Який вигляд має патерн три чорні ворони? Опис

Патерн три ворони (англ. three black crows pattern) - це розворотна модель Price Action, яка складається з трьох поспіль ведмежих свічок. З'являється формація після затяжного бичачого тренда.

Кожен новий низхідний бар цінової моделі відкривається нижче, ніж попередній.

Три чорні ворони

У цій статті експерти BiznesCat.com розглянуть як утворюється, як торгувати і застосовувати патерн чорних ворон на графіку.

Особливості формації три ворони

Паттерн три чорні ворони з'являється тільки на розвороті бичачого тренда. Дзеркальна формація на купівлю - це патерн три білі солдати.

Розберемо характерні особливості свічкової конструкції:

 1. Відсутність або наявність маленьких тіней.
 2. Кожна японська свічка з трьох переписує наявний мінімум. Ціна відкриття наступного бару завжди нижча за попередній.
 3. Тіло кожної свічки має бути довгим щодо попередніх висхідних свічок перед розворотом.
 4. Що вищий таймфрейм трейдингу, то краще відпрацювання фігури. Годинний, чотиригодинний або денний часовий інтервал підходить найбільше.
 5. Геп між барами не обов'язковий, але багато джерел рекомендують використовувати формації з гепом.

Фактори посилення ймовірності розвороту тренда

Для посилення сигналу на розворот тенденції використовують додаткові фільтри:

 1. Рівень опору. Пошук формацій у зонах з реакцією хибний пробій - це сильна точка входу.Графік
 2. Сигнали індикаторів. Осцилятори і трендові індикатори слугують підтвердженням розвороту.
 3. Обсяги ф'ючерсного ринку. Великі вертикальні обсяги на вершині графіка вказують на можливу зміну тенденції.
 4. Поєднання з іншими патернами Price Action: ведмеже поглинання, пін-бар і вечірня зірка. Тут свічкова конструкція є підтверджувальним фактором розвороту і сигналом тримати ордер на продаж.Графік

Підвиди формації

В істинних формаціях другий і третій бар приблизно однакові. Якщо розміри складових частин патерну сильно різняться, то цінову модель краще не торгувати.

Розберемо види хибних японських конструкцій:

 1. У разі послідовного збільшення розмірів тіл відносно одне одного на розвороті, свічкову модель потрібно пропускати.
 2. Великі тіні на другій і третій свічці. Якщо третя свічка має тінь у кілька разів більшу за тіло, то найімовірніше буде продовження тренда.
 3. Конструкція свічкового аналізу зі зменшувальними розмірами тіл свічок наприкінці низхідної тенденції свідчить про згасання сили ведмедів.Графік

Як торгувати патерн Три чорні ворони?

Стратегія торгівлі патерну три чорні ворони у відкритті продажу в момент закриття останнього третього бару. Метод є агресивним, тому що розворотна конструкція більше є орієнтиром для наступного руху ціни, а не точкою входу. Від цього може страждати співвідношення ризик до прибутку в угоді.Графік

Паттерн краще торгувати в європейську або американську торгову сесію. Але в парах з JPY, CAD, AUD або NZD допускається трейдинг у будь-який період часу.

Тестування патерну на історії

При тестуванні трьох воронів на історичних даних активу розворот зустрічається не завжди. Часто відразу після утворення формації ринок продовжує свій рух.Графік

З малюнка видно, що на відкатах низхідного тренду вигідно торгувати формаціями. Отримуються угоди з високим математичним очікуванням і прибутком. Якщо ідентифікувати три ворони на висхідному глобальному тренді, то статистика трейдингу різко погіршується.

Висновок

Формація три чорні ворони слугує допоміжним інструментом для визначення настрою ринку. Трейдери можуть використовувати фігуру, як додатковий фільтр до основної торгової стратегії Форекс.

Ворони не набули поширення у спекулянтів, тому радників та індикаторів на цю закономірність не існує.

Читайте також - Свічковий патерн поглинання на Форекс.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram