших частин торгової гри.

Після того як знайдено котирування стоп-лосса, потрібно подумати про встановлення тейк-профіту (пам'ятайте про співвідношення ризику і прибутку). Не ігноруйте ключові рівні цін або перешкоди. Вхід в угоду заради торгівлі - це не найкраща ідея.Стоп-лосс та тейк-профіт пін-бару

Щоб визначити котирування тейк-профіту, проаналізуйте загальні ринкові умови і структуру. Тейк-профіт або вихід з угоди часто здійснюється:

 1. Біля значущого рівня підтримки та опору.
 2. За лініями Фібоначчі.
 3. На розворотній формації.
 4. За сигналом індикатора.

Як визначити якість пін-бару на графіку

Пін-бар дуже рідко зустрічається на ринку з ідеальною класичною моделлю. Менш досвідченим трейдерам варто більше торгувати класичні фігури, які мають тінь у два-три рази більшу, ніж тіло свічки.Визначення Пін-бара на графіку

Якість патерну в трейдингу залежить від правильної структури свічки, а також від правильного визначення сильних рівнів. Це два ключові моменти.

Хибний пін-бар у трейдингу

Різниця між справжнім і фальшивим патерном визначається нещодавньою ціновою дією. Якщо довга тінь виступає з останніх цін, то фігура надійна. Цей рух призвів до появи нової групи покупців (або продавців у разі ведмежої формації).

Якщо довга тінь не виступає з попередньої групи свічок - це підроблені пін-бари.

Хибні пін-бари в трейдингу

Як збільшити прибуток

Для отримання стабільного прибутку використовуйте торгові системи з підтвердженням входу. Є низка вимог, які оптимізують точність використання патерну:

 1. Торгівля за рухом ринку. При корекції проти тренду на рівні сигнал Price Action добре розвертає ринок. Проти тенденції торгувати слід тільки при отриманні точного розворотного сигналу.
 2. Використовувати різні часові таймфрейми. У такому разі більш імовірним є отримання точної команди для відкриття ордера. Деякі досвідчені трейдери, використовуючи скальпінг-системи, отримують прибуток і на маленьких часових інтервалах, однак ризики при цьому збільшуються.
 3. Точне визначення і використання підтримки та опору.
 4. Вибір оптимального ризик-менеджменту і співвідношення ризик до прибутку. Підставою вибору правил торгівлі завжди є статистика трейдера. Проведіть ретельний аналіз і визначте власний алгоритм.

Значення рівня в трейдингу

Використання рівня підтримки і опору з пін-бар вважається найкращим способом отримання прибутку на ринку.

Злиття цих двох стратегій утворює одну могутню методику, яка за правильного використання гарантує трейдеру чудові й точні результати. Обидва параметри підходять для технічного аналізу при використанні на японському свічковому графіку. Комбінація цих двох алгоритмів дасть зрозумілу картину, що стосується відразу багатьох аспектів у часі, ціні, а також розвороті.

Рівень також для визначення виходу:Важливість рівня у пін-бара

Розглянемо алгоритм торгівлі проти динамічних зон опору і підтримки. Для прикладу візьмемо індикатор Moving Average ( ковзна середня).Пін-бар на ковзній середній

Проблема цього підходу в перерисовці рівня зі зміною ціни в моменті.

Рейки - розворотний сетап у трейдингу

Цей патерн у конфігурації використовує дві свічки різного кольору (білого і чорного). Графічна розворотна формація говорить про зміну напрямку руху біржі.

Як правило, свічки моделі рейки довгі. Мають короткі тіні або у них немає їх зовсім. Часто сетап утворюється, коли великі гравці вийшли з ринку. Потім починається зміна руху, яка може призвести до протилежного тренду, а може закінчитися флетом. Тому цей сетап необхідно використовувати з обережністю. Якщо імпульс другої свічки був слабкий, то можна загрузнути в трясовині невизначеного ринку.Рейки - розворотний сетап у трейдингу

Якщо біржа вимальовує цей сетап, то перейдіть на таймфрейм вище - там буде легко знайти пін-бар.

Перетворення рейок у пін-бар

Індикатори

Огляд патерних індикаторів для пошуку пін-бару на графіку має вигляд:

 1. Pin bar dashboard має підвальну панель зі списком формування моделей на різних валютних інструментах і таймфреймах. Система звукових сповіщень не дає змоги пропустити утворення сигнальної свічки. Позначення йде смайликом синього або червоного кольору залежно від сторони появи.Pin bar dashboard
 2. mtf_pb_scan_c1 складається з панелі тафмфреймів із квадратиками, а також стрілок, що вказують, де відбулося утворення.mtf_pb_scan_c1
 3. Індикатор PinBar включає всього зелені та червоні стрілки, що показують розворот на продаж або купівлю.Індикатор PinBar

Проблема всіх перерахованих індикаторів у запізненні або неякісному поданні команди на вхід.

Помилки під час торгівлі

Новачкам, які вивчають як торгувати на Форекс, потрібно знати, як відрізнити погані сигнали від надійних. Для цього варто не робити наступних помилок:

 1. Трейдинг поза трендами. Простіше кажучи, будь-яка конструкція Price Action буде працювати краще, якщо матиме енергію та імпульс тенденції. Це не внутрішній бар, тому не варто шукати графічну фігуру у флеті.
 2. Торгівля тільки на маленьких таймфреймах. Що більший інтервал часу, то надійніший патерн. На відміну від денних графіків менші таймфрейми вразливі для випадкових коливань цін і ринкового шуму. Використовуйте різні часові періоди для розуміння повної картини того, що відбувається.
 3. Ігнорування ринкового контексту. Якщо сигнал не має взаємодії з ключовими рівнями біржі, то не варто торгувати.
 4. Розміщення стоп-лосів у трейдингу близько до ордера. Якщо стоп-лосс занадто близький до ордера, то можна зазнати збитків через хаотичні коливання ринку.
 5. Відкриття ордера при зародженні формації.
 6. Вхід при далекому відході ціни від моменту розвороту.

Висновок

Пін-бар являє собою найпростіший сетап свічкового аналізу та інсайд, який спрямовує графік у потрібний бік. Підходить для новачків і досвідчених трейдерів. Використовується на будь-якому ринку, а також з великою точністю розвертає тренди валютних пар.

Тестуйте працездатність інструменту перед торгівлею і шукайте власний алгоритм.

Читайте також - Види графіків ринку Форекс.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram