Про що говорить свічка марібозу. Опис

Свічка марібозу в перекладі з японської слово marubozu означає голена, лиса або обстрижена голова. Ця конструкція складається з однієї довгої японської свічки з практично відсутніми або незначними тінями. У свічковому аналізі Price Action її формування визначає силу тренда. Бичача конструкція показує сильний висхідний рух ринку, а ведмежа формація - низхідну тенденцію.

У свічки марібозу є тільки тіло, хвіст (фітиль) відсутній або дуже малий. Допускається тінь величиною не більше 10 відсотків тіла.

Час формування моделі залежить від обраного таймфрейму. Розміри мають перевищувати попередні 10-20 свічок.

Marubozu є індикатором подальшого руху в напрямку його утворення. Для фінансового ринку Форекс не характерні тривалі походи в один бік без корекцій, тому з'являються рідко.Марібозу

У цій статті редакція BiznesCat.com розгляне значення, види, правила трейдингу з методиками виставлення стоп-лосс і тейк-профіту патерну.

Класифікація свічок

За напрямком тренду (кольором бару) виділяють різновиди:

  1. Бичача марібозу - висхідна біла свічка;
  2. Ведмежа марібозу - низхідна чорна свічка.

За цінами з однаковими ціновими екстремумами бувають:

  • Формація відкриття - ціни open і high (low) рівні. У биків мінімальні ціни однакові, а у ведмедів максимальні;
  • Формація закриття - close і high (low) рівні. Продавці характеризуються однаковими цінами мінімумів, а покупці максимумів;
  • Повна конструкція з двома повністю рівними (верхніми і нижніми) ціновими позначками.Класифікація свічок

Трейдинг патерну

Виділимо два варіанти трейдингу марібозу:

  1. Сигнал на відкриття ордера при закритті бару. На малюнку відображається можливість купівлі валютної пари EURUSD, коли модель закривається в максимальній точці.Графік
  2. Очікування відкату на 50 відсотків тіла свічки. При великому тілі доцільно почекати корекцію до половини maribozu для меншого стоп-лосса.

Важливо шукати модель на початку розвороту, так трейдер отримує краще співвідношення ризик прибутку. Пошук формацій у середині ринку на продовження руху ціни дає слабкий потенціал прибутку.

Мало професійних трейдерів займаються відкриттям угод за цим аналізом. Статистика і тестування такого трейдингу виявляється збитковою на тривалій дистанції.

Встановлення тейк-профіту і стоп-лосса

Стоп-лосс ставиться кількома способами:

  1. За крайньою ціновою позначкою свічки.
  2. За локальний екстремум.Графік

Тейк-профіт встановлюється за співвідношення ризик до прибутку 1 до 2 або на найближчому рівні теханалізу.

У середині ринку формація не приносить профіту, а часто негативні угоди. Тому постійно враховуйте структуру графіка, тлумачення і контекст утворення marubozu. На малюнку нижче поява торгової моделі з продажем призводить до збитку через торгівлю у флеті.Графік

Під час збору статистики торгівлі на зарубіжних сайтах вирахували відсоток відпрацювання marubozu. Імовірність прибуткової угоди склала 35%, що означає малий дохід.

Марібозу в інших патернах Price Action

Найкращий варіант використання марібозу - це додаткове підтвердження в розворотних конструкціях технічного аналізу. На малюнку представлено приклад формування подвійного дна з ранковою зіркою з marubozu в складі. Після моменту входу поява формації вказує на рух вгору.Графік

Висновок

Свічка марібозу в трейдингу представляється як вагомий фактор сили тренду. Якщо формується кілька поспіль патернів, то міць майбутнього руху зростає. Трейдери зазвичай використовують, як підтвердження напрямку обраного курсу графіка, а не самостійну точку входу своєї стратегії.

Читайте також - Патерн три білі солдати.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram