Який вигляд має і як формується патерн

Паттерн три солдати (англ. three white soldiers pattern) - це бичача розворотна формація з 3-ох білих японських свічок на мінімумах ринку. Ця конструкція Price Action є аналогом ведмежої моделі три чорні ворони. Обидві формації застосовуються як точки входу на розворот тенденції або вказують на зміну глобального руху ціни.

На графіку фігура добре помітна через її простоту. Три поспіль бичачих свічки з цінами закриття близько максимумів - це все складові конструкції. Залежно від місця розташування, розмірів і тіней виділяють різні види патерну.

Три білі солдати

У цій статті редакція BiznesCat.com розбере як утворюється, формується і торгується патерн, а також приклади трейдингу.

Особливості, сила і слабкість трьох білих солдатів

Виокремимо характерні особливості торгової формації три білі солдати:

 1. Розміри тіл свічок. Що більші 3 бари відносно попередніх, то ймовірніший великий відкат ціни.
 2. Ціни закриття постійно підвищуються. Тобто кожен новий бар закривається вище за попередній.
 3. Тіло кожної свічки має бути довгим щодо попередніх низхідних свічок перед розворотом.
 4. Тіні короткі або відсутні. Наявність довгої тіні вказує на слабкість біржі.
 5. Можливий ціновий розрив (геп).
 6. Складається з трьох послідовних свічок і не має проміжних корекційних.

Класифікація патернів три білі солдати

Розберемо основні види свічкових конструкцій на графіку мт4:

 1. Три наступаючі білі солдати. Ціна close практично дорівнює максимуму кожного бару. Ця модель характеризує силу потенційного розвороту тенденції і переважання биків над ведмедями. На малюнку наведено приклад формації графіка metatrader 4.Графік
 2. Відбитий ( відхилений) наступ. Третя свічка формації або перебуває в межах другого бару, або трохи виходить за його межі. Ця вічна комбінація показує корекцію до основного спадного тренду.Графік
 3. Модель гальмування (або віддзеркалення) з'являється за маленької третьої свічки відносно великої другої. Це вказує на слабкість висхідного руху і можливий похід ціни вниз.Графік

Формації відбитий наступ і гальмування не виступають моделями розвороту, хоч сигналізують про слабкість покупців перед продавцями.

Робота з патерном

Взаємодія зі свічковою конструкцією для трейдера буває:

 1. Трейдинг патерну на рівні підтримки. Паттерн використовується, як сигнал на зростання фінансового активу. При торгівлі на опорі ринку зазвичай відбувається розворот. Що свідчить про кінець висхідного тренда.
 2. Підтвердження походу вгору при відкритій позиції.
 3. Показник настрою ринку. У середині графіка показує на продовження тенденції, а на початку говорить про зміну напрямку.

Трейдинг патерну три білі солдати на ринку Форекс

На малюнку відображено трейдинг на валютній парі XAUUSD (золото). Формування фігури відбулося після входу в ринок і стало підтвердженням майбутнього бичачого напряму графіка мт4. Сильний торговий сигнал на зростання активу стався за правилами авторської торгової стратегії.Графік

Висновок

Свічкову модель розумно використовувати як індикатор настрою для свічкового аналізу ринку, а не розворотну конструкцію для торгівлі. Саме тому трейдери не створюють радники для мт4 на розглянуту формацію трьох білих солдатів.

Читайте також - Патерн Пін-бар у трейдингу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram